Poslední komentáře

 
MildaX
Hodnocení: 6
Přidáno: 21.10.2020 00:28
Vlastně taková obyčejná komedie se Sethem Rodenem ve dvojroli. Rozjezd byl trochu pomalý a ani pak se tempo nezrychlilo a nemohl jsem se dočkat konce.
curil
 
Přidáno: 16.10.2020 18:42
Dej mi trochu pravdy
Album Johna Lennona "Imagine" patří k mým nejoblíbenějším. Z nahrávání v roce 1971 vznikly dva dokumenty, známější "Imagine The Film" a potom tento projekt nazvaný podle další písničky Johna L. V obou projektech je několik stejných záběrů; projížďka na lodičce nebo titulní písnička u bílého klavíru a další. Je to logické, když se opakují i jednotlivé písně. Také debata s mladíkem před dveřmi domu již v nějakém dokumentu proběhla. Bez ochranky se snad žilo již jen před padesáti lety, pozvat si cizího muže do bytu celebrity a pohostit. Při zvolení aranžmá jednotlivých skladem padají návrhy a poznámky nejenom od Johna, ale i od Phila Spectora nebo přizvaného George Harrisona. Zapojuje se i Yoko Ono, což na mě nepůsobí ale příliš věrohodně. Určitě jde o jeden z nejzajímavějších filmů o vzniku jednoho z nejlepších alb historie a také bezvadná vzpomínka na legendární osobnost.
jmenuji.se.libor
Hodnocení: 10
Přidáno: 16.10.2020 16:43
Dobrodružství hledání neprobádaného
V současném přetechnizovném, změřeném, prozkoumaném světě se už přeci v žádném případě nedají najít místa, kam dosud nevstoupila lidská noha. Místa o kterých páni kluci bez rozdílu věku sní, že oni tam budou první, že prozkoumají dosud nepoznané. Nebo je tomu jinak? Nebo se skutečně ještě taková místa dají na planetě Zemi najít? Ano dají, existují!!! Nuže pánové ale i dámy, Steve Backshall hledá a nachází divočinu, dosud neprobádaná místa a činí to parádně, v doprovodu kamery nás zve sebou. Nuže vzhůru za dobrodružstvím!!! Sérii vřele doporučuji ke shlédnutí.
curil
 
Přidáno: 16.10.2020 14:47
Nejsem fanouškem podobných úchyláren ve stylu travesty a homosexuálních vztahů. Takže i tentokrát šel film mimo mě. Příběh teplého mladíka, který se realizuje v gay klubu, kde i vystupuje jako zpěvák v travesty show a má staršího přítele podobně ujetého, jehož oslovuje "matko", mě nebral. Aby toho neměl chlapec neměl málo, do života se mu vrátí otec alkoholik, jemuž těžko vysvětluje svou "výjimečnost" a tak dostane na zmalovanou pusinku. Že se film odehrává v kubánské Havaně, přijde již samo sebou, to je pro podobné týpky ráj, anebo se k nám dostávají jen nesprávné filmy.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 15.10.2020 20:58
Slušná ale nijak mimořádná detektivka natočená podle románu Jaroslava Andrejse. Plusem je určitě děj odehrávající se v méně obvyklém prostředí a některé herecké výkony. Především mě dost překvapil mladý Michal Pavlata v roli Jana Semeráda. Jinak je to na detektivku trochu moc upovídané ale i tak určitě dobrý průměr a možná i o trošičku víc.
curil
Hodnocení: 9
Přidáno: 15.10.2020 14:59
Oslavný a jednostranně zaměřený dokument glorifikuje hereckou a začínající režisérskou kariéru populárního Australana. Vzhledem k jeho brzkému úmrtí v osmadvaceti letech nelze jeho osobu hodnotit jinak než kladně. Za krátkou dobu natočil řadu opravdu kvalitních filmů, kde vytvořil hlavní role, což se kolikrát mnoha hereckým matadorům nepovede za celý dlouhý život. Pro mě jde o povedený film, dozvěděl jsem se něco nového, nějaké bulvární drby jdou mimo mě. Zejména herecké začátky v Austrálii a drobnosti o jeho pověstném domu v Los Angeles jsou zajímavé. Tím, že v dokumentu vypovídají členové rodiny a vesměs jen jeho přátelé a spolupracovníci na něho odkázaní, je jeho osobnost částečně idealizovaná, ale kdo měl herce rád, drobné nedostatky tvůrcům dokumentu promine.
Natalia_Budz
Hodnocení: 10
Přidáno: 15.10.2020 14:39
Jeden z nejlepších kriminálních seriálu, hlavně v posledních cca 20ti letetech (?). Námět,kamera,kulisy, herecké výkony.. vše. Člověka vtáhne a nepustí do konce. Je americký ale jiný.. žádné klišé. Dávám plný počet.
wena
Hodnocení: 7
Přidáno: 15.10.2020 01:17
Tak po shlédnutí tohoto filmu mě napadlo že tvůrcům musela být pěkná zima. Cesta za pomstou je klikatá , jeden indián tě honí druhý tě léčí. Drsná doba kde není slitování a zub za zub je dosti reálný.
klasifikátor
 
Přidáno: 14.10.2020 23:48
Celkem zajímavý krimi film. Spojení klasické detektivky s dobou 2.světové války není příliš časté a filmu dodává dost zvláštní atmosféru. Sice bych měl výhrady vůči některým hereckým výkonům a příliš mi k té atmosféře nesedla zvolená hudba ale i tak bych tenhle počin polských filmařů hodnotil pozitivně asi jako lehce nadprůměrný.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 14.10.2020 17:36
Volné pokračování snímku ´Zóna smrti´ (2005), ve kterém se sice už neobjevují Donnie Yen a Sammo Hung, ale na kvalitě to nijak neubírá. Naopak, je na co se dívat. Snímek tentokrát poskytuje přehlídku nejnapínavějších soubojů v rámci bojových umění s naprosto fenomenální choreografií. Avšak, jak už to u takových filmů bývá, je to na úkor kvality příběhu. Děj je do značné míry závislý na mnohých náhodách v rámci vývoje událostí, který je obzvlášť na začátku během představování postav docela zmatečný, a na melodramatu, který naopak kupodivu tentokrát zase až tolik nevadí. I přes komplikovanost scénáře se však jedná v rámci akce o kvalitní akční film, ve kterém nechybí emoce, patřičná dramatizace i zmíněný romantismus. Fanoušci hongkongských akčních snímků od režisérů, jako jsou John Woo, Tsui Hark či Ringo Lam, si jistojistě přijdou na své. Zalichotí právě ta akce svou pevnou kinetikou, která je spojena s nemilosrdným emocionálním útokem. Pojem ´násilná opera´ se často používá v souvislosti s akčním film, který, jak známo, překonal John Woo svým tzv. krvavým baletem, a tento snímek na klasické snímky s onou násilnou operou naprosto skvěle navazuje. Oproti předchozímu počinu tedy v akci výrazný posun, což je s ohledem na diváky jedině dobře. Takže tu máme další akční film v koprodukci Hongkongu a Číny, který nesmí ve videotéce v oblasti akčních filmů chybět.
martin.stusak.9
 
Přidáno: 13.10.2020 20:19
Třetí snímek o poněkud svérázné dvojici známých pod jmény Hutch Bessy a Cat Stevens, čímž byla završena ryze spaghetti westernová trilogie. A je to docela neobvyklý silný kalibr, který jen tak někoho neuspokojí. Oba aktéři jdou opět po určitém padouchovi, avšak v rámci svých činností použijí prostředí cirkusu. Divoké přestřelky? Honosné rvačky v rámci svého žánru? Zkrátka akce, jak se na žánr sluší a patří? Ale kdepak. Jen potemnělá nejistá atmosféra a dramatizace. Ano, je to tak. Jedná se hodně o vážný film s naprostým minimalismem akce. A je to film, který nejvíce rozdělil fanoušky dvojice Spencera a Hilla. Mnozí to považují za jeden z nejhorších jejich společných snímků, ale někteří naopak za kultovní pokračování. Otázkou je, jestli v tom nefiguruje především režisér Giuseppe Colizzi, který stojí za celou trilogií a který každý filmový díl pojal zcela jinak. To hlavní však na správný spaghetti western ponechal. Minimum dialogů a více vyprávění obrazem. Určitý druh napětí se však celého vyprávění drží a snad i o něco zesiluje ve scénách právě z onoho cirkusu, kde je posílena zranitelnost obyčejnosti před zraky nemilosrdných zabijáku v obecenstvu. Svým způsobem se jedná o koncepční film, který to má, svou neobvyklostí v provedení, u diváků hodně složité. Spaghetti western tedy netradiční, ale pořád spaghetti western.
jarda53
 
Přidáno: 13.10.2020 15:34
Když divák vidí film poprvé 50 let od natočení, má smíšené pocity, není to nic extra, co se mi nelíbí, že slovenští herci v českých filmech mluví svojí mateřčinou a češi jsou předabováni do slovenštiny. Proč Čunderlíková se nechávala v určitých situacích zastupovat znám i z filmu Orlie pierko, kdy je strašně stydlivá a herec Rajniak by mohl i vyprávět, také ji nebylo ani 20 let...
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 11.10.2020 19:52
Snímek o osídlování pohraničí zfilmovaný záhy po těchto událostech, takže ještě v čerstvé paměti mnohých. Klasická filmařina, rozmanité charaktery, všechno jasné od začátku. Mě fascinovalo to minimum, co lidé kdysi potřebovali, s čím přijeli do nového bydliště.
curil
Hodnocení: 5
Přidáno: 11.10.2020 16:17
Mám rád Evu Green i filmy o astronautech, ale s "Proximou" přišlo zklamání. Hlavní hrdinka má před sebou vysněný cíl, cestu do vesmíru, což sebou přináší odloučení od malé dcerky. Honí dva zajíce a její psychika se s tím neumí vyrovnat. To je patrné na odcizení dcery až po útěk z karantény na hotel za dcerou, čímž Sarah ohrozí celý projekt připravované expedice. Příběh na mě působil rozvlekle, divák sleduje 90% filmu přípravy na cestu, výcvik kosmonautů, nepříliš vstřícného Američana, milého Rusa, závistivého náhradníka Dána. Drobné neshody střídá obdiv k ženě, která se dovede vyrovnat mužům. Celý pobyt ve výcvikovém středisku je až příliš poklidný, prakticky se nic neděje, všichni jsou na sebe milí. Na druhou stranu v porovnání s "Lucy in the Sky" ještě dobré.
topipig
Hodnocení: 4
Přidáno: 11.10.2020 15:44
Předposlední režisérský počin pohádkové nestorky Věry Jordánové. Bohužel nevýrazné a bez kouzelné atmosféry, jakou dříve paní režisérka svým pohádkám dokázala vtisknout. Ani herecké obsazení nijak zvlášť neoslní.
OPRAVDU ZOUFALÉ
Po předcházejících dnešních komentářích už není v podstatě co dodávat. Když si tvůrci pletou humor s trapnostmi tak je to smuné stejně jako zjištění kam až to dopracovala druhdy skvělá česká komedie.
Hodně, hodně slabé pokračování. Za něco stojí jen utajená planeta klonů. Jinak Jediové jednají naprosto nelogicky, vůbec nepředvídají chod událostí. Senátor Palpatine by neošálil malé dítě. Je falešný jako pětník a žádný z mocných Jediů nic nepozná. Není divu, že je vyhubili.
jmokr
 
Přidáno: 10.10.2020 11:51
Překvapivě dobrý film, který vás dostane. Tedy alespoň mě ano. Dobře vybraní herci, přesvědčivě zahrané, neztrácí to niť.... Některým písním to ve vašich očích dodá sílu, protože za nimi je životní příběh. A ani nemusíte být fanoušky Beatles nebo milovníci historie.
Krikri
Hodnocení: 9
Přidáno: 10.10.2020 03:11
Róza přespala u kluků v Olivierově posteli, zatímco Olivier se uvelebil ve vaně. Mikuláš se v nahrávacím studiu sejde s Thomasem Favou, ten ho přesvědčuje, aby s Helenou podepsali smlouvu s vydavatelstvím, kluci Mikuláše od smlouvy odrazují. Lola se v autoškole zapíše do intenzivního kurzu trvající celý týden po osmi hodinách denně. Sebastián na ni má počkat v garáži, kde se na chvíli zastaví Linda, oba si vymění několik sbližujících pohledů. Méně zábavný díl, v němž zaujme vzpomínkový sestřih s Lolou a Sebastiánem a scéna, kdy se Mikuláš nebojí napít se z Thomasovy lahve s vodou s odůvodněním, že slinami se HIV nepřenáší. "Ty náš Sebastiánku, ty to máš ale těžký s tou Lolou." "Ta autoškola taky, podepsali nad sebou ortel smrti.":) 90%
Krikri
Hodnocení: 9
Přidáno: 10.10.2020 03:10
Lola obdržela výsledky soutěže. Po bližším zkoumání zjistí, že ona a dalších 50 účastníků vyhráli teprve 1. kolo a výherce auta určí až druhé kolo losování. Lola našla další autoškolu a požádá Helenu a Adélu, ať jdou s ní, aby měla větší šanci se zápisem. Vzkáže po Manuelovi, aby na ni Sebastián počkal v kavárně. Zatímco Manu vyměňuje píchnutou pneumatiku u Lindinýho auta, Sebastián s Lindou vzpomínají na doby, kdy spolu chodili. V tomto dílu pobaví Róza pomalováním Olivierových bong a pak když hraje s Olivierem šachy o polibek. "Sázka? Ani jsem ji nezaregistroval." "Protože ses tam celou dobu líbal s Bene." "A co, ty žárlíš?" "Nezřízeně.":) 90%
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 09.10.2020 06:44
Režisér František Filip je velký televizní mág ale nápad obklopit Josefa Abrháma a Bolka Polívku v hlavních rolích brněnskou gardou a pustit se do moderního pojetí klasiky jako je Faust nepovažuji za příliš šťastný nápad. Chvílemi to opravdu skřípe a ani můj velký oblíbenec pan Filip z toho nedokázal udělat nic víc než průměrnou a poněkud chaotickou inscenaci.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 09.10.2020 06:36
Jsem velký fanoušek "Cimrmanů" a mám rád filmy i režiséra Zdeňka Podskalského ale tenhle film mi moc nesedl. Pochopil jsem pointu i satirický náboj ale přišlo mi to tady všechno nějaké přeplácané Vím, že pan režisér Podskalský má slabost pro hudební filmy a můj dojem možná kazí právě to, že já tenhle žánr moc nemusím (i když třeba u filmů "Světáci" nebo "Dáma na kolejích" mi písničky ani trochu nevadí). Z mého pohledu ale jak pan Podskalský tak tandem Svěrák-Smoljak určitě udělali lepší věci a v případě konkrétně tohoto filmu bych byl zastáncem osvědčeného pořekadla "NĚKDY MÍŇ JE VÍC". Herecky je to ale určitě dobré a najde se také několik opravdu nápaditých a velmi humorných scén takže jako celek je to i přes mé výhrady film, který bych ohodnotil jako nadprůměrný i když jen lehce.
Krikri
Hodnocení: 1
Přidáno: 09.10.2020 00:34
Naprosto postrádající reálnost typicky americké klišé, jak se zazobaný vykořisťovatel zabouchne do chůvy jeho rozmazlených parchantů, kteří ji nejprve nesnášejí a vzápětí milují. Jeho snoubenka - klasická karikatura macechy, jakoby okopírovaná podle epizodní role Milionajdy z Kačeřích příběhů. Neskutečně povrchní kýč bez hlubší myšlenky, kde ani pařížské scenérie nemají šanci zachránit tento slaboduchý brak od totálního dna. Tohle se může líbit leda pubertálním slepicím po lobotomii nebo zlatokopkám coby studijní pomůcka k lovu papalášů.
chocolajad
 
Přidáno: 08.10.2020 22:08
Pohádka mého mládí, na kterou se dívám už s vnoučaty. Je to krásná pohádka o Krasomile, v naší rodině zdomácněla narážka, "ty Krasomilo", to je odpověď, když si dobírám svého manžela že zas vypadá.
chocolajad
 
Přidáno: 08.10.2020 22:01
Na toto nejde nereagovat, přestože jsem jen žena, vím o té době ve které se film odehrává poměrně dost, proto jen s podivem čtu komentář fanatického člověka, který srovnává nacisty a komunisty, to je jako srovnávat černou a bílou, nacisté komunisty nenáviděli stejně jako židy, proto je bez milosti na frontě, když je zajali, stříleli. Fanatický antikomunista, to je snad diagnoza pro Chocholouška, promińte ale musela jsem reagovat na komentář xpojtmana, to snad ani neni možné ve 21 století, aby někdo byl tak nenávistný a zaujatý politikou, že své antikomunistické plky neznalé historie dává téměř do každého svého kometáře, na to sem už reagovat musela.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 08.10.2020 20:29
Tohle televizní drama režiséra Jaroslava Dudka jako kdyby skoro ve všem zůstalo nějak na půl cesty. Příběh zůstal víceméně otevřený jako kdyby si ho měl každý divák dotvořit sám podle své nátury a to čemu se dříve říkalo "společenské poselství" zůstalo také jenom v náznacích (u J. Dudka velmi nezvyklé). I herecky je to nedotažené. Jana Štěpánková je sice precizní ale většina ostatních nevyjímaje rutinéry jako jsou (či spíše byli) Bořivoj Navrátil, Petr Pelzer nebo Viktor Maurer působí jako kdyby hráli se zataženou ruční brzdou. Kapitola sama pro sebe je pak Tereza Brodská. Už tady se začínalo ukazovat, že její talent se vytrácí někam do nenávratna a její výrazový rejstřík bude pozoruhodně úzký (což se v následujících letech plně potvrdilo). Vzhledem k režisérovy a kvalitě obsazení jsem čekal určitě víc než veskrze průměrnou podívanou.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 05.10.2020 09:49
Druhý krimi film s majorem Kalašem (naposled je tu po boku s nadporučíkem Vargou). Je to nádherně ponurá detektivka včetně bezútěšně omšelého vysloveně depresivního prostředí. Výborné je zvolené obsazení. Jedinou opravdovou osobností je tady Rudolf Hrušinský. Brzobohatý, Bláha ani Moučka ještě zdaleka nebyli herecké hvězdy a Ferdinand Krůta a Zdeněk Kutil byli vysloveně neokoukaní. Pozoruhodný výkon předvedl brněnský Jindra Světnica v roli Michala. Film má napětí i správné tempo a velmi citlivou kameru. Mně osobně vadil špatný zvuk a na mé uši dost nevhodně zvolená a místy značně disharmonická hudba, která navíc byla chvílemi nepříjemně hlasitá. I tak je to výrazně nadprůměrný film a určitě stojí za shlédnutí.
Petr.c17
Hodnocení: 6
Přidáno: 05.10.2020 08:17
zdlouhavé
Herecký ansámbl hlavních postav velmi sympatický. Film má však nadměrnou délku a dal by se bezesporu o hodně zkrátit. Na jednu stranou jsou tam skoro dech beroucí herec.výkony v tanečních kreacích, na druhou stranu spoustu zbytečných zdlouhavých záběrů. Postupně přibývá morbidních skečů, se svou dekadentní estetikou, kterou jsem si užil. Konec: zbytečný, nudný epilog o ničem.
Ostrovan
Hodnocení: 7
Přidáno: 04.10.2020 18:59
I když se režisér snažil, seč mu síly stačily, scénář i tak sklouzává od dramatu do, byť vypointované, k "americké" komedii.
janco1980
Hodnocení: 1
Přidáno: 04.10.2020 18:10
bez komentára to se nedá ani komentovat takova blbost. dávam jednu hvêzdu za 30 minútový blok reklám jak na primě tak na TV hnoj.
Petrkey
Hodnocení: 7
Přidáno: 04.10.2020 16:21
Roztomilá fraška z před-kodexové doby, kdy ve filmu bylo dovoleno celkem hodně. Koncem roku 1931, když proběhl v amerických kinech, muži odcházeli v bujaré náladě a jejich manželky počítaly kolik je zítra bude stát kadeřník a nákupy v obchodě se spodním prádlem. Pro Lindu Watkins to byla první hlavní role ve zvukovém filmu, ale k srdci jí tento nový fenomén nepřirost. O její sokyni v lásce Gretě Nissen platí to samé. A John Boles jako Boyce Cameron byl podle tehdejších měřítek solidní fešák.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 04.10.2020 14:24
Crown Vic neboli správně Ford Crown Victoria (vyráběný 1992 - 2012) byl nejčastějším americkým policejním autem. Tak i v tomto filmu do něho nasedají dva policisté, aby si odkroutili noční službu v ulicích velkoměsta Los Angeles. Ray má odslouženo pětadvacet let a má zaučit nováčka Nicka, trochu naivního a předpisy sešněrovaného zajíce. Celý film se odehrává v autě a při zasahování obou policistů při různých přečinech. Příběh uvozuje dvojice brutálních lupičů, se kterými se zákon vypořádá až v závěru. Film je poněkud roztahaný, ale psychologie jednotlivých postav je vykreslena velice dobře. Zejména spravedlivého, i když ne vždy zákony dodržujícího, Raye Mandela; případně jeho kolegy, steroidy nadupaného a v hlavě vybrakovaného detektiva Jacka z jiného policejního vozu. Jako policejní film u mě "Crown Vic" obstál, i když "Patrola" se mi líbila více.
klasifikátor
Hodnocení: 9
Přidáno: 04.10.2020 11:23
Vynikající filmové drama, které patří k vrcholům práce Juraje Herze. Silný příběh natočený podle románu Jaroslava Havlíčka je doslova nabitý emocemi a má skvělou atmosféru vyzařující velkou autentičnost. Na tom má největší zásluhu výtečná kamera Dodo Šimončiče a herecké výkony. Iva Janžurová je skvělá (tak jako obvykle) ale Petr Čepek je přímo úžasný. Kdo chce vidět všechno to nejlepší z naší kinematografie tenhle film prostě nesmí vynechat!
petrusmev
Hodnocení: 9
Přidáno: 04.10.2020 09:24
Je neuvěřitelně podmanivá ta nekonečná moc dosáhnout, čehokoli si zamanu. A v tomto filmu podmanivě natočená, divák by těm gaunerům v podání Branda a Pacina málem fandil.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 04.10.2020 08:36
Celá ta zápletka není zas tak nosná a už byla viděna a né jednou. Občas se přehrává nebo malinko tlačí na pilu s vtipama, ale na druhou stranu film slušně pádí vpřed a má hodně slušných vtípečků a hlášek. Herci to hrají obstojně, takže na několika letou bídu s naším filmem, příjemné zpestření, uvidím co po čase třeba druhé podívání - 65%.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 04.10.2020 07:47
Rozkrádání socialistického majetku v peněžité formě úředníkem, toho času vyznamenaného jako vzorný pracovník. Snímek je smutnou etudou člověka od rodiny, obracející každou korunu, z kterého plně ční socialistický realismus a nálada. A je to vlastně zároveň i taková pohádka pro dospělé vyprávějící příběh o úředníčkovi, který čirou náhodou chybou v účetnictví přišel k nemalému obnosu peněz, aniž by na to přišla hloubková kontrola. A tak kdo by to nezkusil znova, že? Jenomže čím více peněz má, tím více ho začne sžírat svědomí. Vážnější role Rudolfa Hrušínského, který svým herectvím, ostatně jako obvykle, dal své postavě určitý náboj v uchopení podstaty věci a pochopení dané situace. Lehká krimi komedie, ozvláštněna nějakou tou kapkou poetiky a artu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 1
Přidáno: 04.10.2020 07:22
70. léta a český filmový pokus o politickou satiru. A jak se píše v dobových odborných materiálech, jedná se o "nejtrapnější záležitost v historii české kinematografie“ a "účelový paskvil“. Lze nesouhlasit? Na svědomí to má Karel Steklý stojící jak za režií, tak i za scénářem. Jeho tvůrčí konto obsahuje nemálo budovatelských filmů, ale i naprosto úžasné snímky. Mimo jiné třeba legendárního Švejka s Rudolfem Hrušínským. Ve snímku ´Hroch´ je sice patrný pokus o vtip i typické satirické narážky s ohledem na svou dobu, ale skutečně to vyznívá zoufale a to až s neskonalou trapností. Na sekretariátu strany UV KSČ se to však evidentně líbilo, neboť tento filmový výtvor získal ocenění na festivalu v Nitře a jeho tvůrci obdrželi prémii Českého literárního fondu. A Karel Steklý? Byl mu udělen titul národního umělce. Když bizarnost, tak po všech směrech.
martin.stusak.9
Hodnocení: 10
Přidáno: 04.10.2020 07:11
Snímky Věry Chytilové mají svou určitou složitost k správnému uchopení podstaty, ale to už je prostě taková její osobní tvůrčí síla. Tento snímek o absurditě výstavby, života a prostého syrového realismu socialistické panelové džungle je pojat pro uvěřitelnost vskutku nevšedně, avšak skutečně pravdivě. Živá dokumentární kamera, vedle zkušených herců i neherci, což je u některých jednotlivců na intonaci hodně znát, a různé epizodky ze života a zkušeností obyvatel sídliště, které jsou dnes hlavně pro mladou generaci k neuvěření. Takhle to ale skutečně bylo a netýkalo se to pouze Jižního města v Praze. Kdo tohle zažil, má vzpomínky stejně šedivé, jako bylo celé prostředí onoho místa. Snímek ve své podstatě tak kritický, že měla režisérka problém s povolením realizace. Nakonec ho získala, ale i tak se snímek do kin dostal až devět let od svého natočení a to vlivem úspěchu na filmovém festivalu v Moskvě.Týden po premiéře byl nemilosrdně zakázán. Ano, i k takovým paradoxům docházelo. Za zmínku také určitě stojí první filmová role Lukáše Becha, kterého si režisérka sama vyhlédla a kterého musela tvrdě prosadit, neboť jeho účast nechtěl sekretariát schválit kvůli protistátní politické angažovanosti svého otce. A dobře udělala. Budoucnost ve své pozici dětského herce tak měl Lukáš zajištěnou. Snímek ´Panelstory... ´ nepatří k filmovým dílům s dějovou linkou, dramatizací či komediálností. Jedná se o úsměvnou socialistickou výpověď své doby, která v takovémto podání nemá konkurenci.
topipig
Hodnocení: 6
Přidáno: 04.10.2020 04:17
"Když už jsi řekl hop, musíš i přeskočit." Památná věta, která zazní z úst Jindřicha Plachty coby vandráka Čtverylky. Poetika Václava Kršky je už cítit, i když se teprve probouzí a nadobro je zúročena až v jeho pozdější tvorbě. Řeka čaruje oplývá víceméně naivitou, která byla přítomna ve většině filmů třicátých až čtyřicátých let.
topipig
Hodnocení: 6
Přidáno: 04.10.2020 02:02
Mistr Fulci mimo svých pozdějších klasických hororů natočil i giallo, ve kterém neznámý vrah morduje děti. Rozvláčné tempo trochu škodí, nicméně záběry na sicilský venkov, nebo klasické kamerové nájezdy na obličeje herců jsou parádní. Krásná ženská nesmí chybět, Barbara Bouchet v roli Patrície je velká šťabajzna. Hudbu zkomponoval velký šéf Riz Ortolani.
Ondrus21
Hodnocení: 8
Přidáno: 03.10.2020 23:35
Taková absurdní německá komedie z posledních týdnů války, kterak kapitán Luftwaffe, vlastně tedy dezertér v kradené oficírské uniformě, dělá svým osobním šarmem a fanatickým vystupováním z každého na potkání úplného idiota. Každého se mu daří přesvědčit, že plní úkol uložený mu přímo Hitlerem, aniž by komukoliv ukázal alespoň Ausweis. Tak se "služebně" dostává do trestaneckého tábora, kde se stává samozvaným velitelem a začíná se chovat jako Meister Proper. Poslední dějství už nabývá značně absurdních rozměrů, když si zřídí vlastní byznys v podobě soukromého, mobilního Reichskriegsgerichtu, se kterým cestuje napříč už téměř poraženým Německem a hledá zrádce. Jedná se o ujetou brutální válečnou komedii (chvílemi skoro až grotesku), s prvky stylu Quentina Tarantina, natočenou černobíle jako Spielbergův Schindlerův seznam. Líbil se mi výkon neznámého Maxe Hubachera v hlavní roli, který toho psychopatického nácka hraje opravdu přesvědčivě. Ostatní postavy se chovají jako úplní idioti, až si člověk říká, že to musela být pro dezertéry v německém týlu před koncem války procházka rozkvetlým parkem. Na každém checkpointu za frontou stačilo místo ukázání dokladů a písemného rozkazu říct, že plníte úkol pro vůdce a nikdo nic nezkoumal. Jestli tohle je podle skutečné události, tak mi není jasné, jak Němci dokázali dobýt a obsadit 3/4 Evropy, protože takovou bandu amatérů aby člověk pohledal.
naineko
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.10.2020 23:22
Zatím Ritchieho nejslabší "gangsterka". Je tot trochu překombinované a kvůli tomu to v závěru logicky lehce klopýtá. Herci, postavy fajn.
topipig
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.10.2020 22:37
Trošku přitažené za vlasy, ale pořád koukatelné a vcelku i zábavné. Stáří holt nezastavíš....Zdeně Herfortové to sekne a když se ohákne na diskotéku je z ní solidní koc.
martin.stusak.9
Hodnocení: 9
Přidáno: 03.10.2020 21:12
Herecký koncert Františka Husáka v příběhu stavěném na myšlence, že ať se člověk snaží sebevíc v zájmu svého zdraví a života, vše je prostě a nemilosrdně marné. Ono se řekne žijte zdravě, dodržujte životosprávu, vyhýbejte se stresu. Ale copak to jde? Příběh na základě divadelní hry je ve své podstatě platný v každé době, včetně té současné? Že ne? Každý má možnost si to zkusit. Ale pozor, ať dotyčný nakonec nedopadne jako Řehoř Maršíček, hrdina tohoto příběhu. Snímek ne tak komediální jako úsměvný nad nástrahami života a lidí. Vzniklé situace jsou příkladné a naprosto uvěřitelné. Lidé jsou zkrátka různí. Na celovečerní film neobvykle krátká stopáž, avšak děj je postaven dobře. Nevzniká dojem umělého natahování a vyloženě hluchých míst. Vyprávění příběhu si pevně drží tempo a hlavně ucelenou úsměvnost nad danými situacemi, což je ohromné plus. Jsou tedy životní jistoty vždy jisté? Tento snímek napoví.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 03.10.2020 21:08
Vždycky jsem preferoval spíše jemný humor a to rozhodně není tento případ. Tohle nepůsobí jako pohlazení křídel motýla ale spíš jako kopanec do ledvin nebo rána na solar. A přesto se mi to vždycky líbilo a pokaždé se na tuhle šílenou partu rád opět podívám. Fakt ale je, že tohle určitě není humor pro každého.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 03.10.2020 21:01
Snímek o mladých pro mladé, kde nebyla vynechána absurdnost doby převážně té úřednické. Jinak se jedná o prostý příběh mladého kulturního referenta v lázeňském zařízení čekajícího na doporučení ke studiu na umělecké škole, jehož sympatie chce získat mladá medička. A to vskutku nevšedně, takže o mnohé vzniklé trapasové situace není nouze. Jedná se sice o socialistický filmový výdobytek coby představa o životě mladých za socialismu, ale nedá se říci, že by to nějak ztrácelo na zajímavosti. Po herecké stránce dobrý Michal Pešek v roli smolařského kulturního referenta Michala Nožičky a skvělá Dana Batulková v roli energetické medičky Květy. Film jinak sice ničím výjimečný či atraktivní, ale jako ryze odpočinkový je vystavěn dobře. Zkrátka jen vypovídá o tom, co se může mimo jiné stát během čekání na doporučení, ke kterému není žádný spěch. Nic víc, nic míň.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 03.10.2020 20:53
Atraktivní prostředí, dobrý režisér a reprezentativní obsazení se Sly Stallonem, Burtem Reynoldsem, R.S. Leonardem, německým idolem Tilem Schweigerem, Stacy Edwards a dalšími známými herci a výslednicí těchto pozitivních komponentů je jen průměrný film obsahující nejedno klišé. Škoda promarněné šance!
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 03.10.2020 20:49
Tradice moralizujících výrobních filmů pokračovala i na sklonku osmdesátých let a tento je jeden s posledních. Po hlubším prozkoumání však námětem není zase až tak špatný. Naopak, dal by se bez problémů přiřadit i na dnešní dobu. Máme tu postavu snažící se něco dokázat a tak buduje svoji kariéru přestupem na lepší pracovní místo, když mu to dosavadní neumožňovalo. Jenomže se ukáže, že ani tam se prosadit není zrovna jednoduchá záležitost. A tak vzniká otázka. Přeceňuje se a nebo mu jen tamní zlovůle hází klacky pod nohy? I dnes spousta mladých lidí raději buduje kariéru před soukromými věcmi. Tady příběh dopadne jak dopadne, ale i takový je život. Vše není tak, jak si mnoho lidí představuje. Marek Vašut v hlavní roli a nutno uznat, že se jedná o jeho výjimečný herecký koncert. Ano, samozřejmě, určité socialistické přesvědčení z děje vyniká, ale oproti tomu kapitalistickému se to skutečně až tak moc neodlišuje.
martin.stusak.9
Hodnocení: 10
Přidáno: 03.10.2020 20:25
Zábavná povídková etuda s dobře propracovaným scénářem a dobře zahraným. Z těchto herců by si měli ti současní vzít příklad. Po dějové stránce žádné zbytečné odbočky, žádné zbytečné natahování, zkrátka se jde ihned k věci. Spousta hlášek zasazené na ta správná místa aby náležitě vynikla. Jedna z nejlepších vtipných nestárnoucích televizních počinů.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.10.2020 20:25
"Nebe nezná vyvolených", světoznámý román Ericha Maria Remarqua, je námětem kvalitního oddechového filmu. Vkusná komerční podívaná, na můj vkus ale příliš vyspekulovaná, sentimentální s barvotiskovou romantikou. Láska úspěšného automobilového závodníka Bobbyho a dívky z lepších kruhů Lilian, která umírá na nevyléčitelnou chorobu (jak jinak u Remarqua). Jenom pochvala pro hlavní představitele Al Pacina (a jeho civilní herectví) a Marthe Kellerovou a její správně načasovanou extravagantnost.

TV Program

ČT1 - Stůj, nebo se netrefím (1998)

21:00 - 22:34

54 minut již uběhlo
40 minut zbývá do konce

ČT2 - Odsun - Vertreibung

21:45 - 22:40

9 minut již uběhlo
46 minut zbývá do konce

NOVA - Víkend (2005) [TV pořad]

21:45 - 22:45

9 minut již uběhlo
51 minut zbývá do konce

Prima - 7 pádů Honzy Dědka (2012) [TV ...

21:35 - 22:50

19 minut již uběhlo
56 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168276
Osobností: 664935
Fotografií: 659553
Plakátů: 316875
Obsahů a biografií: 155028
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Americká nakládačka (2020)

Americká nakládačka
Vlastně taková obyčejná   komedie se Sethem Rodenem ve   dvojroli. Rozjezd byl trochu   pomalý a ani pak se tempo   nezrychlilo a nemohl jsem se   dočkat konce.

Autor: MildaX | Hodnocení: 6 / 10

Gimme Some Truth - The Making Of...

Dej mi trochu pravdy

Gimme Some Truth - The Making Of John Lennon
Album Johna Lennona "Imagine"   patří k mým   nejoblíbenějším. Z   nahrávání v roce 1971   vznikly dva dokumenty,   známější "Imagine The více >

Autor: curil

Dobrodružství do neznáma (2019) ...

Dobrodružství hledání neprobádaného

Dobrodružství do neznáma
V současném   přetechnizovném,   změřeném, prozkoumaném   světě se už přeci v   žádném případě nedají   najít místa, kam dosud   více >

Autor: jmenuji.se.libor | Hodnocení: 10 / 10

Viva (2015)

Viva
Nejsem fanouškem podobných   úchyláren ve stylu travesty   a homosexuálních vztahů.   Takže i tentokrát šel film   mimo mě. Příběh teplého   více >

Autor: curil

Zlá noc (1973)

Zlá noc
Slušná ale nijak   mimořádná detektivka   natočená podle románu   Jaroslava Andrejse. Plusem je   určitě děj odehrávající   se v méně obvyklém více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení