Komentáře uživatele RwlBem

RwlBem

RwlBem zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 190
400 Days
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 30.10.2016
Být to studentský projekt,
zasloužil by si uznání.   Žel, vychází z toho   skutečně nízkorozpočtový   film, který, ač se   viditelně snaží, imho   nedokáže splnit svůj   záměr. Úvod je divný,   adepti na kosmonauty jsou   divní, program je divný,   chování je divné (a místy   velice neprofesionální), a   když to celé nikam nevede,   má to asi zachránit   vnější "problém"   - také divný. Korunu tomu   nasadí rozplizlý závěr,   opět tak nejednoznačný jako   celý předchozí film. Pokud   někdo našel zalíbení v   seriálu Ztracení (Lost) kde   se také jen chaoticky   vrstvily otázky bez   sebemenší šance na jejich   vyřešení, bude možná   pokojen. Já nejsem.
Absolvent (The Graduate)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 18.7.2020
Asi
jsem viděl jiný film než   ostatní.
[spoiler]
Bezkrevná a   bezskrupulózní baba svým   úmyslem ponížit manžela co   se s ní rozvádí, rozpoutá   v úzkoprsé společnosti   chaos, který nakonec sežere   každého, včetně jí. A   poněkud nesvéprávní mladí   se v tom plácají až do   bizarního finále, kdy mladý   absolvent který cizoložil s   ženou jednoho, teď s   manželkou jiného utíká.   Což je patrně skvělý   hepáč, korunovaný   předposledním, krutě   výmluvným záběrem.   Mimochodem - od okamžiku, kdy   paní Robinsonová tak   agresivně chtěla Benjamina   odstřihnout od své dcery,   jsem čekal kdy se provalí   že ji vlastně měla s jeho   otcem.
[konec   spoileru]
Nemohu si   pomoci, ale ve filmu jsem   neviděl lásky ani co by se   za nehet vešlo. Být to   sociálně kritický snímek,   měl bych pro něj větší   uznání.
Jenže tohle   podle mě není o vzpouře   mládí vůči zkostnatělé   společnosti, ani o ideálu   "láska vždy   vítězí", ale o   nihilistickém "hloupým   není pomoci". Velmi mě   překvapuje, jakému výmětku   věnovali S&G svou   krásnou hudbu.
Ahn siseong (The Great Battle)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.9.2019
Východně asijský
hrdinský historický epos o   úseku bojů mezi Ćínou a   Koreou. Filmu prospělo, že   tvůrci dbali na výpravnost,   a ve válečné atmosféře   máme dokonce zobrazeno   několik příběhových   linií. Ovšem dnes už   klasické schéma, kdy smrt   davů provází akční hudba,   zatímco smrt vybraných   jedinců se podává jako   drama, mi poněkud kazilo   dojem. Podobně si někteří   herci nedokázali odpustit   předvádět své vybělené   zuby, což v historickém   kontextu působí opravdu   směšně. Co se týče   taktiky, našlo by se tam pár   slabých, ale naopak i   hezkých míst. Mladší   ročníky patrně potěší   "mlátičky"   zařazené do bojových scén.   V mém pohledu film nedosahuje   kvalit Krvavého pobřeží,   ale snaživě se drží v   závěsu.
Alfa a Omega (Alpha and Omega)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.1.2019
Odhlédněme od
indické animace, jež vypadá   přece jen poněkud   jednodušeji, a připomeňme   si, že příběh o lámání   kastovních předsudků   pochází z Indie, kde jsou   dodnes kvůli překročení   hranic mezi společenskými   vrstvami zabíjeni mladí   lidé, kteří se provinili   tou nejstrašnější věcí:   odvážili se jít za hlasem   svého srdce. Ano je to   šablonovitý příběh, ano   je to prostinký děj, ale   doslova září nadějí, že   dnešní děti šestiny světa   jednou už snad nebudou muset   čelit nenávisti od svých   blízkých za to že potkají   to co chce každý: lásku.
Za zpracování pět, ale   za vizi u mě za plný počet.
Anděl Páně
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 22.7.2017
To se
mi snad jenom zdá.   Schizofrenní film, který   křesťanské hodnoty   zesměšňuje a paroduje, a   jedním dechem se jich pak v   ději úpěnlivě dovolává   jako prostředku záchrany?   Kde anděl je za hlupáka a   čert za zachránce? Film,   jehož pointou má snad být   ono smutně proslulé heslo   že toliko "šaty dělaj'   člověka"?! Asi ano,   když se postavy nechají   oddat kdekým hlavně když   jako páter vypadá, no a   knížete jeho milá taky   pozná leda podle drahého   hábitu. Tomu fakt říkám   úroveň. Patrně tu budu sám   proti všem, ale takový odpad   nespasí ani v závěru   Bocellimu nenápadně   znárodněné "adeste   fideles".
Ani ve snu!
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.2.2019
Filmová tvorba je
občas takovým zrcadlem,   odrážejícím to co má   příjemce v sobě, a tím   tvořící ono pověstné   poselství ve směru plátno -   divák. Protože jsem měl to   velké štěstí poznat   skutečné přátelství,   týmového ducha, a nebojím   se říci čistotu počátků   této zvláštní záliby zde,   je pro mě film jasným   poselstvím o degradaci   parkouru přesně ve chvíli,   kdy se ho zmocní   komercionalizace v podobě   různých natáčení,   selfprom a podobných šitů.   Krach milostného vzplanutí   pak jen dokresluje totéž.   Jediná symbolická vsuvka o   skutečném srdci parkouru,   prezentovaná snahou hrdinky   dát tu blbou zeď přes   trubku a okno až na vrchol, v   ději docela zapadla.
Tíseň z toho, že je   něco úplně špatně,   vygradovala ve scéně   společného zhodnocení toho   úspěšného běhu ulicemi.   Ta brutální prázdnota z   toho úplně řve jak Niagara.   Těžko říci, zda to byl   záměr tvůrců, ale mě to   bolelo asi nejvíc. Přesně o   tomhle by skutečný parkour   nikdy neměl být. Smutné,   moc smutné podívání, a   někdy je holt třeba tu   bolest přijmout. Takže za   mě plný počet.
Antikrist přichází (The Monster Project)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 16.5.2020
Hledáte
film, po sto prvé   recyklující téma příchodu   antikrista? Hledáte film, ve   kterém nepoznáte kdo, natož   snad odkud kam běží?   Hledáte film s převahou   zbytečně rozklepaných   záběrů? Nebo film ze   kterého půlku neuvidíte,   protože je v záběru pořád   samá tma? Či snad film, při   němž vás za řevu démonů   samým napětím počíná   zmáhat spánek? Našli jste!   Počátek ještě měl trochu   šanci, ale vstupem do baráku   zhaslo nejen světlo, ale i   naděje na přijatelný dojem.   Snaha byla, leč výsledek   nikde.
Apocalypto
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.11.2016
Velmi zajímavý
filmový počin, který na   člověka nejprve vydští   animální hrůzu   otrokářského nájezdu, a   pak, jen tak jakoby   mimochodem, v samém závěru   filmu nastíní, že to   doopravdové   "apokalypto" teprve   připlouvá, aniž to kdokoli   z domácích zatím sebeméně   tuší... Závěrečná pointa   mi tak přijde mnohem   silnější než   předcházející drama, jež   je (ano, oprávněně) diváky   tak chváleno.
A bonus   pro toho, kdo chce zjistit,   jak jihoameričtí domorodci   řešili sexuální problémy.
Apollo 18
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 26.5.2020
Co o tom
filmu říci?
Oč je   úvodní část   zdlouhavější a   těžkopádnější, o to je   zbytek rozklepanější a   nekvalitnější. Také to   všelijaké vrzání,   klepání a kvílení bylo   jaksi přehnané, myslím si   že méně by znamenalo více.   Scénář je skvělý nápad,   pokažený tak moc, jak se   pokazit dal. Ještě že si   autoři aspoň odpustili   závěrečnou porci   amerického patosu, která by   to zabila úplně. Mrzí mě   nelogické situace i věty,   které by dle mého soudu   kosmonaut zcela jistě   neřekl, a které degradovaly   "uvěřitelnost"   konspirační fikce. Škoda,   přeškoda inspirativního,   leč zahozeného námětu.
Avengers (Marvel’s The Avengers)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.1.2016
Jeden z nemnoha komiksů,   vtělený do filmu, který se   opravdu povedl. I člověk   neznající postavy je uveden   do obrazu, aniž by musel   přetrpět nějaká hluchá   místa, načež je vtažen do   děje v němž má každý   aktér své dobře padnoucí   místo. Poměr vlivu   osobností na tvářnost   příběhu, jejich   nadlidských schopností,   osobitého humoru a sci-fi   koření je vyvážen měrou,   v podobných filmech málokdy   dosaženou.
=spoiler=
Úplně   závěrečný záběr, kdy se   hrdinové mlčky ládují   hamburgry, rozsekne snad   každého kdo má aspoň   maličký smysl pro humor.
=konec spoileru=
Avengers: Endgame
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 8.5.2019
Velmi rozpačité.
Šedivě se vlekoucí první   třetina filmu se snaží v   divákovi vzbudit dojem, že   Marvel také umí točit   hlubší sekvence, a tak   předvádí jak postavy mají   svá traumata a vnitřní   životy. Tento ne moc   záživný úvod se však   zcela nečekaně zvrhává do   parodie, o níž mi přijde   škoda se rozepisovat.
No a aniž se vyřeší   (neřešitelný) paradox   cestování časem, tak se   začne tím časem cestovat   asi tak jako se kdysi dávno   zvesela za jízdy naskakovalo   do šaliny, a ve více či   méně zamotaných situacích   má divák zapomenout že se   Marvel pustil na tenký led,   který málokoho unese. Jenže   tentokrát na ten led vlezla   příliš velká skupina   všemožných superhrdinů,   což nemohlo dopadnout dobře.   A nedopadlo. Ou jé.
Tak, a poněkud zmaten a   rozčarován jsem byl v   poslední části   sáhodlouhého filmu   obšťastněn nějakou tou   akcí. Chápu že si Marvel   chtěl nahonit ego, ale   rvačky, už očividně   přehlcené efekty, byly   stejně samoúčelné jako   celý film; navíc (což   považuji za neodpustitelný   hřích) přecpané zjevnými   i podprahovými poselstvími z   nichž většina se mi ani   trochu nelíbila.
Takže za mě: pokud má   finis koronat opus, tak tenhle   finis bych raději neviděl.
Avengers: Infinity War
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 12.5.2018
To co skvěle fungovalo
např. v Avengers 2012,   zoufale selhává v infinity   wars. (dále bez ohledu na   možné spoilerování)   Přesupermanováno a   přeefektováno, díky čemuž   nakonec jediná postava, k   níž si člověk v tom   zmatku, házení ohníčků,   létání, vzájemného   zahazování do dálky jakož   všelijakého jiného   ztřeštěného bláznění,   dokáže najít nějakou   cestu, je překvapivě hlavní   záporák. Hulk trpí   syndromem Jekylla a Hyda,   zrzka je blondýna a Loki   jakoby umře. Co to je za   paskvil? Dělá si už Marvel   legraci sám ze sebe?
Superhrdinové mají být   od toho, aby sólo ukazovali   své ego. Ve válečných   akcích působí když ne   vyloženě směšně, tak   přinejmenším neomluvitelně   naivně. Koneckonců tak jsem   pochopil závěr: záporák,   znechucený celou   tragikomedií, raději odejde   nějakou dírou ve vzduchu   pryč, a prostě si udělá   svoje. A hotovo.
Víte,   položme si otázku: za koho   vlastně Avengers bojují? Za   lidi? Ale jděte. Jsou jak   pěšáci kteří vlastním   potem a krví odvedou   špinavou práci, aby se   "šedé eminence" v   pozadí měly stále hezky   dobře. Chrání svět, jehož   historie je lemována ne   desetimiliony, ale spíš   stamiliony zbytečných   obětí, aniž je napadne že   by ten svět potřeboval   změnit. V důsledku bojují   za budoucí násilí. Smutné   poselství, a smutný film.
Bad Taste - Vesmírní kanibalové (Bad Taste)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.4.2016
Naprosto originální
dílo, u něhož netušíte   zda se máte víc svíjet   smíchem nebo odporem. Tak   plnokrevný mix naprosto   antagonistických ingrediencí   se hned tak nevidí, a jen   silné povahy ho budou moci   ocenit a chtít někdy vidět   znovu.
Balada o siedmich obesených
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 18.7.2020
To, že chápu
pohnutky, které v daném   období vedly ke vzniku   takových a podobných děl,   nemusí znamenat že s nimi   souhlasím. Film se emotivně,   romanticko-dramaticky nimrá v   pocitech vrahů ve snaze   uchvátit mysl diváka   hlubokomyslnými vhledy do   duší zločinců. Nebo snad   poukazuje na křivdu, kdy   političtí atentátníci,   odhodlaní zabíjet v   usilování za lepší svět   (ehm, za čí lepší svět?!)   jsou popraveni stejně jako   "sprostí vrazi bez   vyšších pohnutek"?
Proč se film nevěnuje   osudům obětí?! Ty na to   snad nemají právo? V čem   jsou horší než jejich   vrazi, že je film tak   masivně adoruje?! Ó, jak   dojemné, když se domlouvají   kdo s kým půjde viset!   Dostaly snad jejich oběti   šanci pronést před svou   smrtí aspoň slovo? Stihl   snad jejich oběti před   smrtí srdcervoucně   navštívit nějaký jejich   příbuzný?? Těžko. Ale   čekání na popravu a poprava   samotná je přece veliké,   duši drásající drama,   kdežto zabití obětí je...   nejspíš epizoda která   stěží stojí za zmínku.
Asi budu sám proti všem,   ale takhle soudruzi fakt ne.   Pokud si mají tuto   překroucenost vychutnávat   opravdoví fajnšmekři, nic   proti tomu, ale stát s nimi   na stejném břehu nebudu.   Dílo zpracováním skvělé,   vyzněním však příšerné.
Bezejmenná kulka (No Name on the Bullet)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.2.2020
Pokud někdo čeká
nezbytné koření všech   westernů, totiž   přestřelky, bude patrně   zklamán. Film je spíše   komorní psychologické drama,   téměř jako by byl přepisem   divadelní hry, kdy se   protagonisté vlivem   okolností začnou požírat   navzájem pod tíhou   vlastních hříchů. Než   kolty tu spíše promlouvají   filosofické úvahy co je či   není dobro, zda je zlo hubit   zlo, a jak se zbavit někoho,   kdo ještě nic neprovedl ale   provést by mohl. Přesto děj   nestagnuje a svižným tempem   míří ke zvláštnímu   konci, který je možná   jediným případem v daném   žánru, kdy zemřel ten kdo   vystřelil aniž by sám byl   soupeřem zasažen.
Bitva o Hill 60 (Beneath Hill 60)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.9.2018
Svým způsobem
zajímavý film o aspektu 1.   sv. války, který není tak   moc známý. Se snahou o   dusivou atmosféru snad měly   kontrastovat prozářené   vzpomínky, ale u mě to mělo   přesně opačný, rušivý   účinek. Také vykreslení   klaustrofobické atmosféry v   podzemí nějak selhávalo.   Bezradnost tvůrců   vyvrcholila při   závěrečném   scénáristického počinu,   neboť kdekdo ví, že kvůli   jednomu člověku se nikdy   žádná mašinérie   nezastavila a nezastaví.
Co nezklamalo, bylo   znázornění neskutečné   tuposti a arogance vyššího   velení (na obou stranách   fronty), které je tak smutně   typické snad pro všechny   armády světa.
Blood Diner
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 20.6.2020
Bizarní
hororová parodie z dob, kdy   se ještě nehrálo na   žádnou falešnou korektnost   a naopak se hrálo srdcem,   obsazená správně   střelenými protagonisty a   ozdobená hezkou tvářičkou   Lanette. Svěží příval   nechutnosti postupně graduje   až do velkého masakrózního   finále, jež za zvuků   Wagnerovy proslulé   orchestrální předehry z   Tannhausera vrcholí   sežráním hlavy zubatým   břichem. Bonus za heslo   nasprejované na zdi,   nelítostně parodující   jiné heslo ze španělské   občanské války.
"Říkej mi   Šitár!" Ale jo, proč   by ne!
Buchty a klobásy (Sausage Party)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 10.12.2016
Filmy, které
prvoplánově staví na   slovníku, který by (snad)   mohl být chloubou nějakého   zamindrákovaného   dospívajícího jedince,   obvykle vyzní trapně a   uboze. Tohle dílko   naneštěstí není výjimkou.   Veškerá sprostá munice se   na diváka vystřílí hned   během úvodu a pak už je to   jen omílání téhož,   zoufale a žel, neúspěšně,   násilím narvané na cosi co   by snad měl být příběh.   Nezachrání to ani   genderově, rasově a   politicky nekorektní   narážky, jedině díky   kterým dávám aspoň dvě   hvězdičky za snahu. S   minimálně dvojkou alkoholu v   krvi skvělá volba pro   značně pozdní   silvestrovské hodiny. Jinak   ztráta času.
Byl chutný ten můj Francouz (Como Era Gostoso o Meu Francês)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.4.2016
Drsný snímek
o násilném střetu dvou   kultur, podaný z poněkud   neobvyklého úhlu pohledu   člověka, jež je zajat   divochy a odsouzen ke   snězení. Není to asi pro   každého, film totiž   odkazuje i na jiné věci,   než jaké je možno vidět   očima na obrazovce.
Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.3.2018
Velmi zvláštní
film, v lecčem   připomínající Hvězdnou   pěchotu. Pod krycí vrstvou   akce a efektů se skrývá   děsivá dystopická obžaloba   současného a   nastávajícího světa,   naprosto bez jakékoli   jiskřičky naděje do   budoucna. Tvůrcům se, dle   mého náhledu, dokonce   podařilo mistrně skloubit   akční složku tak, že ve   spojitosti s tímto skrytým   dějem působí ještě víc   zoufale a téměř   tragikomicky. Včetně toho,   že o tom vlastně nepadne   jediné slovo. Za tento   skvělý studijní materiál   dávám plný počet.
Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 29.7.2018
Čeho je
moc, toho je příliš, a o   Marvelovských superhrdinech   to platí zrovna tak.   Neustále stejné schéma:   uvedení na scénu,   vytvoření hrozby, mlácení,   ničení, hlubokomyslné   hovory kdo jim jak ublížil   když byli malí nebo velcí,   a zase mlácení, ničení   pořád dokola, a nezapomenout   šoupnout do titulků nějakou   krátkou obrazovou tečku.   Samo o sobě zcela o ničem,   pokud ovšem někdo netouží   řičet nadšením při   samoúčelném exhibicionismu   té rozmanité   supermanovitosti. Takže ty   ušmudlané 4 hvězdičky   dávám za poselství o tom,   že vládnoucí elity raději   připustí vyvraždění   svých národů, než aby   připustily skupinu, jež by   národy mohla ochránit, ale   kterou sami mocipáni   nedokáží kontrolovat a   která by je mohla osobně   volat k zodpovědnosti za   hrůzy, kterých se na lidstvu   dopouštějí sami oni.
Cesta do fantazie (Sen to Chichiro, no kamikakushi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.9.2019
Velmi hladký
minimalismus, dotažený k   dokonalosti. Žádné detaily   nechybí, žádné   nepřebývají, pro vyvolání   excelentního dojmu. Úžasně   namixovaná atmosféra   bizarního světa pololidí,   polobohů a exotické plejády   mytických person. A přesto,   že film oplývá úsměvnými   momenty, má duši. Když pak   člověk vidí různé   citlivě vykreslené scény i   drobné detaily, stává se   navzdory zdánlivě pomalému   tempu ten pohádkový   příběh doslova srdeční   záležitostí. Krásný dojem   umocňuje skvěle volený   zvuk. Dobrá volba pro děti i   dospělé.
Coherence
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 27.7.2019
Nápad dobrý,
ale zpracování děsné.   Úvod ve své snaze co nejvíc   přiblížit skutečnému   večírku neúnavně zabíhal   do nepodstatných meandrů, v   nichž jedině neustále   pozorný divák mohl shledat   nenápadné střípky toho že   něco není dobře.   Scénárista sice čas od   času přišel s nějakým   oživením, ale stále mi to   spíš připomínalo   skomírající divadelní   sitcom, který občas dostane   ránu defibrilátorem a   tváří se že žije. Když   to konečně k závěru   začalo být zajímavé díky   rozhodnutí jednoho aktéra   vzít náhodnost do svých   rukou ku svému prospěchu,   zvrhlo se to v pravý opak.   Rozklepaná a rozostřená   kamera sebrala další body na   hodnocení, takže výsledek   nic moc. Škoda. Z takového   nápadu se dá vyždímat   výrazně více, jak už to   ukázaly různá jiná scifi   na podobné téma více   realit.
Čarodějnice ze Zugarramurdi (Las brujas de Zugarramurdi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.2.2018
Brutální nářez
Neskutečný mix gagů a   krvavé čarodějničiny   posazený do současného   světa. Nemusíte být úplně   šílení, abyste si to   pořádně užili, ale na   škodu to není.
"Ikimi likili   klik"!
Wau :-D
Čertí brko
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Příběh,
který někde cestou na   obrazovky poztrácel veškeré   akcenty. Nápad hezký,   vizuál přiměřený,   zaplaťpámbu žádné trapné   troškovské pitvoření či   svěrákovské mentorování.   Ale děj mi přišel   nevýrazný a plochý. A to i   v místech, kde by se nějaká   eskalace atmosféry dala   očekávat, ať k dramatu či   naopak k legraci.
[možný spoiler]
Scéna, kdy si myslivec,   omylem zavřený s čerty,   stěžuje na nespravedlnost   která ho má stát život(!),   a velký Lucifer jen bezmocně   pokrčí rameny, na mě   zapůsobila doslova děsně a   zavdala mi podnět k úvahám,   zda a nakolik se někdo   pokusil užít pohádku jako   politickou satiru. Zacinkání   na toto téma je tam docela   dost...
[konec   možného spoileru]
S   rodinou jsme tedy dokoukali, a   pak shodně pokrčili rameny.   Velká škoda nevyužité   šance.
Dárce (The Giver)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 8.5.2020
Už dlouho
jsem nepotkal tak hanebně   zahozený skvělý námět,   jako ve filmu Dárce. Téma   sice nikoli nové, ale doslova   přetékající potenciálem   předvést plnou škálu od   sluncem prozářeného   optimismu k temnému dramatu,   jež může vyústit v   osvobozující závěr plný   emocí a barev! Jenže, ono   nic. Že tvůrci vynechali   prakticky všechny šance o   jakoukoli eskalaci atmosféry   a napětí v úvodu filmu,   mohl být záměr. Ale   nerozehrát to ani postupem   příběhu, je   neodpustitelné. Ploché   ztvárnění mi přineslo   plochý dojem a odrazí se v   plochém hodnocení. По   русски: плохо!
Deadpool
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.5.2016
Komiks
který paroduje všechny   možné komiksy, včetně sebe   sama. Úplné dno dekadence   nebo budoucí kultovní   mezník nového   "pře_hláškovaného&quo   t; trendu? Po skvělém   začátku a slibném vývinu   mi přišlo, jako by tvůrci   ke konci již sami nestačili   vlastnímu dechberoucímu   tempu. Ale protože Deadpool   je svého druhu první,   zaslouží si ošatku   hvězdiček.
Deadpool 2
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 12.9.2018
Některé filmy
vyvolávají "wow"   efekt, jiné "kripa"   či "pabo". Deadpool   dvojka u mě spadla do té   druhé kategorie. S výkřiky   kristepane co je zas tohle,   nebo panebože na co se to   vlastně dívám - se chytám   za hlavu, chipsy létají   všude kolem a cola se zmítá   v kelímku pod víčkem jak   fantazie scénáristů,   kteří takovýto mozaikoidní   děs sesmolili.
Parafrázuji: máme tam   terminátora? Ne? Tak už jo.   Máme tam hulka? Né? Tak už   jo! Máme tam slaďák? Néé?   Tak už jo! Máme tam   prostřihy do posmrtného   rauše? Slepou babičku?   Zlého úředníka? Nééé?   Ale už jo! A co Xmeny, šup   tam snima, však vono se to   vsákne! Jo a hlavně aby tam   bylo dítě! Hele, tys tam dal   nové komando? Vždyť pro   něj nemáme děj, tak se ho   koukej zbavit! A už tam máme   dost odkazů na jiné filmy?   Jo a ještě někam vpašovat   náboženskou myšlenku!   Prosímtě a tu scénu s   kabelem zaraženým do zadnice   dej až nakonec, né na   začátek! A nezapomeň na   politické zadání -   převést Pinkovo gesto   "kladiva" na   Deadpoola, ať konečně ti   rebelující Floydi upadnou v   zapomnění...!
Zcela   zděšen lapám po dechu: buď   si scénáristé šlehli moc,   nebo naopak moc málo. Kde je   můj dravě a jedovatě   glosující Deadpool, volám!?   Vraťte mi ho, syčáci!   Vždyť to co má patrně být   humorné je toporné, a co má   být kousavě nekorektní je   bohužel jen a pouze   nekorektní.
Tři   ušmudlané hvězdičky za:   nejmocnějšího Xmena -   Domino(y), lehké načichnutí   japonským cosplay, a za   symbolickou likvidaci autora   Zeleného lampáše v   titulcích.
Den nezávislosti: Nový útok (Independence Day: Resurgence)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 7.7.2016
"Vychovali jsme
si již dostatečně objemnou   masu "bezmozků",   tak co bychom se zatěžovali   scénářem; postačí, když   jim do hlav navalíme   brutální audiovizuál, budou   chrochtat blahem." Tak   nějak se odvažuji odhadovat   postoj tvůrců tohoto   veledíla, neboť - jak velmi   trefně poznamenal mikee007 -   tento výtvor skutečně   obsahuje všechny myslitelné   nectnosti filmařského   řemesla a přebujelého   amerického patriotismu k   tomu. Jediné poselství (a   podotýkám že pro mě velmi   znepokojivé), jež zvedlo mé   hodnocení z propadáku aspoň   na 20 %, proběhlo hned v   úvodu filmu: lidstvo se   stává tím, kdo udeří jako   první. Že by obraz   současné politiky, kdy se   jistá země vůbec netají   tím, že preventivní úder   na "potenciálního   nepřítele" je vlastně   zcela ospravedlnitelný...?!
Dešťová víla
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 3.9.2017
Nemohu si
pomoci, vyznění této jinak   vcelku pěkné pohádky je   příšerné. Slovy popisku:   "Jediná Květuška se   také ujme chudé žebračky,   za kterou putuje přestrojená   Dešťová víla, a proto ona   jediná dostane moc, aby   vrátila vodu svému kraji.   Takový byl totiž trest, na   kterém se dohodly Živly   spolu se Sluncem." Mými   slovy: grázlíci a zmetci si   dělají co chtějí, a   chudák poctivá holka je pak   musí za cenu útrap a úsilí   zachraňovat, aby... aby   hajzlíci dál zůstali   nepotrestáni a jen se   radovali? To je hodně   smutné. Nadpřirozené síly   by měly zosobňovat   spravedlnost, a ne   stupňovaný útisk...

TV Program

ČT1 - Sama doma (2000) [TV pořad]

12:30 - 14:00

70 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

ČT2 - Rok v kanadské divočině

13:20 - 14:15

20 minut již uběhlo
35 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě 2 (2...

12:50 - 14:05

50 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

Prima - Jake a Tlusťoch (1987) [TV ser...

13:25 - 14:25

15 minut již uběhlo
45 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168612
Osobností: 665488
Fotografií: 661964
Plakátů: 317918
Obsahů a biografií: 155412
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Strach nad městem (1975)

Bébel v plné formě

Strach nad městem
Dnes už klasická krimi, v   níž J.-P. Belmondo   neohroženě prohání v   polobotkách po střechách   výškových domů. Solidní   francouzská více >

Autor: green-tea | Hodnocení: 8 / 10

Amores perros – Láska je kurva (...

Amores perros – Láska je kurva
Tři příběhy plné   surovosti a brutality protne   jedna nehoda na semaforech.   Pěkné dílo kde to do sebe   skvěle zapadne.

Autor: wena | Hodnocení: 7 / 10

Věčně tvá nevěrná (2018)

Věčně tvá nevěrná
Pořád to zkouším a čekám   jestli se nestane nějaký   zázrak a na svět se   nedostane po létech nějaká   opravdu dobrá česká komedie   ale to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Román pro pokročilé (2019)

Román pro pokročilé
"Tolik práce a přitom   taková blbost!"
...jak by   řekl klasik. Muselo dát   fůru přemýšlení narvat tu   hromadu reklamních bloků do   více >

Autor: Rastaman33 | Hodnocení: 3 / 10

Herec 3/3 (2020) [TV epizoda]

Herec 3/3
Závěr televizní minisérie   se povedl. Pro mě bylo   překvapením, že ani   prožité události mladého   konfidenta Standy Láníka   nenapravily více >

Autor: curil | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení