Komentáře uživatele RwlBem

RwlBem

RwlBem zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 160
400 Days
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 30.10.2016
Být to studentský projekt,
zasloužil by si uznání.   Žel, vychází z toho   skutečně nízkorozpočtový   film, který, ač se   viditelně snaží, imho   nedokáže splnit svůj   záměr. Úvod je divný,   adepti na kosmonauty jsou   divní, program je divný,   chování je divné (a místy   velice neprofesionální), a   když to celé nikam nevede,   má to asi zachránit   vnější "problém"   - také divný. Korunu tomu   nasadí rozplizlý závěr,   opět tak nejednoznačný jako   celý předchozí film. Pokud   někdo našel zalíbení v   seriálu Ztracení (Lost) kde   se také jen chaoticky   vrstvily otázky bez   sebemenší šance na jejich   vyřešení, bude možná   pokojen. Já nejsem.
Ahn siseong (The Great Battle)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.9.2019
Východně asijský
hrdinský historický epos o   úseku bojů mezi Ćínou a   Koreou. Filmu prospělo, že   tvůrci dbali na výpravnost,   a ve válečné atmosféře   máme dokonce zobrazeno   několik příběhových   linií. Ovšem dnes už   klasické schéma, kdy smrt   davů provází akční hudba,   zatímco smrt vybraných   jedinců se podává jako   drama, mi poněkud kazilo   dojem. Podobně si někteří   herci nedokázali odpustit   předvádět své vybělené   zuby, což v historickém   kontextu působí opravdu   směšně. Co se týče   taktiky, našlo by se tam pár   slabých, ale naopak i   hezkých míst. Mladší   ročníky patrně potěší   "mlátičky"   zařazené do bojových scén.   V mém pohledu film nedosahuje   kvalit Krvavého pobřeží,   ale snaživě se drží v   závěsu.
Alfa a Omega (Alpha and Omega)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.1.2019
Odhlédněme od
indické animace, jež vypadá   přece jen poněkud   jednodušeji, a připomeňme   si, že příběh o lámání   kastovních předsudků   pochází z Indie, kde jsou   dodnes kvůli překročení   hranic mezi společenskými   vrstvami zabíjeni mladí   lidé, kteří se provinili   tou nejstrašnější věcí:   odvážili se jít za hlasem   svého srdce. Ano je to   šablonovitý příběh, ano   je to prostinký děj, ale   doslova září nadějí, že   dnešní děti šestiny světa   jednou už snad nebudou muset   čelit nenávisti od svých   blízkých za to že potkají   to co chce každý: lásku.
Za zpracování pět, ale   za vizi u mě za plný počet.
Anděl Páně
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 22.7.2017
To se
mi snad jenom zdá.   Schizofrenní film, který   křesťanské hodnoty   zesměšňuje a paroduje, a   jedním dechem se jich pak v   ději úpěnlivě dovolává   jako prostředku záchrany?   Kde anděl je za hlupáka a   čert za zachránce? Film,   jehož pointou má snad být   ono smutně proslulé heslo   že toliko "šaty dělaj'   člověka"?! Asi ano,   když se postavy nechají   oddat kdekým hlavně když   jako páter vypadá, no a   knížete jeho milá taky   pozná leda podle drahého   hábitu. Tomu fakt říkám   úroveň. Patrně tu budu sám   proti všem, ale takový odpad   nespasí ani v závěru   Bocellimu nenápadně   znárodněné "adeste   fideles".
Ani ve snu!
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.2.2019
Filmová tvorba je
občas takovým zrcadlem,   odrážejícím to co má   příjemce v sobě, a tím   tvořící ono pověstné   poselství ve směru plátno -   divák. Protože jsem měl to   velké štěstí poznat   skutečné přátelství,   týmového ducha, a nebojím   se říci čistotu počátků   této zvláštní záliby zde,   je pro mě film jasným   poselstvím o degradaci   parkouru přesně ve chvíli,   kdy se ho zmocní   komercionalizace v podobě   různých natáčení,   selfprom a podobných šitů.   Krach milostného vzplanutí   pak jen dokresluje totéž.   Jediná symbolická vsuvka o   skutečném srdci parkouru,   prezentovaná snahou hrdinky   dát tu blbou zeď přes   trubku a okno až na vrchol, v   ději docela zapadla.
Tíseň z toho, že je   něco úplně špatně,   vygradovala ve scéně   společného zhodnocení toho   úspěšného běhu ulicemi.   Ta brutální prázdnota z   toho úplně řve jak Niagara.   Těžko říci, zda to byl   záměr tvůrců, ale mě to   bolelo asi nejvíc. Přesně o   tomhle by skutečný parkour   nikdy neměl být. Smutné,   moc smutné podívání, a   někdy je holt třeba tu   bolest přijmout. Takže za   mě plný počet.
Apocalypto
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.11.2016
Velmi zajímavý
filmový počin, který na   člověka nejprve vydští   animální hrůzu   otrokářského nájezdu, a   pak, jen tak jakoby   mimochodem, v samém závěru   filmu nastíní, že to   doopravdové   "apokalypto" teprve   připlouvá, aniž to kdokoli   z domácích zatím sebeméně   tuší... Závěrečná pointa   mi tak přijde mnohem   silnější než   předcházející drama, jež   je (ano, oprávněně) diváky   tak chváleno.
A bonus   pro toho, kdo chce zjistit,   jak jihoameričtí domorodci   řešili sexuální problémy.
Avengers (Marvel’s The Avengers)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.1.2016
Jeden z nemnoha komiksů,   vtělený do filmu, který se   opravdu povedl. I člověk   neznající postavy je uveden   do obrazu, aniž by musel   přetrpět nějaká hluchá   místa, načež je vtažen do   děje v němž má každý   aktér své dobře padnoucí   místo. Poměr vlivu   osobností na tvářnost   příběhu, jejich   nadlidských schopností,   osobitého humoru a sci-fi   koření je vyvážen měrou,   v podobných filmech málokdy   dosaženou.
=spoiler=
Úplně   závěrečný záběr, kdy se   hrdinové mlčky ládují   hamburgry, rozsekne snad   každého kdo má aspoň   maličký smysl pro humor.
=konec spoileru=
Avengers: Endgame
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 8.5.2019
Velmi rozpačité.
Šedivě se vlekoucí první   třetina filmu se snaží v   divákovi vzbudit dojem, že   Marvel také umí točit   hlubší sekvence, a tak   předvádí jak postavy mají   svá traumata a vnitřní   životy. Tento ne moc   záživný úvod se však   zcela nečekaně zvrhává do   parodie, o níž mi přijde   škoda se rozepisovat.
No a aniž se vyřeší   (neřešitelný) paradox   cestování časem, tak se   začne tím časem cestovat   asi tak jako se kdysi dávno   zvesela za jízdy naskakovalo   do šaliny, a ve více či   méně zamotaných situacích   má divák zapomenout že se   Marvel pustil na tenký led,   který málokoho unese. Jenže   tentokrát na ten led vlezla   příliš velká skupina   všemožných superhrdinů,   což nemohlo dopadnout dobře.   A nedopadlo. Ou jé.
Tak, a poněkud zmaten a   rozčarován jsem byl v   poslední části   sáhodlouhého filmu   obšťastněn nějakou tou   akcí. Chápu že si Marvel   chtěl nahonit ego, ale   rvačky, už očividně   přehlcené efekty, byly   stejně samoúčelné jako   celý film; navíc (což   považuji za neodpustitelný   hřích) přecpané zjevnými   i podprahovými poselstvími z   nichž většina se mi ani   trochu nelíbila.
Takže za mě: pokud má   finis koronat opus, tak tenhle   finis bych raději neviděl.
Avengers: Infinity War
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 12.5.2018
To co skvěle fungovalo
např. v Avengers 2012,   zoufale selhává v infinity   wars. (dále bez ohledu na   možné spoilerování)   Přesupermanováno a   přeefektováno, díky čemuž   nakonec jediná postava, k   níž si člověk v tom   zmatku, házení ohníčků,   létání, vzájemného   zahazování do dálky jakož   všelijakého jiného   ztřeštěného bláznění,   dokáže najít nějakou   cestu, je překvapivě hlavní   záporák. Hulk trpí   syndromem Jekylla a Hyda,   zrzka je blondýna a Loki   jakoby umře. Co to je za   paskvil? Dělá si už Marvel   legraci sám ze sebe?
Superhrdinové mají být   od toho, aby sólo ukazovali   své ego. Ve válečných   akcích působí když ne   vyloženě směšně, tak   přinejmenším neomluvitelně   naivně. Koneckonců tak jsem   pochopil závěr: záporák,   znechucený celou   tragikomedií, raději odejde   nějakou dírou ve vzduchu   pryč, a prostě si udělá   svoje. A hotovo.
Víte,   položme si otázku: za koho   vlastně Avengers bojují? Za   lidi? Ale jděte. Jsou jak   pěšáci kteří vlastním   potem a krví odvedou   špinavou práci, aby se   "šedé eminence" v   pozadí měly stále hezky   dobře. Chrání svět, jehož   historie je lemována ne   desetimiliony, ale spíš   stamiliony zbytečných   obětí, aniž je napadne že   by ten svět potřeboval   změnit. V důsledku bojují   za budoucí násilí. Smutné   poselství, a smutný film.
Bad Taste - Vesmírní kanibalové (Bad Taste)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.4.2016
Naprosto originální
dílo, u něhož netušíte   zda se máte víc svíjet   smíchem nebo odporem. Tak   plnokrevný mix naprosto   antagonistických ingrediencí   se hned tak nevidí, a jen   silné povahy ho budou moci   ocenit a chtít někdy vidět   znovu.
Bezejmenná kulka (No Name on the Bullet)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.2.2020
Pokud někdo čeká
nezbytné koření všech   westernů, totiž   přestřelky, bude patrně   zklamán. Film je spíše   komorní psychologické drama,   téměř jako by byl přepisem   divadelní hry, kdy se   protagonisté vlivem   okolností začnou požírat   navzájem pod tíhou   vlastních hříchů. Než   kolty tu spíše promlouvají   filosofické úvahy co je či   není dobro, zda je zlo hubit   zlo, a jak se zbavit někoho,   kdo ještě nic neprovedl ale   provést by mohl. Přesto děj   nestagnuje a svižným tempem   míří ke zvláštnímu   konci, který je možná   jediným případem v daném   žánru, kdy zemřel ten kdo   vystřelil aniž by sám byl   soupeřem zasažen.
Bitva o Hill 60 (Beneath Hill 60)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.9.2018
Svým způsobem
zajímavý film o aspektu 1.   sv. války, který není tak   moc známý. Se snahou o   dusivou atmosféru snad měly   kontrastovat prozářené   vzpomínky, ale u mě to mělo   přesně opačný, rušivý   účinek. Také vykreslení   klaustrofobické atmosféry v   podzemí nějak selhávalo.   Bezradnost tvůrců   vyvrcholila při   závěrečném   scénáristického počinu,   neboť kdekdo ví, že kvůli   jednomu člověku se nikdy   žádná mašinérie   nezastavila a nezastaví.
Co nezklamalo, bylo   znázornění neskutečné   tuposti a arogance vyššího   velení (na obou stranách   fronty), které je tak smutně   typické snad pro všechny   armády světa.
Buchty a klobásy (Sausage Party)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 10.12.2016
Filmy, které
prvoplánově staví na   slovníku, který by (snad)   mohl být chloubou nějakého   zamindrákovaného   dospívajícího jedince,   obvykle vyzní trapně a   uboze. Tohle dílko   naneštěstí není výjimkou.   Veškerá sprostá munice se   na diváka vystřílí hned   během úvodu a pak už je to   jen omílání téhož,   zoufale a žel, neúspěšně,   násilím narvané na cosi co   by snad měl být příběh.   Nezachrání to ani   genderově, rasově a   politicky nekorektní   narážky, jedině díky   kterým dávám aspoň dvě   hvězdičky za snahu. S   minimálně dvojkou alkoholu v   krvi skvělá volba pro   značně pozdní   silvestrovské hodiny. Jinak   ztráta času.
Byl chutný ten můj Francouz (Como Era Gostoso o Meu Francês)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.4.2016
Drsný snímek
o násilném střetu dvou   kultur, podaný z poněkud   neobvyklého úhlu pohledu   člověka, jež je zajat   divochy a odsouzen ke   snězení. Není to asi pro   každého, film totiž   odkazuje i na jiné věci,   než jaké je možno vidět   očima na obrazovce.
Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.3.2018
Velmi zvláštní
film, v lecčem   připomínající Hvězdnou   pěchotu. Pod krycí vrstvou   akce a efektů se skrývá   děsivá dystopická obžaloba   současného a   nastávajícího světa,   naprosto bez jakékoli   jiskřičky naděje do   budoucna. Tvůrcům se, dle   mého náhledu, dokonce   podařilo mistrně skloubit   akční složku tak, že ve   spojitosti s tímto skrytým   dějem působí ještě víc   zoufale a téměř   tragikomicky. Včetně toho,   že o tom vlastně nepadne   jediné slovo. Za tento   skvělý studijní materiál   dávám plný počet.
Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 29.7.2018
Čeho je
moc, toho je příliš, a o   Marvelovských superhrdinech   to platí zrovna tak.   Neustále stejné schéma:   uvedení na scénu,   vytvoření hrozby, mlácení,   ničení, hlubokomyslné   hovory kdo jim jak ublížil   když byli malí nebo velcí,   a zase mlácení, ničení   pořád dokola, a nezapomenout   šoupnout do titulků nějakou   krátkou obrazovou tečku.   Samo o sobě zcela o ničem,   pokud ovšem někdo netouží   řičet nadšením při   samoúčelném exhibicionismu   té rozmanité   supermanovitosti. Takže ty   ušmudlané 4 hvězdičky   dávám za poselství o tom,   že vládnoucí elity raději   připustí vyvraždění   svých národů, než aby   připustily skupinu, jež by   národy mohla ochránit, ale   kterou sami mocipáni   nedokáží kontrolovat a   která by je mohla osobně   volat k zodpovědnosti za   hrůzy, kterých se na lidstvu   dopouštějí sami oni.
Cesta do fantazie (Sen to Chichiro, no kamikakushi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.9.2019
Velmi hladký
minimalismus, dotažený k   dokonalosti. Žádné detaily   nechybí, žádné   nepřebývají, pro vyvolání   excelentního dojmu. Úžasně   namixovaná atmosféra   bizarního světa pololidí,   polobohů a exotické plejády   mytických person. A přesto,   že film oplývá úsměvnými   momenty, má duši. Když pak   člověk vidí různé   citlivě vykreslené scény i   drobné detaily, stává se   navzdory zdánlivě pomalému   tempu ten pohádkový   příběh doslova srdeční   záležitostí. Krásný dojem   umocňuje skvěle volený   zvuk. Dobrá volba pro děti i   dospělé.
Coherence
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 27.7.2019
Nápad dobrý,
ale zpracování děsné.   Úvod ve své snaze co nejvíc   přiblížit skutečnému   večírku neúnavně zabíhal   do nepodstatných meandrů, v   nichž jedině neustále   pozorný divák mohl shledat   nenápadné střípky toho že   něco není dobře.   Scénárista sice čas od   času přišel s nějakým   oživením, ale stále mi to   spíš připomínalo   skomírající divadelní   sitcom, který občas dostane   ránu defibrilátorem a   tváří se že žije. Když   to konečně k závěru   začalo být zajímavé díky   rozhodnutí jednoho aktéra   vzít náhodnost do svých   rukou ku svému prospěchu,   zvrhlo se to v pravý opak.   Rozklepaná a rozostřená   kamera sebrala další body na   hodnocení, takže výsledek   nic moc. Škoda. Z takového   nápadu se dá vyždímat   výrazně více, jak už to   ukázaly různá jiná scifi   na podobné téma více   realit.
Čarodějnice ze Zugarramurdi (Las brujas de Zugarramurdi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.2.2018
Brutální nářez
Neskutečný mix gagů a   krvavé čarodějničiny   posazený do současného   světa. Nemusíte být úplně   šílení, abyste si to   pořádně užili, ale na   škodu to není.
"Ikimi likili   klik"!
Wau :-D
Čertí brko
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Příběh,
který někde cestou na   obrazovky poztrácel veškeré   akcenty. Nápad hezký,   vizuál přiměřený,   zaplaťpámbu žádné trapné   troškovské pitvoření či   svěrákovské mentorování.   Ale děj mi přišel   nevýrazný a plochý. A to i   v místech, kde by se nějaká   eskalace atmosféry dala   očekávat, ať k dramatu či   naopak k legraci.
[možný spoiler]
Scéna, kdy si myslivec,   omylem zavřený s čerty,   stěžuje na nespravedlnost   která ho má stát život(!),   a velký Lucifer jen bezmocně   pokrčí rameny, na mě   zapůsobila doslova děsně a   zavdala mi podnět k úvahám,   zda a nakolik se někdo   pokusil užít pohádku jako   politickou satiru. Zacinkání   na toto téma je tam docela   dost...
[konec   možného spoileru]
S   rodinou jsme tedy dokoukali, a   pak shodně pokrčili rameny.   Velká škoda nevyužité   šance.
Deadpool
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 23.5.2016
Komiks
který paroduje všechny   možné komiksy, včetně sebe   sama. Úplné dno dekadence   nebo budoucí kultovní   mezník nového   "pře_hláškovaného&quo   t; trendu? Po skvělém   začátku a slibném vývinu   mi přišlo, jako by tvůrci   ke konci již sami nestačili   vlastnímu dechberoucímu   tempu. Ale protože Deadpool   je svého druhu první,   zaslouží si ošatku   hvězdiček.
Deadpool 2
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 12.9.2018
Některé filmy
vyvolávají "wow"   efekt, jiné "kripa"   či "pabo". Deadpool   dvojka u mě spadla do té   druhé kategorie. S výkřiky   kristepane co je zas tohle,   nebo panebože na co se to   vlastně dívám - se chytám   za hlavu, chipsy létají   všude kolem a cola se zmítá   v kelímku pod víčkem jak   fantazie scénáristů,   kteří takovýto mozaikoidní   děs sesmolili.
Parafrázuji: máme tam   terminátora? Ne? Tak už jo.   Máme tam hulka? Né? Tak už   jo! Máme tam slaďák? Néé?   Tak už jo! Máme tam   prostřihy do posmrtného   rauše? Slepou babičku?   Zlého úředníka? Nééé?   Ale už jo! A co Xmeny, šup   tam snima, však vono se to   vsákne! Jo a hlavně aby tam   bylo dítě! Hele, tys tam dal   nové komando? Vždyť pro   něj nemáme děj, tak se ho   koukej zbavit! A už tam máme   dost odkazů na jiné filmy?   Jo a ještě někam vpašovat   náboženskou myšlenku!   Prosímtě a tu scénu s   kabelem zaraženým do zadnice   dej až nakonec, né na   začátek! A nezapomeň na   politické zadání -   převést Pinkovo gesto   "kladiva" na   Deadpoola, ať konečně ti   rebelující Floydi upadnou v   zapomnění...!
Zcela   zděšen lapám po dechu: buď   si scénáristé šlehli moc,   nebo naopak moc málo. Kde je   můj dravě a jedovatě   glosující Deadpool, volám!?   Vraťte mi ho, syčáci!   Vždyť to co má patrně být   humorné je toporné, a co má   být kousavě nekorektní je   bohužel jen a pouze   nekorektní.
Tři   ušmudlané hvězdičky za:   nejmocnějšího Xmena -   Domino(y), lehké načichnutí   japonským cosplay, a za   symbolickou likvidaci autora   Zeleného lampáše v   titulcích.
Den nezávislosti: Nový útok (Independence Day: Resurgence)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 7.7.2016
"Vychovali jsme
si již dostatečně objemnou   masu "bezmozků",   tak co bychom se zatěžovali   scénářem; postačí, když   jim do hlav navalíme   brutální audiovizuál, budou   chrochtat blahem." Tak   nějak se odvažuji odhadovat   postoj tvůrců tohoto   veledíla, neboť - jak velmi   trefně poznamenal mikee007 -   tento výtvor skutečně   obsahuje všechny myslitelné   nectnosti filmařského   řemesla a přebujelého   amerického patriotismu k   tomu. Jediné poselství (a   podotýkám že pro mě velmi   znepokojivé), jež zvedlo mé   hodnocení z propadáku aspoň   na 20 %, proběhlo hned v   úvodu filmu: lidstvo se   stává tím, kdo udeří jako   první. Že by obraz   současné politiky, kdy se   jistá země vůbec netají   tím, že preventivní úder   na "potenciálního   nepřítele" je vlastně   zcela ospravedlnitelný...?!
Dešťová víla
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 3.9.2017
Nemohu si
pomoci, vyznění této jinak   vcelku pěkné pohádky je   příšerné. Slovy popisku:   "Jediná Květuška se   také ujme chudé žebračky,   za kterou putuje přestrojená   Dešťová víla, a proto ona   jediná dostane moc, aby   vrátila vodu svému kraji.   Takový byl totiž trest, na   kterém se dohodly Živly   spolu se Sluncem." Mými   slovy: grázlíci a zmetci si   dělají co chtějí, a   chudák poctivá holka je pak   musí za cenu útrap a úsilí   zachraňovat, aby... aby   hajzlíci dál zůstali   nepotrestáni a jen se   radovali? To je hodně   smutné. Nadpřirozené síly   by měly zosobňovat   spravedlnost, a ne   stupňovaný útisk...
Dobré ráno, Vietname! (Good Morning, Vietnam)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 3.1.2020
Podivný film,
tématicky se dost naivně   potácející mezi parodií,   vojensko-politickou satirou,   gangsterkou a nepovedenou   lovestory. Nic z toho   nefunguje pořádně a   působí to na mě jako když   pejsek s kočičkou vařili   dort. Zdá se mi, jako by   autor chtěl otupit ostří   protestů americké   veřejnosti vůči účasti   USA ve jmenované válce.   Pokud americkému generálovi   přijde jako velmi vtipný   výrok, že by jeho   podřízený potřeboval   pořádně vyk.uřit, nedivím   se že byly americké ztráty   takové, jaké byly.
Dodeskaden (Dô desu ka den)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.7.2016
Režisér tentokráte
zabrousil mezi tehdejší   soudobou spodinu, která je   prakticky absolutním   protipólem dávného   samurajského světa, aby   ztvárnil bizarní, sociálně   i lidsky hořce žalující   dílo, plné trpkosti a   ubíjející nízkosti   života, s téměř   neviditelnou kapkou krásy   hluboko, hluboko skryté pod   blátivým povrchem.
Dokonalé repliky (Replicas)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.1.2019
Miluji prosté,
v různých směrech   úsměvně naivní a   přímočaré oldschoolové   scifárny, kde si autoři s   ničím nedělají starosti;   nejde jim o realitu, ale o   příběh který pomocí   sci-fi kulis chtějí   divákovi vyprávět. Při   sledování Replicas jsem se   úplně přenesl do té doby,   kdy se různí   frankensteinové a umělé   bytosti s trochou nadsázky   vařili doma ve vaně z   žabince a pudingového   prášku, aby pak svou   existencí mohli nastavovat   lidské společnosti   zrcadlo.
Holt ta   sentimentalita tentokrát   odvedla svou práci.
Dschungelkind
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 3.5.2019
Zajímavě
a citlivě kreslený příběh   setkání dvou zcela   odlišných světů který   umí vzít za srdce tím, že   nic nepřehání. Ale ke konci   filmu to vzalo nějaký   špatný směr, což se k   mému vlastnímu zklamání   podepsalo na shození   hodnocení.
E.A. Poe: Podivný experiment (Eliza Graves)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.4.2017
Ta pošetilost
lidstva! Jak mnoho si myslíme   že víme o světě, a jak   žalostně málo toho přitom   víme sami o sobě...   Experiment značnou měrou   stírá hranice toho   "normálního" a   "nenormálního", a   když odhlédneme od   víceméně povinné vycpávky   v podobě lovestory, staví   očividná ale i méně   zjevná zrcadla pojmům   humanita a krutost; při   čemž nenápadně prozrazuje,   že tyto protipóly zdaleka   nejsou tak černobílé za   jaké je obvykle považujeme,   a nezřídka si dokáží i   vyměnit své role. A v   tanečním rytmu   závěrečného záběru se   nenápadně vtírá otázka:   jak pevné je sklo, dělící   nás od našeho vlastního   šílenství...?
El Hoyo
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.3.2020
Fakt,
že filmová tvorba   Španělských autorů mívá   svou neopakovatelnou   atmosféru, je snímkem El   Hoyo potvrzen do detailu.   Stroze minimalistické   řešení, připomínající   např. Cube, dává   překvapivý potenciál pro   drama, které diváka   provleče výšinami i   hlubinami, nadějí,   zklamáním i úplným   zatracením. Škoda, že   tvůrci dle mého názoru   zakopli těsně před cílem a   dali důraz na   psychoanalytickou stránku   věci. Po trýznivé duševní   a sociální katarzi prvních   dvou třetin by si divák   zasloužil za svou trpělivost   nějakou pořádnou   revoluční otočku. Jenže ta   se nekoná. Místo   vygradovaného finiše přijde   umrlá, snad i naivní   koncovka, která opět nic   neřeší. Škoda, přeškoda.   Potenciál tu byl. Přesto   myslím že film lze zařadit   k tomu lepšímu, co se v   psychosociálních dramatech   natočilo.

TV Program

ČT1 - 168 hodin (2006) [TV pořad]

21:40 - 22:15

6 minut již uběhlo
29 minut zbývá do konce

ČT2 - Krvavé slunce (1971)

20:00 - 21:55

106 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

NOVA - SuperStar

20:20 - 22:15

86 minut již uběhlo
29 minut zbývá do konce

Prima - Muzzikanti (2016)

20:15 - 22:45

91 minut již uběhlo
59 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 163547
Osobností: 658203
Fotografií: 629181
Plakátů: 302505
Obsahů a biografií: 149756
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Strašáci (1988)

Strašáci
Ale jo, jedná se o   osmdesátkový jednoduchý   hororový videosnímek   odehrávající se v noci na   jednom místě, avšak z   nostalgického více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Muzzikanti (2016)

Paráda

Muzzikanti
Mám moc rád hudební filmy a   tenhle je prostě super. Pavel   Kříž exelentní výkon,   Patrik Děrgel jakbysmet a jak   nemám rád Jarka Nohavicu, více >

Autor: Suplicek | Hodnocení: 9 / 10

Gentlemani (2020)

Gentlemani
Ze začátků jsme byl teda   trochu v rozpacích a   nevěděl co čekat, ale   postupně mě děj vtahoval a   napětí skvěle gradovalo...   k tomu fajn více >

Autor: Pecik | Hodnocení: 8 / 10

Andrej Rublev (1966)

Andrej Rublev
Naprosto fenomenální artový   ruský snímek, který   nepobere jen tak leckdo.   Jednoduše řečeno, kdo   nezvládl například český   snímek více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 10 / 10

Kožené slunce (2002) [TV film]

Kožené slunce
Kožené slunce je předobraz   úspěšného seriálu   Okresní přebor a myslím,   že tvůrcům přeboru   posloužilo i jako zdroj   inspirace a námětu. více >

Autor: topipig | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.022/0.009
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz