Komentáře uživatele topipig

topipig

topipig zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 257
3 + 1 s Miroslavem Donutilem
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.12.2019
Tahle rádoby bakalářská   zábava patří na televizní   obrazovku Barrandova, Primy   nebo Novy. Trapný, ubohý a   hlavně bez humoru! A to má   být komedie. Donutil od roku   2000 nic pořádnýho   nenatočil a touhle žumpou se   propadl mezi hereckou elitu   srovnatelnou s nekonečnými   seriály typu Ordinace,   Redakce nebo filmy jako   Babovřesky a podobnými   žluklostmi. A takový to   dříve býval charakterní a   sympatický herec. Dávno tomu   pryč, penízky zašustily,   hodnota osobnosti byla   vyměněna za směšnou   loutku, které se ale   normální člověk smát   vůbec nemůže. Spíše   naopak. U něj mě to ale   opravdu mrzí...
3 from Hell
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 22.12.2019
Rob Zombie není zrovna   oslnivej režisér, což   potvrzuje třetím   pokračováním o běsnících   vrazích Otisovi, Baby a   Spauldingovi, kterého   nahradil vrahoun Winslow   Foxforth Coltrane, protože   Sid Haig během natáčení   zemřel. Zbytečné   natahování a nezáživný   děj nezachrání ani   brutalita (o žádném gore   až na jednu dvě scény se   mluvit nedá, většinou jsou   to jen šplíchance tmavě   červené tekutiny a téměř   vše digitálně vytvořené,   takže v tomhle ohledu taky   žádná sláva) a ani pořád   dokola se pitvořící Sheri   Moon Zombie, která mě brzy   začala lézt na nervy. Mám   pocit, že další snímek   Roba Zombieho s radostí   vynechám a když si k tomu   vzpomenu i na jeho dva díly   Halloweenu, tak věřím, že   o nic nepřijdu.
7 dní hříchů
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 27.8.2019
To snad ani není možný, že   takové temné téma z   poválečných Sudet dokáže   režisér Chlumský zprznit   tak, že nad tím zůstává   rozum stát. Co taky můžeme   očekávat od tvůrce   prachbídných zhovadilostí   jako je Ordinace v Růžové   zahradě nebo Ohnivé kuře.   To jsem si měl uvědomit   hned, když jsem se na film   chtěl podívat. Režisér bez   talentu a citu pro dané   události z toho udělal   debilní kovbojku, kde postavy   pobíhají sem a tam, hledají   se navzájem a jednají   naprosto nesmyslně. Děravý   a odfláknutý scénář   postrádá jakoukoliv logiku a   střih zběsile przní scény,   které přestávají dávat   smysl, zejména od druhé   poloviny to dostává takové   trhliny, že jsem nechápavě   kroutil hlavou. Herci velká   nuda nebo katastrofa, Vetchý   pořád dokola hraje stejné   výrazy, důvěryhodnost je   vzdálená na míle daleko a   Hylebrant přehrával až   hrůza. Někteří herci jsou   předabování a celkově zvuk   stojí za starou belu,   postsynchrony jsou   příšerný! Hudba taky   žádná sláva. Nějaká   atmosféra je ta tam,   rekvizity v podobě dnešních   půllitrů nebo jiných   nepřesností rozhodně na   věrohodnosti nepřidávají.   Celkově je to podobné   Herzově Habermannovému   mlýnu, jenže ještě horší   kategorie. No jo, scénář   dělal ten samý člověk.   Takže jak někde zase uvidím   pod filmem podepsáno jméno   Chlumský nebo Urban, obloukem   se vyhnu jeho sledování. To   samé bych doporučoval   divákům, kteří od filmu   čekají nějaký smysluplný   příběh a ne jen plytkou   rutinu bez sebemenší   invence. Jednu hvězdu dám za   pár pěkných záběrů   šumperské krajiny.
A nebojíš se, princezničko?
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 31.3.2019
Československá televizní   tvorba pro děti v   sedmdesátých a osmdesátých   létech měla ve zvyku   přepracovávat pohádkové   příběhy od německých nebo   francouzských autorů a   nejinak je to u této   báchorky, která byla   zfilmovaná na motivy   spisovatele Charlese   Perraulta, známá jako Oslí   kůže.
A zlehka zazvoní
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Eva připravuje věci na   vánoční večer a čeká na   příjezd dětí, když v tom   zlehka zazvoní u dveří   baráku její bývalý manžel   Josef a drámo se   rozjíždí...Staré věci   vyplouvají na povrch,   zdánlivé křivdy hledají   viníka. Gabriela Vránová s   přehledem utáhne celý   komorní příběh v režii   mistra na lidské osudy   Jiřího Bělky. A ta   vánoční atmoška je tam   všudypřítomná.
Advokátka Věra
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.8.2019
"Na to taky nemusela tak   dlouho študovat..."   Václav Trégl touhle hláskou   stoprocentně zabodoval,   ostatně jak u něj vždy   bývá zvykem. Poslední role   Trudy Grosslichtové, jejíž   roztomilé tvářičky je   škoda a role advokátky Věry   byla ve filmu její poslední.   Jako položidovka se musela   zdekovat před nacisty a její   další život je obestřen   tajemstvím, které se snaží   rozkrýt ve své knize   "Já jedu dopředu, jak   nejlíp dovedu" Milena   Nováková.
Americký vlkodlak v Londýně (American Werewolf in London)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.1.2020
Tak tohle je velká paráda!!   Na svou dobu trikově   namakanej snímek. Vlastně co   to povídám na svou dobu, i v   dnešní době strčí celou   počítačovou animaci do   kapsy. Překrásná práce   maskéra Ricka Barkera byla   oceněna zlatou soškou.   Takovou přeměnu ve vlkodlaka   jsem dosud neviděl.   Mechanické efekty, nemrtví,   přízraky ve snech Davidovi   se zjevující - špička!!   Skloubení hororu a komedie   funguje lehce a plynule, z   každého žánru John Landis   ždímá jen to nejlepší.   Humor má grády a hororové   scény jsou čistokrevná   hrůza. Scéna v metru je   esence hororu jako takového.   Krvelačné běsnění   vlkodlaka je sakramentsky   nasrané a jeho vizáž a řev   nažene husí kůži i   čtyřicátníkovi.   Závěrečný poprask před   porno kinem je solidní   gorefest. Opravdu jsem   překvapen, jakou ucelenou   souhru hororu versus komedie   film drží. Řekl bych, že   Americký vlkodlak v Londýně   je top filmem ve svém oboru.   V nové remasterované verzi a   v DTS HD master zvuku je to   absolutní pošušňáníčko.   Škoda, že se John Landis   hororovému žánru nevěnoval   pořádně.
Angelika a král (Angélique et le roi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.9.2019
Tentokrát mocnému půvabu   Angeliky podlehne i samotný   vládce Francie, král Ludvík   XIV. Angelika však pevně   odolává, i když u dvora je   považována za královu   milenku. Ta si to však radši   v posteli rozdá s   rebelujícím uherským   princem Rákoczim.   Neskutečná šlapka, ta   Angelika naše. V samotném   závěru se Angelika opět   setkává s milovaným   Žofrejem, ale ten před ní   utíká.....
Angelika, markýza andělů (Angélique, marquise des anges)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.8.2019
Angelika - největší   konkubína Francie 17.   století. V každém díle   chrápala s někým jiným, i   když stále svého Žofriho   milovala. Já mám pro tuto   sérii už od dětství   slabost, na videu jsem ji   tenkrát viděl opravdu   mnohokrát. Překrásná   Michele Mercier, dobová   Francie druhé poloviny   sedmnáctého století,   krásné kostýmy, výprava,   intriky, souboje, bitky a   kolikrát kruté vraždy,   nezapomenutelná hudba a   hlavně český dabing, který   považuji za jeden z   nejlepších, který tenkrát   u nás vznikl, co herec nebo   herečka, to hlas nejlepších   tehdejších našich   hereckých es. Tohle všechno   patří k Angelice a proto pro   mě zůstává navždy   kultovní.
Anička s lískovými oříšky
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 19.4.2019
Slušnej bizár. Jak ovčí   maska Aničky, tak draci,   kteří by se hodili do ultra   béčkových hororů.   Největší bizár ze všech   je ovšem Jan Čenský a jeho   otřesné herectví.   Hvezdičku navíc za Janu   Brejchovou v roli macechy.
Annihilation
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.7.2019
A máme tu další zbytečný   film, pod kterým je mimo   jiné podepsaná i společnost   Netflix. Námět, kde nejde   přehlédnout odkazy na Věc   nebo Vetřelce by ani tak   nevadil, horší je to se   samotným scénářem, plným   nesmyslností a trhlin.   Partička ženských, z nichž   každá má svoji těžkou   minulost (to jsou zase   klišé) se vypraví do zóny,   kde se dějí podivné věci a   z předešlého týmu se   vrátil zpět po roce pouze   jeden muž a to zrovna   přítel hlavní hrdinky Leny,   která se s ženským týmem   vydává do oné podivné   oblasti. Lenu hraje Natalie   Portman, ale bohužel nehraje   téměř nic. Ten prostor, co   dostala jejích kvalit   absolutně nedostačuje.   Ostatní nemá cenu ani   zmiňovat, obsazení špatné.   Co lze jediné pochválit je   vizuální stránka a   některé efekty, ale to   dohromady celou zpatlaninu   (kterou zřejmě hodně lidí   považuje za chytrou a   intelektuální bombu)   zachránit nedokáže.   Samozřejmě nesmí chybět   milostná zápletka mezi Lenou   a jejím přítelem, opět tak   otřepaně poddaná, že to je   něco na mě. Ještě jednou   zopakuji - naprosto zbytečný   film.
Archiv
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.1.2020
František Němec v roli   muže, pátrajícího v   archívech STB po lidech,   kteří na něho za bývalého   režimu donášeli a kvůli   kterým byl vyhozen z vysoké   školy kde pracoval a skončil   jako kotelník. Při   pátrání však narazí na   okolnosti, které by si za nic   na světě nikdy   nepřipustil...
Arizona Dream
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.12.2019
Fantaskní příběh, který   vás ihned vtáhne do děje,   pokud se mu přizpůsobíte a   rádi sníte. Potom se   dostanete do světa snů,   tužeb, lásek a   nevšedností. Kouzelná Lili   Taylor je královnou   melancholie, Vincent Gallo   zase král bizarnosti. Fay   Dunaway s Johnnym Deppem jsou   snílci k pohledání. Musím   říct, že mě Emir Kusturica   a jeho velmi osobitý film   inspiroval k tomu, abych se   jednou po hodně drsné   kocovině probudil někde v   arizonském zapadákově.   Iluze musí být dokonalá   jedině v tom případě,   když uslyším i hudbu Gorana   Bregoviče. Jdu to   vyzkoušet.....:)
Až já budu velká
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.1.2020
Psychologická inscenace   zaobírající se tématem   zodpovědnosti a lhostejnosti   charakterů lidí, kteří   projížděli kolem vážné   havárie a ani jeden z šesti   řidičů nezastavili a   neposkytli zraněným lidem   pomoc. Dvacetiletá Olina   (neodraditelná Dana   Batulková), které při té   nehodě v autě zemřel bratr,   švagrová a jejich dvě   děti, sama podle fotografií   zachycených aut u místa   nehody pátrá po jejich   řidičích a pokládá jim   jednoduchou otázku :   "PROČ" nezastavili   a z místa nehody odjeli.   Jejich výmluvy a výmysly   jsou vrcholem ignoranství.   Důsledky jejích činů však   díky Olině nezůstávají   bez odezvy.
Báječná Angelika (Merveilleuse Angélique)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.8.2019
Angelika, ta kurvička si to v   tomto díle rozdá hned se   třemi muži a na svého   Žofríka si ani nevzpomene.   Navíc je nemilosrdně a   chladně vypočítavá, prahne   po moci a majetku a udělá   vše pro to, aby se dostala   zpátky ke dvoru. Já pro ni   mám ale pořád slabost a   navíc miluji Francii 17.   století, která je v těchto   filmech ztvárněna opravdu   dobově i se vší svou   brutalitou.
Baron Prášil
 
Přidáno: 26.12.2017
Od malička byl tenhle   Burianův film pro mě   nedostižným a tak to i   zůstane!! Vlasta lakuje,   lakuje a není k zastavení.   Geniální zápletky,   nehorázný scénky, hláška   za hláškou a nejlepší   herecké obsazení. Ty figury   a figurky - každá má svoje   kouzlo a hraje na plný plyn   (hrabě Kocharowski, Ema,   Ronald, hostinský, lesník   Patočka, atd, atd...).   Vždycky, (už snad po   tisícekráté) se nehorázně   bavím a tenhle film bude pro   mě navždy na první   příčce ve filmografii   našeho nejlepšího komika -   Vlasty Buriana. " Tady   máš pro jistotu jeden notes,   je čistej a   nepopsanej..." KULT!!!
Basket Case 3: The Progeny
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.5.2019
Frank Henenlotter by z fleku   mohl konkurovat kultovní   nezávislé společnosti   Troma. Třetí díl Basket   case je neskutečnej bizár a   totální uchylárna! Po   druhém dílu, ve kterém   Belial opíchal podobnou   příšerku jako je on sám,   se jí ve trojce narodí malí   Belialci. A to hned dvanáct   malinkých uřvaných   roztomilých obludeček,   které se tatínkovi velice   podobají. Porodní scéna je   pamětihodná! Belialův bratr   Duane se tak stane strýčkem,   dostane se však do vězení a   dva policajti se vkradou do   domu, kde má mejdan celá ta   podivná výstřední   společnost z druhého dílu a   zastřelí Belialovu družku a   unesou malé Belialky. To   však starej brach Belial   nenechá jen tak a na   policejní stanici si to   vyřídí nejdřív s jinými   policisty (krásné,   vyloženě tromácké gore   scény) a potom přijdou na   řadu vrahové jeho družky.   Trojka je zkrátka   nejkomediálnější a   nejulítlejší, přibude   ještě šestiruký syn   Duanové tetičky, která se o   celou extravagantní komunitu   stará. Jen je škoda, že   Henenlotter musel scénář   řádně proškrkat, jelikož   se producentům zdál moc   krvavý. Ach jo, Belial mohl   zřejmě řádit mnohem víc.   Rozhodně ale povedené   zakončení celé trilogie,   včetně závěrečné pointy   a poslední scény za   titulkama. Oceňuji také   mechanické efekty a masky a   ne žádné posrané   počítačové triky. Beliala   řadím mezi monsterskou   elitu, jaká kdy byla v   hororové branži vytvořena.
Bezvousák a princezna Kamila
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 14.7.2019
Pan Hubert je asi nejlepší   herec z této velmi slabé   pohádky a to je ještě ke   všemu pes. Zbytek to nemá   šanci utáhnout a nejhorší   je Pavel Šimák, který hraje   prince Bezvousáka, kominíka,   hrnčíře a vojenského   důstojníka. Tragédie ho   sledovat. Vendula Křížová   v roli princezny přehrává a   tváří se jak kurva. Král   Tomáš Topfer se zase   pitvoří v každém záběru.   Psímu herci se mohou jakž   takž vyrovnat jen Jaroslav   Kepka jako rádce a kuchařka   Štěpánka Haničincová. I   pohádka by měla mít   nějakou přijatelnou logiku,   tady se jí však nedočkáme.
Blok 99 (Brawl in Cell Block 99)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.12.2017
No tohle byla zase jízda!!!   S. Craig Zahler mě už dostal   filmem Bone tomahawk a tímto   snímkem jsem si ho totálně   oblíbil a budu se těšit na   každý jeho nový kousek.   Vince Vaughn je ranař od   pohledu a ve věznici se   opravdu s nikým nemaže!   Lebky praskají, kosti se   lámou a děj frčí a frčí,   nuda se nekoná, scény jsou   napínavé a Bradlymu (Vince   Vaughn) fandíte jak o život   a když si podává   jednotlivé gaunery, tak   řvete radostí! Tenhle styl   (nejen) vězeňského dramatu   je mi hodně sympatický, i   když příběh je víceméně   nereálný, ale na to sere   pes, tohle je druh filmu, kde   to musí šlapat od začátku   do konce a Brawl in cell block   99 tak funguje na plné   čáře! Klidně mohl být i o   hodinu delší! Pro mě pecka   jak sviň!
Borsalino a spol. (Borsalino & Co.)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.10.2018
Pokračování filmu Borsalino   začíná Capellovým   pohřbem. Siffredi tak zůstal   na vše sám. Má však své   kumpány a brzy Capellovu smrt   pomstí. To se ovšem nelíbí   Volponemu, jehož bratra mu   Siffredi vyhodil z vlaku a tak   začíná válka gangů....O   poznání brutálnější a   temnější než první díl s   dávkou nastupujícího   německého nacionalismu,   neboť se příběh odvíjí   mezi léty 1934-1937. Spousta   mrtvol, přestřelek a   finální likvidace Volponeho   se může směle zařadit do   elity gangsterských dramat.   Potěšil i původní český   dabing, Ladislav Mrkvička vs   Alain Delon.
Boxer a smrť
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.5.2019
Velice sugestivní a velice   autentické. Atmosféru v   lágru umocňuje i polská   nebo německá mluva, která   zůstala zachována a   opatřena titulky. Depresivní   fazónu přidávají neustále   kouřící komíny z pecí v   táboře a sirény, které se   rozeřvou vždy, když   nějaký vězeň uteče.   Závěrečné burácející   houkání mě bude dlouho   strašit v hlavě. Hodně vše   zdrsňuje černobílá vizáž   filmového pásu a kamera   Tibora Biatha. Wiliam Bukový   složil drásající a   deprimující hudbu, která je   ve filmu sice spíše   sporadicky, ale zabírá na   maximum. Získal za ni dokonce   i hlavní cenu na festivalu v   San Franciscu v roce 1963.   Štefan Kvietik v roli boxera,   který zápasí s velitelem   koncentráku podal   přesvědčivý výkon. Díky   skoro všem dalším   neokoukaným tvářím a   komparsu snímek působí tak   strašlivě opravdově, jakoby   ho natáčel přímo na   místě nějaký   dokumentarista. Mezi hlavní   dějovou linií se prolínají   vraždy, psychický teror,   trestání a další   zvěrstva, která tam byla na   denním pořádku. Po čertech   silný zážitek!!
Božská Ema
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.12.2018
Životopisný film o Emě   Destinové vypráví její   životní etapu, kdy po   návratu z Ameriky do rodné   vlasti roku 1916 je   internována C. a K. úřady   na svém zámku ve Stráži   nad Nežárkou. Dostala zákaz   veřejně vystupovat a   nesměla vycestovat za   hranice. Docela se divím, že   soudruzi film hned neuklidili   do trezoru, situace v   tehdejším Československu   byla nápadně podobná. Když   ho tedy nezamkli do trezoru,   tak ho aspoň stáhli z kin a   omezili jeho promítání po   okrajových městech. Jiří   Krejčík filmování pojal   velkolepě a tak některé   scény, když Ema zpívá po   krajích českých za   doprovodu mohutného komparzu,   působí efektivně. Podzimní   toulky lesem dodávají   melancholický ráz. Obsazení   Emy Destinové slovenskou   herečkou Božidarou   Turzonovovou bylo více než   povedené. Ostatní role taky   klasa, ale to už jsme u   Krejčíka zvyklí. Jediné,   co mě opravdu dost vadilo,   bylo předabování Juraje   Kukury Radkem Brzobohatým.   Jak promluvil, okamžitě jsem   si vybavil Brzobohatého. To   docela nechápu, vždyť   Kukura umí česky perfektně.   Celkový dojem zdůrazňuje   kamera Miroslava Ondříčka.
Brontosaurus
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.4.2018
Věra Šimková Plívová byla   expert na dětské filmy a   Brontosaurus její status jen   potvrzuje. Ekologický podtext   platil tenkrát a je   aktuální stále a pořád   bude. Dětské herce (nebo   neherce) si paní režisérka   vždy dokázala dobře   ohlídat a proto v každém   jejím filmu hrají zcela   přirozeně. Já mám její   filmy moc rád, protože jsou   vždy o něčem a tyto filmy   bych pouštěl nynějším   děckám, aby pochopili, že   nejlépe strávený čas je   venku a v lesích, než aby   pořád dřepěli u   počítačů nebo tabletů.   Já v té době vyrůstal a   jsem rád, že jsem si   prožíval podobné situace,   jako dětští hrdinové   Plívových filmů.   Brontosaurus je film o   přírodě, o zvířatech a   také o dětských láskách.   Krásnou hudbu složil Petr   Hapka a písně s pěknými   texty Zdeňka Rytíře   nazpívala Lenka Filipová.   Zajímavostí jistě je, že   hlavní dětský hrdina   Tomáš Šereda (Tomáš   Šimek) je režisérčin syn.
Buďte pozdraven, pane Jouda!
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.8.2019
Tak jako byla u nás dříve   herecká elita, to samé   platilo i o bavičích a   estrádních umělcích, z   nichž Felix Holzmann byl   absolutní jednička.   Bohužel, tak jak herecká   špička postupně vymřela,   tak to platí i o   legendárních mistrech   vtipných a zábavných   scének a pořadů.
Buldoci a třešně
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.12.2017
Výborná parodie na italské   mafiánské filmy, kterou   Juraj Herz pojal po svém.   Aneb jak český človíček   dokáže zatočit a oblafnout   i mafiány. Je to sranda a je   potřeba brát tento film s   nadhledem. Obsazení je   geniální, co postava nebo   malinká rolička - to   skvělý herec/herečka.   Největší pekelník je   mafiánský boss Morellano v   podání Rudly Hrušínského   a jeho pokusy s koťátkama   mě odrovnaly, prostě mazec   ad absurdum. Také Franta   Filipovský v roli   stařičkého bosse   upoutaného na invalidní   vozík je parádní, nebo   samotný Juraj Herz v roli   falešného šejka. Také   hudba Petra Hapky je bomba a   jeden hudební motiv je   pěkně zlověstný. Je to   druh filmu, u kterého stačí   vypnout mozek a nechat se   unášet bláznivými   scénami, které následují v   rychlém sledu jedna za   druhou. Já jsem se bavil   bohovsky a takhle nízké   hodnocení si film rozhodně   nezaslouží.
Bumerang
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.10.2019
Kvalitní snímek z   totalitního období, který   se odehrává v lágru   začátkem padesátých let.   Občas se příběhem   prolínají vzpomínky   hlavního hrdiny Svobody   (Jiří Schmitzer) a   vysvětlují, za jakých   událostí se do lágru   dostal. Jednoho dne je do   tábora umístěn politický   pohlavár (Karel heřmánek),   který vymýšlel řády,   podle kterých se vězni měli   chovat. Všichni ho chtějí   sejmout, pouze Jaroslav   Svoboda se za něj   postaví...zpočátku jsem   nechápal, proč ho pořád   brání, až během   odkrývání skutečností   jsem jeho počínání   pochopil. Hudbu zkomponoval   Jiří Stivín a použil také   motiv 7. symfonie Ludwiga van   Beethovena, jenž vkusně   filmem proplouvá. Jediná   škoda je, že film působí   až moc televizně a   připomíná spíše jednu   epizodu ze seriálu   Zdivočelá země, který   Hynek Bočan v té době také   podle scénáře Jiřího   Stránského rovněž   natáčel.
C. a k. polní maršálek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.12.2018
"Připijme našemu   milému poručíkovi Eberlovi   na štěstí a zdraví! Na   shledanou pod stolem!"   "Není nad to, když je   strava domácí...a z které   hospody to berete? "   "Abtreten, ty   ksichte!" "Váš   muž má být dávno tady a ne   někde vyřezávat   pimprlata!!" Nesmrtelná   klasika!!!
Cesta zpátky
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.3.2019
Václav Krška byla velká   osobnost československého   filmu, jeho umělecký cit pro   lyriku nebo drama byl   nezaměnitelný. Cesta zpátky   vypráví příběh o mladých   chlapcích, kteří okrádají   milence na lavičkách a   jednoho dne se rozhodnou   vyloupit pokladnu kina, při   čemž zemře jeden člověk,   který se jim postaví. Krška   pak rozehrává perfektní   drama, kde strach a   odpovědnost hrají hlavní   roli. V postavách mlaďochů   se představí Josef Vinklář   (záporák, jak má být), Eda   Cupák a Oldřich Slavík, v   roli Tonky Jana Dítětová.
Cikáni
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.11.2019
Film jsem zhlédnul v   brněnském Kabinetu Múz za   doprovodu živé hudby.   Parádní zážitek a   neskutečně originální   propojení němého filmu s   hudbou kapely Alphones. Po   prohýřené sobotní noci   jsem se bál únavy, ale tohle   spojení mě vytrhlo z našeho   světa a vplul jsem do jiné   dimenze. Jako velký fanoušek   československého filmu jsem   Cikány viděl poprvé a   musím říct, že na tu dobu   je to naprosto unikátní   level!! Krásně restaurovaný   obraz, velice nadčasová   kamera a její hrátky s   obrazem a snímáním a   příběh totálně   deprimující a zoufalstvím   prosycený. Ach ty ženy, až   potřetí kohout   zakokrhá....Krásný námět   melancholika Karla Hynka   Máchy natočil Karel Anton   opravdu nádherně. Dóďa   Pištěk ve své roli   darebného hraběte Valdemara   Lomeckého působí jako   hrabě Drákula, jeho   šílené výrazy jsou   téměř hororové. Alphones   tomu dodali takovou glazuru,   že by s tím mohli vystupovat   určitě vícekrát.   Nepřetržitý soundtrack   složený z různých samplů,   zvuků a ambientních ruchů,   basových vyhrávek a   úderných škopků. Úžasný   brnkací motiv, který se   občas vracel měl   neuvěřitelné kouzlo. Co mě   ale odrovnalo a zapleštilo,   byly scény znásilnění   (snad poprvé natočeno v   českém filmu!!) anebo   poprava Giacoma za mohutného   burácení bicích a   baskytarového nášupu,   který se mísil s obrazem a   dohromady vytvářel   neskutečný energický, až   halucinogenní vesmír!!   (Hodně mě to připomnělo   podobné souznění kapely   Lvmen). Vůbec celkové   propojení hudby s projekcí   bylo na jedničku! Myslím si,   že i bez absence hudby bych   hodnotil stejně, protože   vzhledem k době vzniku film   nepůsobí neohrabaně a   právě naopak je nadčasový   a ve srovnání s filmy   vzniklých ve 20. létech je   naprosto nesrovnatelný.   Obrovská poklona za tak   krásné zrestaurování.
Cukrová bouda
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.5.2019
Karel Kachyňa. Miluju na něm   tu jeho autentičnost. Takže   když se příběh začíná   odehrávat v pohraničí na   sklonku druhé světové   války, je zde vidět vše, co   k těmto událostem patří,   po lesích rozbité auta,   všude miny, zbraně,   prázdné domy po Němcích,   zbytky německých žen,   které zůstaly v pracovních   táborech, opuštěné krávy,   které se prohání po   lesích, bídu, špínu,   truchlivost, ale i naději na   novou budoucnost. Pan Kachyňa   to dokázal ztvárnit tak   přesvědčivým způsobem,   že to v dnešní době už   nikdo nedokáže. Také se   dotýká ožehavého tématu   vyhoštění a nenávisti k   německým obyvatelům,   kteří v pohraničí za   války bydleli. Do jedné   takové vsi se z koncentráku   vrací i německý   antifašista Bartl (Miroslav   Macháček), ale jeho chalupa   je už obsazena mladou vdovou   se dvěma dětmi. Odchází   vysoko do lesů do Cukrové   boudy, kde se nakonec   setkává i se svým synem,   který se však dal k   Banderovcům. Scénárista   Vladimír Korner tak zde   rozehrává i drama a dilema   mezi otcem a synem, kteří se   navzájem mezi sebou už na   dlouhou dobu zcela odcizili a   každý vyznává jiné   priority. Příběh je   vyprávěn hlavně očima dvou   chlapců a jejich poetickým   vnímáním na tehdejší   pochmurnou poválečnou dobu.   Jejich mladičkou matku hraje   krásná Jana Švandová a tak   jako v každém filmu odhalí   své úžasné vnady a   mužské oko se může zase   pokochat. Kouzelné hudební   motivy vyčaroval mistr Luboš   Fišer a téměř   dokumentární obraz nasnímal   Jan Čuřík. Nádherný film!

TV Program

ČT1 - Sama doma (2000) [TV pořad]

12:30 - 14:00

66 minut již uběhlo
24 minut zbývá do konce

ČT2 - Tajemství nacistů

13:20 - 14:10

16 minut již uběhlo
34 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě 2 (2...

13:00 - 14:15

36 minut již uběhlo
39 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

13:10 - 14:05

26 minut již uběhlo
29 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161012
Osobností: 653901
Fotografií: 618227
Plakátů: 296772
Obsahů a biografií: 147704
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

...a tuhle znáte? (2010) [TV poř...

dechovka

...a tuhle znáte?
Je dobře, že kdysi   ostravské televizní studio   rozhodlo o natočení   dokumentů, mapujících   opomíjený žánr dechové a   potažmo i lidové více >

Autor: Edward52 | Hodnocení: 7 / 10

Harry Potter a Princ dvojí krve ...

Harry Potter a Princ dvojí krve
Tak jasně, že knížka je   lepší, ale hodně bodů   přidávám za vtipné scény   s elixírem lásky i elixírem   štěstí. Sjetý Ron i Harry   docela více >

Autor: Rastaman33 | Hodnocení: 8 / 10

Chvilky (2018)

Varování Ministerstva kultury: Tento film je...

Chvilky
...těžko rozlišitelný od   běžného života.
Chápu,   že většinu popcornových   diváků by asi podobné filmy   unudily k smrti. Já mám ale   více >

Autor: m6k | Hodnocení: 7 / 10

Vlastně se nic nestalo (1988)

Vlastně se nic nestalo
Vlastně se nic nestalo. A   vlastně by se vůbec nic   nestalo, kdybych si tento   snímek odpustil vidět. Tak   špatně provedenej a   zfušovanej více >

Autor: topipig | Hodnocení: 3 / 10

Stud (2011)

Velikou roli ve filmu hrá správny výběr herce

Stud
Ne, tento film mě neoslovil.   Ne, že by téma nevázaného   sexuálního života nebyla   zajímavá, ale chybu vidím v   nesprávném výběru herce   více >

Autor: Imo | Hodnocení: 3 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.02/0.01
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz