Komentáře uživatele pohledvenkova

pohledvenkova

pohledvenkova zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 27
Bojovníci krve (Blood Warriors)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 4.4.2019
Docela zoufalství. Ohraná   zápletka, pomalé, nudné a   velmi špatně zahrané   souboje, kterých je navíc   jako šafránu. Divák logicky   očekával závěrečný   strhující duel Bradleyho s   Tanakou, k němuž   samozřejmě vůbec nedošlo.   Se samopalem Bradley mává   jako s koštětem, přesto   protivníci spolehlivě   popadají. Bambusové lešení   mě bude strašit ze sna po   mnoho dní. Úchvatná figura   Jennifer Campbell to   nezachrání.
Cesta za pomstou (A Good Man)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 25.5.2020
Opět zde máme   architektonické krásy   Bukurešti a emeritního   příslušníka spešl junit.   Ruští zločinci ani   tentokrát nemají šanci:   Prsty protřelých   pětadvacetiletých gangsterů   na spoušti střelných   zbraní zoufale nestíhají   proti ostrému meči v rukou   třiašedesátiletého kmeta.   Čínský vládce   bukurešťského podsvětí   Čen jako kdyby z oka vypadl   současnému prezidentovi   Říše Středu.
Cukr, sladký zabiják (Is Sugar The New Fat?)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.9.2020
Nebyl jsem zdaleka jediným,   kdo se zdráhal přijímat   zdravožerské poučky od   chlápka, kterému je 46 let a   přitom vypadá na 64. Jinak   souhlasím; cukr je   všudypřítomný a to v   množství větším než   velkém.
Den cvoka (Dzień świra)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.8.2019
Překvapuje mě, kterak   diváci i tvůrci obsahu   blahosklonně přehlédli   jednu zásadní věc: Zdrojem   kompulzivních obsesí i   dalších neuróz Adaśe není   panelák, nízký plat,   společenská nedoceněnost,   všudypřítomní psi a   politický marasmus. Je jím   pedantské peskování ze   strany Adaśovy matky. Není   těžké se domyslet, že vše   výše uvedené psychické   pohodě také zrovna   nepřidá, avšak Adaś do   paneláku dorazil již   výtečně a hlavně   doživotně   "naladěn" svou   drahou mamá.
Der Preis der Blue-Jeans
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.5.2020
Nutno zdůraznit, že dokument   je striktně poplatný roku   vzniku. Jinými slovy to už   dnes neplatí; textilky byly   dávno přesunuty do   Bangladéše a nad českým   (!!!) příjmovým mediánem   by se čínský dělník   blahosklonně pousmál.
Divý kraj (La región salvaje)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 7.4.2020
Mexický doktor Moreau a jeho   tajemný multišoust. Krajně   nesympatické postavy s   mnohačetnými   existencialistickými   problémy. Jednohubka, bez   které si svůj život   určitě dokážete   představit.
Do zubů a do srdíčka
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 9.2.2019
Bohužel zde opět došlo ke   srážce kvalitní knižní   předlohy s otřesným   filmovým zpracováním.   Zatímco kniha poutavě   vypráví zajímavý příběh   lovosických deváťáků z   počátku 80. let, film je   nesourodým slepencem   podivných a stěží   uvěřitelných zážitků   několika prazvláštních   postav. Nepovedlo se.
Druhý dech
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 10.8.2020
Přestože jde o divácky   velmi atraktivní epizodu z   důvodu nazdobeného Happy   endu, dávám nízké   hodnocení kvůli zcela   nepravděpodobnému chování   ústředních postav. Firemní   Viktor Čistič, který se   při vlastních potížích   ihned složí a dokonce   naříká před lichvářem.   Zelená vdova s vizáží   Barbie, ochotná pracovat do   roztrhání těla, aby spasila   rodinný rozpočet.   Dlouholetý účetní se přes   noc stává pilným   zemědělcem a svému   kariérnímu katovi podává   pomocnou ruku. Jedinou   uvěřitelnou postavou je   chladný Big Boss v podání   P. Rímského. Tedy až na   jistý detail: Vyhozený   čistič obdrží drobný   bonus nad rámec smlouvy? Ano,   ovšem.
Hon na zlatého škorpióna (Caccia allo scorpione d'oro)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.2.2020
Přestože byl film natočen v   roce 1991, ze všech pórů z   něj dýchají staré dobré   osmdesátky. Hudba, kulisy,   céčková akce. Skvělá   jednohubka pro zaplácnutí   dlouhé chvíle.
Chatrč (The Shack)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.9.2020
Patos je ve filmu doslova   nesnesitelný. Škoda, že   Elouisa nebyla ještě slepá   a homosexuální, abychom   dosáhli dokonalé politické   korektnosti. Pokud jde o   tématicky podobné snímky,   mnohem stravitelnější je   brazilský Nosso Lar.
Kabinet Dr. Honzáka
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 17.2.2020
Vrchol kavárenského   zoufalství. Pan Honzák   rozhodně není renesančním   mužem, jak se zřejmě sám   domnívá; je nepochybně eso   ve svém oboru a jako mnoho   podobných es také on propadl   pocitu, že prostřednictvím   jeho profese lze vysvětlit a   vyřešit veškeré potíže   tohoto a jiných světů. Jako   moderátor stojí pan Honzák   za starou belu. Pochybné   publikum složené z politicky   důkladně prověřených   kluků a holek, kteří spolu   mluví a nikoho nevítaného k   erárním prostředkům   nepustí, marně předstírá   pozornost a zájem.   Křečovité fórky a   nesouvislé narážky na   minulý režim jen podtrhují   bezradnost samozvaného   průvodce pořadem. Bod za   účast A. Goldflama, který   je naopak v podobných   relacích jako doma. Jeho   snaha zachránit situaci   ovšem vyzněla jako marné   házení hrachu na zeď v   podobě pana Honzáka.
Konečná linky 174 (Última Parada 174)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.9.2020
Jak už předeslal kolega, je   poměrně obtížné   ztotožnit se s utrpením   hlavní postavy a soucítit s   ní. Sandro je protřelý a   bezohledný kriminálník,   sebestředný typ bez špetky   empatie, zato extrémně   vznětlivý vůči   jakémukoliv vlastnímu   nepohodlí. I z toho důvodu   lépe hodnotím podobný film   Pixote.
Lestnica (Lestnitsa)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2019
Ruské respektive sovětské   absurdní drama, tématicky   podobné filmu Gorod Zero.   Také zde se hrdina marně   pokouší o únik.
Manželské etudy: Nová generace
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.12.2019
Palec nahoru pro sympaticky   praštěné Brňáky, kteří   se rozhodli žít na   Vysočině. Potíže   překonali s humorem a   nadhledem. Palec dolů pro   frustráty Z & L, jimž   nepomohla ani záplava   psychoporadců, chův,   přičinění prarodičů a   "extrémní   úspěchy" v   zaměstnání.
Meruňkový ostrov (Marhuľový ostrov)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 25.9.2020
Příběh je silně   nepravděpodobný. Jde   zřejmě o první   pseudointelektuálskou   "Blavačku", které   učaroval zemitý Csallóközi   Magyar. To opravdu ne, bez   ohledu na maďarské kořeny   Sidónie von Királyhelmec.
Mezi světlem a tmou
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 19.5.2020
V TV dokumentu mě zaujal   starší pán, který se skrze   vlastnoruční složitá a   různorodá nákresná   schémata pokouší o   sjednocení bible s moderní   vědou. Světelné   napětí...co my vlastně   víme.
Mluvit o škole přísně zakázáno
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.10.2020
Nepatrná vzpomínka na jeden   díl: Věře Tichánkové   říkali "prapra".   Vlastnila nějakou poměrně   vzácnou truhlu, nebo snad   almaru...V Jirkově otci   (Oldřich Navrátil nebo   Rostislav Kuba?) se probudil   démon lidské lačnosti a   nebohé prapra nakecal, že se   o truhlu zajímá   národopisné muzeum. Prapra   jen nerada souhlasila, ale   nábytek vydala. Na Jirkovu   pozdější námitku papá   odpověděl, že babičce   samozřejmě zaplatí. S tím   se však Jirka nespokojil,   společně s kamarádkou   truhlu naložili na vozík a   upalovali k prapra. Kamarádce   se dvakrát nechtělo, cesta   byla dlouhá, ale Jirka   připomněl, že prapra   vyrábí skvělé podmáslí.
Náklad 200 (Gruz 200)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.1.2020
Ke konci filmu lze vidět   sovětský způsob popravy   odsouzence k trestu smrti.   Když se to vezme kolem a   kolem, kromě zjevné láce je   také překvapivě humánní.   V pankrácké popravčí   místnosti se zločinec   patnáct minut dusil v   oprátce, než se mu konečně   podařilo vypustit duši. O   americké show s elektrickým   křeslem ani nemluvě.
Nebezpečné vztahy - Seznamka
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 12.10.2020
O skutečnou seznamku   samozřejmě nejde; i zde   účinkují amatérští   herci, známí z reality show   nejrůznějších   "soudců". Mohl by   tam přijít nějaký   "nestandardně   orientovaný" herec,   například M. Samek a pokusit   se sbalit samotného Musila,   ať je sranda.
Sever
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 28.8.2020
Volně snesitelná jednohubka,   na kterou zapomenete dva   týdny od sledování   posledního dílu. Příběh   je poměrně uvěřitelný,   herecké obsazení podstatně   méně. Mádl se mnohem lépe   našel v roli politického   prostituta, které se před   deseti roky věnoval   společně s tou podivnou   polosyřankou, nebo co to   vlastně je. Příliš   nerozumím obdivu chodící   reklamy na anorexii, jenž se   ve filmu objevuje po Mádlově   boku, navíc utemované   upnutými   "boxerkami".   Pechlát je ztělesněný   klaďas, coby severočeský   "Pavel Dlouhý"   dvakrát věrohodný není.   Naopak Martin Havelka je zde   naprosto excelentní.   Skutečné eso celého   seriálu. Celkově za 50% a   až se příště Pražci   pustí do dalšího   rozpitvávání každodenního   života na našem krásném   severu, prosím lépe a   radostněji.
Společnost hrdinů (Zalizna sotnya)
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 7.10.2019
Směšná banderovská   propaganda. Banderovci jako   ochránci slabých a   bezbranných ukrajinských   civilistů. Spolek   usměvavých a velkorysých   hrdinů, kteří bez váhání   propustí zajatého   sovětského politruka.   Osvobození kněze i   znásilněných žen,   odvážný boj proti polské a   sovětské přesile.   Neuvěřitelná osobní   statečnost a obětavost   jednotlivých hochů z UPA.   Něco podobného by snad   nevymyslel(o) ani Poche.   Úchvatné exteriéry, ukázka   ukrajinského folklóru a   drobné erotické vsuvky   postačí pro zisk 30%.
Stále spolu
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 3.10.2020
Když máte exekuci kvůli   stolitrové pohledávce a   vaše pozemky jdou do   nařízené dražby, ještě   rádi souhlasíte s účastí   v TV dokumentu, případně ho   prostřednictvím starých   známých z Prahy sami   iniciujete. Petr Mlčoch je   despota každým coulem a   rodina se ekologicky rozhodně   nechová. Navíc žijí ze   sociálních dávek a   příležitostného žebrání   ve Španělsku. O nějakém   odtržení od systému   nemůže být ani řeči, jsou   na něm přisátí jako   pijavice.
Svět podle Daliborka
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 10.3.2020
Samozvaný režisér Klusák   opět dokázal, že na hraný   dokument nemá a např.   Ulrichu Seidlovi nesahá ani   po vzorek podrážky. Zmatený   a nesourodý slepenec velmi   špatně zinscenovaných   akcí, v Oświęcimi   korunovaný trapným vstupem   samotného   "režiséra".   Nevyšel ani pokus o   přiblížení sociálního   marasmu hanáckého   maloměsta. Dva body za   účast topolčanského   kecálka Vladimíra Mihálika.   To je zajímavý exemplář a   nepochybuji, že si ho Klusák   i nadále ponechá na   výplatní pásce.
The Hard Way
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.5.2020
Pár vyčpělých akčních   hrdinů tentokrát propadlo   kouzlu jedné ze samozvaných   Paříží východu -   Bukurešti. Černoušek s   překvapivým jménem White a   zdatně sekundující hošan   "when will I, will I be   famous"...When? Never,   bro. Rumunská mafie nemá   proti ostrým hochům z   vyspělých zemí šanci.   Kouzelná je také domnělá   Slovenka, která v Rumunsku   studovala a tak se jí tam   zalíbilo, že v Bukurešti   zůstala. Zřejmě byla první   a poslední svého duhu, na   rozdíl od půl milionu svých   krajanů a krajanek v Praze.   Pokud poslušně vypnete   mozek, což by pro dnešní   občany nemělo být   zásadním problémem, může   být film volně snesitelnou   jednohubkou, neboť akce je v   něm celkem dost, ale   jinak...♫ "You've read   Karl Marx. And you've taught   yourself to dance. You're the   best by far..."
Vlak do Hongkongu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.6.2020
Skutečně by stálo za to   natočit po třiadvaceti   letech remake. Zatímco   evropský Ostblok, Mongolsko i   Čína učinili skok, o jakém   se Velkému kormidelníku   Maovi ani nesnilo, v   případě západní Evropy o   tom lze úspěšně   pochybovat.
Výměna manželek
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 24.9.2020
Opět se ukázalo, že prostý   lid nedokáže pracovat dle   podstrčeného filmového   scénáře. Výsledek je   otřesný. Pokud chtějí   tvůrci pobavit polodementní   stádo u obrazovek, měli   najmout skutečné herce,   třeba i ochotníky, jako je   tomu v případě   nejrůznějších reality show   na TV Barrandov. Emoce jsou   zde směšně přehrávány,   děti pro pár korun   podstupují dlouhodobá   traumata z opakovaného   natáčení nepovedených   záběrů.
Zjizvená tvář (Scarface)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.7.2020
Film mimo jiné názorně   ilustruje rozdíl mezi   gangsterem a mafiánem. Tony   Montana zůstane gangsterem z   kubánského kanálu, i kdyby   si nechal postavil deset   luxusních vil a koupil sto   tygrů. Primitivní, třebaže   schopný a odhodlaný   rozeřvanec v kožené bundě.   Jediným mafiánem je zde   Alejandro Sosa. Absolvent   švýcarských škol s   vytříbeným vkusem a   kultivovaným projevem. Ovšem   v momentě, kdy přijde na   skutečné lámání chleba a   v sázce jsou životy   nevinných dětí, gangster   vyměkne a odmítne splnit   rozkaz, který mafián s   úsměvem vydal, aniž by se   mu jakkoli zvýšil srdeční   puls.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168533
Osobností: 665331
Fotografií: 661270
Plakátů: 317655
Obsahů a biografií: 155361
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Le Mans ‘66 (2019)

PROCESOR!

Le Mans ‘66
Je zajímavý, že když ten   film nekončí happyendem tak   má úplně jiný grády. Asi   proto, že život většinou   není happyend. Pokud má   někdo více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 8 / 10

Tougher Than the Rest (2017) [TV...

Tougher Than the Rest
Ještě, že v různých   fantasy příbězích   existují jiné reality,   takže se dají přitáhnout   zpátky osoby, které již v   původní linii nejsou. Co by   tvůrce pro fanoušky   neudělal. A pro Reginu.

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

Liga nepotřebných (2013)

shit

Liga nepotřebných
totální trapárna, 10 minut   a šlus   ..............................   ..............................   ......

Autor: rejmondo

Pod vodou (2019)

Pod vodou
Tákže, máme tu obvyklou   sadu postav...podivná hlavní   hrdinka, co neumí hrát,   ošklivý černoch, který   nesmí nikde chybět, Asiatka   (jak více >

Autor: Rastaman33 | Hodnocení: 3 / 10

Kill Bill (2003)

Kill Bill
Spousta krve a soubojů o   holý život. Naštvaná   hlavní hrdinka jsi jde pro   pomstu a celkem se jí to   daří.

Autor: wena | Hodnocení: 9 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení