Komentáře uživatele AtemuLukas

AtemuLukas

AtemuLukas zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Lukáš

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 42
After: Polibek (After)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.3.2020
After
Hodně kontroverzní film, kde   se názory na něj liší.   Muži tvrdí, že to je   přeměňovaná slátanina pro   teenagery, a dámy si u filmu   zase pobrečí, protože to je   přeci After! No ale kde je ta   pravda? No tak se na to   podíváme.

Ihned v prvních minutách   filmu jsem měl pocit, že se   jedná o remake Twilight.   Naprosto stejný intro i   úvod. Mladá studentka jde do   nového města na novou kolej,   kde má strávit cely rok bez   své rozvedené matky.

A nebylo by to   love story, kdyby tu nepotkala   atraktivního adonise, který   je i bad boy. Během chvilky   je jasné jiskření a touha   hlavní představitelky   obrátit ho na světlou   stranu. (Ne tak úplně,   trochu vtipkuji) Ale tohle je   ve zkratce námět   příběhu.

Co   mi však vadí hodně. Ve   všech recenzích lákalo na   to, jestli mladá studentka   změní “nebezpečného”   bad boye. Film jsem viděl, a   moc nějak nechápu, v čem   byl tak strašně bad. No nic   jdeme dál. To že je film   nehorázně předvídatelný a   dalo by se říct, že je   celkem bez obsahu se dá   kupodivu přežít.

Teď si asi   říkáte jak. No asi takhle.   After-polibek je film na   který se budete rozhodně   chtít podívat se svojí   partnerkou. Je tam dost   romantických chvilek a   přiznejme se, každý se rád   se svojí polovičkou podívá   na nějakou romantiku. Takže   za mě proč ne. Dal bych 6/
Bacha, kouše! (Jennifer's Body)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 16.11.2019
Tak tento film byl prostě   propadák. Právě tady je   vidět, že když má   zajímavý námět špatný   scénář a zpracování, tak   to nezachrání ani Megan Fox.   Film je dosti nudný a občas   dost pubertální. Je trochu   divné, že vás film bude   chvilku bavit a chvilku zase   nudit.

Asi   nejlepší z celého filmu   byla Megan Fox v jezeře.   Nevím no, opravdu jsem od   tohoto filmu čekal víc.   Dávám 5/10.
Batman
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.11.2019
Tak tohle je old school   Batman. A tím myslím, že se   tu nejedná o načinčané   dílo, které hraje hodně na   moderní technologie, jak to   známe u Nolana. Ne tady se   jedná opravdu o temné dílo,   tak jak to u Batmana má   být.

Keaton v   roli Batmana tu opravdu   funguje a jeho pohled v masce   si budete dlouho pamatovat.   Nicholson v roli Jokera nemá   chybu. Ano je odlišný od   Ledgera, nebo Phoenixu, ale   každý z herců dal postavě   kousek sebe a své představy.   A tak to má být.

Co se týká příběhu,   tak až na pár detailů   drží komiksové předlohy.   Efekty jsou tu na tu dobu   dobré. Burton měl reálné   kulisy na malém prostoru s   třetinovým rozpočtem oproti   Nolanovi a podařilo se mu   stvořit velkolepé dílo.

Co musím ale   Burtonovi vytknout, je fakt,   že odstoupil od třetího a   čtvrtého pokračování.   Poslední věc, která mohla   být lepší je hra s emocemi.   Tím chci říct, že postavy   mohli mít trochu větší   psychologický vývoj.
Ale i přesto dávám   9/10.
Batman se vrací (Batman Returns)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.11.2019
A máme tu Burtona podruhé.   Tentokrát hned se třemi   protivníky. Keaton opět ve   filmu zářil, stejně jako   Devito a Pfeiffer. Atmosféra   je tu stejně ponurá, jako   děj. Efekty jsou opět na tu   dobu dobré. Dost mě ale   mrzí že dílo teď hodně   srovnávají s Nolanem, který   to pojal na můj vkus moc   načinčaně.

Ale zpět k filmu. Na   rozdíl od prvního dílu, ma   pokračování nádech   horroru. (Hlavně na konci.)   Napětí zde tak graduje už   od začátku filmu a oproti   prvnímu dílů vidíme   větší rozvoj postav. Hodně   pěkný vývoj je u Catwomen a   dokonce i Penguina. Bruce a   Batman jsou prostě na stejné   notě, jako v předchozím   dílu, což je dobře,   protože to funguje.

Tak a teď se ale   dostáváme k tomu, co mi   vadí. Trochu mi vadí   nerozmanitost Gothamu. Tím   chci říct, že se vše   natáčelo na malém prostoru,   což vedlo k tomu, že nebylo   moc nových kulis. Na druhou   stranu to fungovalo proto byl   zachován nádech prvního   dílu. Co jsem ale těžko   snášel byly ABS na   Batmanově kostýmu. WTF, to   přece není hitech Batman   Nolana! Ale když opomenu tyto   vady, tak nemohu dát jinak   než 9/10
Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (Batman v Superman: Dawn of Justice)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Den versus noc
Konečně tu máme proti sobě   dva hrdiny a někde uprostřed   je Zack Snyder. Přemýšlel   jsem, jak tento film   zhodnotit. A asi takhle.   Snyderův Batman je více   komiksový a tamnější, než   ho známe z Nolanovi verze.   Což si myslím, že je   dobře, protože u Nolana mi   hodně vadil fakt, že se   občas vytracela z filmu   telmnota a to nezpůsobilo moc   dobře.Jinými slovy Snyder   dle mého názoru podchytil   komiksovou verzi lépe, i   když tu máme pár   odlišností. Ale žádný   spoiler!

Tak   ale teď, co se tu povedlo a   co ne. Affleck v roli Batmana.   No ať si každý říká co   chce, ale mě se Affleck v   roli Batmana líbí. ( i když   jsem kdysi před natočením   dával hate). Výhodou   Afflecka je, že má jako   herec rozptyl, takže v něm   najdete část Keatona a Bale.   Co se týká Cavilla, jako   Supermana, tak zde opět není   co vytknout. Cavill přesně   působí jako   “vyžehlená”   spravedlnost.

A   nesmíme zapomenout ani na   Ironse, který je prostě v   roli Alfréda   nepřekonatelný. U Ironsovi   verze se mi líbí, že má na   Bruce i narážky a   nepusobitak jako loutka která   říká Ano pane nebo ne   pane.

Co mi tu   ale trochu vadí jsou efekty.   Vadí mi, že z celého filmu   je moc cítit CGI. Jako ono to   funguje, ale pokud jste   viděli TDK, nebo Batman 1989   od Burtoná který měl   reálné kulisy a vše   natáčel v malém ateliéru,   tak vám místy BVS   připomíná Avengers akorát   tamnější. V některých   místech prostě cítíte to   zelené plátno.

Co se týká příběhu,   tak za mě je poutavý a dosti   poutavý pro diváka. Když   tedy opomenu CGI, tak můžu   dát jednoznačně 9/10.
Batman začíná (Batman Begins)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Nová éra
Tak jak by se dal Nolanův   netopýří muž zhodnotit. No   asi takto. Pokud to vezmeme   jako reboot série, která je   moderně podaná a do jisté   míry působí jako z   reálného života, tak to   dopadlo velmi dobře. Působí   to jako reálný příběh,   možná i protože tu není   tolik CGI jako u JL nebo   BVS.

Pokud to   ale vezmeme jako srovnání s   komiksem, tak musím říct,   že moc neodpovídá   předloze. Ale jenom v   detailech. Pokud ale chcete   vidět začátky netopýřího   muže, pak vás tento film   nezklame. Film je skvěle   zpracovaný, má skvělou   hudbu a skvělé obsazení.   Bale byl v roli Brice/Batmana   prostě perfektní, ovšem   Affleck a Keaton jsou u mne na   prvním místě.
Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn))
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.4.2020
Birds of pey
A máme tu slibované dílo o   Harley Quin. No a co tomu   říct? Velká reklama a   stejně velké očekávání.   Ale stojí to vůbec za to? No   tak asi nejdřív k   příběhu. Vše začíná,   když HQ rozjede s Jokerem.   Ano vím není to moc   originální začátek, ale to   si nechme až na konec.

Prvních třicet   minut se díváme, jak slečna   HQ prožívá   “největší” rozchod v   historii lidstva. Po chvilce   se tak dostáváme do bodu,   kdy hlavní hrdince skončí   imunita holky pana J. Díky   tomu na ni začíná hon (jak   originální) díky tomu se na   scénu dostávají i další   bojovnice, které jsou že   začátku bezejmenné. Ovšem   díky tomu se ukazuje i   hlavní záporák Ewan   McGregor.

Ewan   zde ztvárnil postavu Black   Mask a právě tato postava je   v celém filmu jako hlavní   záporák. Samozřejmě   postupem filmu se ke slečně   HQ přidávají i Huntress a   Black Canary. No a to je tak k   obsahu asi vše mrkneme na   dojmy. A věřte mi, že jsem   dlouho uvažoval, co o tomto   filmu napsat.

No začneme asi akčními   scénami. Film je mládeži   nepřístupný, protože je   dost drastický a vulgární.   Ok tomu rozumím a zas tolik   mi to nevadí. Dokonce i   akční scény tu nejsou   špatné. A tím asi s   chválou končíme. Začneme   ale u HQ, kterou opět   ztvárnila Robbie Margot.   Musím říct, že když si   roli zahrála poprvé ve filmu   SS a musím uznat, že jsem   čekal stejný výkon,   protože tam její role   fungovala.

Ovšem zde to fungovat   přestalo. Robbie se zde   opravdu snaží a je vidět,   že ji role baví, ale to je   asi všechno. Příběh   zpracování a dokonce i   zápletka působí, jako kdyby   puberťačka prožívala svůj   první rozchod. Není to však   její vina ale spíš   režiséra a scenáristy,   protože ten film nemá děj,   který by dokázal udržet   divákovi pozornost. A jako   aby měla HQ celovečerní   film je dost odvážně,   protože zas tak výrazná   postava to není.

Ewan v roli Black Mask   působí také dosti divně.   Jako nevím čím to je, ale   tu roli podal tak, že jsem   chvíli myslel, že koukám na   záporáka v muzikálu, než v   akčním filmu. Jako jeho   “bad boy” podání je snad   horší než ve filmu   After...

No   prostě tento film má hrozně   slabý dej, postavy zde   nemají rozvinutý charakter a   to nedokážou změnit ani   známá jména herců, které   jsou zde obsazení. Celkově   film postrádá temnotu   Gothamu a vše je tu až moc   nasvícené. Jediné co tu   trochu ujde jsou akční   scény ovšem humor je tu   daný násilnou formou, takže   jsem se ani jednou nezasmál.  

Osobně to   beru asi za nejhorší film,   jaký jsem v poslední době   viděl. Za tento film by měli   za sledování platit   divákovi a ne obráceně.   Dávám slabých 40%.
Cesta do zatracení (Road to Perdition)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Geniální!
Na tento film jsem narazil   náhodou, a musím uznat, že   jsem byl nadšený. Ponurá   atmosféra, dobrá hudba a   skvělé obsazení. Velice   pěkný námět, kde je i   vidět postupný rozvoj postav   a ne jenom střílení. Cesta   do zatracení má své kouzlo   hlavně kvůli tomu, že   krásně ukazuje postupný   rozvoj vztahu otce se synem, i   přes mafiánskou práci.   Pokud jste ještě tento film   neviděli, tak neváhejte.   Budete ho s napětím sledovat   až do samotného konce,   který vás naprosto rozseká.
Černí baroni
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 8.9.2019
Naprostá klasika. Asi není   co vytknout. Film je velmi   dobře zpracovaný. Možná   jednu výtku mám. Ale to   jenom kvůli tomu, že jsem   nejdřív četl knihu. Film je   jak už je u filmů zvykem   zkrácený a některé detaily   jsou odlišné od knihy.   Nicméně musím uznat, že   stojí za to si přečíst   knihu a shlédnout film.   Patří totiž do klasiky   české filmografie.
Drákula: Neznámá legenda (Dracula Untold)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.10.2019
Neznámá legenda a to doslova
Drákula neznáma legenda je   film, který ukazuje trochu   jiné zpracování Vláda   “napichovače.” Někomu se   na filmu nebudou líbit prvky   sci-fi, někomu zase efekty,   ale originální námět se mu   upřít nedá. Dle mého   názoru je příběh pěkný,   a docela i poutá diváka.   Trochu mi vadí, že dej je   dost založený na tom, že   krásná žena chce milovat   svého muže a to přes   všechno zlo. To není moc   originální. Nicméně   osobně se mi líbí efekty,   propracované figthy a navíc   Luke Evans dává hlavní   postavě silné charisma.
Dům s tajemstvím (House of Secrets)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.3.2020
Vážně s tajemstvím?
Dům s tajemstvím je film   natočený podle skutečné   události. Ovšem jaký z toho   má divák pocit?

No začneme od začátku.   Už na úvod vidíme pár,   který se rozvádí a díky   tomu zjistíme, že atraktivni   Julie je hlavní postavou   filmu, a Řím vlastně vše   začíná. Julie krátce po   rozvodu pozná atraktivního   adonise, který je schodku   okolností i řemeslníkem.   Julie ho tak využije k tomu,   aby ji opravil dům, který   získala po rozvodu. Ovšem   netuší, že se začnou dít   divné věci.

Co je na filmu špatně?   Rozhodně by to chtělo lépe   dávkovat napětí a taky   trochu skrývat dějovou   linku. Od začátku do konce   totiž to “tajemství”   znáte, tedy pokud jste   pozorní diváci. Film má   hlavní problém v tom, že   tvůrci dávají vše dost   okatě najevo, takže vás ani   na minutu nezmate, když vám   tam dají falešnou stopu.

Osobně se mi ale   film líbil, a na takový ten   sobotní relax není špatný.   Ovšem mohl být natočen   lépe. Vlastně by si to film   zasloužil, když se příběh   skutečně stal...
Gotham
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.5.2020
Gotham (Netflix série)
Série ze štábu Netflix,   která se dle mého názoru   opravdu povedla. Filmů a   seriálů o netopýřím muži   bylo už spousty. Ovšem teď   tu máme trochu odlišné   zpracování. Tentokrát   neuvidíme dospělého Bruce   Wayne (David Mazouz), ale jeho   dětskou verzi, která právě   přijde o rodiče. Paradoxem   je, že hned v pilotním díle   zjistíte, že v tomto   seriálu není hlavní   postavou, ale vedlejší.   Hlavní postavou je zde   policista James Gordon (Ben   McKenzie), který právě   dorazil do Gotham city.

Pomocí svého   parťáka Harvey Bullock   (Donald Lougue) se snaží   zapadnout do tohoto   prohnilého města. Gordon má   neuvěřitelně vyvinutý   smysl pro právo,   spravedlnost, a proto, co je   dobré a co ne. Díky tomu   začne dělat razantní čisty   ve městě, a to ho přivede,   až na místo, kde byly   zavražděni Thomas a Martha   Wayne. Téměř okamžitě se   spřátelí s mladým Waynem a   příběh tak může začít.  

Vše má však   jak rub, tak i líc, což se   mu snaží ukázat hlavně   jeho kolega Bullock, který   takový smysl pro čest a   spravedlnost nemá. Gordon   díky tomu zjišťuje, že   nikdo v Gotham city není bez   viny a udržet si zde ruce   čisté je ve většině   případů až nadlidský   úkol.

I jeho   ruce se najednou zašpiní,   když se spolčí s Oswaldem   Cobblepotem (Robin Taylor),   který zpočátku pracuje pro   Fish Mooney (Jada Pinkett   Smith). Netrvá to dlouho, a   nenápadný Oswald se   dostává k moci pomocí   války dvou mafiánských   rodin. Mezitím se Bruce   Wayne seznámí se Selinou   Kyle (Carmen Bicondova) která   je pouliční zlodějkou a   postupem času ukazuje   mladému Bruce život na   ulici...

No, a   to by bylo tak nějak k   příběhu vše. Tedy ne   úplně, protože na rozdíl   od Titans, je zde příběh   více zamotaný a   propracovanější. (hold   lepší scénář) Zaměřme   se, ale na to, co tu funguje a   co ne. Hodně se mi líbí,   že tu Bruce Wayne není   hlavní postavou a je v hodně   mladém věku. To dává   příběhu větší   rozmanitost než u Titans.   Další věcí, která tady   funguje, je fakt, že každý   díl je zaměřený na jinou   postavu, a ostatní jsou v   daném díle zmíněny   okrajově. Díky tomu   můžeme vidět postupný   vývoj všech postav, které   jako puzzle skládají do kupy   celou část příběhu, než   se v Gothamu objevil právě   Batman.

Celý   seriál má celkem 5 řad,   takže zde budu hodnotit   celkem pětkrát, před   závěrečným hodnocením.  
Season 1 9/10
Season 2 8/10
Season 3 7/10
Season 4 9/10
Season 5 10/10

Tak jo, ale teď se   podíváme, co tu nefunguje.   Seriál má jeden problém, a   tím je „recyklace“   postav. Dost často se v   seriálu stvávalo, že   postavy byly předčasně   ukončeny, nebo jejich   příběh byl dosti upravený   oproti vývoji v komiksu.   Občas tu taky najdeme ne   zrovna kvalitní CGI, což je   vidět nejvíce v   závěrečné scéně celého   seriálu. No nic, pojďme se   zaměřit na to hlavní.   Gotham je seriál, který dle   mého názoru patří ke   špičce DC Universe. Ale i   tak má slabé stránky,   kterých není mnoho. Asi   nejvíce mi vadil občas moc   natahovaný děj, ale to je u   všech seriálů. Herecké   obsazení, scénář, i   příběh Vám zaručí dosti   pestrý zážitek. Dávám   celkové hodnocení 10/10.
Hitman
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 24.8.2019
Tak tento film mne docela   zaujal. Jako ano hra je hra,   ale tohle mělo spád,   příběh a dobrou akci.   Timothy Olyphant zahrál tuto   roli na výbornou. Tedy   alespoň dle mého názoru.   Byla však Škoda, že už v   pokračování nebyl. Já   doporučuji tento díl.
Hitman: Agent 47 (Agent 47)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 24.8.2019
Tak tohle pokračování mne   docela zklamalo. Nemyslím si,   že to je špatný film, ale s   hrou to nemá nic   společného. A hodně mi   vadil záporák, který mi   dost připomínal   nezničitelného Terminatora.   Efekty jsou tu pěkné,   stejně jako rvačky, ale   prostě jednička byla   jednoznačně lepší. Tohle   bylo jako směs Hitmana a   agenta Bourna. Akorát že v   horším provedení.
Hlavně nezávazně (No Strings Attached)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Film, který je typickou   romantickou komedii, na kterou   určitě kouknete se svoji   polovičkou. Film má   jednoduchý příběh a taky   zápletku. Přiznávám že   jsem na film Koukal hlavně   kvůli Natali Portman.   Herecké výkony jsou tu   dobré, avšak nejvíc tu   boduje humor a vývoj   kamarádství s benefity,   které se postupem času   proměňuje v něco víc.   Rozhodně doporučuji.
John Wick
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 6.10.2019
Klasika jednou a navždy
Tak tento díl mám hodně   rád. Mísí totiž   originální příběh a akci.   Dle mého názoru se jedná o   nejlepší díl série. JW2 a   JW3 jsou pak už jenom   nastavované díly, které   jsou víc brutální na úkor   příběhu. Keanu tu je však   perfektní a do každého   dílu dal své postavě   nezapomenutelný styl a   charisma. Pokud máte rádi   akční filmy kde je i   příběh pak je JW1 film pro   vás.
John Wick 3 (John Wick: Chapter 3)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 6.10.2019
Prosím dalšího Wicka už ne!
JW1 se mi hodně líbil, a i   když jsem viděl všechny   díly, tak musím říct, že   JW3 mne zklamal víc jak   dvojka. Jako brutalita je tu   opravdu na vysoké úrovni,   ale to je asi tak vše.   Příběh je opravdu hodně   primitivní a hloupé   počínání Wicka je až k   smíchu. Vše je totiž   postaveno na střelbě a bitce   v bodě A a pak zase v bodě   B, takže si vlastně s   hlavním hrdinou nevytvoříte   vztah. Bral bych, kdyby měl   film silnější příběh.   Keanu mám rád, ale doufám,   že další pokračování už   odřekne. Pokud ale máte   rádi akční filmy, kde je   jenom akce a žádný dej, pak   je tento film pro vás jak   dělaný.
Joker
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 12.11.2019
Dokonalé!!
Omlouvám se, za dnešní   dlouhý text, ale o tohle se   musím podělit. Konečně   jsem viděl film Joker, a tady   je pár postřehů a názor na   něj. Nebojte žádný   spoiler. Předem ach chtěl   říct, že se nejedná o na   činčaný akční film, jako   jsou Marvelovky, které mají   jednoduchý děj, a stejně   tak jednoduchý humor. Ne tady   nenajdete ani CGI. Jedná se   totiž o rize psychologický   snímek.

Takže pokud hledáte   akci, tak si tento film ani   nepouštějte. Teď ale k   ději. Ten popisuje Gotham v   největší krizi, dokonce se   jedná o rozpad tohoto města,   před nástupem temného   rytíře. Vlastně v celém   filmu není ani jednou, tedy   alespoň ne tak jak ho známe.   Ale díky tomu to funguje.

Hlavní postava tu   však je Arthur Fleck,   kterého zde mistrovsky hraje   Joaquin Phoenix. Ten se dlouho   pohybuje mezi realitou a   šílenstvím, až jednou   hranici překročí. Díky   tomu je Phoenixův Joker   odlišný od toho, jak známe   u Nicholsona, nebo Ledgera   (Léto byl odpad radši   nezmiňovat). Asi nejlepší   přirovnání je Phoenix a   Ledger. Když začneme u   Ledgera, tak jeho Joker měl   kouzlo v tom, že jsme neznali   jeho identitu a původ. Jeho   zlozvyk v olizování rtů   působil na plátně stejně   dobře, jako jeho touha po   anarchií.

Phoenix je naopak klidný   a dokonce i starostlivý syn,   který se i přes svoji   duševní poruchu stará o   svoji matku. Jeho kouzlo tak   tkví v tom, že vidíme jeho   postupnou evoluci v hledání   sama sebe, stejně tak, jako   dopad společnosti na jeho   osobu.

Phoenix   tu zde nosí zcela odlišný   kostým, který je velice   nápaditý a působí lépe   než klasický fialový.   Jedná se tak o úplně   odlišného Jokera, který si   jde tak trochu vlastní   cestou. Jak už jsem ale psal   výš, tak Phoenix je v tomto   filmu dokonalý. Celý dlouhý   film, si totiž ukradl pro   sebe a proto si jeho výkon a   jeho pohyby budete pamatovat i   po skončení filmu. Dle mého   názoru má za tuto roli   jasného Oscara.

Trochu se však bojím   pokračování. Protože si   nedovedu představit, že by   tento Joker měl být jenom   vedlejší postava někde u   Batmana. Myslím si že zrovna   tady by to nevfungovalo.   Dávám 11/10!
Klub rváčů (Fight Club)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.5.2020
Klub rváču aneb legenda na plátně
Tento film je jedním z mých   nejoblíbenějších filmů   vůbec. Ponurá atmosféra a   děj zde podtrhuje skvělé   herecké obsazení. Pitt a   Norton jsou opravdu skvělá   dvojka, díky které má film   ten správný spád.

Tak ale teď o   čem je. Film se zaobírá   problémy dnešní doby.   Především o dopad konzumní   společnosti na jedince.   Norton je tu dobře   zaměstnaným analytikem   jedné automobilky, avšak   život se mu změní, až   když potká právě Pitta.   Jeho názory a pohled na svět   ho hned pohltí a společně s   ním založí Klub Rváčů.  

Ovšem ten se   postupem času začne vyvíjet   v něco víc. Něco, co bude   mít rychlý vzestup, ale taky   pád. Norton s Pittem tu zde   tvoří jakési protiklady.   Něco, jako když koukáte na   odraz v zrcadle, ale   nepoznáváte ho. A v tom je   právě to kouzlo. Film má   sice pomalejší rozjezd, ale   to se následně změní v   psychologický thriller,   který nebudete chtít   opustit...
Liga spravedlnosti (Justice League)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 12.11.2019
To jako vážně??
JL je film, na který jsem se   opravdu hodně těšil. A   musím uznat, že jsem po   shlédnutí byl dosti   rozčarovaný. Začneme ale   tím co se mi líbilo. Kladné   body dostává obsazení WW,   S,B dokonce i Alfréda a Lois.   Tim ale asi končíme. Jako   Jason Momoa, není zrovna můj   oblíbený herec, ale tahle   role mu sedla. Co ale   nefungovalo byl Cyborg, který   mě nezkutečně iritoval.

Rady Fisher to   sice nehrál špatně ale CGI,   který použili na jeho   kostým prostě nefungovalo. V   dosti scénách je vidět,   jeho počítačová grafika a   nejvíce na jeho obličeji. A   takhle můžeme pokračovat u   celého filmu. Všude je   cítit CGI a to znatelně   víc, než BVS. Také je   znát, že Snyder po tragédii   v rodině od projektu   odešel.

Díky   tomu působí cely film, jako   nedodělaný projekt než   celovečerní film. Ovšem na   rozdíl od Avengers tu ne i to   klasické klišé, že se cely   tým rozhádá a nakonec se   usmíří, aby zachránili   svět. (No alespoň ne tak   okatě.)

Hodně   pěkný je tu i Soundtrack,   který stejně jako u BVS   budete milovat. Trochu mne   mrzí, že po JL se roztrhla   vlna za odvolání Afflecka z   role Batmana, protože ten do   této role prostě sedí.   Ovšem trochu mínus má u mne   i film díky tomu, že trochu   kopíruje Joela Sumachera.   Opět má Batman dva kostými,   z nichž jeden používá na   závěrečný boss fight. To   mi připadá už dochuťte   ohrané.

Ovšem   i to zachraňuje Gal Gadot v   sexy kostymku WW. No ale teď   k hodnocení. Tady budu muset   dát, i když nerad horší   hodnocení jak u BVS. Hodně   mi vadí Cyborg,Flash, CGI a   nedodělanost filmu. Proto   dávám 7/10
Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Tento film překvapil. Je to z   toho důvodu, že podtrhuje   ponurost příběhu, která   byla i v knize. Ovšem první   verze filmu byla možná v   tomhle ohledu lepší. Já   ovšem preferuji tuto verzi,   protože Daniel Craig tu byl   fakt skvělý. Film má   originální příběh a   dobrou zápletku. Film je   poutavý od začátku až do   konce. Herecké výkony jsou   skvěle a celkově se jedná o   velice povedený triller.
Need for Speed
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.12.2019
Takže asi takto. Na to, že   je předlohou počítačová   hra to dopadlo dobře. Film si   tu na nic nehraje a je   koukatelný. Velké plus má   Dakota, která se mi tu   líbila. Co mi však trochu   vadilo byl fakt, že kdysi   prohlásili, že tu nejsou   počítačové triky s auty a   hned během cca 30 minut je   scéna jak mustang letí   vzduchem s velmi nekvalitním   CGI. No tak, to jako vážně?   Druhá věc, která mi vadí   je fakt, že i počítačová   hra má silnější příběh,   jak v tomto filmu. Jako   příběh není nejhorší,   ale stejně je to dost   pohádka, bez nějaké   zápletky. Ale i tak jsem si   tento film oblíbil. Pokud   mate rádi auta a FF vás už   nudí, pak je toto správná   volba.
Pokoj 1408 (1408)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.11.2019
Tak tento film mne mile   překvapil. Když jsem film   pustil, tak jsem si myslel,   že půjde o béčkový   horror, ale opak je pravdou.   Film má zajímavý děkuji,   obsazení a dokonce i   zápletku. Co se týká   rozuzlení, tak za mě palec   nahoru. Opravdu se mi   libilo.

John   Cusack tu ztvárnil   spisovatele a já musím   říct, že mu tato role   sedla. Jsou tu totiž místa,   kde vám jeho postava stejně   jako děj zahýbou s emocemi.   Dalším velkým plukem je   knižní předloha od Kinga.   Ovšem tato filmovaadaptace se   povedla. Dávám 8/10 a to jen   kvůli tomu, že nejlepší   zpracování kingova díla   pořád považuji dvoudílný   film IT.
Provinění (Misconduct)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Tak na tento Tiller jsem   narazil náhodou a jsem za to   rád. Že začátku jsem si   myslel, že se bude jednat o   klasické béčko, ale mile   mne překvapil. Uhodnout, kdo   je vrah není zrovna lehké,   ale s trochou pozornosti se to   dá poznat. Příběh je   trochu zamotaný, ale ne   překombinovaný. Příběh   pěkně plyne a pomalu vás   vtahuje do děje. V hlavních   rolích tu uvidíte Al Pacina,   Anthony Hopkinse a v roli   právníka se objeví Josh   Duhamel, který do příběhu   sedí. Musím uznat, že film   se mi líbil. Je to trochu   odlišné od ostatních   trillerů, avšak tím   správným způsobem.   Rozhodně doporučuji.
Romantici (The Romantics)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Romantici
Romantici? Tak jak tento film   popsat. No asi takhle. Film   má jednoduchou kulisu a to   svatbu a noc před ní. Hodně   se tu sází na myšlenky a   pocity hlavních postav. Díky   to u se nejedná o klasickou   červenou knihovnu pro ženy.   I když jsem od filmu čekal   trochu něco jiného, tak mne   docela zaujal. Původně jsem   si myslel, že hlavní pár   Duhamel a Holmes moc k sobě   nepůjdou, tak musím uznat,   že odvedli skvělou práci.   Pokud ale od filmu čekáte   nějaké rychlé tempo, nebo   akci, tak vás určitě   nenadchne. Tento film je   dobrý na koukání s   přítelkyní, při kterém   můžete dát zasloužený   Chill.
Samec (Spread)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.8.2019
I když Kutcher není můj   oblíbený herec, tak kdybych   měl vybrat pět jeho TOP   filmů, tak tento by byl jeden   z nich. Tato sexem nabitá   komedie má docela zajímavý   příběh. Muž který neumí   nic jiného, než dělat   společníka ženám, okusí   strasti a slasti života. Film   má docela pěknou zápletku,   i když možná trochu   předvídatelnou. Líbí se mi   i konec, který není pro   americké filmy moc typicky,   avšak v reálném životě   docela běžný. Rozhodně   koukněte a posuďte sami.
Star Wars: Vzestup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker)
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.4.2020
Prosím další už ne!
No asi kde začít. Předem se   omlouvám za spoilery. Nový   SW je stejně ubohé, jako   předchozí dva díly. Ale   začneme od začátku.   Podslední trilogie nemá od   prvního dílu vůbec náboj,   který by diváka udržel. Jak   to myslím? No tak podívejme   se na to, co mi vadí:

- Postavy nemají   moc rozvinutý charakter.   Vlastně si po skončení   filmu na ně nevzpomenete.
- Opakující se příběh   o stejném tématu. Není tu   nic převratného.
-   Hlavní záporák nepůsobí   zrovna, jako bad guy.
-   Nesmyslné oživení starého   záporáka, na kterého se   vše svede.

A   takhle bych mohl pokračovat   do nekonečna. Můsím ale   uznat, že efekty byly opravdu   pěkné a dokonce i konec,   který ale nebyl zrovna   překvapivý. Spíš jen   okopírovaný ze staré ságy.   Nemohu než dát takhle   nízké hodnocení, protože   si myslím, že by měli   spíš divákovi platit za to,   aby se na tento film podíval.   Pořád je dle mého názoru   nejlepší první trilogie.
Šestý smysl (The Sixth Sense)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 16.11.2019
Horror? To snad ne. Tak jo   začneme z lehká, protože   pak budu trochu kritizovat.   Příběh je docela zajímavý   stejně tak jako herecké   obsazení. Musím uznat, že   Bruce Willis a Osmet tu   podávají mimořádný   výkon. Co se týká   horrorovych prvků, tak bych   film spíš řadil jako   psychologický. Jasně jsou tu   kýčové prvky horroru,   které se snaží děj trochu   oživit, ale občas je to dost   okaté.

Ale   kupodivu to mi vadí ze všeho   nejmíň. Ono to v tomto   konceptu funguje. Co mi ale   vadí je zápletka a   rozuzlení. Nechci být moc   kritický, ale je to dost   předídatelné, pokud si tedy   všímáte detailů. A jsme   pak i u dalších věcí,   které vám to budou kazit,   pokud si alespoň trochu   všímáte. Nebudu dávat   spoilery, ale jsou tam jak   viditelné chyby, tak   nelogické.

No   ale teď k závěru a   hodnocení. Snímek mě   zaujal, a rozhodně stojí se   na něj podívat. Jestli se   jedná o horror? No to asi ne.   Horror bych řadil sérii AHS,   pokoj 1408, Pod povrchem, TO,   světlo ve tmě... Toto je   spíše psychologický   snímek, který vás zaujme   originalitu, i když trochu   předvídatelným vývojem.   Proto moc nechápu ta vysoká   hodnocení. Já dávám 7/10   což si myslím, že   odpovídá snímku.
Špatná výchova (La mala educación)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 17.5.2020
špatná výchova, nebo film?
No tak asi takhle. Na úvod   chci říct, že   psychologické snímky s   netradiční tématikou mám   rád, ovšem tohle je tedy   "úlet." Film se   zabývá tématikou   homosexuálů a transexuálů.   Hlavně tu najdeme i   zneužívání v katolické   škole. Což jsou témata,   které nemusí sedět   každému.

Nemůžu však říct, že   by mně film nezaujal, ale to   zpracování bylo, no jak to   jen říct vlastně ani   nenacházím správná slova.   Na to, jak netradiční   tématiku má, mně film   hrozně nudil. Vlastně moc   nechápu komentáře, které   tu pějí odu na tento   film.Jako ano film má velkou   výhodu v tom, že se s   divákem nemaže. Prostě je   to film jen pro určitou sortu   lidí, avšak já bych ho   zrovna "kvalitním"   nenazýval. Dávám jen 4/10.
Temný rytíř (The Dark Knight)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.8.2019
Trilogie pokračuje
Druhý díl trilogie má   opravdu spád. Ovšem má jak   dobré tak špatné prvky.   Hodně se mi líbí moderní   zpracování a také rozvor   charakterů postav. V tomhle   Nolanův temný rytíř   dominuje. Příběh pěkně   plyne a díky tomu se nebudete   nudit.

Pokud   ale uvidíte film víckrát,   tak si začnete všímat   detailů, které film kazí.   Jako například když batman   udeří hlavou Josefa o sklo a   neukáže se žádná krev   (není spoiler). Nebo dokonce   mizející mrtvola při   loupeži na začátku filmu. I   tak se však jedná o skvělý   film, který patří do mého   TOP seznamu. Ztvárnění   Jokera je tu opravdu   brilantní a dokonce i Two   Face tu je velice dobře   vylíčen. ( i když podle   komiksu také neodpovídá   stejně jako Joker).   Poslední věc která mi na   trilogii vadí je to, že je   to místy až moc   načinčané. Tím chci říct   že se Nolan snažil udělat   “reálného” Batmana,   který by se mohl v reálném   životě stát, ale díky tomu   z díla zmizela temnota,   která z komiksu sálá.

Co se mi ale na   Jokerovi v podání Ledgera   nelíbí je fakt, že i když   uznává anarchii, tak vše ve   výsledku plánuje.   Rozhodně se na film   podívejte. 8/10

TV Program

ČT1 - Chalupa je hra (2005) [TV cykl...

01:15 - 01:35

3 minut již uběhlo
17 minut zbývá do konce

ČT2 - Křídla války

01:05 - 01:50

13 minut již uběhlo
32 minut zbývá do konce

NOVA - Padesát odstínů šedi (2015)

23:00 - 01:25

138 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

Prima - Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

00:25 - 03:00

53 minut již uběhlo
102 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 167927
Osobností: 664480
Fotografií: 657661
Plakátů: 316124
Obsahů a biografií: 154733
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Taxi 121 (2016)

ztráta času

Taxi 121
Tak tohle je naprostá   katastrofa, se skutečností   to nemá nic společného.   Hlavní hrdina měl několik   příležitostí se vraha   zbavit ale více >

Autor: MichalR | Hodnocení: 2 / 10

U mě dobrý (2008)

U mě dobrý
Možná bych dal o hvězdu   víc nebýt tenhle film   označený jako komedie. Na   druhou stranu to ale mohlo   dopadnout i podstatně hůř.   Tenhle více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Lída Baarová (2016)

Lída Baarová
Pokusím se zapomenout na   svůj velmi vyhraněný   osobní názor na hlavní   postavu a vyjádřit pouze   dojem z filmu jako takového i   když to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 5 / 10

Lon McQ (1974)

Lon McQ
Poněkud slabší thriller z   počátku 70. let se   stárnoucí hvězdou   westernových snímků Johnem   Waynem v hlavní roli   inteligentního více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Greyhound: Bitva o Atlantik (202...

Greyhound: Bitva o Atlantik
Slušný válečný film   inspirovaný skutečnými   událostmi. Nevím jak to je   přesné, ale film myslím   nelže v tom, že to musela   být mela. více >

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení