Komentáře uživatele klasifikátor

klasifikátor

klasifikátor zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 101
Absolutní moc (Absolute Power)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.1.2020
Tenhle film potvrzuje, že   pokud se Clint Eastwood ujme   režie a zároveň vytvoří i   hlavní roli je velice dobrý   výsledek téměř zaručen.   90. léta hodně přála v   Hollywoodu politickým   thrillerům a tento patří   rozhodně k těm dost   vydařeným. Clintu   Eastwoodovi tu sekundují   další skvělí herci jako   Gene Hackman, Ed Harris, Scott   Glenn a jiní.
Když se   k tomu připočítá dobrý   scénář je z toho   podívaná, která nemá   hluchá místa a je napínavá   od začátku až do konce.   Eastwood režisér dokáže   diváka vtáhnout do děje a   Eastwood herec je zárukou   kvality. Výslednicí toho   všeho je vysoce   nadprůměrný film jehož   shlédnutí rozhodně stojí   za doporučení. Člověka až   trochu mrazí při   pomyšlení, že podobné   praktiky v nejvyšší   politice asi nejsou až   taková utopie jak by se na   první pohled mohlo zdát!!!!!
Alibi na vodě
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.2.2020
Poslední díl volné   detektivní trilogie s   kriminalisty Tůmou a Líbalem   která je z hlediska naší   filmové historie až   překvapivě cenná protože   jasně dokumentuje jak se s   měnil přístup filmařů s   postupným uvolňováním   polických poměrů v 60.   letech. Zatímco v první   části (105% alibi) z roku   1959 chodili oba hlavní   hrdinové převážně v   uniformě a hovořili spolu o   socialistické zákonnosti a   podobných věcech v tomto   filmu o pouhých šest let   později mají na sobě obleky   na míru a debatují spolu o   tom zda si dají k pití   francouzský koňak nebo   skotskou whisky. Ve filmu se   objevují věci do počátku   60. let zcela nemyslitelné   jako pornografie a   homosexuálové. Tento   poslední díl je tak asi   divácky nejatraktivnější i   když zejména pro mladší   ročníky už i tak příliš   archaický a přežitý. S   ohledem na dobu vzniku je to   ale velice solidní   filmařská práce navíc   plná známých a kvalitních   herců i ve vedlejších   rolích. Já sám bych tenhle   film ocenil jako dost dobrý   průměr.
Apartmá v hotelu Plazza (Plaza Suite)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.12.2019
Originálně pojatá filmová   komedie, která je   jednoznačně koncipovaná   jako "one man show"   skvělého hollywoodského   herce Waltera Matthau. Je to   po všech stránkách   (včetně excelentního   dabingu) velmi dobrá a   vkusná zábava k níž není   co dodat!!!
Apollo 13
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.11.2019
V podstatě dokonalá   rekonstrukce historických   událostí vesmírného   programu NASA.   Nezapomenutelný třetí let   na měsíc s legendární   větou "Houstone máme   problém" která   obletěla celý svět. Asi   nejlepší film známého   režiséra Rona Howarda má na   svou dobu precizní   provedení, strhující   atmosféru a špičkové   herecké obsazení, kterému   dominuje vedle Toma Hankse Ed   Harris v roli Gene Kranze.   Jeden z filmů které člověk   může vidět opakovaně a   stále bude nacházet nové   detaily a drobnosti které ho   zaujmou.
Armageddon
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 2.2.2020
Katastrofický velkofilm s   prvotřídním hereckým   obsazením pod taktovkou   známého režiséra Michaela   Baye. Velkoryse pojatá   výpravná podívaná s   působivými triky až potud   by bylo vše v pořádku ale   proboha těžko hledat film   kde by bylo použito víc   těch nejlacinějších a   nejprofláknutějších   hollywoodských klišé než   tady. Ve jménu ještě   větší kupy vydělaných   dolarů se tak úplně   znehodnotil projekt, který   měl všechny předpoklady   být opravdu velice dobrým   filmem což je velká škoda.   Takhle si přišli na své jen   ti co...
Bílá paní
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 22.8.2019
Podle mého názoru nejlepší   satirická komedie v historii   naší kinematografie.   Úžasný herecký koncert   osobností kalibru Brodského,   Hrušínského, Kopeckého,   Vosky, Bohdalové, Prachaře a   rady dalších pod taktovkou   Zdeňka Podskalského, který   mohl vzniknout jedině ve   druhé polovině 60. let kdy   velmi smutná éra nabídla   jediné otevřené okénko pro   podobné projekty. Přes   všechnu brilantní situační   a hlavně konverzační komiku   z nastaveného zrcadla   "radostnému"   životu v socialismu asi   starší ročníky mírně   (spíš víc než mírně)   mrazí. Bohužel většina   diváků mladších 40 let asi   nemůže tento filmový klenot   plně docenit protože jim   satirické šlehy logicky   zůstávají poněkud cizí.   Jedinou hvězdičku musím   ubrat za
nedorazy v   práci skriptu. Jako příklad   poslouží třeba scéna kdy   Vlastimil Brodský sleduje   při návratu z hospody mokré   šlápoty paní Perchty. V   prvním záběru bere do ruky   jednu halapartnu, ve druhém   záběru má v ruce úplně   jinou halapartnu a v dalším   záběru při vstupu do   ložnice drží v
ruce   opět původní halapartnu. To   jsou ovšem marginálie,   které drtivá většina   diváků ani nezaregistruje a   filmu na
jeho kvalitě   nijak neubírají. Jestli   existuje nějaká klenotnice   české kinematografie tento   film do ní podle mého   názoru bezesporu patří.
Bullittův případ (Bullitt)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.8.2019
Na svou dobu výborná   filmová detektivka, která je   přes v podstatě velice   prostý scénář především   hereckým koncertem   neodolatelného drsňáka   Steva McQueena. Zmiňovat   blíže kultovní   automobilovou honičku (podle   mého vůbec nejlepší jakou   kdy světová kinematografie   nabídla) je nošením sov do   Atén. Každý zná brilantní   řidičské umění   úspěšného závodníka   McQueena i strhující zvuk   motoru jeho mustanga. Velmi   přesvědčivý v roli   hlavního záporáka Chalmerse   byl i McQueenův parťák ze   Sedmi statečných Robert   Vaughn. Myslím, že tenhle   film dokáže milovníky   filmové detektiv
ky   zaujmout i po více než 50   letech od své premiéry.
Byl jednou jeden král
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Od dětství moje   nejoblíbenější filmová   pohádka. Klasický námět,   bohatá výprava, kvalitní   vtipné dialogy a brilantní   herecké výkony - co víc si   člověk od filmové pohádky   může přát!!!! Filmový   debut tehdy sotva   šestnáctileté Mileny   Dvorské, která vskutku   nevypadala na to že právě   opustila základní školu   (ostatně už za rok hrála ve   filmu "Anděl na   horách" odborářku na   vdávání) ale také jediná   herecká spolupráce   velikánů Jana Wericha a   Vlasty Buriana (vyjma   animované pohádky "Dva   mrazíci"). Podle mého   názoru jde o jeden z velkých   klenotů naší   kinematografie.
Císařův pekař a pekařův císař
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Jeden z mála našich   výpravných   "velkofilmů"!!!   Kombinuje pohádkový   příběh s historickými   skutečnostmi a postavami s   potřebnou citlivostí a   nebývalou profesionalitou.   Nezvykle bohatá výprava,   velmi početný kompars (dá   se v něm najít mimo jiné i   později slavná režisérka   Věra Chytilová) vše bylo na   naše poměry nadstandardní.   Tehdejší naše herecká   elita dostala mimořádnou   příležitost a dokázala jí   plně využít. Přitom film   se nerodil vůbec lehce spíš   naopak a dokonce došlo k   výměně režiséra a řada   scén se přetáčela!
Jiří Krejčík měl od   začátku natáčení   tvůrčí spory s Janem   Werichem a nakonec musel být   nahrazen Martinem Fričem.   Film existuje ve dvou verzích   ale v posledních dekádách   se vysílá pouze v té   známější dvoudílné   verzi.
Při hodnocení   nedokážu tomuto filmu vůbec   nic vytknout i když se   bohužel našlo nemálo lidí,   kteří z něj v minulém i   současném režimu dělali   politikum.
Copak je to za vojáka...
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.12.2019
Tenhle film málokoho nechá   chladným. Je z těch které   se buď hodně líbí nebo   vůbec nelíbí. U mužské   části publika to asi má   souvislost s tím jaké kdo   má či nemá zkušenosti s   vojenskou presenční   službou. Já patřím k těm   co mají za sebou dva roky   vojny a shledávám na tomhle   filmu ledacos pozitivního i   když označení "český   Top Gun" se mi nějak   nezdá. Já sám bych film   označil za lehce   nadprůměrný počin se   solidní kamerou a několika   opravdu dobrými hereckými   výkony z nichž ten   nejlepší nepředvedl ani   Langmajer ani Roden ale   Vítězslav Jandák. Navíc je   odpovídajícím obrazem své   doby což si neškodí občas   připomenout. Určitě by se   našlo i pár much (možná i   masařek) ale střízlivě   vzato se v 80. letech u nás   určitě natočilo víc   horších než lepších   filmů.
Což takhle dát si špenát
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.9.2019
Podle mého názoru jedna z   vůbec nejzdařilejších   českých filmových komedií.   Originální a vtipný   scénář Miloše Macourka a   jako obvykle precizní práce   režiséra Václava Vorlíčka   patří k vrcholům společné   práce tohoto osvědčeného   tvůrčího tandemu. Když se   k tomuto základu přidá   vskutku skvostné obsazení   hlavních i vedlejších rolí   a řada výborných hereckých   výkonů mezi kterými   dominuje Iva Janžurová je   výsledkem báječná sice   bláznivá ale především   laskavá komedie, která se na   rozdíl od těch současných   obejde bez oplzlostí a   sprosťáren a dokáže   rozesmát a pobavit i po více   než 40 letech od svého   vzniku!!!!!
Černí baroni
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Když jsem se dověděl, že   režisér Herz chystá tento   seriál opravdu jsem se   těšil protože Juraj Herz   pro mě vždy byl zárukou   kvality. Bohužel výsledek   jeho práce mě totálně   zděsil. Na tomhle seriálu je   prostě všechno   špatně!!!!!! Už obsazení   je vysloveně nešťastné a   Radek Holub v roli Romana   Kefalína by mohl úspěšně   aspirovat na cenu za ten   nejhorší herecký výkon   desetiletí!!!! V jeho pojetí   je tato postava daleko víc   Švejkem což se mi zdá být   mírně řečeno zcestné.   Navíc celou dobu přímo   bestiálně přehrává takže   výsledek nelze hodnotit jinak   než jako vrcholnou trapnost.  
Chápu, že ani ten   nejlepší a   nejúspěšnější režisér   nemůže tvořit bez   určitých výkyvů ale tenhle   počin je podle mne zcela   jednoznačně nejhorším   kouskem režisérského   portfolia Juraje Herze,   kterého si jinak hluboce   vážím. Inu i tady platí   staré pořekadlo o mistru   tesařovi.
Četník ze Saint Tropez (Le Gendarme de Saint-Tropez)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.11.2019
Geniální komedie, která z   do té doby málo známého   Louise de Funese udělala   předního evropského komika.   Asi bych nespočítal   kolikrát jsem tento film   viděl a při nejlepší vůli   na něm nedokážu najít   nějakou chybu. Louis de Funes   zde vytvořil úplně nový   typ komického hrdiny, který   dokáže bez úsměvu jen svou   choleričností rozesmát   miliony diváků.
Když   mu k tomu sekundují další   přední francouzští herci   jako Michel Galabru nebo Jean   Lefebvre není co   řešit!!!!
Nutno   přiznat že minimálně 50%   kouzla filmů s Louisem de   Funesem dělá neuvěřitelný   dabing Františka   Filipovského!!
Je to   vůbec ten nejúžasnější   dabingový výkon jaký jsem   kdy napříč světovou   kinematografií slyšel. Bez   super dabingu Františka   Filipovského jsou Funesovy   filmy dobré ale ta jejich   mimořádnost je pryč.
Čtyři vraždy stačí, drahoušku!
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Vynikající ukázka filmové   žánru zvaného crazy   komedie, který v Evropě   umíme (nebo spíše uměli   jsme) určitě nejlépe.   Laskavá parodie na komiksové   super hrdiny okořeněná   skvělými kresbami Káji   Saudka vznikla podle námětu   zcela neznámého spisovatele   Brixiho. Hvězdné herecké   obsazení a plno výborných   výkonů z nichž vůbec   nejlepší mi připadají   Josef Hlinomaz jako   legendární GoGo, Jan   Libíček coby lehce   přitroublý komisař Brooks a   Marie Rosůlková v roli   bytné dělá z tohoto filmu   opravdovou klasiku. Mladší   diváci neznají zdevastovanou   verzi z 80. let kdy po   emigraci Martina Štěpánka   vystřihla komunistická   cenzura jeho scénu při níž   coby jeden z gangsterů   objevil pod skříní zapadlý   šek na milion dolarů a celý   děj tak ztratil smysl!!!! Je   trochu s podivem, že bývalý   režim vzal tento film vůbec   na milost ale nejspíš to   bylo tím, že ve své   omezenosti ho pochopil jako   kritiku na poměry v USA k   čemuž mu postačila   zkomolená jména známých   amerických velkoměst,   anglická jména hlavních   postav (nejmarkantněji   policisté Harley a Davidson)   a v této souvislosti se   paranoidním komunistickým   cenzorům určitě líbilo i   pojmenování státu na   Bonzanii. Ať tak či onak pro   nás diváky bylo moc dobře,   že tento film neskončil v   trezoru a mohl až do   současnosti pobavit už   několik generací   příznivců dobré filmové   komedie.
Ďáblova lest
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.8.2019
Na české poměry určitě   výrazně nadprůměrný film,   který znovu dokázal že   Jiří Strachy vyrostl ze   svérázného herce
v   jednu z nejvýraznějších   osobností české filmové   režie současnosti. Jen   málokdo u nás je schopen   natočit stejně dobře a   působivě pohádku, komedii i   dramatický mysteriózní   krimi thriller!!!! Herecký   tandem Ivan Trojan-Jiří   Dvořák se už režisérovi   opakovaně osvědčil a   patří k tomu nejlepšímu co   české herectví může   momentálně nabídnout. Ve   vedlejších a epizodních   rolích zdatně sekunduje   řada dalších dobrých a   známých herců. Scénář   známého spisovatele a   záhadologa Arnošta   Vašíčka svou kvalitou zdar   celého projektu hodně   usnadnil. Aspoň dvě   hvězdičky patří tomuto   filmu za odvahu tvůrců   pustit se do žánru, který   je u nás pořád ještě   vzácností. Plusem je   určitě i to, že se film   natáčel v autentických   lokacích Pardubického kraje.
Déjà Vu (Deja Vu)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 12.1.2020
Zajímavá a docela   originální sci-fi detektivka   jak se dalo ostatně při   spojení renomovaného   režiséra Tony Scotta a   hollywoodské hvězdy Denzela   Washingtona očekávat.   Líbilo se mi vedení kamery a   kamerové triky a Denzel   Washington byl jako tradičně   výborný. Jen se trochu   obávám, že divák vybavený   menší mírou představivosti   a s menším potenciálem   intelektu se musel v ději   místy ztrácet. Ty i mnohé   další ale Tony Scott   dostatečně odškodnil   brilantně natočenými   akčními scénami i   nevtíravou sekundární   romantickou linií.
Ve   své kategorii jistě   nadprůměrný film, který se   dá bez váhání doporučit   ačkoliv Tony Scott i Denzel   Washington mají na svém   kontě bezesporu i lepší   filmy.
Dívka na koštěti
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Jeden z vrcholů práce   tandemu filmových čarodějů   Vorlíček-Macourek. Film,   který se dá nejspíš   označit jako pohádková   komedie má kvalitní a na   svou dobu originální   scénář, špičkové triky,   za které by se na počátku   70. let tedy v době   nedisponující   počítačovými kouzly   nestyděli ani tvůrci   největších hollywoodských   trháků, vtipné   propracované dialogy i   vynikající herecké   obsazení. Autoři si dokonce   vytvořili i vlastní   čarodějnickou terminologii.   Mezi žákyněmi   čarodějnické školy   statují dnes uznávané   umělkyně Milena   Steinmasslová, Jana   Boušková nebo Dagmar   Patrasová a mezi žáky 9. A   se mihne Roman Skamene.   Většina filmu se natáčela   v Pardubicích, kde filmaři   na Pernštýnském náměstí   proti radnici postavili   falešnou studnu aby umožnili   Petře Černocké a Janu   Hrušínskému odchod ze   světa lidí.
Tenhle   film baví i po téměř půl   století od svého vzniku a   mimochodem vysoce převyšuje   filmové pokračování   "Saxana a lexikon   kouzel" z roku 2011. Je   zvláštní, že ty   nejlepší
české   komedie vznikaly v 70. letech   tedy v době, která byla   díky nejtvrdší normalizaci   z hlediska filmařů asi   nejsložitější.
Dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.12.2019
Nádherná filmová pohádka   pro dospělé, která patří   k těm největším klenotům   proslulého tandemu   Spielberg-Lucas tentokrát ve   spolupráci s další   výraznou osobností světové   kinematografie Philipem   Kaufmanem. Velkolepá   výprava, napínavý   strhující děj, přiléhavá   působivá hudba, úplně   neodolatelný výkon Harrisona   Forda, ze kterého tento filmu   udělal skutečnou   hollywoodskou star. Dnes již   prověřená filmová klasika   a výborná filmová ZÁBAVA v   tom nejlepším smyslu slova.   Víc není co dodat!!!!
Dvě nevěsty a jedna svatba
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.8.2019
Zase jedna rádoby romantická   rádoby komedie. Asi 1001 a   přitom pořád stejná kreace   paní Holubové na uštěkanou   nesnesitelnou megeru další   neodolatelný excentrický   potrhlík Jana Dolanského   (zřejmě se rozhodl hrát je   až do
důchodu) a Annu   Polívkovou raději nechám   bez komentáře. I když se   tvůrci snaží předstírat   romantiku víceméně vše   se
točí kolem sexu,   nevěr a alkoholu a humor   mají obstarávat vulgarismy a   vyložené sprosťárny. Kam   až může český film   klesnout!!! Vyznavači   inteligentního laskavého   humoru jako Jan Werich nebo   Miroslav Horníček se musí   obracet v hrobě. Jedna   hvězdička nad minimum se   snad dá dát za pokus o   originální způsob   natočení pomocí glosování   děje hlavní představitelkou   do kamery a za pár dobrých   hereckých výkonů (B.   Klepl). Kde jsou ty doby kdy   naši filmaři dokázali   vyprodukovat několik velmi   zdařilých komedií každý   rok!!!
Fantom Morrisvillu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.11.2019
Opravdu zdařilý hudební   film, který dokazuje že co   se týče filmových parodií   patří(nebo spíše   patřívala) naše   kinematografie mezi skutečné   velmoci. V obsazení zdařilá   kombinace hvězd kalibru   Oldřicha Nového, Květy   Fialové, Jaroslava Marvana,   Františka Filipovského a   dalších s neokoukanými   mladými tvářemi Víta   Olmera či Jany Novákové a   precizní vedení   renomovaného režiséra B.   Zemana to vše vytváří   vysoce nadprůměrný celek.   Waldemar Matuška stejně jako   ve většině případů   dokázal, že byl téměř   stejně dobrý herec jako   zpěvák.
Francouzská spojka (The French Connection)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.1.2020
Tenhle film má všechny   předpoklady k označení   kultovní!!!!
Má   jedinečnou neopakovatelnou   atmosféru danou především   brilantní kamerou a   hereckými výkony přičemž   z do té doby málo známého   Gene Hackmana po zásluze   udělal velkou hvězdu.
Některé scény tohoto   filmu patří určitě do   dějin světové   kinematografie jako sledovací   souboj Fernanda Reye a Gene   Hackmana ve stanici metra a   především netradiční   honička kdy Gene Hackman   sleduje autem vraha   prchajícího soupravou   nadzemky. To je třešnička   na dortu tohoto filmu, který   je určitě jedním z vrcholů   kinematografie tohoto žánru.   Viděl jsem tenhle film   poprvé jako teenager a   úplně mě uchvátil a nic se   na tom nezměnilo ani před   pár dny když jsem ho viděl   potřetí nebo počtvrté!!!!
Francouzská spojka 2: Dopadení (French Connection II)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.1.2020
Toto po čtyřleté pauze   natočené pokračování   slavného filmu budou určitě   výše hodnotit ti, kteří   neviděli první díl.
Je to totiž bezesporu   dobrá detektivka ale chybí   jí skoro všechno co udělalo   první díl mimořádným   filmem. Navíc Gene Hackman,   kterému New York 70. let padl   jako ulitý působí ve   Francii poněkud křečovitě.   Přes tyto výhrady bych ale   tenhle film ke shlédnutí   určitě doporučil.
Hamlet
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.1.2020
Když jsem viděl tenhle film   na počátku 90. let byl jsem   v šoku. Očekával jsem už   vzhledem k obsazení nějakou   modernu i když režisér   Franco Zeffirelli skýtal   více než slušnou záruku   "koukatelnosti". Ale   byla to nádherná klasika v   tom nejlepším slova smyslu.   Mel Gibson, kterého jsem v   té době považoval   "jen" za hvězdu   akčních filmů byl prostě   skvělý, atmosféra filmu   byla skutečně středověká   i filmový překlad byl víc   než solidní. Teď jsem to   viděl v televizi znovu a   dojem zůstal stejný jen Mel   Gibson mě mezitím už   mnohokrát přesvědčil jaký   je vynikající a komplexní   herec. Viděl jsem filmovou   verzi Hamleta se sirem   Laurencem Olivierem a troufnu   si tvrdit, že pokud verze s   Melem Gibsonem nebyla lepší   pak tedy minimálně stejně   dobrá.
Hop - a je tu lidoop
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 21.10.2019
Typicky normalizační pokus o   filmovou satiru. Přes vskutku   neotřelý nápad použít   postavu pohádkového džina a   zasadit ji do děje na   maloměstě socialistického   Československa zůstal   nakonec potenciál tohoto   nápadu v podstatě úplně
nevyužitý. Hlavní   problém je v tom, že tento   film měl být primárně   komedie a příležitostí   zasmát se je při jeho   sledování jako šafránu.   "Kvality" tohoto   díla vyniknou ještě víc   když si člověk uvědomí,   že ve stejném roce u nás   vznikly tak skvělé komedie   jako "COŽ TAKHLE DÁT SI   ŠPENÁT"
"ADÉLA JEŠTĚ   NEVEČEŘELA" nebo   "ZÍTRA VSTANU A OPAŘÍM   SE ČAJEM". Od úplného   podprůměru tenhle film   uchránila jen prvotřídní   herecká sestava. Úplná   záplava osobností jako Kemr,   Rosůlková, Větrovec,   Vinklář, Somr, Hadrbolcová,   Slunéčková a dalších   dělala co mohla ale víc než   slabší průměr z toho   nakonec stejně není.
Hrozba
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 25.9.2019
Tento film je typický   normalizační produkt, který   by se dal označit jako   "tovární drama".   Není tajemstvím, že   uznávaní tvůrci režisér   Sirový a scénárista   Křižan byli
pověřeni natočením   tohoto filmu v podstatě za   trest za svoje tvůrčí   "prohřešky" z 60.   let.
Z úplného   podprůměru tenhle výtvor   vytáhlo jen velmi dobré   česko-slovenské obsazení a   několik nadprůměrných   hereckých výkonů. Vladimír   Menšík překvapil v méně   obvyklé roli odpovědného   vedoucího pracovníka, který   mimo důležitých
pracovních problémů   musí řešit i vlastní   zdravotní komplikace a   rozpadající se manželství.   Svůj potenciál
poodhalil i tehdy ještě   málo známý Pavel   Zedníček.
Jako celek   to vychází jen jako slabší   průměr a dnes to nedokáže   zaujmout snad vůbec ničím!
Ikarův pád
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.9.2019
Tato inscenace patří   bezesporu do klenotnice těch   opravdu nejlepších a   nejvýznamnějších počinů   naší televizní tvorby.
Pánové František Filip   a Jiří Hubač dokázali   (zdaleka ne poprvé ani   naposledy)že jsou skutečně   mistry svých oborů!
Samostatnou kapitolou je   pak velký herecký koncert a   to nejen Vladimíra Menšíka   ale i Jaromíra Hanzlíka,   Čestmíra
Řandy, Jany   Hlaváčové či Josefa   Vinkláře.
Jedinou   hvězdičku dolů dávám za   nešťastné obsazení Reginy   Rázlové, která ve své roli   působí krajně   nepřesvědčivě ale   přiznám se že díky   celoživotním lidským   NEKVALITÁM této dámy   nedokážu možná její   herectví posuzovat úplně   objektivně (i když si to   nemyslím). Jako celek   mimořádná podívaná mimo   jakékoliv bariéry času nebo   politických režimů.
Já, Mattoni
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 28.8.2019
Tenhle předem vychvalovaný   velice ambiciózní   seriálový projekt je pro mne   velkým zklamáním. Na   obrazovky vstupoval s   nálepkou nejdražšího   seriálu v naší historii
a podle námětu měl   opravdu velký potenciál.   Bohužel zůstalo jen u toho   potenciálu a očekávání.   Dokonalé kostýmy,   atraktivní lokace a   důsledné dodržování   dobových reálií jsou trochu   málo pro vznik opravdu   dobrého seriálu. Někteří   nepřesvědčiví a leckdy i   vysloveně špatně vybraní   herci nejsou ten největší   problém. Tím největším je   přímo nestoudně rozvleklý   a většinu času i k   uzoufání nudný děj!!!   Musím se přiznat, že jsem   nenašel sílu sledovat ho   dál než za polovinu a   použít cimrmanovský návod   "zůstat ze zvědavosti   zda druhá část bude stejně   slabá jako ta první".   Myslím, že ani Jiří   Bartoška původně   zamýšlený pro roli starého   Mattoniho by mnoho   nezachránil. Jako celek je to   jen slabý průměr a to je   pro seriál s takovými   ambicemi opravdu tragická   vizitka!!!
Jako kočky a psi (Cats and Dogs)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 11.1.2020
Myslím, že tohle je spíše   dětský než rodinný film.   Ale je to docela originální,   místy opravdu vtipné, velice   dobře nadabované a Jeff   Goldblum je (jako většinou)   vynikající. Takže když se   to vezme kolem a kolem pro   patřičnou cílovou skupinu   je to určitě víc než   slušný biják.
Jasné nebezpečí (Clear and Present Danger)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.12.2019
Zdařilý politický thriller   s akčními prvky. Jako   tradičně nadprůměrný a   přesvědčivý Harrison Ford   po dvou letech znovu v roli   příslušníka CIA Jacka   Ryana (poprvé v roce
1992 ve filmu   "PATRIOT GAMES").   Tentokrát mu navíc skvěle   sekunduje Willem Dafoe. Film   má téměř vše co se od   filmů tohoto typu dá a má   očekávat jen mám pocit   jakoby na dvou místech trochu   ztrácel tempo ale není to   tak zásadní aby to narušilo   jinak veskrze pozitivní   dojem.
Ve své   kategorii je to určitě   výrazně nadprůměrný   kousek
který stojí za   shlédnutí.
Jeden z nich je vrah
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.8.2019
Tento film bych se zdráhal   zařadit do kategorie krimi   protože podle mého názoru   jde o čistě psychologický   snímek i když s temnou   kriminální zápletkou.   Tenhle film je o charakterech   a jednání hlavních postav   což v naší kinematografii   není zase tak rozšířené.   Dušan Klein už jako mladý a   v podstatě ještě   začínající režisér   prokázal
svůj talent   a schopnosti a zkušeně vedl   takové herecké osobnosti   jako Adamíru, Záhorského,   Prachaře, Šmídu nebo   Holého k velmi   přesvědčivým výkonům.   Atmosféře filmu prospělo   černobílé provedení i   když to asi nebyl záměr ale   nedostatek barevného   materiálu v socialistické   kinematografii.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161717
Osobností: 655340
Fotografií: 622632
Plakátů: 299196
Obsahů a biografií: 148479
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Vražda za vraždu (2013) [Video]

Vražda za vraždu
Hodně jednoduchý příběh o   tom, kterak si dvě mladé   dámy vypomohou s životními   problémy ohledně mužů. A   tak se dá říct, že se ve   své více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Tina a Vore (2018)

Něco jiného

Tina a Vore
Ano tento film je úplně o   něčem jiném než jsou   normální filmy a to od   akčních po fantasy . Prostě   toto je vymyšlené jinak .   Nemohl více >

Autor: Buckmister | Hodnocení: 9 / 10

Terminátor: Temný osud (2019)

PROCESOR!

Terminátor: Temný osud
Ty efekty jsme už viděli   před dvaceti lety. Ty vtípky   jsme už slyšeli, ta pointa   je jasná, takže co je   novýho? Nic a vo tom to celé   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 6 / 10

Gangster Story (1959)

Gangster Story
Banální příběh gangstera,   který má v úmyslu ošulit   banku. To je vše. První a   poslední pokus Waltera   Matthau o režii. Nepovedl se   a více >

Autor: Petrkey

Bitva o Moskvu (2016)

PROCESOR!

Bitva o Moskvu
Snímek zachycuje troufám si   tvrdit celkem realisticky   první dny boje o Moskvu. Kdy   Němci poslali to nejlepší   co měli, pod taktovkou   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 8 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.026/0.012
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz