Komentáře uživatele klasifikátor

klasifikátor

klasifikátor zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  Martin

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 900
...a stoupej do slunce!
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 29.9.2020
Hodně nepovedený televizní   film. Dost pochybně   vyprávěné paměti   bývalého vojenského letce   zabalené do již stokrát   použitého rodinného   klišé. Chaoticky vkládané   retrospektivní sekvence tu   narážejí do narušených   mezigeneračních vztahů jako   beranidlo a ani otec a syn   Švehlíkové s Oldřichem   Vlachem tomu nedokážou dodat   nějaký řád a úroveň.   Film je z kategorie těch   naprosto a zcela zbytečných.
„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Vynikající ukázka filmové   žánru zvaného crazy   komedie, který v Evropě   umíme (nebo spíše uměli   jsme) určitě nejlépe.   Laskavá parodie na komiksové   super hrdiny okořeněná   skvělými kresbami Káji   Saudka vznikla podle námětu   zcela neznámého spisovatele   Brixiho. Hvězdné herecké   obsazení a plno výborných   výkonů z nichž vůbec   nejlepší mi připadají   Josef Hlinomaz jako   legendární GoGo, Jan   Libíček coby lehce   přitroublý komisař Brooks a   Marie Rosůlková v roli   bytné dělá z tohoto filmu   opravdovou klasiku. Mladší   diváci neznají zdevastovanou   verzi z 80. let kdy po   emigraci Martina Štěpánka   vystřihla komunistická   cenzura jeho scénu při níž   coby jeden z gangsterů   objevil pod skříní zapadlý   šek na milion dolarů a celý   děj tak ztratil smysl!!!! Je   trochu s podivem, že bývalý   režim vzal tento film vůbec   na milost ale nejspíš to   bylo tím, že ve své   omezenosti ho pochopil jako   kritiku na poměry v USA k   čemuž mu postačila   zkomolená jména známých   amerických velkoměst,   anglická jména hlavních   postav (nejmarkantněji   policisté Harley a Davidson)   a v této souvislosti se   paranoidním komunistickým   cenzorům určitě líbilo i   pojmenování státu na   Bonzanii. Ať tak či onak pro   nás diváky bylo moc dobře,   že tento film neskončil v   trezoru a mohl až do   současnosti pobavit už   několik generací   příznivců dobré filmové   komedie.
„Pane, vy jste vdova!“
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.3.2020
Tenhle film je opravdu velká   paráda. Bezesporu nejlepší   česká crazy komedie je ne   plná ale přeplněná   skvělými gagy a dialogy a   nabitá vynikajícími výkony   celé záplavy našich   nejlepších a   nejznámějších herců.   Dnešní filmaři musí nad   takovým úžasným obsazením   závistí zelenat i blednout   zároveň protože dnes by ho   u nás nikdo nezaplatil.   Těžko hodnotit jestli byl   lepší Sovák Menšík   Kopecký Cupák nebo kdo ale   nade všemi ční Iva   Janžurová a a jeden z   našich nejméně doceněných   herců Jan Libíček. Celý   film nemá ani vteřinu   hluchého místa a nekteré   hlášky jako např   "Abych z vás neudělal   nezaměstnaného" dnes   už zlidověly! Vím že   kritikou jsou komedie   posuzovány v lepším   případě shovívavě a v   horším případě s   despektem ale já mám tenhle   film jednoznačně zařazený   to "TOP TEN" naší   kinematografie!!!!!!
1 + 1/2 policajta (Cop and Half)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 17.7.2020
Je to docela slušně   natočený film a chvílemi i   skutečně vtipný ale pro   dospělého diváka přece jen   trochu příliš infantilní.   Jedno se mu ale musí   každopádně nechat. Má   vynikající   "starý" dabing,   který podporuje komické   situace. Čekat ještě něco   víc by bylo nereálné.
2001: Vesmírná Odysea (2001: A Space Odyssey)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.5.2020
Tohle je pro mě jeden z   nejlepších scifi filmů   jaké jsem kdy viděl. Je to   strhující a na dobu svého   vzniku zcela jedinečná   podívaná natočená podle   skvělého scėnáře   velikána scifi A. C. Clarkea.   Režisér Stanley Kubrick   projevil velký cit pro detail   a taktéž pro vdodné   obsazení. Když se na to   dneska člověk dívá a   uvědomí si, že je to pře   50 let starý film je to....
23 (The Number 23)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 6.7.2020
Na tomto filmu se v plné   nahotě ukázalo, že   uctívaný Jim Carrey je   mizerný herec. Jeho pokus o   "seriozní"   dramatickou roli je víc než   rozpačitý a místo aby svým   výkonem filmu pomohl tak ho   spíš pohřbil. Je zřejmé,   že pokud se nemůže   pitvořit tak nemá co jiného   nabídnout. A vzhledem k tomu,   že film nemá bůhvíjaký   scénář je výsledek ani ne   průměrný.
30 vteřin nad Tokiem (Thirty Seconds Over Tokyo)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.5.2020
Válečný film natočený   ještě za války je docela   rarita a musím uznat, že   opravdu dost působivá.   Všechno vyznívá hodně   pravdivě a přesvědčivě.   Autentičnost nenarušují ani   herci svými výkony. Moc   dobrý film stojící   rozhodně za shlédnutí i   když nejspíše uspokojí   hlavně starší ročníky.
36. komnata Shaolinu (Shao Lin san shi liu fang)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.4.2020
Nostalgie
Tohle je pro mne vpravdě   kultovní vzpomínka protože   tento film byla moje první   originál kazeta VHS (dodnes   ji ukrývá můj VHS archiv).   Ani dnes nedokážu nezaujatě   zhodnotit realnou kvalitu či   nekvalitu tohoto více než 40   starého filmu. Tehdy jsem byl   unešen a přiznám se že se   mi to líbí i když jinak i   dnes.
Absolutní moc (Absolute Power)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.1.2020
Tenhle film potvrzuje, že   pokud se Clint Eastwood ujme   režie a zároveň vytvoří i   hlavní roli je velice dobrý   výsledek téměř zaručen.   90. léta hodně přála v   Hollywoodu politickým   thrillerům a tento patří   rozhodně k těm dost   vydařeným. Clintu   Eastwoodovi tu sekundují   další skvělí herci jako   Gene Hackman, Ed Harris, Scott   Glenn a jiní.
Když se   k tomu připočítá dobrý   scénář je z toho   podívaná, která nemá   hluchá místa a je napínavá   od začátku až do konce.   Eastwood režisér dokáže   diváka vtáhnout do děje a   Eastwood herec je zárukou   kvality. Výslednicí toho   všeho je vysoce   nadprůměrný film jehož   shlédnutí rozhodně stojí   za doporučení. Člověka až   trochu mrazí při   pomyšlení, že podobné   praktiky v nejvyšší   politice asi nejsou až   taková utopie jak by se na   první pohled mohlo zdát!!!!!
Action Jackson
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 14.6.2020
Tenhle film je přímo   prototypem akčního béčka   80.let. Prostý a snadno   předvídatelný děj   držící pohromadě honičky,   střílečky a rvačky. Carl   Weathers každému známý   jako Apollo Creed je tady v   nejlepší formě (fyzické).   Z dnešního pohledu má film   kvalitní až   "nebéčkové"   obsazení. Nejen Sharon Stone   ale i C. T. Nelson, Ed O'Ross   nebo Vanity to dotáhli docela   daleko.
Africká královna (The African Queen)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.10.2020
Tento slavný film nabízí   téměř každému divákovi   něco, co dokáže zaujmout. V   prvé řadě je to na svou   dobu brilantně natočená   záležitost a najde se v ní   trocha dobrodružství a   napětí, drtek psychologie i   milostný záblesk. Hlavně si   ale přijdou na své   milovníci skvělého   herectví!!!! Humphrey Bogart   a Katharine Hepburn   předvádějí opravdový   herecký koncert. Veškerá   zásluha za tento vynikající   film jde za Johnem Hustonem,   který nejen režíroval ale   je také autorem scénáře.
Afričan (L'Africain)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 14.6.2020
Režisér P. de Broca uměl   točit dobré komedie a tenhle   film to jasně dokazuje.   Kombinaci kvalitního   obsazení, přímo kouzelných   exteriérů a dobře   napsaných dialogů pro   českého diváka ještě   vylepšuje vynikající dabing   Milana Macha, G. Vránové,   Alfreda Strejčka, Svatopluka   Beneše, Mirko Musila,   Ladislava Županiče a   dalších. Některé hlášky   s tohoto filmu opravdu utkví   v paměti i po letech.   Zábava, která neurazí a   zaujme i po skoro čtyřiceti   letech.
Air Force One
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 20.4.2020
Včera jsem si v televizi   znovu ověřil jak přes   čáru je tenhle film.   Velkoryse pojatý akční   thriller má dost absurdní a   ne moc propracovaný scénář   a toto je základní kámen   úrazu. Můj tak oblíbený   režisér Wolfgang Petersen to   na svou dobu technicky   bezchybně natočil a obstaral   i kvalitní obsazení.   Harrison Ford, Jürgen   Prochnow, Glenn Close, Gary   Oldman nebo Dean Stockwell to   jsou herecké pojmy a měla to   být i záruka kvality. Herci   to vytáhli sice na slušný   průměr ale to bylo vše.   Chybí tomu přesvědčivost i   jakákoliv nadstavba.   Každopádně režisér   Petersen má za sebou už   mnohem zdařilejší filmy.   Hvězdičku navíc jsem   přidal za víc než dobrý   dabing.
Air Force-BAT 21 (BAT 21)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.4.2020
Musím se přiznat, že   režisér Peter Markle je pro   mě v podstatě neznámou   veličinou ale podařilo se mu   natočit zajímavě pojmuté   válečné drama, které ve   svém důsledku působí jako   protiválečný film. Celé to   má napětí, docela osobité   pojetí kamery a Gene Hackman   a Danny Glover v hlavních   rolích jsou moc dobří a   hodně přesvědčiví. Z   mého pohledu se tomu mohla   povést lépe padnoucí hudba   ale to je jen malá vada na   kráse. Tomuhle filmu   náleží jednoznačně palec   nahoru.
Akce v Istanbulu
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 15.7.2020
Statečný a mimořádně   schopný československý   rozvědčík bojuje s   kapitalistickými zloduchy a   deklasuje přitom nejenom   německé zpravodajce ale i   agenty americké CIA a   britské Secret Service. Co k   tomu dodat! Při vší té   ideologické hrůze ale   člověk musí ocenit   kvalitní filmařinu   režiséra Vladimíra Čecha a   špičkové herecké   obsazení. Objektivně   řečeno viděl jsem už   hodně horších filmu hlavně   po profesní stránce.
Alexandr Dumas starší
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.6.2020
Hodně povedená třídílná   životopisná inscenace o   jednom z největších   velikánů světové   literatury. Režisér Jaroslav   Dudek na nebývale velkém   (skoro seriálovém) prostoru   téměř tři a půl hodiny   rozehrál s našimi předními   herci emotivní příběh,   kterému dominuje Vladimír   Menšík v hlavní roli. A ten   prokázal, že není zdaleka   "jen" komikem ale   komplexním hercem schopným   výborně odehrát i velké   dramatické role. K   dokonalosti tomu chybí jen   lepší ozvučení a také   vhodnější hudební   doprovod. I tak je to ale   hodně nadprůměrná hra co   si určitě najde svého   diváka i po 50 letech!!
Alibi na vodě
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 2.2.2020
Poslední díl volné   detektivní trilogie s   kriminalisty Tůmou a Líbalem   která je z hlediska naší   filmové historie až   překvapivě cenná protože   jasně dokumentuje jak se s   měnil přístup filmařů s   postupným uvolňováním   polických poměrů v 60.   letech. Zatímco v první   části (105% alibi) z roku   1959 chodili oba hlavní   hrdinové převážně v   uniformě a hovořili spolu o   socialistické zákonnosti a   podobných věcech v tomto   filmu o pouhých šest let   později mají na sobě obleky   na míru a debatují spolu o   tom zda si dají k pití   francouzský koňak nebo   skotskou whisky. Ve filmu se   objevují věci do počátku   60. let zcela nemyslitelné   jako pornografie a   homosexuálové. Tento   poslední díl je tak asi   divácky nejatraktivnější i   když zejména pro mladší   ročníky už i tak příliš   archaický a přežitý. S   ohledem na dobu vzniku je to   ale velice solidní   filmařská práce navíc   plná známých a kvalitních   herců i ve vedlejších   rolích. Já sám bych tenhle   film ocenil jako dost dobrý   průměr.
Alois Nebel
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 12.7.2020
Tento film je pro mě těžké   hodnotit ale popsal bych to   asi tak. Nápadité,   originální, technicky a   výtvarně precizní řekl   bych možná až brilantní   ale bohužel nic pro mne.
Amarcord
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.8.2020
Po všech stránkách skvěle   provedenė filmové   podobenství mistra Federica   Felliniho. Z mého pohledu   jediný kaz je nepadnoucí a   pro mě trochu rušivá hudba   ale jinak hluboká poklona a   klobouk až na zem. Je to až   na dřeň! Takhle točit uměl   snad jen Bergman Hitchcock a   možná někdy Spielberg.
Americký ninja (American Ninja)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.5.2020
Přiznám se, že tohle   hodnocení je spíš   výsledkem nostalgie než   objektivního posouzení   kvality. Tenhle film jsem   viděl ještě za starého   režimu na videu systému   Betamax (mladší ročníky   doufám prominou) a Joe   Armstrong v podání Michaela   Dudikoffa byl můj první   akční hrdina. I když si   nedělám iluze o reálné   filmařské kvalitě těchto   snímků mají pro mě dodnes   určité specifické kouzlo.
Anakonda (Anaconda)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 15.4.2020
Tohle je sotva béčkový   horror do kterého se z mně   háhadných a neznámých   důvodů dala nalákat řada   dobrých a známých herců na   čele s Jonem Voightem. Má to   zcela nekonzistentní dějovou   linku a trikové sekvence   odpovídají tak počátku   80.let a ne druhé polovině   90.let. Ty hvězdy jsou za   herectví a krásnou   přírodu.
Anatomie zrady
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 26.4.2020
Film je po technické stránce   dobře odvedená   profesionální práce ale   základní premisa mi   nedochází. Proč natáčet   takový epos o největším   vlastizrádci naší moderní   historie? No na zhodnocení   kvality filmového produktu mi   to stačilo ale druhou   částí své vlasteneckė   srdce trápit rozhodně   nebudu.
Anděl s ďáblem v těle
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 24.6.2020
Určitě to není špatný   film. Přesto se ale   nedokážu ubránit jistým   rozpakům při jeho   hodnocení. Přes některé   vysloveně dobré   scénáristické nápady a   několik povedených scén se   mi zdá, že potenciál tohoto   filmu zůstal do určité   míry ležet ladem. Mrzí to o   to víc, že k dispozici byla   dost luxusní herecká sestava   na čele s osobnostmi jako   jsou Heřmánek, Větrovec,   Brzobohatý, Vinklář, Somr,   Císler atd. Výsledek je   jenom nepatrně nad průměrem   a to za těchto okolností   opravdu není mnoho.
Anděl svádí ďábla
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 23.6.2020
Jako je tomu ve většině   případů tohle je jen odvar   z prvního dílu (Anděl s   ďáblem v těle). Vzhledem k   tomu, že ani to nebyl   žádný zázrak ale   přinejlepším jen lehoučce   nadprůměrný film je tohle   pokračování už jen sotva   průměrné. Ani prvotřídní   herecká sestava někdy   prostě nestačí.
Andělé a démoni (Angels & Demons)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 9.4.2020
Volné pokračování filmu   "DA VINCI CODE" se   mi zdá být o poznání   slabší. Tom Hanks coby   Robert Langdon je (jako   obvykle) velice dobrý a   přesvědčivý hodně se mi   líbili po herecké stránce   také Armin Mueller-Stahl a   Stellan Skarsgard. Obsah sám   je už ale na mě moc velký   guláš. Božská částice,   tajná společenstva,   totální devatace   Vatikánské knihovny   (archivu) masakrování   kardinálů a já nevím co   ještě včetně vrtulníkové   scény mezi davy věřících   očekávajících volbu   nového papeže. Jako kdyby   všichni za každou cenu   chtěli trumfnout   předcházející film a   nikomu nedošlo že je někdy   méně ve výsledku více.   Mně navíc čistě   subjektivně vadilo že Hankse   nedabuje již zesnulý Vlad.   Dlouhý ale Aleš Procházka   (jinak velmi dobrý dabér).   Takže suma sumárum mi z toho   vychází tenhle velkofilm   jako obyčejná lehce   nadorůměrná podívaná   ničím nepřevyšující   řadu jiných filmů tohoto   druhu.
Andělská tvář
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 8.4.2020
Tohle měl být velkorysý   vstup české kinematografie   do nového milenia. Výpravná   kostýmovaná podívaná ve   stylu Angeliky!!!! Velký   rozpočet atraktivní   zahraniční lokace a...   výsledkem byl jen nudný   líně plynoucí film který   ztrhala kritika a ignorovali   diváci. Jiří Pomeje který   byl kromě hlavní mužské   role hlavně producentem se na   tomto filmu finančně zcela   zničil nepoučený nedávnou   zkušeností Martina Dejdara   jehož potkal stejný osud s   filmem "Panství   (Manor)". I tady sehrály   hlavní roli přehnané ambice   a absence jakékoliv   soudnosti. Paradoxní je že   to takto odnesl film který je   po stránce filmařského   řemesla bezesporu nejlepší   prací režiséra Zdeňka   Trošky. Pokud ovšem jako   člověk jemuž na dveře   klepe 40 a chronicky bojujete   s nadváhou (mírně řečeno)   obsadíte do hlavní role   romantického hrdiny sám sebe   a hlavní ženskou roli   nevinné nezkušenė dívky   svěříte své vlastnį   manželce která má dávnou   po třicítce a navíc je   profláknutá z velké role v   dvoudílném   polopornografickém eposu   "Playgirls" je   výsledek celkem nasnadě!
Annie Hallová (Annie Hall)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 1.9.2020
Tak tohle je klasický Woody   Allen. Tento pán je zcela   bezesporu mimořádně   schopný režisér s   originálním viděním a   cítěním ale já jeho   uměleckému výrazu   nedokážu ani s   postupujícím věkem přijít   na chuť. Tohle je určitě   kvalitní film s dobrou   základní myšlenkou a   výborným obsazením ale   musím se smířit s tím, že   to není nic pro mne.
Apartmá v hotelu Plazza (Plaza Suite)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.12.2019
Originálně pojatá filmová   komedie, která je   jednoznačně koncipovaná   jako "one man show"   skvělého hollywoodského   herce Waltera Matthau. Je to   po všech stránkách   (včetně excelentního   dabingu) velmi dobrá a   vkusná zábava k níž není   co dodat!!!
Aplaus
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 19.5.2020
Tohle asi mělo být   psychologické drama ale ta   psychologie jako by zůstala   poněkud ušlápnutá a s tou   dramatičností to tvůrci   také nijak nepřehnali.   Herecky je to jen málo   přesvědčivé snad až na   Oldřicha Vlacha, který na   nevelkém prostoru odvedl   svůj obvyklý vysoký   standard. Jako celek je to pak   takové vágní a nedotažené   i když scėnář není   špatný a skýtal slušné   možnosti. V tomto provedení   ale vznikl jen sotva   průměrný televizní film.
Apollo 13
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.11.2019
V podstatě dokonalá   rekonstrukce historických   událostí vesmírného   programu NASA.   Nezapomenutelný třetí let   na měsíc s legendární   větou "Houstone máme   problém" která   obletěla celý svět. Asi   nejlepší film známého   režiséra Rona Howarda má na   svou dobu precizní   provedení, strhující   atmosféru a špičkové   herecké obsazení, kterému   dominuje vedle Toma Hankse Ed   Harris v roli Gene Kranze.   Jeden z filmů které člověk   může vidět opakovaně a   stále bude nacházet nové   detaily a drobnosti které ho   zaujmou.

TV Program

ČT1 - Sváteční slovo Hyacinta Pavla ...

02:00 - 02:10

6 minut již uběhlo
4 minut zbývá do konce

ČT2 - Náš venkov (2000) [TV cyklus]

01:50 - 02:15

16 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

NOVA - Homolka a Tobolka (1972)

01:00 - 02:25

66 minut již uběhlo
19 minut zbývá do konce

Prima - Gejša (2005)

01:25 - 04:25

41 minut již uběhlo
139 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168601
Osobností: 665457
Fotografií: 661887
Plakátů: 317889
Obsahů a biografií: 155405
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Román pro pokročilé (2019)

Román pro pokročilé
Teda musím přiznat, že ze   začátku se to jevilo jako   taková hovadina, kterou   popisují mí předpisatelé.   Ale když jsem vytrvala až do   více >

Autor: beneva | Hodnocení: 7 / 10

Společnost mrtvých básníků (1989...

Společnost mrtvých básníků
Vzdor mladých studentů proti   konvenci soukromé školy.   Nový učitel v mladých   studentech vyvolává snahu   rozhodovat se svými za sebe.   Ne vždy to v nalinkovaném   životě ambiciózních otců   jde.

Autor: wena | Hodnocení: 5 / 10

Fantasy Island (2020)

PROCESOR!

Fantasy Island
Podobný tipy filmů mám   rád. Osamocený ostrov o   kterém nikdo neví a kde se   plní všechny sny a fantazie.   Trochu mi ten ostrov, kde se i   více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 6 / 10

Královské výkupné (2005)

Neskutečně primitivní

Královské výkupné
ubohé a totálně   bezinteligenční. Námět je   sice výborný, ale to by se   nesměl realizovat v USA, v   zemi filmových žump. Z   takového více >

Autor: Jarda.ftr | Hodnocení: 1 / 10

Pro pár dolarů navíc (1965)

Klasický vestern - šedesátá léta

Pro pár dolarů navíc
jeho téma nevybočovalo ze   žánru, ale zachytilo obraz   doby, kdy fungovali lovci   lidí, což k Divokému   západu tehdy patřilo,   Vznikaly více >

Autor: POlYEKRAN | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení