Komentáře uživatele filmy

filmy

filmy zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 37
100 000 dolarů na slunci (Cent mille dollars au soleil)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Sto tisíc dolarů - to nebyly   malé peníze. To stálo za   nasazení všech sil je   získat a za jakoukoliv cenu.   Honička, pronásledování   střety v nehostinné   krajině. Výkony hlavních   představitelů a především   mladičkého a ještě   neokoukaného J. Belmonda -   jediním slovém skvělá   podívaná. Škoda, že filmy   toho typu nejsou na pořadu   dne.
Báječní muži na létajících strojích (Those Magnificent Men in Their Flying Machines)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Jedna z nejpodařenějších   komedií své doby. Výborný   nápad natočit závod   létajících strojů za   účasti nejlepších pilotů   ze zemí, kde létání bylo   na různých úrovních.   Přesto si myslím, že   hlavní myšlenkou filmu bylo   - ukázat charakteristické   rysy chování, vystupování   a vyspělosti zúčastněných   zemí. Prušák z Němacka -   disciplína, řád,   suchopárnost, minimální   smysl pro humor. Anglie - na   jedné straně uhlazený   konzervativní gentleman a na   druhé straně moderní an   gnlický člověk. Američan -   klasicky texasan s trošku   westernovském   pojetí-přímý a   spravedlivý. Precizní a   zdvořilý japonec se strojem   na vysoké technické úrovni.   Rozverný, vtipný francouz s   milostnými aférkami.   Typický ital se svoji velkou   rodinou - věřící,   fanatický nadšenec létání   atd. Báječná podívaná.
Bílá paní
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.6.2007
Vynikajíci satirická komedie   vytažená z trezoru po roce   1989. Nádherné herecké   výkony a to nejen hlavních   představitelů. Co slovo   (scénka) to perla. Lehká   nadsázka, která k satiře   patří neubírá filmu   vypovídací schopnost o   realitě života v té době,   o neuvěřitelných   paradoxech, které nás v té   době provázely, o až   směšné komunální   politice, ve které se   promítal duch   "velké" politiky o   kráse budování reálného   socialismu a velkých cílů.
Bratrstvo neohrožených (Band Of Brothers)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.5.2007
Perfektní zpracování   tématu, celková atmosfěra   filmu, skvělá kamera a   výkony herců - co dodat.   Realita války je přímo   hmatatelná a chvílemi jsem   měl pocit, že jsem přímo   vtažen do děje. Asi dlouho   nebude natočen film nebo   seriál, který toto dílo   překoná.
Cech panen kutnohorských
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.6.2007
Historická komedie pod   skvělou režií Otakara   Vávry, obsazená nejlepšími   herci té doby v hlavní roli   se Zdeňkem Štěpánkem.   Příběh odbojného   šlechtice, milovníka žen a   dobrého moku je volným   zpracováním existující   postavy našich dějin.   Volnomyšlenkářský   šlechtic bojoval proti   nesmyslným předsudkům,   bezpráví a příkoří,   které se sice v jiných   podobách, ale stále   objevují i v součastnosti.
Ducháček to zařídí
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Film založený především   na hereckém výkonu   vynikajícího komika Vlasty   Buriana. Další filmové   postavy obsazené rovněž   výbornými herci (Marvan,   Mandlová a další) skvělě   sekundují hlavní postavě,   která i přes svoji   komičnost si zachovává   lidskost, laskavost,   pochopení pro člověčí   slabosti a smysl pro   spravedlnost. Ve filmu jsem   neshledal "hluchá"   místa a zaujímá pozornost   diváka od začátku až do   konce, který graduje   neuvěřitelně vtipným   rozuzlením zápletky. Je to   film na který se vždycky   rád podívám a který mě   vždy pobaví.
Eva tropí hlouposti
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Lehká a svižná komedie a   vynikající herecké výkony   hlavních postav. Nataša   Gollová na jednoduchě   houpačce v okně - skvělý   nápad. Vždy se na tento film   rád podívám.
Hodný, zlý a ošklivý (The Good, The Bad And The Ugly)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.6.2007
Jeden z nejlepších (ne-li   nejlepší) westernů.   Vynikající kamera,   relativně jednoduchý děj,   klasická muzika a skvělé   herecké výkony hlavních   představitelů. Nenápadně   vložené prvky černého   humoru při vyřizování si   účtů hlavních postav.   Skvěle propracovaný   scénaristicky a kamerou   závěrečný vzájemný   pistolnický souboj 3 postav   na kruhovém plácku   uprostřed tisíců hrobů   vojáků padlých ve válce   Severu proti Jihu. To se musí   vidět.
Hudba z Marsu
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Pokud se dokážete oprostit   od ducha počátku budování   socialsmu, který se táhne v   podtextu scenáře jako   červená niť, shlédnete na   svoji dobu poměrně zdařilou   filmovou hudební komedii   obsazenou plejádou   nezapomenutelných velkých i   malých herců.
Krásná krajina na   Mělnicku a malebná zákoutí   Malé Strany v Praze   příjemně umocňují   atmosféru filmu. Příjemná   veselohra na kterou se   vždycky rád podívám.
Jak dostat tatínka do polepšovny
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.5.2007
Pokračování příběhu   navazující na film "Jak   vytrhnout velrybě   stoličku" předčilo   moje očekávání. Málo kdy   bývá prokračování lepší   než první díl. Na skvělý   první díl navazuje ještě   lepší volné pokračování.   Příběh posazený do   letních prázdnin a   nádherné české krajiny,   zapojení další postavy   (Vaškova dědečka), který   se stane nedílnou součástí   her, blbovin a nádherných   slovních gagů vytvářených   hlavními postavami.
Jak se krotí krokodýli
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 9.5.2007
Bohužel se musím připojit k   dosud zvěřejněným   komentářům. Málo napaditý   vcelku nezáživný film,   který neodpovídá svoji   kvalitou předchozím   vynikajícím filmovým   dílům režsérky paní   Poledňákové. Ale co, ne   vždycky se všechno podaří   a berme film takový jaký je.   Každý si na něm najde   něco, co se mu líbí a mě   krásná příroda ve filmu   vždycky potěší.
Jak vytrhnout velrybě stoličku
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.5.2007
Kouzelný, lidsky dojemný a   skvělě zpracovaný námět s   výbornými herci. Příběh   malého zvídavého chlapce   vyrůstajícího bez tatínka   a jeho náhodné setkání s   biologickým otcem je možná   neskutečným příběhem. Ale   co není v běžném životě   možné? Vždy se rád na   tento film podívám.
Jako jed
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Zajímavá, pro řadu mužů i   žen, těžko stravitelná   hořká komedie. Příběh   pomalu stárnoucího muže,   kterého "chytla druhá   míza" a to se všemi   klady a zápory, je   příběhem, který zasáhl,   zasahuje nebo zasáhne hodně   mužů a žen v průběhu   jejich života. Prožívání   nové lásky je pro mnohé   únikem ze stereotypniho   rodinného života a to   právě ukazuje tento film   obsazený skvělým Zděnkem   Svěrákem. Film je protkaný   dobře známými vtipy o   ženách a slepicích a   především vtipnými   slovními gagy hlavní postavy   z nichž řada vešla do   běžného života (např.   "krabicové vemeno",   "Akú plnú moč"   apod.). Nevím, jestli to byl   záměr autorů, ale   zůstává ve mě po   shlédnutí filmu pocit   hořkosti, beznaděje,   krutosti života, reálnosti   příběhu i přes jeho   komediální podtext.   Doporučuji ho shlédnou   alespoň jednou.
Je třeba zabít Sekala
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Velmi "těžký"   film ukazující v plné   pravdě zlobu, chtivost,   závistivost, udavačství a   přehnanou podřízenost   vůči mocnějším -   vlastnosti, které nejsou tak   úplně cizí hodně lidem v   našem národě. Asi   neexistuje srovnatelná   statistika o tom, který   národ má na počet obyvatel   více udavačů v různých   těžkých historických   etapách, ale pokud by   existovala, tak nám asi budou   patřit čelní příčky.   Rád by jsem se mýlil.
Tento film by měl vidět   každý a hluboce se nad ním   zamyslet. Pravda někdy krutě   bolí.
Marketa Lazarová
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 21.6.2007
Skvost české kinematografie.   Perfektní zpracování   těžké předlohy. Zachycení   drsného období naší   historie, naturalistické   ztvárnění, minimální   využití filmových triků   při realistických scénách.   Skvélé herecké výkony,   kamera a režijní   zpracování. Ovšem, ne   každému se takový film   může líbit.
Medvěd (L'Ours)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Nádherný film, nádherná   zvířata, nádherná   příroda skvěle zpracovaný   příběh medvědího   mláděte. Působivé až   dojemné scény, snové   halucinogenní vize medvídka   po ochutnání mochomůrky -   proč by jiná zvířata   nemohla prožívat to co   nejvyšší tvor lidstva.   Působivá scénka v závěru   filmu, kdy starý medvěd   "seřve" na skalní   rampě mědvědobijce místo   toho, aby ho smetl jedním   mávnutím mohutné tlapu a   udělí mu   "milost".Velice   povedený film v tomto   žánru.
Melodie podzemí (Mélodie en sous-sol)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Film z šedesátých let.   Škoda, že zatím žádná   televize nesáhla do archivu a   nepředložila českému   divákovi již zcela   znaveného klasickými   americkými i jinými   akčními a komediálními   filmy. Tento film je z dlouhé   řady jemných kriminálních   zápletek s komediálními   prvky a většinou obsazený   skvělými herci. Škoda, že   vynalézaví, milí a vtipní   zloději a lupiči si   nemůžou užít   "plodů" své   nebezpečné práce. Ale tak   je to pochopitelně správně.   Zlo a špatnost musí být po   zásluze potrestáno, když   už nejdou do vězení, tak   alespoň o lup přijdou.
Most u Remagenu (The Bridge At Remagen)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.5.2007
Velice slušně zpracovaná   jak scénáristicky tak i   režijně epizoda z konce 2.   světové války. V celku   jednuduchý příběh lehce   protkaný drobnými bojovými   střety vrcholí závěrečnou   bitvou o most. Jediný   provozuschopný most v oblasti   přes Labe je zachráněn pro   přesun spojeneckých vojsk do   Německa. Průměrné herecké   výkony hlavních   představitelů filmu nijak   neublížili.
Muž se srdcem kovboje (Monte Walsh)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Slušně zpracovaná knižní   předloha (mně osobně se   více líbila kniha)   popisující tvrdý život   pracujícího honáka krav a   skvělého jezdce na koní od   mládí, až po sklonek   života. Moderní doba   nedává moc šancí těmto   tvrdým a přímým   chlapíkům, ale takový je   reálný život a tento film   to plně vystihl bez   zbytečných příkras a   nadsázek.
My Fair Lady
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Filmový muzikál se skvělým   obsazením a   nezapomenutelnými melodiemi,   který mně doplňuje pohodu   vánoc a zbývajících dní v   každém roce. Pohádkově   neskutečný příběh   chudičké, ale velmi citlivé   a přirozeně inteligetní   mladičké květinářky,   která se pod vedením   profesora Higginse promění v   dámu a nalezne ve   společnosti své místo i   velkou lásku. Snad   neskutečný příběh, který   je možná snem každé   dospívající dívenky. Milý   a dojemný filmový příběh.
Nepřítel před branami (Enemy at the Gates)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.6.2007
Příběh prostého   človíčka, který se díky   svým nadprůměrným   střeleckým schopnostem   dostane do elitní jednotky   odstřelovačů poté, kdy   přežije svůj první střet   s nepřítelem. Proti   elitnímu střelci je nasazen   německý elitní střelec a   jejich vzájemný souboj,   který je vlastně soubojem   nervů, soubojem o získání   lepších onformací a tím   výhodnější výchozí   situace při závěrečném   souboji. Příběh, který je   zasazen do více než reálné   scenérie téměř zničeného   Stalingradu, nedostatek   spánku, jídla a neustálého   psychického stresu je   natočen podle skutečnosti.   Vynikající válečný film   natočený v poslední době.
Noci s nepřítelem (Sleeping With The Enemy)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.6.2007
Napínavý psychologický   thriler s Julií Roberts,   který ji napomohl vzestupu do   herecké špičky. Atraktivní   Laura žije se svým na první   pohled milým a slušným   manželem v nádherném domě   na plaži. Z manžele se   ovšem vyklube násilník,   puntičkář a despota. Laura   zinscenuje svoji vlastní   smrt, aby mohla začít nový   život s novou identitou.   Bývalý manžel se však   nenechal oklamat a teprve   nyní začíná boj o život.
Páni kluci
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Film zpracovaný podle   americké románové předlohy   a přetransformovaný na   české prostředí nemá   chybu. Není to jen film pro   mládež, ale soudě podle   sebe i daleko dříve   narození se něj radi a opět   podívají. Skvělé herecké   výkony dětských herců   doplněné vyzrálým projevem   herců u dospělých postav.
Pátek není svátek
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 10.4.2007
Průměrná filmová komedie   postavená na   profesionálních výkonech   hlavních představitelů.   Příběh filmu výstižně a   bez velké nadsázky zobrazuje   běžný život zcela   průměrné české rodinky se   všemi klady a zápory v   období, které je naštěstí   již za námi. Film je   odpočinkový a stačí ho   vidět jednou maximálně   dvakrát, aby se daly   vychutnat některé detaily.
Pension pro svobodné pány
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Obsazení filmu třemi   komediálními herci jedné   generace (Abrhám,   Janžurová, Herzán),   zajímavé prostředí a   akvělý černý anglický   humor znamená jedinné -   film, který pobaví.
Poslední mohykán
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Dvojrole jako ušitá na   hereckého mistra Jaroslava   Marvana. Exceletní výkon   pana Marvana lehce podpořený   herci nové generace   předtavuje jeden z vrcholů   jeho filmové kariery a   vrcholů filmové poválečné   komedie navazující na 30.   léta. Není to jenom komedie   u které se člověk směje,   ale je to i film k   zamyšlení, kam až můžou   vést despotické praktiky,   netolerance, horlivost v   uplatňování svého   přesvědčení,   nepřízpůsobivost novým   trendům apod. Vždycky se na   tento film rád podívám a   snažím si z něj vzít i   nějaké poučení.
Postřižiny
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Snad jenom režisér pan   Menzel se dokáže plně   vžít do neopakovatelného   stylu spisovatele B. Hrabala,   ale nejen to, dokáže vložit   i kus svého umění a   cítění a díky pečlivě   vybraným hercům obsazených   do filmu vytvořit skutečný   fimový skvost. Nádherně   spracovaný scénář s   krásnými dialogy a   hláškami, které zapustily   své kořeny v lidové mluvně   a obohatily hovorovou   češtinu. Herecké výkony   všech aktérů nemají chybu   počínaje hlavními pastavami   a konče i tou nejmenší   roličkou. Film je jedna   velká dokonale vyvážená   poetická báseň.
Pouta války (Taegukgi hwinalrimyeo)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Neuvěřitelně naturalisticky   zpracovaný film asi jen pro   silné povahy. Snad ještě   silnější než Četa.   Výborná kamera, která jako   by se přímo zúčastnila   střetů, soubojů jeden proti   jednomu nebo masakrů v   zákopech. Nesmírně zuřivá   nenávist různě politicky   smýšlejících lidí jednoho   národa vůči sobě,   vraždění a popravy   nevinných civilních lidí,   nesmyslná hrdinství, boj o   území, ale i velká   bratrská láska, láska k   rodičům touha po vzdělání   i o tom je válka v Koreji.   Velmi silný film.
Prázdniny v Římě (Roman Holiday)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.4.2007
Milá, lehká a dokonale   romantická komedie se   výborným obsazením a   hereckým výkonem hlavních   představitelů. Gregory Peck,   představitel westernových   postav a dobrodruhů se   stává milým a chápavým   společníkem okuzlující a   křehké A. Hepburnové,   herečky, která tuším nikdy   za svoje herecké výkony   nezískala filmového Oskara.   Prostředí města Říma   jenom umocňuje požitek při   sledování snímku.
Roztomilý člověk
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.6.2007
Opět jeden z velmi   zdařilých filmů s hlavní   postavou jako šitou na míru   O. Novému, kterého skvěle   doplňuje všestranná Nataša   Golová. Skvělé dialogy a   zápletky, výborné herecké   výkony herců vedlejších   rolí - prostě film, který   patří k mým oblíbeným a   nikdy nevynechám   příležitost se na něj   podívat.
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168087
Osobností: 664699
Fotografií: 658598
Plakátů: 316465
Obsahů a biografií: 154854
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Šibalství Scapinova (1961) [TV i...

Šibalství Scapinova
Výtečné obsazení, je   radost sledovat herecké   umění "staré" gardy   Národního divadla -   Jaroslava Marvana, Josepha   Pehra, Františka více >

Autor: curil | Hodnocení: 8 / 10

Deset století architektury (1997...

Deset století architektury
Překvapivě rozsáhlý ale   každopádně velice   zajímavý a poučný   dokumentární cyklus. Jeho   předností je přístupnost a   především více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Šťastný Luke (1991)

Šťastný Luke
Zdařilá westernová komedie   z níž nakonec vznikl i   osmidílný TV seriál.   Možná je sedm hvězd   příliš ale Terence Hill je   opravdu více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Synové a dcery Jakuba Skláře (19...

Synové a dcery Jakuba Skláře
Jeden syn nemehlo,šplhající   po žebříčku stranických   funkcí,jedna dcera ženou   funkcionáře NSDAP,žijící   v NSR,další syn   více >

Autor: lazenska.veverka

Zombi 3 (1988)

Zombi 3
Zombíky já rád. Zombíky   já tuze rád. Brakovej trash   mám taky rád, někdy ho   však neskousnu. V tomhle   případě jsem si zombíky   užil. více >

Autor: topipig | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení