Soutěžní otázka Discovery World

Předchozí soutěž - výherci >> Další soutěž s programy Discovery

Výsledky soutěže:
Správná odpověď byla za B.
Výherci se stávají uživatelé:
doug vyhrává digitální tuner k setoboxu s programem Discovery World.
Katuska vyhrává digitální tuner k setoboxu s programem Discovery World.
drapelka vyhrává digitální tuner k setoboxu s programem Discovery World.
Leonid vyhrává digitální tuner k setoboxu s programem Discovery World.
Eisenhammer vyhrává digitální fotorámeček a tričko.


Připravili jsme pro Vás další soutěž ve spolupráci s Discovery Channel. Výherce obdrží digitální tuner k setoboxu s programem Discovery World.

Soutěžní otázka:
Čemu se věnuje Olly Steeds ve svém pořadu vysílaném na Discovery World?


a) Objevuje Ardi

b) Řeší historické záhady

c) Odhaluje identitu krále Tutanchamona

Pro více informací navštivte http://dsc.discovery.com/

Všeobecné podmínky soutěže:
1. Po skončení soutěže budou výsledky zveřejněny na stránkách www.fdb.cz a výherce bude o výhře informován na e-mail.
2. Soutěž probíhá v období od 26.5.2010 do 13.6.2010.


BĚHEM CELÉHO ČERVNA KAŽDOU SOBOTU A NEDĚLI OD 15:00 TO NEJLEPŠÍ Z DISCOVERY WORLD
Náš svět obdivuhodný. Pro ty z vás, kteří se zajímají o historii naší planety, o vývoj lidstva a jsou fascinovaní mocí přírody, lásky a nejúžasnějších příběhů historie, jsme připravili víkendový blok nejlepších programů Discovery World na Discovery Channel. Budeme mít jedinečnou příležitost nahlédnout, jak New York vypadal v době dinosaurů. Poté se připojíme k Ollymu, abychom zjisitili pravdu o největší světové záhadě - Arše úmluvy. Dozvíme se, jak se vyvíjely zbraně od počátku až dodnes. Setkáme se s 4,4 miliony let starými Ardi, jejichž objev vrhá nové světlo na původ lidstva a zjistíme okolnosti záhadné smrti Tutanchamona – neznámějšího krále Egypta. Sledujte, jak se počasí v minulosti měnilo, a jaký to má důsledek v naší přítomnosti. Svět čeká na vás, až ho objevíte!

Historické záhady očima Ollyho Steedse – Sobota 5. června v 15:00
Investigativní novinář Olly Steeds se pokouší najít pravdu, která se skrývá za některými z největších historických záhad. Shromažďuje důkazy a odhaluje překvapivé skutečnosti. Olly procestuje celý svět, od drsných podmínek egyptské pouště po odlehlé horské vrcholky And. V první epizodě prozkoumá zmizení Archy úmluvy či Schránky svědectví. Tato truhla obsahovala nejcennější židovské náboženské předměty. Olly touží po dobrodružství a na svých cestách nám nabídne různá vysvětlení mnoha legend, které lidi fascinují po celá století.

Objevení Ardi – Sobota 12. června v 15:00
Kanál Discovery jako první televizní stanice odvysílá dokumentární pořad Objevení Ardi. Ardi je 4.4 let miliony let stará kostra ženy, která byla objevena na území dnešní Etiopie v oblasti Afar v regionu Střední Awash, kde archeologové prováděli novou výzkumnou studii. Ardi patřila k druhu Ardipithecus ramidus. Elitní tým mezinárodních expertů po dobu 15 let sbíral důkazy o ztraceném světě, ve kterém Ardi žila. Tato série zdokumentovala jejich zkoumání až do oficiální prezentace zkamenělin z doby života druhu Ardipithecus ramidus, prostudovala místo jejich nálezu a využila rozsáhlých počítačových animací. Celý tento projekt je výsledkem desetileté spolupráce výzkumného týmu oblasti Střední Awash v Etiopii a společnosti specializující se na výrobu animovaných filmů Primary Pictures v Atlantě.

Odhalení tajemství krále Tutanchamona – Neděle 13. června v 15:00
Pořad Odhalení tajemství krále Tutanchamona sleduje předního světového egyptologa Zahi Hawasse při jeho posledním výzkumu. Pomocí forenzních metod a rozborů DNA se snaží objasnit identitu rodičů a prarodičů krále Tutanchamona, příčinu jeho smrti a další podrobnosti o době jeho vlády. První epizoda zachycuje odběr vzorku DNA z Tutanchamonovy mumie a následné srovnávání údajů a poznatků z jiných studií. Druhá série přinese nejnovější a doposud neprozkoumané důkazy, které objasní příčinu jeho smrti. Tyto informace nám umožňují lepší pochopení doby, ve které Tutanchamon žil jako vojenský, náboženský a politický vůdce. Od sterilního prostředí laboratoře a rozborů DNA po nečekaná místa vykopávek v terénu, Dr. Hawasss je z celého srdce odhodlán najít pravdu o legendárním panovníkovi.

ZBRANĚ BUDOUCNOSTI – Neděle 20. června v 16:00
Přidejte se k Richardu "Mack" Machowiczovi, bývalému členovi zvláštní jednotky americké námořní pěchoty na divoké cestě kolem světa při jeho pátrání po nejmocnější zbrani. Pořad prozkoumá ohromnou vědu, která stojí za výrobou těch nejhrozivějších zbraní, představí nám jejich podivné tvůrce, kteří tyto nástroje ničení vynalézají, a ukáže nám, jak se Mackovi dostanou do rukou ty nejsmrtonosnější zbraně od řízených střel po futuristické lejzry. "Zbraně budoucnosti" divákům umožní blízký náhled do špičkové vojenské techniky. Prozkoumejte temný svět tajné technologie, prohlédněte si moderní zbraně, které nepříteli neponechají žádné místo k úniku, poslechněte si o zbraních, které střílí za roh a o nejdokonalejší nadzvukové stíhačce na světě.

PREHISTORICKÁ DOBA – Sobota 26. června v 15:00
Pořad Prehistorická doba diváky zavede na neuvěřitelnou cestu zpátky časem. Uvidíme, jaká stvoření na naší planetě před stovkami, tisíci, ba dokonce miliony let žila, bojovala a nakonec vymřela. Podívejte se na sytě zelenou Zemi, po které se procházeli mamuti a tygři šavlozubí. Potom můžeme jít ještě hlouběji do minulosti, do věku dinosaurů, kdy po obloze kroužili ptakoještěři a hledali svoji kořist. Na území Ameriky tvůrci pořadu prozkoumali minulost New Yorku. Kdysi byl domovem mamutů a skorpionů. Ačkoliv mnozí lidé vědí o tom, že se po americkém kontinentu procházeli nebezpeční dinosauři a obrovští savci, málokdo ví, že tito prehistoričtí tvorově měli v oblibě právě místa, na kterých dnes stojí důležitá města a význačné stavby. Aniž si to uvědomujeme, denně chodíme v šlépějích těchto vyhynulých prehistorických zvířat.

Programy Discovery World vysílané v červnu na Discovery Channel:
Sobota 5. června
15:00 Historické záhady očima Ollyho Steedse

Neděle 6. června
15:00 Jak počasí změnilo historii

Sobota 12. června
15:00 Objevení Ardi

Neděle 13. června
15:00 Odhalení tajemství krále Tutanchamona

Sobota 19. června
15:00 Poslední dny osobnosti: Yuri Gagarin
16:00 Okolnosti záhadné smrti: Marilyn Monroe

Neděle 20. června
15:00 Technologie zbraní
16:00 Zbraně budoucnosti

Sobota 26. června
15:00 Prehistorická doba

Neděle 27.června
15:00 Vznik zemětřesení
15:00 Vznik hurikánů


O Discovery World
Discovery World Discovery World, součást skupiny Discovery, má rozmanitou programovou nabídku. Je plný fascinujících dokumetů a zqajímavých příběhů z celého světa. Programy Discovery World umožňují divákům dozvědět se více o realitě, ve které žijí v o skutečnostech, které na ně mají přímý vliv. Discovery World nás provází na cestě za klíčovými událostmi historie lidstva. Stanice představí různé pohledy na svět včetně odlišných názorů. Diváci si tak mohou na věc udělat vlastní názor. Discovery World vysílá 24 hodin denně.

TV Program

ČT1 - Superprohnilí (2003)

21:20 - 23:04

40 minut již uběhlo
64 minut zbývá do konce

ČT2 - Klid noci (1982)

21:45 - 23:20

15 minut již uběhlo
80 minut zbývá do konce

NOVA - Tvoje tvář má známý hlas - 7. ...

20:20 - 23:00

100 minut již uběhlo
60 minut zbývá do konce

Prima - Bezva ženská na krku (2016)

20:15 - 22:25

105 minut již uběhlo
25 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 167923
Osobností: 664480
Fotografií: 657635
Plakátů: 316116
Obsahů a biografií: 154733
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

U mě dobrý (2008)

U mě dobrý
Možná bych dal o hvězdu   víc nebýt tenhle film   označený jako komedie. Na   druhou stranu to ale mohlo   dopadnout i podstatně hůř.   Tenhle více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Lída Baarová (2016)

Lída Baarová
Pokusím se zapomenout na   svůj velmi vyhraněný   osobní názor na hlavní   postavu a vyjádřit pouze   dojem z filmu jako takového i   když to více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 5 / 10

Lon McQ (1974)

Lon McQ
Poněkud slabší thriller z   počátku 70. let se   stárnoucí hvězdou   westernových snímků Johnem   Waynem v hlavní roli   inteligentního více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Greyhound: Bitva o Atlantik (202...

Greyhound: Bitva o Atlantik
Slušný válečný film   inspirovaný skutečnými   událostmi. Nevím jak to je   přesné, ale film myslím   nelže v tom, že to musela   být mela. více >

Autor: FLA | Hodnocení: 7 / 10

Žluté goloásky (1988)

Žluté goloásky
Francouzská komedie z dob   dávno minulých divákovi   nejvíc připomene příběh   Asterixe a Obelixe, zejména   hned ten první hraný díl o   více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení