ohodnotit

Obsah filmu Annihilation

 
POZOR, SPOILER

Nějakou ženu vyslýchá muž ve skafandru. Je to Lena. Ona tvrdí, že nic neví, nepamatuje si.

Něco proletí vzduchem v národním parku Blackwater a dopadne vedle majáku.

Lena je profesorka na Hopkinsově univerzitě a po vyučování kráčí domů, cestou ji zastaví černoch Dan a zve ji na oběd. Také k němu domů. Lena slušně odmítá.

Maluje místnost, když se vrací Kane, její ještě stále oplakávaný zmizelý muž. Zmizel s celou vojenskou jednotkou. Nyní je nějaký divný, nic neví, nic si nepamatuje. Také je mu nevolno. V přivolané sanitce zvrací krev. Navíc jsou přepadeni jakýmsi komandem.

Area X
Lena se probouzí v nějaké...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
trailer
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
anglická
 
 
Zvuk:
Dolby Surround 7.1
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Annihilation >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

topipig
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.7.2019
A máme tu další zbytečný film, pod kterým je   mimo jiné podepsaná i společnost Netflix.   Námět, kde nejde přehlédnout odkazy na Věc   nebo Vetřelce by ani tak nevadil, horší je to   se samotným scénářem, plným nesmyslností a   trhlin. Partička ženských, z nichž každá má   svoji těžkou minulost (to jsou zase klišé) se   vypraví do zóny, kde se dějí podivné věci a   z předešlého týmu se vrátil zpět po roce   pouze jeden muž a to zrovna přítel hlavní   hrdinky Leny, která se s ženským týmem   vydává do oné podivné oblasti. Lenu hraje   Natalie Portman, ale bohužel nehraje téměř   nic. Ten prostor, co dostala jejích kvalit   absolutně nedostačuje. Ostatní nemá cenu ani   zmiňovat, obsazení špatné. Co lze jediné   pochválit je vizuální stránka a některé   efekty, ale to dohromady celou zpatlaninu (kterou   zřejmě hodně lidí považuje za chytrou a   intelektuální bombu) zachránit nedokáže.   Samozřejmě nesmí chybět milostná zápletka   mezi Lenou a jejím přítelem, opět tak   otřepaně poddaná, že to je něco na mě.   Ještě jednou zopakuji - naprosto zbytečný   film.
Krupe
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 10.2.2019
Taková female high society družina se vydá tam,   kde zklamali i mariňáci? Co by ne. Pohybují se   sice se zbraní jako chlap na štoklích, ale   budiž. Pěkné prostředí, téma není špatné,   konec to ale zabil.
Pitryx
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 19.1.2019
Slušná hudba. Jako vždy mne iritovaly   retrospektivy, dvacet dolů, a blbě vyprávěný   příběh. Taky dvacet dolů. Jak mám tipovat kdo   přežije, když to hned na začátku vykecají.   Ach jo. Z tolika potenciálu autoři dokázali   vyrobit podivného medvěda a jakési dvě srnky,   či co to bylo. Místo aby to napráskali obludami   a udělali z toho gore nervák, udělali z toho   polo romantickou krávovinu. Ponechávám však po   deseti bodech za hudbu + zvuk, za nápad, za   scénu s medvědem (tu druhou) a za konec. Jinak   je to skoro na usnutí.
T2
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.12.2018
║Rozpočet $40miliónov║Tržby USA   $29,594,743║Tržby Celosvetovo $29,594,743▐   Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za   predaj DVD v USA ║ Alex Garland opäť skvelý,   uchopil zaujímavý sci-fi námet, podal ho   svojsky a hlavne pútavo. Žiadne veľkohubé   sci-fi ale komorná dráma o vzájomnom chápaní   svojej podstaty, bytia, miesta na Zemi. Miestami   mrazivá až temná atmosféra. Zmutovaní medveď   teda dal zabrať. /75%/
rimmerova-motorka
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.12.2018
Je fajn, že režisér film pojal a lá Piknik u   cesty a vyhnul se obvyklým klišé,   střílečkám a lekačkám. Film má svou   atmosféru. Bohužel opět se nevyhneme (zřejmě   jde o příkaz shora-v poslední době bez tohoto   guláše nelze evidentně natočit cokoli),   multikulti genderové vyváženosti. Ti   nejchytřejší jsou, jak jinak, černoši.   Hlavní hrdinka dokonce s černochem má milostný   poměr. Ženské "mužstvo" se tedy v   Zóně chová nelogicky. Když najde vyvýšený   objekt, kde stačilo bránit schodiště, tak   všechny slezou bez baterek do vysoké trávy,   dokud není jedna z nich uchvácena zvířetem a   podobně. Naštěstí se to ve filmu dá svést na   působení Záře.
emdvojka
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 25.11.2018
Filmový pohľad na mimozemský ekosystém meniaci   život na našej planéte. Zaujímavý, ale málo   nápaditý, málo akčný, s trochou napätia i   sĺz, s trochou hororových prvkov a s mini snahou   na nejaké herecké umenie. Ani Portmanová tomu   veľa nedala a tak budete sledovať blockbuster,   ktorý sa hemží trikmi, ale po dopozeraní   ostane po Vás len prázdno, možno z malou   opodstatnenou otázkou, muselo to zasa skončiť,   tak ako vždy končia všetky tieto invazné   príbehy?!
whack
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 16.11.2018
Predstavte si, že jedného dňa sa náš svet   radikálne pretransformuje stvoreniami s   absolútne odlišnými mysľami. Dokážu si   prispôsobovať prostredie spôsobmi, ktoré si   nedokážeme vysvetliť, a meniť pravidlá   Prírody s následkami pre ľudstvo zničujúcimi.   Pre všetky mimoľudské druhy na Zemi tento   scenár reálne prebieha. Presne takýto svet bol   teraz na Zemi vytvorený mimozemskou silou:   neantropocentrický svet pripomínajúci prvotný   stav ekologickej rovnováhy, kde má každý   organizmus svoje miesto, no kde ožívajú aj   skrývané spomienky, emócie a egá. Mimozemský   pôvod objektu, ktorý v úvode tohto   eko-thrilleru prerazil stenou majáku a zakotvil v   jeho podzemí, však v skutočnosti nehrá veľkú   rolu, je alegóriou. Celý tento svet, Oblasť X,   je totiž akousi víziou, ako by Človek reagoval,   keby bol v ohrození JEHO svet. Ak chce niečo   naprávať, je vôbec schopný napraviť sám   seba? (SPOILER:) Ľudia v Oblasti sú   konfrontovaní vlastnými vnútornými   charaktermi, ktoré tu podliehajú zákonmi   Prírody tak ako všetko ostatné. Existencia,   ktorá sa nevie adaptovať, zanikne. Cass pohltila   minulosť, neprežila; „Když umírala, část   její mysli se stala součástí tvora, který ji   zabíjel.“ Josie sa dobrovoľne poddala,   premenila sa na strom. „Neničilo to. Jen to   všechno měnilo. Vytvářelo to něco   nového...“ hovorila pri konci Lena (N.   Portman), ktorej sa zjavilo na ruke znamenie,   starodávny symbol ouroboros predstavujúci   cyklickú podstatu vecí, nekonečný návrat od   konca k začiatku, sebazničenie a sebaobnovu. S   osudom bojovala a dokázala sa vrátiť, nie však   bez následkov – bol jej "únik"   vykúpením, alebo zatratením? Vidíme kontrast   dobra a zla, Prírody a Človeka, života a   anihilácie.
M.A.G.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 8.8.2018
Nečekané "asi očividně" sci - fi.   Ani jsem nevěděl, že je to natočené. O to   víc, mě to překvapilo. Zajímavý nápad - tím   myslím námět. Nečekané už bylo to, že se   výprava, která má zajistit záchranu ostatních   ( chlapů ), skládala jenom ze ženského   pohlaví. Vůbec mně to nevadilo - naopak.
Je to   zase něco jiného. Chlapských hrdinů už jsme   viděli mnoho.
Ten příběh byl hodně poutavý,   ovšem ten konec ... Nevím no, ten byl skutečně   zvláštní.
Z herců se mně líbila N. Portman.
Vlnik
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 21.7.2018
Očekával jsem graficky dokonalou podívanou   plnou podivných druhů zvířat ve vší své   kráse i děsivosti. Ne že bych se nedočkal   vůbec, nicméně mohlo toho být mnohem mnohem   víc. Asi tak polovinu filmu se jen o něčem   kecá, což je samozřejmě nutné zlo pro úvod   do děje, ale určitě se najde dost míst, kde to   šlo nějak oživit, zkrátit nebo prostě   vystřihnout. Taky tým profesionálních vědkyň   nepůsobí moc přesvědčivě a vysvětlení   situace jsou hodně odfláknutá a často ne moc   uvěřitelná. Jinak je tu jedna scéna velice   graficky zdařilá a jedna dost slušná   hororová, celkově ale stojí za to až druhá   polovina filmu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.4.2018

Na Zemi se objevil neznámý ekosystém a tak   biologové mají zase co dělat. Snímek má v   sobě jistou ambici a velkolepost ve své   mystifikující děsivosti. Jen je potřeba se do   toho dostat a vstřebat základní myšlenku.   Struktura snímku je zdařilá, stejně jako   vývoj, i když místy předvídatelný. Oproti   tomu je také hodně sofistikovaný,   psychologický, vědecký a převážně   filozofický, takže ve své podstatě pro někoho   hůře pochopitelný. Představuje se tu typ   reflexivní vědecké fikce, která se zamýšlí   nad naším postavením ve vesmíru, naší   povahou a nebezpečností a také nad   surrealistickým dojmem rozpadu lidské identity.   Dějstvím provází ryze dámská výprava s   cílem tomu všemu přijít na kloub. Tempo je   pomalé a bez pořádné akce, takže mnozí   diváci se budou jistojistě nudit. O akci to   však bohužel vůbec není. Snímek vhodný   spíše pro fanoušky sci-fi.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih6505minih6505Do nebíčka (1996) 
Do nebíčka n
minih22230minih22230Vekslák aneb Staré zlaté časy (1994) 
Vekslák aneb Staré zlaté časy n
minih123587minih123587Purpurový vrch (2015) 
Crimson Peak n
minih96597minih96597Nehoda (1977) [TV film] 
Nehoda n
minih32976minih32976Chuť vody (1982) [TV film] 
Chuť vody n
minih11536minih11536Loganův útěk (1976) 
Logan's Run n
minih91148minih91148Svědectví čarovného zvonu (1986) [TV inscenace] 
Svědectví čarovného zvonu n
minih30386minih30386Jason X (2001) 
Jason X n
minih10413minih10413Kolja (1996) 
Kolja n
minih23849minih23849Zkrocení zlého muže (1986) 
Zkrocení zlého muže n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

62.7 % (55)
4   - Pitryx
6   - hledasenik
4   - FLA
8   - martin.stu
8   - M.A.G.
6   - PROCESOR
3   - PORTER
7   - T2
8   - whack
8   - rimmerova-
8   - Xanthe
6   - Krupe
6   - Kycky
5   - Sanchez
9   - tomas.sulc
8   - Prorok_Mys
7   - Ferry76
7   - tomast
6   - jajsemprav
1   - Gejsa
Annihilation (2018)Annihilation (2018)Annihilation (2018)Annihilation (2018)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161240
Osobností: 654517
Fotografií: 619809
Plakátů: 297592
Obsahů a biografií: 147921

Poslední komentáře

John Wick 3 (2019)

Tak toto je snad poslední

John Wick 3
Můžu říct , že jednička   měla jak akci s reálným   podtextem tak děj . Zde   hlavně akce to velmi , ale   velmi nereálná . Jak   čekají více >

Autor: Buckmister | Hodnocení: 4 / 10

Vykradači hrobek (2001)

Vykradači hrobek
Moc jsem se u tohoto filmu   nebavil. Zajímavé téma, ale   hrozné zpracování, zoufalé   triky a celkově se to moc   nepovedlo.

Autor: red.mann | Hodnocení: 3 / 10

Umřít se dá jen dvakrát (1985)

DOTAZ

Umřít se dá jen dvakrát
Je to dle námětu Dr.Robina   Cooka? Neznám žádnou knihu   v tomto, nebo podobném   názvu.kdo vkládal tento   film, může mi poslat   odkaz,kde jej najdu?Nesedí mi   ani hlavní foto Dr.Cooka.   Děkuji

Autor: butlerka

Vertical Limit (2000)

Vertical Limit
Pro mě super film. I když je   to trošku mimo realitu, tak   je to poutavé, napínavé,   má to spád a švih. Je to   adrenalinem nabitý film a je   mě toho špatného hodnocení   až trochu líto.

Autor: red.mann | Hodnocení: 8 / 10

X-Men: Poslední vzdor (2006)

X-Men: Poslední vzdor
Poslední vzdor nám   připravil více triků a   akčních scén. Nicméně z   mého pohledu to sérii moc   neuškodilo.

Autor: red.mann | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.041/0.027