Harakiri (1962)

Harakiri (Seppuku)
87.4 %
 
 

Seppuku

    Žánr: drama
    Země: Japonsko
    Délka: 135 min.
V době rozpadu rytířské samurajské kultury v 17. století přichází nezaměstnaný mladý samuraj ke knížecímu dvoru. Doslova žebrá o peníze, protože by jinak musel - jako mnoho ostatních takových zoufalých lidí - spáchat zvláštní rituální sebevraždu, harakiri. Dvořané mu odmítnou almužnu a on je nucen sebevraždu spáchat. Jeho tchán přichází již pozdě. Když se dozví, co se stalo, pomstí se mladíkovým vrahům a nakonec zabije i sebe.

Snímek Masakiho Kobajašiho přináší spoustu scén plných násilí, ale dává i nahlédnout do stavovské etiky samurajů a dalších vrstev. Tito lidé, spoutaní staletými zvyklostmi a nepřekročitelnými nepsanými zákony, nemohou přežít v rychle se měnícím světě.  Autor: curil

režie:
Masaki Kobajaši
 
 
hraje:
Tacuja Nakadai (Hanshiro Tsugumo), Rentaro Mikuni (Kageyu Saito), Shima Iwashita (Miho Tsugumo), Akira Ishihama (Motome Chijiiwa), Shichisaburô Amatsu (Retainer), Yoshio Aoki (Umenosuke Kawabe), Jo Azumi (Ichiro Shimmen), Hisaši Igawa (přívrženec), Yoshio Inaba (Jinai Chijiiwa), Akiji Kobayashi, Masao Mishima (Tango Inaba), Ichirô Nakatani (Hayato Yazaki), Kei Sato (Masakazu), Ryo Takeuchi (přívrženec), Tetsuro Tanba (Hikokuro Omodaka)
 
 
námět:
Yasuhiko Takiguchi
 
 
scénář:
Shinobu Hashimoto
 
 
kamera:
Jošio Mijadžima
 
 
hudba:
Tóru Takemicu
 
 
střih:
Hisashi Sagara
 
 
výprava:
Junichi Ozumi, Jusho Toda
 
 
producent:
Tatsuo Hosoya
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.