Horečka sobotní noci (1977)

Horečka sobotní noci (Saturday Night Fever)
71.4 %
 
 
 
Film na Blu-ray

Saturday Night Fever

Další název: Horúčka sobotňajšej noci (SK)

    Žánr: muzikál / taneční
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 118 min.
„Král diskoték, kterému žádná dívka neodolá.“
Tony Manero je pět dnů v týdnu obyčejným prodavačem v drogerii v Brooklynu. I když mu bylo dvacet, musí stále poslouchat svého otce. Nejspíše proto je přesvědčený, že jeho život prostě nemá smysl. Ten pocit má do okamžiku, když se v sobotu otevřou dveře diskotéky. Žádnému jinému zde nepatří tolik obdivných pohledů a uznání za jeho taneční umění. Na diskotéce nenachází Tony Manero nikoho, kdo by se mu vyrovnal. Tohle zvláštní postavení má až do okamžiku, než se objeví dívka Stephanie. Tony se rozhodne, že společně vytvoří taneční dvojici. Dobře si rozumějí na parketu, přesto ho se Stephanií něco rozděluje…

Jeden z nejúspěšnějších filmů 70. let natočil režisér John Badham (Válečné hry, Modrý hrom, Číslo 5 žije). Ten měl šťastnou ruku i při volbě hudebního doprovodu, součástí děje jsou dnes již slavné hity skupiny Bee Gees (Night Fever,You Should Be Dancing, How Deep Is Your Love, Staying Alive, More Than a Woman, Jive Talking).

Postavu Tonyho Manera ztvárnil John Travolta (nar. 18. 2. 1954). Poprvé zaujal v slavném hororu Briana De Palmy Carrie, slávu mu ale přinesla právě role v Horečce sobotní noci, která z něj učinila idol mládeže a přinesla mu nominaci na Oscara. Velký komerční úspěch získal rovněž v následujícím hudebním filmu Pomáda, v kterém si zahrál s Olivií Newton-Johnovou. Desky z obou snímků patří mezi nejlépe prodávané tituly v historii hudebního průmyslu. Další zajímavou roli vytvořil Travolta v roce 1980 ve filmu Městský kovboj. Později nějakou dobu marně hledal způsob, jak pokračovat v herecké kariéře. Návrat mezi hollywoodské hvězdy mu přinesla volná komediální trilogie Kdopak to mluví a zejména účast v snímku režiséra Q. Tarantina Pulp Fiction – historky z podsvětí. Později zaujal v titulech Fenomén a Tváří v tvář.

Zdroj: ČT

režie:
John Badham
 
 
hraje:
John Travolta (Tony Manero), Karen Lynn Gorney (Stephanie), Barry Miller (Bobby C.), Joseph Cali (Joey), Paul Pape (Double J), Donna Pescow (Annette), Bruce Ornstein (Gus), Julie Bovasso (Flo), Martin Shakar (Frank), Sam Coppola (Fusco), Nina Hansen (babička), Lisa Peluso (Linda), Denny Dillon (Doreen), Bert Michaels (Pete), Robert Costanzo (zákazník), Fran Drescher (Conie)
 
 
námět:
Nik Cohn
 
 
scénář:
Norman Wexler
 
 
zpěv:
Bee Gees ("How Deep Is Your Love", "Night Fever", "Staying Alive", "More Than a Woman", "You Should Be Dancing")
 
 
koproducent:
Milt Felsen
 
 
casting:
Shirley Rich
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.