ohodnotit

Interstellar [2k digital]

Rok:
2014
Délka:
169 minut
Premiéra v ČR:
6.11.2014
„Zánik Země nebude naším koncem“

Obsah filmu Interstellar

 
Zbytky lidstva na zničené Zemi je potřeba zachránit. Existují dva způsoby, ale oba mají své nedostatky. Jednomu chybí důležitá kvantová rovnice a druhému vhodné exoplanety. Bývalý elitní pilot dostane podivnou cestou souřadnice tajné organizace, která mu nabídne spolupráci na projektu záchrany planety Země. Taková nabídka se neodmítá, i když je nutno opustit rodinu. Hlavně malá dcera nese tátovo rozhodnutí velmi těžce, ale pocity zodpovědnosti a touha po průzkumu neznámých vesmírných sil je silnější než rodinná pouta. A záchrana lidstva znamená přece i záchranu vlastních dětí.

Autor: prvosenka
 
Související odkazy
 
Recenze: Interstellar

„Please don’t shoot me in the outer space!“ číst dál

 
 
RECENZE: Očekávaný Interstellar je nejufňukanější sci-fi v dějinách

Čekal se velký hit, podívaná, událost. Skoro tříhodinovou sci-fi Interstellar, jež do našich kin vejde o půlnoci na čtvrtek, totiž točil tvůrce Temného rytíře Christopher Nolan. Do nového filmu však nacpal příliš mnoho vzkazů lidstvu. číst dál

Hodnocení: 65 %

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Christopher NolanChristopher Nolan  
hraje:
Matthew McConaugheyMatthew McConaughey.....Cooper [44]   
Anne HathawayAnne Hathaway.....Amelia Brandová [31]   
Jessica ChastainJessica Chastain.....dospělá Murph [36]   
Ellen BurstynEllen Burstyn.....Murph (stará) [81]   
Mackenzie FoyMackenzie Foy.....Murph (10 let) [13]   
Matt DamonMatt Damon.....doktor Mann [43]   
John LithgowJohn Lithgow.....Donald [68]   
Michael CaineMichael Caine.....profesor Brand [80]   
Casey AffleckCasey Affleck.....dospělý Tom [38]   
Wes BentleyWes Bentley.....Doyle [35]   
Topher GraceTopher Grace.....Getty [35]   
David GyasiDavid Gyasi.....Romilly [34]   
Timothée ChalametTimothée Chalamet.....Tom (15 let) [18]   
Leah CairnsLeah Cairns.....Lois [39]   
David OyelowoDavid Oyelowo.....ředitel školy [37]   
Collette WolfeCollette Wolfe.....učitelka Hanleyová [33]   
scénář:
Jonathan NolanJonathan Nolan  
Christopher NolanChristopher Nolan  
námět:
Kip ThorneKip Thorne  
hudba:
Hans ZimmerHans Zimmer  
kamera:
Hoyte Van HoytemaHoyte Van Hoytema  
střih:
Lee SmithLee Smith  
Mo HenryMo Henry.....střih negativu   
dvd obal trailer
Distributor v ČR:
Warner Bros. ČR
 
 
Typ:
[2k digital]
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Formát:
IMAX
 
 
Jazyková verze:
anglická
 
 
Distribuční verze:
s titulky
 
 
Zvuk:
Dolby Digital Datasat
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Interstellar >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

Imo
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.12.2019
Nechoď do noci v smokingu!
Snažil jsem se proklestit přes džungli   scénáře a děje tohoto filmu. Je pravdou, že   jsem dvěma třetinám odborných výrazů   nerozuměl, protože nejsem fyzik ani astronom, a   proto i chápání děje bylo pro mě náročné.   Film je ale kvalitně zpracovaný. Hlavní   myšlenku filmu jsem, myslím, pochopil. Hledat   způsob, jak najít místo pro přežití lidstva   mimo sluneční soustavu, tedy projít přes   černou díru, a tím zkrátit čas. Věřím, že   ve vesmíru existují podobné podmínky pro   mimozemský život, ale já bych věděl lepši   způsob, jak je černá díra, pro přežití   lidstva. Je to snaha lidstva, chránit svou zem,   nedovolit její znečišťování, a pak nebudu   potřebovat žádné černé díry ani několik   dimenziálních prostor. Třeba začít   snižováním, oddělováním a zpracováváním   resp. recyklací odpadů. Já např. kuchyňský a   zahradní odpad dávám do kompostu a ostatní   třídím.
topipig
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 2.8.2019
Klasicky vychytaná Nolanovka připomíná svým   způsobem Kubrickovu Vesmírnou odyseu. Jenže   Nolan svůj příběh rozvíjí o další rozměry   a divák musí být pořádně ve střehu, aby   pochopil návaznosti a vesmírné cesty přes   Černou díru do jiných galaxií. Mazec na tom   všem je, že mu odborného poradce dělal   astrofyzik Kip Thorne, jehož inspirací byly i   připomínky již zesnulého Stephena Hawkinga.   Takže realita odpovídá filmovému zpracování   a teoreticky i skutečnosti. Vizuální stránka   je pastvou pro oči a hudba Hanse Zimmera je   povětšinou klidná a jemné klavírní nebo   varhanní pasáže mě dostávají do   mezihvězdného prostoru. Přesně tam, kde se   většina filmu odehrává. Zkrátka -   Interstellar.
charlie1612
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.10.2018
Jestliže jsem o nějakém filmu napsal, že je   zvláštní, zde to platí dvojnásob. Lze jej   rozdělit na dva rovnocenné díly.
První   část – život na degenerované Zemi, je   zajímavým a neotřelým pohledem na krizi   životního prostředí, kterou musí lidé   zvládnout.
Druhá část nás seznámí s   tajným projektem na záchranu lidstva –   kolonizací planet v jiných galaxiích a jeho   následnou realizací. A tady nastává podle   mého soudu problém. Řada popisovaných   událostí IMHO odporuje dosud známým   skutečnostem. Jsou zpracovány sice efektně,   vizuálně víc než přitažlivě, ale mnohdy jde   právě jen o ten vizuální efekt a jsou   nelogické, až nesmyslné. Kdesi tu padlo, že   jde o dokonalé zobrazení podstaty Vesmíru – s   tím moc nesouhlasím. Naopak si myslím, že   autoři použili jen to vizuálně líbivé jako   pozlátko a bez bližšího smyslu spojili   vizuálně atraktivní záležitosti. (mnohdy již   Nolanem vyzkoušené např. ve filmu   „Počátek“), i když mezi odbornými poradci   byli takové kapacity, jako např. Kip Thorne,   pozdější držitel Nobelovy ceny a autor zatím   nejpřesnější definice "černé   díry", která sloužila k její animaci.   Film se jmenuje „Interstellar“, ale spíše by   měl nést název „Intergalactic“ – už to   mě mělo varovat.
Wiikii
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 29.9.2018
Takový sci-fi, mysteriózní film, který si bere   na pomoc dnešní teoretiky astrofyziky a další   vědní obory, které ale podléhají v nejednom   případě Nolanovskému smýšlení podobnému   již ve snímku Počátek, jež hraje na fakta o   kterých běžný člověk trochu ví, ale spíš   neví a proto může fungovat fantasie. A jak   Počátek tak i Interstellar sklidil velký   aplause, který je i oprávněný. Samozřejmě   nemůžu zapomenout na parádní Zimmerovou   hudbou. + Pěti dimenzionální svět   implementován do našeho tří dimenzionálního   vesmíru byl hezký,,, kontroverzní, ale hezký.   :) .... HODNOCENÍ: 75%
POMOthy
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 29.9.2018
Tento komentár čítajte až po zhliadnutí   filmu, v rámci konfrontácie s vlastným   názorom! ___ Trik Nolanovho úspechu spočíva v   tom, ako dokáže odzbrojujúcou formou a   samoúčelným dramatickým tlačením na pílu   zamaskovať svoju neschopnosť udržať logickú a   emocionálnu kontinualitu rozprávania v   paralelných líniách príbehu. Na tejto slabine   padá celá druhá polovica Interstellaru, ktorá   vám vyhučí takú dieru do hlavy, že ste   nútení prepnúť do pasívneho módu   "unikátneho zážitku z veľkej   blockbusterovej jazdy” - aniž by vám vadilo,   že strihač v nej nevie, kudy kam.   Samoúčelnými dramatickými scénami, ktoré pre   príbeh ako celok nemajú adekvátny význam,   myslím epické spojenie sa s rotujúcou   poškodenou stanicou, alebo na opačnej strane   galaxie horiace kukuričné pole s naštvaným   Casey Affleckom (WTF?). A nefunkčnou logickou a   emocionálnou kontinualitou myslím   prestríhavanie z vesmíru na Zem (kde nevieme čo   sa deje, kam všetci utekajú), ktoré zbytočne   odtrháva pozornosť od kľúčových zvratov   vesmírnej zápletky. Tvári sa to tak strašne   EPIC a hrá k tomu tak famózna hudba, že Nolan   predsa určite vie, čo robí... Nie, z môjho   pohľadu NEVIE. ___ Ale bavme sa o prvej polovici   Interstellaru, ktorá je akoby úplne iným filmom   - plynulým, rozvážne a citlivo zostrihaným,   načrtávajúcim krásne myšlienky o ČASE   (ktorý je spolu so zdravím tým najcennejším,   čo máme - kto si to uvedomuje, nečumí na telku   ale cestuje, atd.). Pretože táto polovica filmu   je najobsažnejším a atmosfericky   najmagickejším sci-fi zjavením za posledných   veľa rokov. Pri scéne sledovania pozdravov po   návrate z vodnej planéty som sa do Interstellaru   zamiloval, čo som myslím ešte nikdy o žiadnom   filme nenapísal. A tam mal skončiť, a jeho   pokračovanie mali Nolanovci o dekádu neskôr,   keď dospejú a veci dokážu vnímať v   súvislostiach, prepísať a kompletne   prestrihať. Potom, ideálne rozdelením na dva   citlivo prepojené filmy, z ktorých jeden by sa   odohrával v kozme a druhý na Zemi, mohol z   Interstellaru vzniknúť mílnik v dejinách   žanru sci-fi, dôstojný upgrade Kubrickovho   podpisu.
T2
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 26.7.2018
║Rozpočet $165miliónov║Tržby USA   $188,020,017║Tržby Celosvetovo $675,120,017▐   Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,357,037║   Tržby za predaj DVD v USA $14,956,777║ veľké   ambície utopené v spánkovom vákuu, veru   škoda, Nolan zaspal na vavrínoch, nie že by   úplne poľavil, príbeh má svoje plusy, silné   momentky a vyšperkované prepojenia v   ponúknutých indíciach ako hrom, kameňom úrazu   sa stáva hlavne vesmírne cestovanie, ktoré na   danej ploche vyznie prestrašne mdlo, bez náboju,   uspávajúco, čím to smeruje len ku priamej   iritujúcej konkurencii iného uspávajúceho   projektu ako je 2001:Vesmíra odysea, veru Nolan   chcel vzdať pochopiteľne poctu tomuto   precenenému filmu ale v podstate len zvýraznil   prázdnotu a slabosti spomínaného filmu a o to   viac ich zvýraznil na tom svojom... a to mal jeho   projekt výborný rozbeh až pokiaľ neprišlo na   vesmírnu uspávanku, ktorá sa musela fakt   pretrpieť aby záverečná pólhodinka mohla   priniesť novú dimenziu ponímania alternatívnej   reality ktorá mala v Nolanovom podaní fakt   silný základ, škoda film ako celok je   nekompaktne ustrelení /videl v kine: 60%/
collen
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.4.2018
Kdyby se ubrala stopáž, klidně bych se   podívala na tento zajímavý film ještě jednou.   Skvělý námět i přesto, že některá odborná   fakta jsou pro běžného diváka sci-fi, no a   herecké obsazení nelze jinak, než pochválit.
dobes.pavel
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 21.12.2017
Interstellar
Jelikož hodně sleduju dokumenty o fyzice a   vesmíru, byl jsem v očekávání, jak si tento   film povede. Nutno podotknout, že díky tomuto   faktu jsem si mohlo film více vychutnat a   porovnávat fakta s filmařskou fikcí. V prvních   dvou třetinách si na tomto poli vede téměř na   výtečnou, v poslední fázi filmu však tvůrci   popustili uzdu fantazii díky spoustě   vizuálních a epicky působivých efektů,   nejspíš kvůli tomu, aby byl film   snesitelnější pro obyčejného, fyzikou   nedotčeného diváka.
rimmerova-motorka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.12.2017
Skvělý snímek o budoucnosti světa. Některé   momenty působí díky dilataci času poněkud   zmateně, ale díky dokonalé hudbě se to dá   přežít. Scény ve vesmíru počínající   planetou zrychleného času patří k tomu   nejlepšímu, co jsem poslední dobou viděl. A   hudba, hudba je prostě geniální.
Svarcneger
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.11.2017
Skvostny snimek, dokonale vypraveni o podstate vseho, hmoty, Vesmiru, nekonecna...
Tak tenhle film pochopi asi deset z tisice, coz   dokazuje i hodnoceni. Dokonale vyobrazeni podstaty   Vesmiru, jeho tajnosti a nekonecnych moznosti.   Cervi diry, Cerne diry a dalsi. Moznosti a   schopnosti lidi, stejne jako nase slabiny. Uvod je   dlouhy, ale nutny, kdyz chcete vypravet epopej.   Konecne nekdo navazal na Vesmirnou odyseu a jeji   myslenku. Cesta na pokraji Horizontu udalosti me   dostala, stejne jako vyobrazeni nekonecna,   volnosti prostoru a casu, podstaty vseho. Je   videt, ze tvurcum radili spicky v oboru. Je nutne   snimek videt v originalnim zneni a mit pro veci   cit a hlavne byt fanda a trosku i znalec Vesmiru.   Pokud hledate seznaci, akci nebo Star trek, tak   jste na spatnem filmu, tohle je vedecky snimek, ne   "sci-fi". Takze decka, vycurat a spat...   :))). Pustte si radsi komiks :))). Pro dospele a   znale Vesmiru, doporucuji! Kez by takovych snimku   bylo vice.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih154071minih154071Bajkeři (2017) 
Bajkeři n
minih65302minih65302Navajo Joe (1966) 
Navajo Joe n
minih14991minih14991Operace Banzaj (1983) 
Banzaï n
minih112982minih112982The Battery (2013) 
n
minih72935minih72935Kniha krve (2008) 
Book of Blood n
minih18612minih18612Sedmý terč (1984) 
La 7éme Cible n
minih62646minih62646Obrácení Ferdyše Pištory (1967) [TV inscenace] 
Obrácení Ferdyše Pištory n
minih97252minih97252Hobit: Bitva pěti armád (2014) [2k digital] 
The Hobbit: The Battle of the Five Armies n
minih16204minih16204Poklad na Stříbrném jezeře (1962) 
Der Schatz im Silbersee n
minih12671minih12671Mlčící hvězda (1960) 
Der schweigende Stern n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

79.8 % (452)
7   - curil
4   - Pitryx
8   - hledasenik
7   - Frolíček
9   - pataamat
10 - martin.stu
7   - Edward52
6   - ajaajena
9   - jorgemar
9   - PROCESOR
7   - prvosenka
7   - petrusmev
9   - Kuvik
8   - Langley
5   - enejčel
8   - PORTER
2   - mat.ilda
9   - Pecik
6   - RM
6   - T2
Interstellar (2014) [2k digital]Interstellar (2014) [2k digital]Interstellar (2014) [2k digital]Interstellar (2014) [2k digital]
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 161998
Osobností: 655825
Fotografií: 623993
Plakátů: 299883
Obsahů a biografií: 148725

Poslední komentáře

Přísaha (2001)

Přísaha
Toto barevné zfilmování se   může líbit mládeži a   ještě k tomu s hvězdou   Nicholsonem, já zůstanu   věrný černo-bílému   formátu filmu Stalo více >

Autor: jarda53

Skippy (1967) [TV seriál]

kde najdu seriál Skippy

Skippy
Ahoj, ráda bych vnoučatům   tento seriál přehrála, mám   na něj krásné vzpomínky,   máte tip, kde ho stáhnout,   vidět? Díky! Hanča :)

Autor: hanca53

Tři chlapi a dáma (1989) [TV ins...

Tři chlapi a dáma
Ale jo, proč ne. Naštěstí   to bylo celé krátké, takže   to vlastně ani nestihlo   začít nudit.

20191222

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Past (2020) [TV film]

Zuzana Stivínová

Past
a její herecký výkon opět   zazářil;dá se směle   přirovnat k výkonu seriálu   HBO Pustina.Film je   odvážným počinem pro   režiséra a i pro více >

Autor: Stan.K. | Hodnocení: 10 / 10

Perder es cuestión de método (20...

Perder es cuestión de método
Kolumbijská kinematografie je   u nás vzácná a tak   prostřednictvím režiséra   Cabrery má divák možnost   podívat se na realitu   dnešní více >

Autor: curil | Hodnocení: 5 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.101/0.079