Liberi armati pericolosi (1976)

Liberi armati pericolosi
65 %
 
 
    Žánr: krimi / drama / thriller
    Země: Itálie
    Délka: 100 min.
Tři mladíci z dobře situovaných milánských rodin - Luis, Gio a Mario (přezdívaný Il Biondo) bez ekonomických starostí tráví svůj volný čas krádežemi aut a loupežemi. Vůdcem tlupy je Mario, Gio se mu v násilí snaží vyrovnat a Luis se omezuje na krádeže aut, je spíše řidičem. Luisova dívka Lea má strach z narůstajícího násilí a ohlásí policii chystané přepadení čerpací stanice. Přesto se trojici lupičů podaří uniknout a na místě zůstanou čtyři mrtví. Na řadu přichází banka s další obětí a supermarket, ve kterém po úspěšné loupeži Mario a Gio zlikvidují spolupracující gang a svého dodavatele zbraní Lucia.

Policie je mladíkům v patách, Luis projevuje nesouhlas s bezohledností přátel. Lupiči prchají i s Leou na venkov, ukryjí se ve statku a posléze pokračují pěšky. Vražedný maniak Mario zabije při útěku dva turisty. Police je obklíčí, když nasadí psovody. Dojde ještě k několika přestřelkám, než je gang dopaden.  Autor: curil

režie:
Romolo Guerrieri
 
 
hraje:
Eleonora Giorgi (Lea), Tomas Milian (komisař), Stefano Patrizi (Mario Farra), Benjamin Lev (Giovanni Etrusco), Venantino Venantini, Salvatore Billa, Gloria Piedimonte, Max Delys (Luigi Morandi), Franz Colangeli (oběť bankovní loupeže)
 
 
námět:
Fernando di Leo, Giorgio Scerbanenco
 
 
scénář:
Fernando di Leo, Nico Ducci
 
 
kamera:
Erico Menczer
 
 
hudba:
Enrico Pieranunzi
 
 
střih:
Antonio Siciliano
 
 
zvuk:
Franco Bassi
 
 
vedoucí produkce:
Francesco Vitulano (supervize)
 
 
výkonný producent:
Armando Novelli
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.