Pošta pro tebe (2005) [TV pořad]

Pošta pro tebe
36.8 %
 
 
    Žánr: rodinný
    Země: Česká republika
    Délka: 52 min.
Televizní pořad Pošta pro tebe lze označit jako velmi mírnou reality show. Jedná se o projekt určený pro všechny generace. Hlavní poslání pořadu tkví v umožnění navazování kontaktu s těmi, kteří již před časem zmizeli z našeho života a my toužíme se s nimi znovu setkat. Před televizními kamerami se tak odehrávají nejrůznější příběhy, které napsal sám život. Mnohé z nich vhánějí divákovi slzy do očí. Po několika desítkách let se zde např. setkávají členové rodin či přátelé, které rozdělila již druhá světová válka. Taková setkání jsou obzvlášť dojemná. Mnohdy hledají adoptované děti své biologické rodiče nebo naopak – rodiče pátrají po svých dětech, které byly před lety z nejrůznějších příčin dány k adopci. Výjimkou však nejsou ani poděkování. Již několikrát byl divák svědkem poděkování, které věnoval zachráněný člověk svému „anděli strážnému“, jemuž vděčil za záchranu života. Děkují však také děti rodičům, pěstounům či vychovatelům z dětského domova za péči a trpělivost, děkují lidé, kteří se ocitli v hmotné nouzi, těm, od nichž jim byla nabídnuta pomocná ruka.

Za dobu existence tohoto pořadu na obrazovce České televize se zde vystřídaly dvě dámy v moderátorské pozici. Tou první byla herečka Barbara Kodetová, jež začala uvádět premiérové díly pořadu v květnu 1995. Po několika měsících ji vystřídala dosavadní moderátorka Ester Janečková. Sympatickým kolegou moderátorky pořadu je pošťák Ondřej v podání herce Martina Kavana. Právě on na základě divácké žádosti o zprostředkování kontaktu s hledanými osobami objíždí (nejen) Českou republiku a předává jim pozvání na natáčení pořadu.

Natáčení Pošty pro tebe probíhá vždy celý víkend. Hosté, kteří si své blízké zvou, jsou označováni jako hosté „A“. Hledané a kontaktované osoby nesou označení hosté „B“. Obě skupiny jsou při natáčení na Kavčích horách pečlivě oddělovány od sebe, každá skupina přichází ze zcela jiné strany. Hosté „A“ tedy netuší, zda hledaná osoba jejich pozvání přijala, naopak hosté „B“ do poslední chvíle zase nemají tušení, kdo si jejich přítomnost ve studiu žádá. Velká většina setkání je velmi příjemná pro obě zúčastněné strany, bohužel čas od času dochází i k nepříjemným chvilkám. Pozvaný host projeví zklamání nad tím, kdo jej do pořadu pozval, a odmítne se s ním setkat. V takovém případě zůstává dělící stěna neodstraněna. Před televizní kamerou se odehrála v takové situaci i vypjatá hádka mezi matkou a dcerou. V takové chvíli rozhoduje pohotovost a profesionalita moderátorky pořadu, která na podobné situace musí okamžitě reagovat. Naštěstí však není tento jev častý, spíše ojedinělý.

Pošta pro tebe je plná emocí, dojemných momentů a často i slz radosti. Je krásným a citem prostoupeným pořadem na našich obrazovkách.  Autor: Hortensie

režie:
Igor Chaun, Miroslav Dvořáček, Peter Gerza, Jan Sládek
 
 
scénář:
Michaela Hronová, Kateřina Průchová (spolupráce na scénáři)
 
 
kamera:
Vít Bělohradský, Jaroslav Kukrál, Martin Schinabek, František Novák (ŠVENKR)
 
 
hudba:
Marián Čurko
 
 
střih:
Miloslav Benka, Václav Seidl
 
 
produkce:
Alexander Nardelli (manažér)
 
 
producent:
Martin Kopřiva, Jan Novotný, Daniel Severa
 
 
účinkuje:
Barbora Šporclová (moderátorka č. 1), Ester Janečková (moderátorka č. 2), Martin Kavan (pošťák Ondřej), Katarína Brychtová (host, moderátorka slovenské verze pořadu), Ján Gordulič (host, pošťák Janko ze slovenské verze pořadu), Petr Čtvrtníček (host), Josef Dvořák (host), Jaroslava Hanušová (host), Jana Hlaváčová (host), Jitka Kocurová (host), Pavel Liška (host), Luděk Munzar (host), Tereza Pergnerová (host), Zdeněk Srstka (host), Pavel Novák (host), Martin Kratochvíl (host), Stanislav Fišer (hledající)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.