ohodnotit

Protektor

Další název:
Protector
Žánr:
Rok:
2009
Délka:
100 minut
Premiéra v ČR:
22.9.2009
„Co všechno jste ochotni zradit pro lásku?“

Obsah filmu Protektor

 
Ústředními hrdiny českého filmu „Protektor“ jsou manželský pár Emil a Hana Vrbatovi. Emil pracuje jako reportér v Československém rozhlase, Hana je oblíbenou herečkou milostných filmů tzv. první republiky. Jejich poklidné manželské soužití zcela naruší nová politická situace, která nastává na sklonku 30. let. Hana je totiž židovského původu. Její herecký kolega po tzv. mnichovské zradě naléhá na Hanu, aby s manželem emigrovala pod falešnými doklady, neboť s největší pravděpodobností to budou právě Židé, kterých se budoucí politická situace bude dotýkat nejvíce. Poněkud naivní žena, která navíc miluje svou slibně rozjetou filmovou kariéru,...
 
Související odkaz
 
RECENZE - Protektor: velké ambice, důvtipná stylizace, ale ohrané téma

Protektor dostal rekordních šestnáct milionů korun od státního fondu kinematografie. Chudě opravdu nevypadá. Ale jeho obsah za obalem zaostává.

číst dál

Hodnocení: 60 %

 
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Marek NajbrtMarek Najbrt  
hraje:
Jana PlodkováJana Plodková.....Hana Vrbatová [28]   
Marek DanielMarek Daniel.....Emil Vrbata [38]   
Klára MelíškováKlára Melíšková.....Věra [37]   
Martin MyšičkaMartin Myšička.....Franta [39]   
Richard StankeRichard Stanke.....Tomek [42]   
Tomáš MěcháčekTomáš Měcháček.....Petr [29]   
Sandra NovákováSandra Nováková.....Krista [27]   
Jiří OrnestJiří Ornest.....Arnošt Fantl [63]   
Jan BudařJan Budař.....kolega [32]   
Simon SchwarzSimon Schwarz.....Koeppe [38]   
Štěpán RusínŠtěpán Rusín.....Swittacek, domovník Svitáček   
Pavel KrylPavel Kryl.....Zdeněk [28]   
Tomáš ŽatečkaTomáš Žatečka.....Jindra [17]   
Josef PolášekJosef Polášek.....producent [44]   
Cyril DrozdaCyril Drozda.....doc. Kouba [55]   
Leoš NohaLeoš Noha.....dělník [41]   
scénář:
Marek NajbrtMarek Najbrt  
Benjamin TučekBenjamin Tuček  
Robert GeislerRobert Geisler  
námět:
Robert GeislerRobert Geisler  
Marek NajbrtMarek Najbrt  
Benjamin TučekBenjamin Tuček  
hudba:
Midi LidiMidi Lidi  
Hynek SchneiderHynek Schneider.....Píseň Když zavřu oči   
George GershwinGeorge Gershwin.....úryvky skladeb Concerto in F Major for Piano & Orchestra III, Fascinating Rhythm, My One and Only (What Am I Gonna Do), S'Wonderful, I Got Plenty of Nothin', I'll Build a Starway to Paradise, Someone to Watch Over Me, Embraceable You, They All Laughed, S   
Jaroslav JežekJaroslav Ježek.....Slovník lásky, Earely Morning Mist, Carioca Sol Y Umbra, citace písně Erika   
kamera:
Miloslav HolmanMiloslav Holman  
střih:
Pavel HrdličkaPavel Hrdlička  
dvd obal trailer
Distributor v ČR:
Falcon
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Formát:
širokoúhlý
 
 
Jazykové verze:
česká, německá
 
 
Distribuční verze:
s titulky
 
 
Zvuk:
Dolby Digital (SDDS/DTS)
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Protektor >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

topipig
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.3.2020
Když jsem film viděl v roce 2009 v kině, měl   jsem velkou radost, že Marek Najbrt natočil   výjimečně novátorský snímek. Dnes jsem o tom   přesvědčen a měním hodnocení na plný   počet. Za 11 let se žádný z režisérů   nepřiblížil kvalitou a stylem k Protektorovi   ani v nejmenším. Ten film má parádní   dynamické tempo, moderní střihy, které způsob   vyprávění zdokonalují a dramaticky stupňují.   Kolikrát jsem napětím a nervozitou ani   nedýchal, hutná a tíživá atmosféra   Protektorátu a situace v něm parádně gradují.   Jana Plodková co zahrála v hlavní roli, to je   samostatná kapitola. Její výrazy tváře,   pohyby a pocity vyjadřují všechno. Midi Lidi   svým soundtrackem dokázali téměř nemožné -   skloubit zvuk a obraz v celistvé tempo, bez   kterého by oba tvary samostatně fungovat   nemohly. Geniální práce ve všech směrech.   Protektor je film, který Českou republiku může   v zahraničí bez ostudy reprezentovat. Což je   bohužel výjimka mezi bahnem v novodobé české   kinematografii.
oreo
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 24.6.2016
Najbrtův "umělecký" vzor - Veit Harlan
Další z řady Najbrtových projektů s   antislavistickou tématikou. Terčem Najbrtové   nenávisti se již tradičně stávají Češi,   které vykresluje tradičně převážně v   negativních barvách a své židovské   soukmenovce přikrášluje kde může. Divákům   nevadí, že příběh z pera Najbrta, Tučka a   Geislera je zcela smyšlený a tudíž do   posledního písmene naprosto lživý? Divákům   nevadí, že film Protektor je plný cílené   nenávisti proti Čechům a tím autoři hrubě   porušují platný zákon České republiky o   Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné   skupiny osob? Divákům nevadí, že dle   vyjádření jednoho z herců - Budaře - na   jakémsi rautu, že až po klapku byli všichni   tvůrci Židé - to byli diskvalifikováni lidé   jiných etnických nebo náboženských skupin?   Zkrátka učebnicový novodobý kandidát na   České lva. Dle mého názoru by si výše   zmiňovaný trojlístek autorů zasloužil soud a   mnoholetý žalář.
thejduk
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 24.3.2014
Jinak zpracované období 1939- 1942 zachycuje   příběh židovské herečky a jejího manžela -   hlasatele rozhlasu. Místo emigrace zůstali a   prožívají období sílícího protižidovského   teroru. Na můj vkus dostal film mnoho cen - tak   vynikající dílo to podle mne není. Na film se   koukat sice dá, ale veledílo to není.
FLA
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 6.5.2013
Velmi solidní válečné drama,bez bojů a   akce.Dobrý námět o tom jak se zachovat v   mezních situacích a prokousat se složitým   obdobím.Výborná kamera,dobové barvy a   kostými,herecké výkony a skvělá hudba MIDI   LIDI!
mat.ilda
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.3.2013
:-OOOOOO!!! Konečně jsem zas jednou očarovaná   českým filmem! A to hned od počátečních   titulků - originální motiv míhajících se   byciklových drátů, provázející i popisné   info, je navýsost umělecký, stejně, jako   zběsile šlapající postavy jezdců před   pohybujícím se plátnem, dokonale dokreslující   úvodní citát a navozující naléhavost či   vážnost momentální situace. A artová fota,   pořízená v duchu humorné revolty, jsou jen   sametovou pěnou v šálku výborné kávy. Je s   podivem, kolik variací na jedno téma lze   natočit, z kolika pohledů se na něj můžeme   dívat, a přesto nás znovu donutí slzet přes   úsměv, otřást se odporem, nebo pochopit...   Film se úspěšně vyhýbá mnohému z tuzemské   tvorby, včetně provinčnosti, tragédských gest   a obsazení sázejícímu na jistou kartu lidové   oblíbenosti - mám jisté výhrady k obsazení   Hany - myslím, že typově příliš   neodpovídala a její slovní projev vzbuzoval   zdání, že snad ani není českou herečkou,   tyto rušivé prvky však vyrovnávala kamera,   citlivě pracující s nádechem dobového oparu a   měkkého světla, velmi povedené masky a   celkově zajímavá stylizace, odrážející   prvorepublikové zlaté časy. Civilně pojatý   snímek nedrásá nervy mučivými výslechy ani   bezdechými uprchlíky schoulenými v úkrytech   plných strachu z prozrazení, a přesto, jedna   jediná věta, zcela zásadní, vyjádří   neuvěřitelnou noční můru doby - skvěle   předneseno, tak pěkně "počesku",   Janem Budařem :"Prosím tě, říká se, že   když nikoho nechytěj, tak že budou popravovat   každýho desátýho Čecha. Myslíš, že je to   vůbec možný?"
LucyStar
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.4.2012
Pro mě absolutně nejlepší český film, který   jsem kdy viděla a naprosto nechápu některé   negativní komentáře. Velmi zajímavá doba,   výborná zápletka, skvělé herecké výkony,   odlehčující komické momenty v jinak tragickém   příběhu, působivý závěr a k tomu všemu   vynikající hudba od mé oblíbené skupiny Midi   Lidi... Deset hvězdiček jak vyšitých!
Ondrus21
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.11.2011
???
Když jsem si film pouštěl, čekal jsem, že to   bude přinejmenším něco ve stylu "Operace   Silver A", což sice taky nebyla žádná   sláva, ale bylo to mnohem lepší než tohle.   Musím říct, že film mě strašlivě zklamal.   Horší film o heydrichiádě už snad ani nikdo   nemohl natočit. Nejsem zas až tak náročný   divák, ale tohle bylo příliš.
aurora45
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 4.6.2011
Proč zrovna název Protektor,
když nadčasový příběh se vlastně může   odehrávat v jakékoli kruté totalitě. A i proto   mých 6*, dále kvůli přece jen příliš tmavé   kameře (asi to mělo evokovat dobové filmy, ale   tam bylo foto suprové!) a i kvůli trochu   nezvládnutému konci - náznak ano, sentiment ne.   Jinak dobrej biják, ale přece jen jsem od deseti   musela odpočítat...
Frolíček
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.5.2011
Filmařsky i herecky kvalitní snímek, přesto mi   tam chybělo něco, co by mě donutilo mít obavy   o osud hrdinů v tak nezáviděníhodné situaci.   Takhle mi připadali jako normální žárlivá   dvojice, která si neví rady sama se sebou a   někde v pozadí je válka, kterou stejně moc   nevnímali, spíš si dělali schválnosti   navzájem.
Jediný rozumný člověk byl   herecký kolega, který vyzýval Hanu k emigraci.   Přitom Plodková i Daniel, především on, jsou   herecky dobří a neokoukaní na to, aby mohli   vytvořit opravdu strhující drama milenecké   dvojice v krušném období války. Je pravda, že   naše vnímání snímku je ovlivněno tím, že   víme jak tato historická doba dopadla, ale   takhle mi bylo postavy, kterou hrál Daniel spíš   líto, protože dominantní v tomto vztahu byla   především Hana a Emil na svůj vztah k ní   doplatil.
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 9.5.2011
Mně se tento film moc nelíbil. Očekávala jsem   od toho více ani hudba se mi nějak nepozdávala.   Docela mě to zklamalo.
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih34001minih34001Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) [TV seriál] 
Nemocnice na kraji města po dvaceti letech n
minih42762minih42762Eliška a její rod (1966) [TV seriál] 
n
minih18487minih18487Saturnin (1994) 
n
minih16962minih16962Princezna ze mlejna (1994) 
Princezna ze mlejna n
minih40952minih40952O Emínce a Havlíčkovi (1974) [TV inscenace] 
O Emínce a Havlíčkovi n
minih35943minih35943Případy pana Janíka (1990) [TV inscenace] 
Případy pana Janíka n
minih121219minih121219Zabijáci (2014) 
Fasandræberne n
minih43718minih43718Kriminálka Las Vegas (2000) [TV seriál] 
CSI: Crime Scene Investigation n
minih9158minih9158Intolerance (1916) 
Intolerance: Love's Struggle Throughout the Ages n
minih39805minih39805Pojišťovna štěstí (2004) [TV seriál] 
Pojišťovna štěstí n

Hodnocení:n12345678910

Tagy

Hodnocení filmu

73.3 % (164)
6   - argenson
8   - curil
8   - jarda53
7   - green-tea
9   - efCZa
8   - Hortensie
7   - Angelika28
8   - Veronika42
8   - hvezdyn
8   - MARi0
6   - Frolíček
8   - FLA
6   - Hugin
8   - petrusmev
9   - BinLADIN
5   - Bara.40
6   - thejduk
8   - mat.ilda
6   - rankinfitc
9   - jitush.b
Protektor (2009)Protektor (2009)Protektor (2009)Protektor (2009)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168533
Osobností: 665331
Fotografií: 661270
Plakátů: 317665
Obsahů a biografií: 155361

Poslední komentáře

Le Mans ‘66 (2019)

PROCESOR!

Le Mans ‘66
Je zajímavý, že když ten   film nekončí happyendem tak   má úplně jiný grády. Asi   proto, že život většinou   není happyend. Pokud má   někdo více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 8 / 10

Tougher Than the Rest (2017) [TV...

Tougher Than the Rest
Ještě, že v různých   fantasy příbězích   existují jiné reality,   takže se dají přitáhnout   zpátky osoby, které již v   původní linii nejsou. Co by   tvůrce pro fanoušky   neudělal. A pro Reginu.

Autor: Frolíček | Hodnocení: 8 / 10

Liga nepotřebných (2013)

shit

Liga nepotřebných
totální trapárna, 10 minut   a šlus   ..............................   ..............................   ......

Autor: rejmondo

Pod vodou (2019)

Pod vodou
Tákže, máme tu obvyklou   sadu postav...podivná hlavní   hrdinka, co neumí hrát,   ošklivý černoch, který   nesmí nikde chybět, Asiatka   (jak více >

Autor: Rastaman33 | Hodnocení: 3 / 10

Kill Bill (2003)

Kill Bill
Spousta krve a soubojů o   holý život. Naštvaná   hlavní hrdinka jsi jde pro   pomstu a celkem se jí to   daří.

Autor: wena | Hodnocení: 9 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení