Ti nejlepší z klasiky (2011) [TV cyklus]

Obrázek není k dispozici.
70 %
 
 
    Žánr: hudební
    Země: Česká republika
    Délka: 26 min., týdeník ČT
Tento cyklus České televize nás zavádí do světa vážné hudby, nechá nás nahlédnout do světa, který není ale zdalaka jen vážný, je to pestrá mozaika hudby, která nám může zahrát na celou škálu našich vnitřních pocitů, které v nás rozezní. V ukázkách zazní díla předních mistrů skladatelů, v podání našich předních hudebních interpretů.

Pro ilustraci uvádíme náhled odvysílaných dílů, spolu s jejich premiérovým vysíláním na obrazovkách ČT:
* 11. 6. 2011
Skladby H. Villa-Lobose, I. Albenize a F. Tárrega hraje kytarista L. Brabec
* 4. 6. 2011
Skladby E. W. Korngolda a J. Suka účinkují P. Šporcl – housle, P. Jiříkovský – klavír a Klavírní kvarteto B. Martinů
* 28. 5. 2011
Skladby T. Vitaliho, Ch. de Beriota a M. Ravela hrají Ivan Ženatý - housle a Katarína Ženatá - klavír.
* 21. 5. 2011
Skladby G. P. Telemana, J. Plánického, J. Krčka a dalších účinkují G. Krčková - hoboj d`amore, A. Hlavenková - soprán a Musica Bohemica, umělecký vedoucí J. Krček.
* 14. 5. 2011
Skladby různých autorů zpívá vokální soubor Gentlemen Singers.
* 7. 5. 2011
V gregoriánských chorálech svatodušní neděle, skladbách A. Dvořáka a G. Gershwina účinkují: Schola Gregoriana Pragensis - umělecký vedoucí D. Eben, M. Lapšanský, P. Toperczer - klavír a Das Saxophon-Ensemble G. Priesner.
* 30. 4. 2011
Skladby R. Schumanna, B. Martinů a A. Dvořáka hrají D. Veis - violoncello a H. Veisová - klavír.
* 23. 4. 2011
Skladby: A. Piazzolly, L. Fišera a L. Janáčka účinkují J. Bárta - violoncello, F. Maxián, J. Klepáč, D. Ritzová - klavír a I. Kusnjer - zpěv.
* 16. 4. 2011
Skladby A. Forgueraye a M. Maraise hrají P. Wagner - viola da gamba, doprovází P. Vacek - loutna
* 9. 4. 2011
Záznam komorního koncertu z kláštera sv. Anežky České v Praze Na Františku – M. Ravel, J. Haydn  Autor: jmenuji.se.libor

režie:
Tomáš Šimerda, Jiří Nekvasil
 
 
kamera:
Martin Kubala ((hlavní kameraman)), Petr Fučík, Jan Novák, Jiří Polák, Zdeněk Uher, Jiří Lebeda
 
 
střih:
Jana Malásková, Marcela Kašparová, Václav Seidl
 
 
zvuk:
Ivan Hájek, Zdeněk Polesný
 
 
dramaturgie:
Stanislav Vaněk
 
 
odborný poradce:
Robert Jindra, Libor Dřevikovský
 
 
spolupráce:
Marcela Buldrová ((asistentka režie))
 
 
stavba:
Vladimír Soukenka ((scéna))
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.