Zkurvená generace (1995)

Zkurvená generace (The Doom Generation)
60 %
 
 

The Doom Generation

    Žánr: krimi / tragikomedie
    Země: Spojené státy americké / Francie
    Premiéra v ČR: 22.2.1996        
    Délka: 84 min.
„Halucinogenní výlet do neznáma...“
POZOR, SPOILER

Amy Blueová a její mládenec Jordan White jsou na taneční zábavě. Když se pak v autě pokoušejí o sex, má Jordan potíže a vymlouvá se na obavu z AIDS. Navzájem se oba ujistí, že sex ještě s nikým neměli. Najednou začne venku rvačka a do auta jim vpadne zraněný mladík. Představí se jako Xavier a vypadá, že je zfetovaný. Amy jede na speedu, tak jí to nevadí tolik, jako jeho chování, proto jej z auta vyhodí.

Nyní jsou Amy a Jordan na benzínce, kde si berou něco na jídlo. Mají platit 66,6 dolarů. Zde dochází ke konfliktu a prodavač na ně tasí brokovnici. Poté jej zezadu zklidní Xavier, který se tu znenadání objevil. Ten také tomuto čínskému prodavači ustřelí palici. Všichni prchají a ubytují se v nějakém motelu. Jenže hlad je hlad, a tak si opět jedou koupit jídlo a opět mají problém. Prodavač Amy tvrdí, že ji zná a znovu je tasena brokovnice. Trojice rychle ujíždí pryč, aniž by zaplatila částku 66,6 dolarů.

Amy si to pak s Xavierem rozdá, když se zde objeví prodavač, který údajně Amy zná. Opět následuje konflikt a Xavier prodavači ustřelí ruku. Tu mu pak hodí na hlavu. Společně pak ti tři opět prchají.

Na další zastávce Amy platí 66,6 dolarů za jídlo. Když se cpou, vyzradí Xavier, že spolu s Amy něco mají. Tu to trochu „namíchne“.

Jsme zase o pár mil dál. Zde se opět k Amy někdo hlásí, koho ona údajně nezná. Je to přihlouplá blondýna Brandi. Opět následuje potyčka a opět další mrtvola. Pak si to opět Xavier užívá s Amy a Jordan je při tom vidí přes žaluzie. Po chvíli koukání odchází pryč, aby se později stejně vrátil.

Policie již o skupince ví. Ale přesnější údaje mají jen o Amy. Šéf pátrací skupiny chce po svých lidech, aby ji zatkli a přivedli.

Xavier vypráví Jordanovi o sexu ve třech.

Pak Amy srazí na cestě psa, kterého Xavier dorazí. Udělají psovi hrob a jedou dále.

A znovu se opakuje situace návštěvy obchodu a mladík, který Amy zná. Jako vždy, ona jeho ne. Následně končí v nějaké hale, kde se opět Amy s Xavierem oddává sexu ve dvou. Pak následuje tolik Xavierem žádaný sex ve třech. Když skončí, jde Amy na malou a někdo uhasí oheň. A začnou se dít věci...  Autor: Pitryx

režie:
Gregg Araki
 
 
hraje:
James Duval (Jordan White), Rose McGowan (Amy Blue), Johnathon Schaech (Xavier Red), Cress Williams (Peanut), Skinny Puppy, Dustin Nguyen, Margaret Cho, Lauren Tewes, Christopher Knight, Nicky Katt, Johanna Went, Perry Farrell, Amanda Bearse, Parker Posey, Salvator Xuereb, Heidi Fleiss, Don Galloway, Dewey Weber, Khristofor Rossianov, Paul D. Fow
 
 
scénář:
Gregg Araki
 
 
kamera:
Jim Fealy
 
 
hudba:
Budd Carr
 
 
výprava-architekt:
Thérèse DePrez
 
 
kostýmy:
Catherine Cooper-Thomas
 
 
střih:
Gregg Araki
 
 
vedoucí produkce:
Nicole Arbib
 
 
produkce:
Andrea Sperling, Gregg Araki
 
 
titulky-česká verze:
Pavel Matějka, Zdeněk Gawlik (úprava)
 
 
výtvarník:
John Bullard
 
 
zpěv:
Nine Inch Nails ("Heresy")
 
 
koproducent:
Yves Marmion
 
 
výkonný producent:
Pascal Caucheteux, Grégoire Sorlat
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.