Recenze: Půlnoční láska

Vydáno dne 14.11.2019 (503 přečtení)
Na jedné straně tuctový slogan "V noci se sny stávají skutečností," ale na straně druhé vcelku působivý filmeček nejen pro holky ve věku hlavní hrdinky.
 
 
Ta právě skončila střední školu. Jenže má problém ... A není to akné a ani není lesbička. Její problém má odborný název Santanico Pandemonium Xeroderma Pigmentosum. To znamená, že nemůže chodit na slučníčko, protože sluníčko ji zabije! Mohla by si tedy podat ruku s Dianou, se kterou jsme se seznámili v hororu Zhasni a zemřeš. Katie, jak se tahle sympatická holčina jmenuje, jako malá přišla o matku, s níž chodila sedávat a hrát na kytaru na břeh jezera. To bylo ještě předtím, než se ukázalo, že životodárné slunce pro ni úplně životodárné není.

Okna domu jsou potažena speciální fólií a otec byl jejím učitelem angličtiny, španělšiny a všech dalších předmětů. Její oblíbenou části dne od toho útlého věku bylo, když kolem na skateboardu prosvištěl Charlie Reed - sportovec, na kterého letí snad všechny holky včetně kočky Zoe (Tiera Skovbye), a také Morgan, která jest nejlepší kamarádkou Katie. Její milostný život však nabere nečekaný směr. Zato Katie chodívá po setmění hrát a zpívat na vlakovou zastávku, kde se poprvé potká se svým panem Darcym/Christianem Greyem/upírem Edwardem. Na úvodní roztomile trapné okamžiky se záhy zapomene a ti dva se budou dále stýkat. A chodit spolu ven. V noci, samozřejmě.

Na první pohled ten příběh možná trochu zavání fantasy, ale na ten druhý ho tvůrci podávají velmi realisticky. Vztah těchto dvou mladých lidí jest velmi uvěřitelný (tedy až na pár výjimek ve druhé polovině, kde se jedná o poněkud tuctovější podívanou). Včetně té mladické naivity, resp. nezkušenosti. Navíc je hezké, že sluníčko nemá být metaforou pro nějakou překážku - sluníčko je tady prostě sluníčko. Akorát Katie když na něj nemůže, musí určitě brát nějaké potravinové doplňky a vitamíny. Tím se však film nezabývá.
 
 


 
Určité napětí se daří udržovat tím, že on neví, čím ona trpí. Na druhou stranu je malinko zvláštní, že i když spolu byli už docela dlouho, nebylo mu divné, že se scházejí pokaždé pouze v noci. Možná si opravdu myslel, že je Katie v programu na ochranu svědků, nebo že je upírka a že s ní tedy prožívá Twilight naopak. Odůvodnit se to dá tím, že jejich vztah je vskutku harmonický (což bývá zkraje spousta vztahů), oba konečně mají s kým sdílet zážitky (což je vždycky hezké) a oba se navzájem podporují (což je důležité, ba až klíčové!).

Půlnoční láska není vyloženě originální podívaná. Takovýchto projektů, jejichž cílovou skupinou jsou v první řadě teenageři, resp. děvčata v teenagerovském věku, která touží po tom zažít první lásku a vidět na plátně stejně smýšlející vrstevnice, vzniká ročně dost. Dalo by se říct tím líp, pokud jim něco nebo někdo brání v tom, aby ji naplno rozvinuli. Tady to mohla být žárlivá Zoe, avšak místo ní je to XP, čímž tahle romance připomene počiny typu Hvězdy nám nepřály, Já, Earl a holka na umření či Všechno, úplně všechno. Možná by taky bývalo bylo zajímavější, kdyby celý příběh jedna z postav vyprávěla. Lhostejno jestli Katie, její otec (velmi trefně vybraný Rob Riggle), Charlie či Megan. A stejně jako v případě adaptací děl Nicolase Sparkse (i když Půlnoční láska nevychází z knižní předlohy, nýbrž je remakem tohoto japonského snímku) záleží na tom, kdo ztvárňuje hlavní postavy. Tady to jsou mladej Arnold (Patrick Schwarzenegger) a Bella Thorne. Je dost překvapivé, jak rychle si nás dokážou získat na svoji stranu.

FOTO: cinema.de
Hodnocení autora: 7/107/107/107/107/107/107/107/107/107/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Cena za štěstí

Příběh o lásce, ze které jde strach. Příběh o lásce k ženě. Příběh o muži mezi dvěma ženami. Příběh... celý článek

Skylink

Jako za starých časů

Chevy Chase a Goldie Hawn se sešli v této milé konverzační komedii z pera Neila Simona v rolích rozvedených manželů, donucených ke spolupráci shodou absurdních... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.084/0.069
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz