Ze světa: Robert Rodriguez chystá další sci-fi

Vydáno dne 18.11.2019 (471 přečtení)
Pro dospělé diváky, jelikož pro děti, resp. pro celou rodinu už natočil We Can Be Heroes.
 


 
K žánru science fiction se Robert Rodriguez hlásil vždycky. Vždyť to byl Útěk z New Yorku od Johna Carpentera, který do značné míry rozhodnul o jeho budoucím povolání. Sám do něho přispěl - sérii Spy Kids a Shorts teď nechme stranou - tituly Fakulta, Planeta teror, Machete zabíjí a samozřejmě Alita: Bojový anděl. Ani tentokrát nepůjde o kdysi dávno avizované Nerverackers. Novinka hrdého Texasana ponese název Hypnotic, což je označení pro léčiva, která usnadňují spánek a usínání.

Jelikož se však bavíme o sci-fi, nelze vyloučit možnost, že tohle slovo dostane zcela jiný význam. Existuje přece dost slov, která původně znamenala něco trochu jiného. Podle nastíněné zápletky to vypadá, že by mohlo jít o další Tech Noir projekt, jenž zároveň spadá do škatulky akčního mysteriózního thrilleru. Hlavní hrdina je detektiv, který řeší situaci kolem zmizelé dcery, ale současně s tím bude konfrontován s tajným vládním programem. A aby toho nebylo málo, bude pátrat po pachatelích loupeží z kategorie Mission: Impossible, jaké by kromě Dannyho parťáků dokázal provést jenom málokdo.

Film vznikne pod záštitou produkčních společností Studio 8 (Alfa, Mladý gangster, Ulička slávy) a nově vzniklé Solstice Studios, přičemž se dá předpokládat, že produkovat bude i sám režisér pod hlavičkou buď Troublemaker Studios, nebo R.I.P. (Rodriguez International Pictures), eventuálně Quick Draw Productions. Scénář napsal spolu s Maxem Borensteinem, jenž se stará o současný MonsterVerse, byť úspěch slavil pouze s Kongem: Ostrovem lebek. A jak je Robertovým dobrým zvykem, není vyloučeno, že si minimálně ještě stoupne také za kameru a sám si film sestříhá.
 
 


 
Natáčet se začne v dubnu. S největší pravděpodobností tradičně na pozemcích v Austinu. Odhadovaný rozpočet se pohybuje mezi šedesáti a osmdesáti miliony dolarů, což by z Hypnotica učinilo druhý nebo třetí nejdražší režisérův projekt (po nedostižné Alitě a Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil). Chybět u něho nebude Ben Affleck, jenž ztvární hlavní postavu. "S Benem jsem pracoval na Argu i na Městu a vím, že se jedná o všestranného a kreativního filmaře, který svůj talent už prokázal před i za kamerou. Vím, že s Robertem společně natočí vynikající film," prohlásil šéf Studia 8 Jeff Robinov.

Zatím není zřejmě, jací další herci a jaké herečky se na plátně objeví. Ovšem spekuluje se, že na CGI výtvory dojde pouze v omezené míře. A dá se očekávat, že nebudou chybět Robertovi "obvyklí podezřelí". Takže se možná můžeme těšit na Michelle Rodriguez, Dannyho Treja, Rosu Salazar, D.J. Cotronu, Eizu González, Antonia Banderase, Carlu Gugino, Jessiku Albu, Joshe Brolina, Alexu PenaVegu, Marka Zarora ... a kdo ví, třeba se konečně vrátí i Salma Hayek. V každém případě budeme vývoj tohoto projektu nadále pozorně sledovat.

FOTO: cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Cena za štěstí

Příběh o lásce, ze které jde strach. Příběh o lásce k ženě. Příběh o muži mezi dvěma ženami. Příběh... celý článek

Skylink

Jako za starých časů

Chevy Chase a Goldie Hawn se sešli v této milé konverzační komedii z pera Neila Simona v rolích rozvedených manželů, donucených ke spolupráci shodou absurdních... celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.07/0.055
Partneři:
Hyperreality.cz | Hyperslevy.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz