Z domova: Kino Aero uvede přehlídku Taiky Waititiho

Vydáno dne 19.01.2020 (808 přečtení)
A to ve dnech 23. a 24. ledna!

 


 

Diváky čeká pět celovečerních titulů a dva krátké, jež spojuje jak osobitý humor, tak citlivá témata jako jsou třeba hledání lásky, přátelství a vůbec snaha zapadnout a najít své místo na světě, ať už jste dítě nebo dospělý. Vedení kina se rozhodlo přehlídku uspořádat k příležitosti uvedení šestého celovečerního filmu Taiky Waititiho s názvem Králíček Jojo. Ten právě ve čtvrtek 23. ledna vstupuje do českých kin.
Přehlídku odstartuje film Kluk o dospívání maorského chlapce, horlivého fanouška Michaela Jacksona. Promítání bude předcházet krátký film Dvě auta, jedna noc, který bylnominovaný na Oscara. Diváci uvidí také režisérův celovečerní debut Orel kontra žralok, čili komediální romanci o vztahu Lily a Jarroda, dvou podivínů k pohledání, kde hlavní roli ztvárnil Jemaine Clement z kultovního seriálu Flight of the Conchords. Na programu nesmí chybět bláznivá road-movie Hon na pačlověky, jenž drží první příčku seznamu divácky nejúspěšnějších novozélandských filmů a osobitému tvůrci přihrála tento hollywoodský gig.
 
Akci zakončí žánrový mokument Co děláme v temnotách, kde si filmaři pověsili na krk krucifixy a dostali exkluzivní přístup do společné domácnosti pěti odlišných upírů, kteří neřeší věkové rozdíly, zato je ale trápí, že jeden z nich už pět set let neumyl nádobí. Zábavný snímek čerpá z popkulturní mytologie vybudované kolem upírů a ukazuje jak fakta, že nejsou vidět v zrcadle či že se musejí živit lidskou krví, ovlivňují jejich každodenní soužití. Originální tvůrce Taika Waititi kromě režie ke jmenovaným titulům napsal scénáře a ve většině z nich také sám ztvárnil role výstředních podivínů. Třeba ve svém nejnovějším snímku Králíček Jojo si – ač původem polynéský Žid – zahrál karikaturu Adolfa Hitlera. Tenhle snímek zaujal už na festivalu v Torontu, jelikož bravurně mísí absurdní humor s mrazivým dramatem. Odehrává se za druhé světové války a sleduje malého kluka jménem Jojo, který zjistí, že jeho matka ukrývá doma židovskou dívku.
 
Taika Waititi je komediální génius a současně bravurní filmař. Jeho styl můžeme popsat jako fúzi výstředních outsiderů Wese Andersona s formálním hračičkovstvím Edgara Wrighta a špetkou rozjařilé bizarnosti Jeffa Goldbluma. Většina lidí zná především jeho hollywoodské angažmá Thor: Ragnarok, kde ale jede jen na poloviční plyn. Máme ohromnou radost, že se nám u příležitosti české premiéry novinky Králíček Jojo podařilo dát dohromady přehlídku všech jeho autorských celovečeráků, navíc doplněnou o dvojici kraťasů,“ říká ředitel a dramaturg kina Aero Jiří Flígl.

Pořadatelé z kina Aero vybízejí fanoušky na sociálních sítích, aby se neostýchali, povolili uzdu své módní fantazii a oblékli se na festival do barev a vzorů, jaké rád vyhledává Taika Waititi. V nabídce Aero baru nebude chybět ani speciální ananasový drink na počest novozélandského mistra humoru.


Taika Waititi v Aeru

23. ledna
18:00 - Kluk (2010) + předfilm Dvě auta, jedna noc (2003)
20:30 - Králíček Jojo (2019) + předfilm Tama Tū (2005)
 
24. ledna
18:00 - Orel kontra žralok (2007)
20:00 - Hon na pačlověky (2016)
22:30 - Co děláme v temnotách (2014)
 
FOTO: kinoaero.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Světla velkoměsta

Navážeme na knihu Když Chaplin potkal Buriana a přiblížíme si film, který začal vznikat ještě za němé éry,... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení