NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Speciál: Infiltrace – Obchod se soucitem

Vydáno dne 02.03.2020 (1681 přečtení)
Další díl z cyklu České televize s názvem Infiltrace nám prozradí, že po drogách a prostituci je u nás nejvýnosnějším byznysem obchod se zvířaty. 

 


 

Pátrali jste někdy po tom, jestli se vaše dobročinné peníze, jakými na facebooku přispějete na churavou kočičku, skutečně dostanou na místo určení, a jestli skutečně budou vynaloženy k tomu, aby se tato dala do richtiku? Nepřišlo vám nikdy zvláštní, proč se chovatelka s vámi chtěla při prodeji zvířete sejít někde na náměstí a ne u sebe? Že vám to zvláštní nepřišlo? Tak vám asi stačil ten dobrý pocit z toho, že jste (snad) přispěli na dobrou věc. Že vám to zvláštní přišlo? Tak jste možná mohli sami hlouběji zapátrat. A tím myslím minimálně stejně hluboko, jako autorky tohoto dílu.

Dalo se čekat, že nebudou chtít pátrat až v nejzazších patrech sítě, kterou ovládají dost možná taky mafiánští kmotři, se kterými si není radno zahrávat, protože dávají do pelechu koňského hlavy a zasílají balíčky oznamující, že někdo vám blízký „spí s rybama“. Autorky Obchodu se soucitem se na rozdíl od tvůrců V síti nepouštějí do konstruktivní mystifikace, jaká ve finále nepochybně osloví více lidí. Nicméně skrytou kamerou se jim taky podařilo zaznamenat lecjaký materiál, byť by skeptik mohl namítnout, že sem tam chybí zcela evidentní důkaz namísto domněnky.

Účelem Infiltrace má být „zaznamenání dlouhotrvajícího negativního stavu a eventuální přinesení nových fakt.“ Ne každý se ke zvířátkům chová jako Zdeněk Srstka a Marta Kubišová. Proto zamíříme do jižních Čech k paní, která chová kočky, resp. častěji je asi spíše pochová, neboť se o ně nestará zrovna příkladně. Dostaneme se za veterinářem, který možná její šmelinu za podíl na zisku kryje. Takových může být víc. Ovšem větší problém představuje nečinnost orgánů jako je Státní veterinární správa. A na druhé straně by asi stálo za to si posvítit i na neziskové organizace. Alespoň tak to tvrdí tenhle dokument, jaký by stejně měl vidět snad každý, kdo doma chová pejska nebo nějakou tu kočičku.

FOTO: ceskatelevize.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Speciál

Speciál: Bonusová sekce filmu Halloween (2018) Dnes

Jestli stále váháte, jestli si koupit tenhle počin na Blu-ray nebo DVD, tak jednatřicátého října je ideální... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení