Z domova: A pak že kina nehrají!

Vydáno dne 19.03.2020 (2002 přečtení)
Kina totiž znovu promítají, streamují online, a to i s chatem!

 

 

Spřátelená kina Aero, Bio OKO a Světozor z Prahy, Bio Central z Hradce Králové a Univerzitní kino Scala z Brna promítají dál, a to formou online streamu Moje kino LIVE. Jak to funguje? Diváci si koupí e-vstupenku do svého oblíbeného kina a spolu s dalšími zhlédnou snímek, který kino nabízí v programu. Na film si musí vyhradit daný čas, sledují ho díky tomu pozorněji a bez pauz, stejně jako v kině. Prostředí kina navodí vedle samotného výběru filmu i úvody dramaturgů, debaty a další přidružené formáty, které mají co nejvíc všem kinofilům připomínat jejich přirozené prostředí. Zásadním prvkem projektu je chat, který je během streamu pro zájemce k dispozici, aby si diváci mohli povídat, sdílet své dojmy a zkrátka být spolu v kině. :-)

 


První projekce online vysílání proběhla 18. března ve 20:00. Šlo o oscarového (Nejlepší film, Nejlepší neanglicky mluvený film, Nejlepší původní scénář, Nejlepší režii) Parazita. Úvodu k filmu se zhostil ředitel kina Aero a odborník na asijskou kinematografii Jiří Flígl.

Chceme přinést našim fanouškům sdílený divácký zážitek podobný co nejvíc tomu, co nás baví a odehrává se běžně v kině. Čekají je úvody, reakce diváků, společnost přátel, a je to i způsob, jak mohou napřímo vyjádřit podporu danému kinu. Stream začne půl hodiny před projekcí a skončí půl hodiny po projekci ruchem kavárny a kina, diváci mohou debatovat na chatu – stejně jako by si povídali na našich barech před filmem a po filmu,“ říká Vojtěch Marek, koordinátor projektu a dramaturg kina Světozor.

Na chatu se v roli moderátorů debaty objeví online promítač, uvaděčka, a posléze i barman. „Očekáváme, že to bude hlavně zábava právě proto, že mezi diváky nebude chybět interakce. Připravujeme i další vlastní obsah a mnohá zpestření streamu. Primárně nám jde ale o kvalitní filmy a jejich projekce v rámci komunity našich kin,“ dodává Marek. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Předprodej končí v den projekce v 19:00. Vstupenky stojí od 100 Kč do 1000 Kč a je na každém divákovi, jakou z částek se rozhodne za stream kinu zaplatit a finančně jej tím podpořit podle svých možností.
Další formou podpory je členství v klubu Moje kino. Více na www.mojekino.cz.

PROGRAM
18.3. 20.00 Parazit
19.3. 20.00 Divoké historky
20.3. 20.00 Malá lež (The Farewell)
21.3. 20.00 Zelená kniha
22.3. 20.00 The Kid

Vstupenky v prodeji na webech jednotlivých kin:

www.kinoaero.cz
www.kinosvetozor.cz
www.biooko.cz
www.biocentral.cz
www.kinoscala.cz


FOTO: kinoaero.cz, Aerofilms.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Havel

Kam jinam vyrazit na tenhle povedený film o prvním českém prezidentovi, než do pražského kina Lucerna, které je s... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.093/0.082
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz