Press: V pondělí 23. března startuje ČT3

Vydáno dne 22.03.2020 (1416 přečtení)
Nový program České televize, který přinese oblíbené seriály, retro komedie i nový magazín pro seniory. 

 


 

Od pondělí 23. března, denně od 9 do 17:25 hodin, bude dočasně Česká televize divákům nabízet kanál ČT3. Zahrne oblíbené seriály, nostalgické komedie i tematické pořady a nový lifestylový magazín. Stanice bude svým zaměřením spíše klidnou alternativou k ostatním programům ČT. Na obrazovku se díky ČT3 také po patnácti letech vrátí hlasatelky!

Vysílání ČT3 se bude opírat o tři základní pilíře: praktické rady přinesou tematické magazíny, které diváci naleznou v programu vždy v devět hodin ráno, a pak ve tři a v pět hodin odpoledne. Zpravodajský blok, sdílený s ČT1 a ČT24, vstoupí do vysílání vždy v poledne. Po zbytek dne bude pro diváky připraven výběr ze zlatého televizního fondu, ikonické seriály i zábava. Například oblíbené komedie, seriály, talkshow nebo záznamy koncertů natočených od šedesátých do devadesátých let. 

Diváci ČT3 se v programu mohou dále těšit například na jeden z prvních seriálových počinů Jaroslava Dietla Eliška a její rod, který bude uveden v prvním týdnu, od pondělí do neděle vždy v devět hodin. V něm se pod režijním vedením Františka Filipa objevily herecké ikony jako Olga Scheinpflugová, Josef Kemr nebo Iva Janžurová. Výjimečně hravým přínosem byla i jejich další spolupráce, kterou byl na svou dobu inovativní seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka, vysílaný ve studiu s napůl předtočenými záběry z hotelové kuchyně. Diváci v něm mohli hlasovat o dalším ději a jednání postav. Ke zhlédnutí bude denně od 15:15 hodin. Jaroslav Dietl se podílel i na kultovních „Dvou písařích“, v nichž mu „scenáristicky“ konkurovali Miroslav Horníček a Jiří Sovák, kteří většinu dialogů opřeli o improvizaci. 

K pobavení i poučení se na obrazovky vrátí populárně historická soutěž O poklad Anežky České, jež v době vysílání výrazně zvýšila povědomí o českých dějinách, ale přispěla i k návštěvnosti tuzemských hradů a zámků. Vzdělávací aspekt soutěže výrazně doplnily hrané sekvence známých českých herců i komentáře mistra pregéře.

Typickým televizním formátem, který ČT3 připomene, jsou i vzpomínkové nebo střihové večery s osobnostmi, tedy původní talk show. V Hovorech H po dvaceti letech se Miroslav Horníček potká s Janem Werichem nebo Milošem Kopeckým, Marie Rottrová s hudebními osobnostmi v Divadélku pod Věží a v divadle Semafor Miloslav Šimek s Jiřím Krampolem v Zajíci v pytli. Mezi hudebními formáty budou uvedeny koncerty i výběrové pořady jako Gramohit 68, Jubilejní koncert Karla Gotta nebo vystoupení Evy Pilarové s hosty. 

Magazín, který vzniká pro novou stanici, ponese název Život na třetí. Natáčet se bude v televizních studiích v Brně a Ostravě. Jeho obsahem bude informační i lifestylový servis, od návodů k domácímu cvičení a dalšího trávení volného času až po praktické rady. Z Brna budou moderovat Aleš Zbořil a Petra Eliášová, z Ostravy tváře známé ze zpravodajství Petra Češková a Radek Erben.

Kde a jak diváci ČT3 naladí

Program ČT3 bude možné naladit již od pátku 20. března od 12 hodin v terestrickém vysílání, a to v novém vysílacím standardu DVB-T2. Do startu vysílání se bude na obrazovce objevovat statická grafika. V satelitním i kabelovém vysílání bude program rovněž dostupný, k dispozici bude dle možností jednotlivých operátorů, avšak s co nejkratším prodlením. V pozemním příjmu se program objeví v nabídce buď automaticky (při zapnuté funkci automatické aktualizace, kterou disponuje velké množství přijímačů i set top boxů), nebo jej bude potřeba naladit manuálně -  diváci se mohou obracet pro pomoc na Divácké centrum České televize. Dle možností jednotlivých operátorů se program objeví automaticky také těm, kdo přijímají televizní vysílání přes satelit, nebo přes kabel.

FOTO: ceskatelevize.cz
(Autor: Tomáš Kordík)
 

DVD

Recenze: Šestý smysl

„Vídám mrtvé lidi/I see dead people.“ Jednoduchá věta, která se zařadila ke slavným hláškám... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.083/0.072
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz