Speciál: Bonusová sekce filmu Strážci galaxie Vol. 2

Vydáno dne 23.05.2020 (425 přečtení)
Po hrdince Captain Marvel si připomeneme ještě to, co za materiály se skrývá na Blu-ray disku ke druhým Strážcům galaxie, protože příště si z tohoto pohledu povíme o Avengers: Endgame. 

 

Samotný film jsme si zrecenzovali TADY. A nutno dodat, že dvojka zaznamenala oproti jedničce výrazný kvalitativní posun kupředu, třebaže se tak jako většina ostatních Marvelovek nesnaží o jakýkoli přesah a je pouze takovou jednoduchou pohádkou. Nicméně tenhle přístup funguje, tudíž netřeba na něm cokoli měnit. Povídání o bonusové sekci začněme zmínkou, že z TRAILERŮ si můžeme přehrát pouze ten na Thor: Ragnarok, který patří rozhodně mezi TOP 3 bijáky, které za těch dvanáct roků pod vedením šéfa Marvel Studios Kevina Feigeho vznikly.

Přistupme k VYSTŘIŽENÝM SCÉNÁM, které se tady nacházejí čtyři. Respektive dvě jsou pouze prodloužené verze těch, které jsme viděli ve finálním sestřihu. A to Peterovo domlouvání Grootovi v teenagerovském věku, a poté ta jakási osobní zpověď a povídání Draxe s Mantis. Z těch, které byly opravdu komplet vystřižené, si můžeme přehrát ani ne minutový rozhovor Quilla a Kraglina o muzice, přičemž padne i jméno Alice Cooper. A pak tu máme ‚Vzpomínku na válku nad Xandarem‘, ve které jsou nedodělané triky, tj. všechno vypadá jako na počátku 80. let (Flash Gordon) nebo ještě dříve. Ego tady ostatním ukazuje vystavěný pomník.

V AUDIOKOMENTÁŘI k sobě režisér James Gunn vůbec nikoho dalšího nepustil – ani nikoho z herců. Je fakt, že i podle toho, co ukazují další bonusy, jsou Strážci skutečně hlavně jeho dílem. Pokud umíte anglicky, tak se dozvíte třeba o tom, jak nesmírně náročná byla úvodní sekvence, ve které všichni bojují s monstrem pojmenovaným Abilisk, zatímco Baby Groot tancuje a pobíhá při poslechu songu Mr. Blue Sky. Film si pak můžeme PŘEHRÁT S VIZIONÁŘSKÝM ÚVODEM JAMESE GUNNA. V něm si během minuty a půl prohlédneme několik obrázků z natáčení a vyzná se nám ze svého štěstí, že právě on mohl tyhle postavy přenést z komiksové předlohy na plátno. 

 


 

DOKUMENTY se tváří, že jsou jenom dva, ale není dobré se nechat zmást. Vedle VIDEOKLIPU Guardians Inferno, o který se postarala skupina Sneepers a David Hasselhoff (není divu, že se vizuálně přesuneme do doby, kdy řídil KITTA v Knight Riderovi), tady máme taky BONUSOVÉ KOLO: JAK SE TOČILI Strážci galaxie Vol. 2. To se dále štěpí na čtyři podvidea. V režisérském křesle s Jamesem Gunnem se soustředí právě na přínos tohoto tvůrce, o kterém záběry z natáčení prozrazují, že skutečně přesně ví, co chce. Vtipné je, že ho zmíněný Kevin Feige zběsile chválí a přitom jej necelý rok po premiéře odvolal z natáčení třetí části. Nakonec svoje rozhodnutí i na základě masivní přímluvy fanoušků a fanynek přehodnotil.

Na turné: Muzika ke Strážům galaxie Vol. 2‘ se – jak už název napovídá – soustředí na soundtrack, který by vychvalován už u první části. Zaměříme se na jednotlivé písničky a režisér nám prozradí, proč se zrovna tu konkrétní rozhodnul pro danou scénu využít. Někdy rovněž pouštěl hercům do sluchátek na place při hraní už složenou hudbu od Tylera Batese, která potom zazněla ve filmu. Kdepak, hudební ani zvukovou složku na rozdíl od některých jiných filmařů tedy James Gunn určitě nepodcenil. V desetiminutovém dokumentu ‚Živé planety a mluvící stromy: Vizuání efekty Strážců galaxie Vol. 2‘ jde o CGI efekty. Postavy známe už od minule, takže bylo možné se ve větší míře věnovat prostředí. Z trikového hlediska si projdeme konkrétní scény, jejichž realizace byla velmi náročná. Dojde i na Egovu planetu a Baby Groota. Tomu se říká Movie Magic! :-)

‚Na scénu: Postavy Strážců galaxie Vol. 2‘ se mimo jiné zaměřuje na lidskou stránku těchto vesměs mimozemských outsiderů. Režisér a scenárista prozradí, že bylo fajn, že mohl psát pro konkrétní herce. Dost prostoru dostane Micheal Rooker, který s ním spolupracoval už minimálně devětkrát. Ke slovu se dostanou také Kurt Russell, Elizabeth Debicki. Pom Klementieff, a samozřejmě také hlavní skvadra, tj. Zoe Saldana, Chris Pratt, Dave Bautista i Bradley Cooper a ve studiu Groota namlouvající Vin Diesel. Tak, a teď už zbývají jenom bezmála čtyřminutové PŘEŽBREPTY, u kterých se konečně několikrát zasmějeme a zjistíme, že i mistr Stallone se v jistém smyslu někdy trochu utne.

FOTO: Falcon
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Havel

Kam jinam vyrazit na tenhle povedený film o prvním českém prezidentovi, než do pražského kina Lucerna, které je s... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.079/0.069
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz