Z domova: Nový film Petra Jákla je online

Vydáno dne 10.04.2020 (1638 přečtení)
A výtěžek z něj poputuje na charitu. 

 


 

Jenom bude asi dobré hned na úvod zmínit, že se nejedná o vysokorozpočtového Jana Žižku. Ten se stále nachází v postprodukční fázi. A o tom, že je to běh na delší trať, svědčí odklad premiéry ze srpna na únor 2021. Řeč bude o projektu Nejvyšší pocta režiséra Todda Robinsona, ve kterém ztvárnil jednu z rolí i herec Samuel L. Jackson a který Petr Jákl podpořil jakožto producent. Snímek se rozhodl uvést na jednom z nově vzniklých filmových portálů www.vasekino.cz, který zprovoznila Asociace provozovatelů kin. V současné nepříznivé situaci tak podpoří nejen kina, ale také neziskovou organizaci, kam věnuje výdělek ze streamu.

Na velká plátna českých kin Nejvyšší pocta (zatím) nedorazí, a tak se Petr Jákl rozhodl jej představit divákům prostřednictvím internetu. Zmíněný portál www.vasekino.cz pomáhá překonat kinům těžké období a zároveň zprostředkovává divákům sledování filmů bez reklam a ve vysoké kvalitě, stejně jako v kině. Do projektu se zapojilo přes 80 jednosálových kin z celé republiky a prodej lístků probíhá on-line přes prodejní systémy jednotlivých kin. Divák tak má možnost podpořit svého oblíbeného provozovatele v této těžké době vstupným na virtuální projekci ve výši 70 Kč.

Snímek Nejvyšší pocta mohou diváci vidět premiérově ve čtvrtek 16. 4. od 20:00 a v sobotu 18. 4. také od 20:00. „Mrzí mě, že film nemůže být uveden v kinech, ale na druhou stranu projekt Vaše kino je natolik zajímavý, že jsme se rozhodli Nejvyšší poctu odpremiérovat takto. Je to něco úplně nového a v této době jediná možnost. Je jasné, že film nedostane šanci vydělat to, co v kinech a proto další projekty čekají na jejich spuštění. My jsme se nakonec rozhodli podpořit kina právě v této chvíli a spolu s nimi i neziskový sektor, takže celý zisk filmu ze streamingu, což bude přibližně polovina vstupného, půjde na dobrou věc. On totiž i film Nejvyšší pocta je o tom, že si lidé pomáhají a díky tomu to někam dotáhnou. My se s tím plně ztotožňujeme, pokračujeme v duchu této myšlenky, a doufáme, že se připojí i spousta diváků,“ vysvětlil producent.

 


 

Petr Jákl zisk z takto prodaných vstupenek věnuje Terapeutickému centru Modré dveře, které bylo vyhlášeno neziskovou organizací roku 2018. Poskytují krizovou pomoc jako první záchytný bod pro děti i dospělé v krizi a následně se jim věnuje v rámci psychoterapie – jak individuální, tak rodinné. Tím umožňuje celému rodinnému systému s minimalizací škod překlenout těžká životní období, jako jsou rozvody či domácí násilí. Slouží také jako prevence vzniku duševních onemocnění. V současné chvíli pomáhá všem, kteří to v této době nejvíce potřebují.

Film Nejvyšší pocta je v zahraničí hodnocen velmi kladně. „Nikdy jsem si neuměl představit, že bych mohl produkovat film s takovou hvězdou, jako je Samuel L. Jackson. Byl pro mě vždycky jedním z těch nej! A k tomu držitelé Oscarů jako Christopher Plummer, William Hurt, třikrát nominovaný Ed Harris nebo Sebastian Stan, který hrál ve filmu Captain America … A byl to taky poslední film Petera Fondy! Nejvyšší pocta se připravovala přes dvacet let, takže jsem rád, že se to dalo do kupy. A myslím si, že se film opravdu povedl,“ svěřil se Jákl.

Hudbu k filmu skládal hudební skladatel Philip Klein, který je i autorem hudby k Janu Žižkovi. „Tak jsme se vlastně potkali. Nadchlo mě, jak emotivní hudbu složil pro Nejvyšší poctu a řekl jsem si, že by to byl skvělý skladatel i pro Žižku. Momentálně na hudbě k filmu Jan Žižka pracujeme a moc si to užíváme. Mimochodem hudba k filmu Nejvyšší pocta byla nahrávána taky v Praze,“ dodal Jákl. Kromě hudby teď Jan Žižka zaměstnává také celý tým střihačů. „Střih Jana Žižky je velmi náročný především díky množství bojových scén. Přibral jsem proto do týmu dalšího skvělého střihače Dirka Westervelta, který stojí například za střihem filmů jako Deadpool 2, Zombieland: Rána jistoty nebo Logan: Wolverine,“ dodal Jákl, který už dříve na Jana Žižku najal střihače Stevena Rosenbluma. Uznávaný hollywoodský střihač má tři nominace na Oscara za filmy Glory, Statečné srdce a Krvavý diamant. Dirk Westervelt stojí zase za střihem momentálně jednoho z nejoblíbenějších snímků loňského roku s názvem Le Mans ´66 režiséra Jamese Mangolda. Jan Žižka dorazí do kin v první polovině příštího roku.


O filmu Nejvyšší pocta:

Skutečný příběh zdravotníka amerického letectva U.S. Air Force, Williama H. Pitsenbargera, jehož statečnost zachránila ve Vietnamu desítky životů. V roce 1966 se poblíž Saigonu odehrála jedna z nejkrvavějších bitev vietnamské války. Během záchranné mise 11. dubna se jednadvacetiletý medik přezdívaný Pits rozhodl dobrovolně opustit relativní bezpečí záchranného vrtulníku, aby pomohl vojákům na zemi. S neobyčejnou odvahou a odhodláním osobně zachránil a dopravil do bezpečí více než 60 mužů 1. pěší divize americké armády. Poté, co mu bylo nařízeno využít místo v posledním vrtulníku, odmítl a zůstal se zbytkem armády uprostřed těžké palby. O 32 let později dostane ambiciózní byrokrat z Pentagonu Scott Huffman na starost dokončení posudku, který má rozhodnout, zda údajné hrdinské činy vojáka Pitsenbargera zaslouží nejvyšší ocenění za statečnost – Medaili cti. Huffman sbírá svědectví armádních veteránů, kteří byli přímými účastníky bitvy. Během jeho vyšetřování vyplouvají na povrch závažné utajované skutečnosti, jejichž zveřejnění může Scotta stát víc než jen kariéru …

FOTO: Bioscop, cinema.de
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Kino

Recenze: Tenet

První z velkých hollywoodských projektů, který zamířil do kin po koronavirové krizi. U nás je možné... celý článek

DVD

Recenze: Světla velkoměsta

Navážeme na knihu Když Chaplin potkal Buriana a přiblížíme si film, který začal vznikat ještě za němé éry,... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení