NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Recenze: Ježek Sonic

Vydáno dne 10.09.2020 (377 přečtení)
Film, který v podstatě znovu kopíruje tradiční hollywoodskou šablonu. 

 

Ježek, kterého vychovala sova, se zabydlel v městečku Green Hills v Montaně. Dala mu kouzelné prsteny, které mu umožňují teleportaci (něco podobného jsme viděli například v Doctoru Strangeovi). To se rozhodně bude hodit, protože díky svojí supersonické schopnosti vyřadí z provozu elektrický proud v mimořádně rozlehlé oblasti. Tím přiláká pozornost výstředního doktora Robotnika, který ho chce i za pomoci dronů za každou cenu lapit a provádět na něm bizarní experimenty. Z téhle šlamastyky může modrému sympaťákovi helfnout jedině „Pán donutů“, což je přezdívka, kterou častuje místního šerifa Toma Wachowskiho, jenž si vzal černošku a jehož cílem je dostat se do San Franciska, aby mohl vykonávat policejní práci ve velkém.

Nic nenasvědčuje tomu, že bychom v České republice byli s Ježkem Sonicem nějak přehnaně familiární. Je výtvorem japonské společnosti Sega, která stvořila také počítačovou hru OutRun, na které jsem si kdysi doslova ujížděl a podle které zatím nevzniknul hollywoodský celovečerák. Ale co není, může být, zvláště když jsme nedávno viděli Pokémona: Detektiva Pikachu, který také pochází z Japonska a který se v souvislosti s Ježkem Sonicem vybaví jako první. Možná ještě spolu s Pixely, což je taky hodně nenáročná rodinná podívaná.

Pokud se objeví jedinec, který se od ostatních výrazně liší, častokrát se příběh z větší části skládá z jeho pronásledování vládou či zlotřilou korporací. Tady byl vyslán doktor Robotnik, jehož ztvárňuje Jim Carrey. Takže zase uvidíme jeho bizarní představení a grimasy a kreace, jakými pravidelně zásobuje už od dob Batmana navždy a Cable Guye a v jakých leckdy úmyslně přehrává. I čtvrt století poté se však najdou tací, kterým se tohle blbnutí stále líbí, stejně jako existuje početná skupina těch, kterým se přejedlo už někdy s Božským Brucem. Tenhle počin si pro nás však připravil další klišé.

 


 

Popkulturní odkazy jsou ještě OK. Ale jinak jde třeba o to, že když je titulní hrdina jiný, těžko si hledá kamarády. Zároveň má seznam zážitků, které by si chtěl splnit. A samozřejmě svou roztomilostí a dalšími výhradně kladnými vlastnostmi si získá srdce šerifa Jamese Marsdena a jeho afroamerické manželky Tiky Sumpter, aby děti viděli, že od případu Lovingových se doba změnila a mezirasová soužití jsou naprosto normální. Vzhledem k Sonicově rychlosti bylo taky normální de facto vykrást Quicksilverovu scénuX-Men: Budoucí minulosti. To se prostě nabízelo.

Ježek Sonic obsahuje pár dalších pěkných scén, avšak ne až natolik, abychom si je pamatovali dlouho, dlouho po zhlédnutí. Celkově vzato sice představuje zábavnou a pěkně zpracovanou podívanou, což je ovšem dáno především tím, že si tvůrci, mezi nimiž nechyběl v roli výkonného producenta režisér Deadpoola a Terminátora: Temného osudu Tim Miller (což na celé věci nic nemění), mohli nakoukat celou řadu podobných projektů. V některých momentech určitě nebylo nutné volit tu nejtuctovější variantu, v jiných byl pro změnu prostor na přidání většího množství vtípků. Takhle se jedná o další rodinný film, který se především kvůli své neoriginalitě nedokáže dostat přes lehký nadprůměr, nicméně svůj účel přesto splní.

P.S.: Bonusová sekce je i na DVD dost bohatá a dozvíme se z ní několik zajímavých informací.

FOTO: CinemArt
Hodnocení autora: 7/107/107/107/107/107/107/107/107/107/10
(Autor: Tomáš Kordík)
 

Speciál

Speciál: Bonusová sekce filmu Halloween (2018) Dnes

Jestli stále váháte, jestli si koupit tenhle počin na Blu-ray nebo DVD, tak jednatřicátého října je ideální... celý článek

Skylink

Hitlerova bitva s médii

O moci médií dnes nikdo nepochybuje. Dokonce se dnes v rámci jejich internetového prostoru mluví o kybernetické válce. celý článek
 
Přidat na Seznam.cz
Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení