NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Poslední komentáře

 
Marty999999
Hodnocení: 5
Přidáno: 31.10.2020 11:13
Dost slaboduchý kriminální film, který s Vyšším principem nemá nic moc společného. Chybí tu nějaká vyčnívající postava typu profesora Málka. Všichni spolužáci a spolužačky vypadají na 60, takže školnímu srazu po asi dvaceti letech těžko uvěřit. Pár bodů snad jen za to, že se tehdy alespoň nebáli filmaři říct, že Němcům se věřit nedá, i kdyby stokrát tvrdili, jak se polepšili.
Marty999999
Hodnocení: 4
Přidáno: 31.10.2020 11:08
Hloupý příběh o jedné lehké služce, která zřejmě měla z toho všeho vyjít jako oběť, ale byla to jen obyčejná vypočítavá malá mrcha, co si vlezla do postele s bohatým pánem v touze z toho něco vytřískat. Vančurová navíc nesympatičnost této postavy umocňuje. Preiss toká jak naivní tetřev a jediná, kdo má ještě glanc a rozum, je paní domu v podání Jaroslavy Adamové. Bravurní výkon a jediná sympatická postava uvažující hlavou a patou. Jen za ni 4 body, zbytek je absolutní bída.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 31.10.2020 10:59
Mezi televizními klenoty pana Františka Filipa je tohle určitě druhá liga a jako komedie to není nic moc. Odhlédnuto od těchto základních faktů ale je se i tak na co dívat. Sestava našich špičkových herců tuhle inscenaci svými výkony dostala alespoň na úroveň dobrého průměru. Exceloval především Robert Vrchota, který se z toporného krasavce 40. a 50.let vypracoval na extra třídu mezi figurkáři. Jeho hostinští, vrátní, prodavači a další človíčci jsou prostě neodolatelní!
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 31.10.2020 10:26
Klasické akční béčko 80.let kdy kulminovala studená válka. Líbí se mi, že tenhle film si na nic nehraje a vůbec se nepokouší předstírat jakékoliv umělecké ambice. Pár známých herců (vedle hlavního hrdiny Dolpha Lundgrena Brion James, M.E. Walsh nebo Carmen Argenziano) bylo obklopeno lidmi sehnanými bůhví odkud a jelo se. Příběh není důležitý a kamera i pyrotechnické kousky jsou na svou dobu určitě solidní. Mezi filmy tohoto druhu je to určitě dost slušný standard, který ve své době dokázal fandy tohoto žánru dozajista zaujmout.
Máša13
Hodnocení: 3
Přidáno: 31.10.2020 08:48
Velmi
slabé....Ani dva výborní herci v hlavní roli nedokážou zachránit slaboučký příběh a scénář. Natočení taky není zrovna bravurní. Prostě žádná sláva:-)
Máša13
Hodnocení: 2
Přidáno: 31.10.2020 08:44
Velká
bída...Ani můj oblíbenec Sovák nemohl zachránit velmi slabý příběh, velmi mizerné natočení a ani herecké výkony nebyly zrovna z kategorie excelentních...
Máša13
Hodnocení: 5
Přidáno: 31.10.2020 08:40
Typická
"bláznivá" komedie z té doby, plná známých herců. Příběh slabší, herecké výkony bych čekal o trochu lepší. Skouknout a zapomenout...
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 31.10.2020 05:38
Vyznívá to jako další obyčejná sci-fi povídka o vesmírné expedici vracející se domů, která by nejlépe fungovala v literární formě, ale nedá se říci, že by i ve filmové podobně neměla co nabídnout. Pro někoho může být závadou hlavně ten fakt, že je celý příběh poskládán ze scén posbíraných z nejrůznějších klasických sci-fi snímků, což v zájmu neatraktivity prostě může být problém takový celek pojmout. Fanoušek sci-fi naopak během sledování může hádat, odkud jakou scénu zná. Myšlenka dějového konceptu je však zajímavá. Vesmírná výprava se bude vracet na planetu Zemi a když už je takřka v cíli, tak zjistí, že Země neexistuje. Prostě vybuchla. Stylový klaustrofobický thriller se tedy zajímá o dalším dění v kosmickém korábu zajímající si hlavně psychologií daných postav a vzniku nejrůznějších konfliktů mezi nimi. Ano, právě psychologie tu má největší prim. V rámci nezávislého filmu se jinak jedná o povedený dramatický snímek, jak danou myšlenkou, tak i vizuálními efekty. Tohle není horor, ani akční střílečka. Jen obyčejný psychologický thriller odehrávající se ve vesmíru.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 31.10.2020 05:11
Počáteční šablona teenagerovských slasherů je zachována, takže tu opět máme skupinku mlaďáků jedoucích autem odněkud někam, které někde někdo s plnou krutostí přepadne. Tentokrát se jede na slavný hallovýnský hudební festival, kde návštěvníci samozřejmě chodí v nejrůznějších maskách. A stejně jako kdysi mezi ně  zapadl slavný Michael, s přehledem zapadnou i staří známí zabijáčtí mongoloidi. Ale to v zápletce není všechno. Tuto vražednou zmutovanou skupinku nově vede sériový vrah Maynard, kterého se podaří zatknout šerifce Carter. A tak do jistě očekávaného vražedného rošamba ohledně mladé party ještě zamíchá motiv známý ze snímku ´Přepadení na 13. okrsku´ (1976), od kterého dokonce i v roce 2005 vznikl remake. Mayard v cele a mongoloidi se ho snaží dostat ven, tudíž začnou dobývat policejní stanici . Temná vražedná noc tak na správný slasher  započne v plné krvavé parádě. Snímek jako celek je samozřejmě takový, jaký má být. Obsahuje dobré i špatné prvky slasheru, kdy všudypřítomná hloupost doslova a do písmene krvavý masakr přímo přitahuje. Spousta postav je zapomenutelná, snad kromě Maynarda, který místy připomíná Hannibala Lectera. Atmosféru však snímek má a kdo se tomu poddá, emocionálně ho dostane samotný závěr. Celá dějová linka ale krapet postrádá napětí, což je vcelku škoda, ale brutalita vražedných scénu pro plnohodnotnou hrůzu, zděšení a mrazení v zádech tento neduh vynahradí. Jako u každé slasherové série i zde již divák ví, do čeho jde, takže je hodně složité ho něčím překvapit. Nad očekávání se však tentokrát jedná o zlepšení oproti předchozímu počinu, což je jedině dobře. A nezhatí to ani nepomíjitelná předvídatelnost.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 31.10.2020 03:53
Fenomén snímku ¨Rychle a zběsile´ (2001) dolehl i do Hongkongu, kde vznikl na obdobné téma snímek, který by se dal svou jednoduchostí přirovnat k německému počinu ´Zběsilá jízda´ (2004). Byť pokaždé s jiným příběhem, všechny tyto snímky mají jedno společné. Rychlá auta a policistu rozhodnutého si to s rebely v autě rozdat. Máme tu mladého policistu Cheunga sloužícího ve speciální policejní jednotce tzv. Stealth Riders, jejichž úkolem je dopadnout účastníky nelegálních automobilových závodů. Nikdo mu neunikne, dokud se po deseti letech neobjeví neporazitelná legenda Jiang. Následující noční závod v ulicích Hongkongu tak vezme za své. Hypnotický soundtrack, výborné noční záběry, rychlá jízda, spíše mlčenlivé postavy a klidná atmosféra. Snímek tedy obsahuje vše podstatné a to hlavně silně intenzivní vzrušující atmosféru. Stejně ale jako by tomu ještě stále něco chybělo. Nemá to nabubřelou energii, jako výše zmíněný americký snímek, a chybí tomu pevnější charakter a emocionální hloubka. Na druhou stranu je však svou koncepcí hodně přirovnáván ke snímku ´Drive´ (2011). Buď jak buď. Fanoušci rychlé jízdy si užijí své, neb honiček a kaskadérských kousků je tu více než dost. V tomto směru se jedná o prvotřídní akční thriller, jen je potřeba na onen americký film zapomenout.
naineko
Hodnocení: 10
Přidáno: 30.10.2020 22:58
Angláni ty seriály holt umí. Úderně vtipné, inteligentně sarkastické, přes hranu a na dřeň. Velmi výstižný obraz dneška.
klasifikátor
Hodnocení: 1
Přidáno: 30.10.2020 22:07
Pokud jsem před časem dal Špindlu dvě hvězdy nemohu jinak než v tomhle případě ještě jednu ubrat. Silikonová nešťastnice Alice Bendová a Kaira Hrachovcová Herčíková s talentem odpovidajícím jednomu konkrétnímu pavilonu v ZOO to už je příliš. Navíc je tahle naprostá trapnost ještě skoro o čtvrthodinu delší než ta předcházející. Králové českých filmových komedií se ve svých hrobech neobracejí ale musí velmi svižně rotovat.
topipig
Hodnocení: 10
Přidáno: 30.10.2020 20:12
Čtyři chlapci a spousta pravěké zvěře, která ožívá pod rukama Karla Zemana. Jeden z nejvýznamějších českých filmů proslavený po celém světě. Jako kluk jsem prožíval jedním dechem výpravu putující cestou do pravěku. I teď film má naprosto nepřekonatelnou atmosféru a konečně jsem si ho mohl vychutnat na dvd...to to ale trvalo!! Edit : Konečně se snímek dočkal v roce 2019 zrestaurování a to je krása pohledět! Zajímavost, které jsem si dříve nevšiml - zvuková režie - Zdeněk Liška!!
Frolíček
Hodnocení: 7
Přidáno: 30.10.2020 20:04
Těžká záležitost, která mě donutila otevřít internet a něco si načíst. Výkon obou žen (Vlasáková, Stivínová) nadstandardní, ženy jsou vždycky ty, které odnesou vznosné myšlenky mužů. Vetchý nezklamal a kupodivu mi nevadil ani Donutil, i když se trochu vezl. Nejen díky tématu a výpravě. Film ze sorty snímků jako Dvacáté století nebo starších inscenací Noc rozhodnutí, Plášť Marie Terezie apod.
Říkám si, že to je snad úděl většiny našich politiků, nejdřív si projít vězením než mohou tvořit moc.
topipig
Hodnocení: 6
Přidáno: 30.10.2020 19:57
"Zámek je pro honoraci, ne pro holý zadky! Jestli tě tu ještě jednou uvidím, sbalíš si ranec a psi ti ukážou cestu!" Na pohádku docela drsný...:)
wena
Hodnocení: 9
Přidáno: 30.10.2020 19:11
Jak už to se Star Wars bývá asi v každém předešlém dílů někdo z hlavních hrdinů přichází o ruku. V tomto díle mladý Luke poznává otce i za cenu ztráty končetiny. Další skvělí film se vším co jsem.od něj čekal , jen mě už někdy Žvejkal lezl těmi skřeky na nervy.
klasifikátor
Hodnocení: 3
Přidáno: 30.10.2020 16:58
Myšlenkové pochody a umělecké záměry Miroslava Krobota se už ani nepokouším pochopit. Tenhle počin je jen další z řady zcela zbytečných filmů, které zaslouží jediné - honem rychle na ně zapomenout!! Jestli to měla být komedie ať už černá nebo žlutá pak to bylo něco pro příznivce sucharů a urologického čaje. Já jen žasnu jak se v dnešní době na takové zoufalosti dají sehnat peníze.
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 30.10.2020 15:46
Dobře jsem se bavil při sledování klukovské road movie. Civilně podaný snímek o dvou předčasně vyspělých a sebevědomých mladících na počátku pubertu, kteří jsou neskutečně manuálně šikovní a ze šrotu si vytvoří pojízdný domeček. Úsměvné putování po okreskách, když se objeví policajt tak jen za účelem selfíčka, vzájemné hecování mezi kluky, které vede i k určitým problémům (požár jejich chaloupky na kolečkách atd). Pobaví i epizodka se zubařem, který chlapcům poskytne nocleh s vedlejšími úmysly. Divák se nemůže útěku z rodiny divit, když jedna matka je obtloustlá primitivka a druhá fanatická katolička a veganka (nic proti zdravé výživě).
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 30.10.2020 14:44
Akčně-bláznivá komedie z prostředí italského venkova. Zde svádí neustálý souboj místní duchovní a starosta. Farář je modernista pohybující se na kolečkových bruslích a farníky obrážejíci na mašině a starosta je záludný bezcharakterní komunista. Karty jsou jasně rozdané už proto, že jsme v Itálii a faráře hraje Terence Hill. Humor a velká nadsázka mají velký prostor ale z mého pohledu to vyznělo tak nějak "pavlačově". I když T. Hill i Colin Blakely hrající starostu herecky rozhodně nepropadli je tahle komedie sotva průměrná a chvílemi balancuje na hranicích vkusu.
wena
Hodnocení: 9
Přidáno: 30.10.2020 14:27
Záchrana vesmírného života nakonec leží na Lucovi s Hanem. Na to kdy tento film vznikl je to perfektně udělané .
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 30.10.2020 13:14
Přihlouplá počítačová omalovánka, která těží z původního kultovního filmu respektive celé serie. Jenže toto jsou už jen ubohoučké kopie nčeho co kopírovat nelze. Vzhledem k tomu, že us filmaři se nezmůžou na nic pořádného tak jen ve velkém brakují staré dobré filmy nakydají tam hromadu pc obrázků a totálně je tím ničí. Je to jako když nějaký mazal přematle Monu Lisu..už to bude jen matlanina nějakého mizerného patlala a né krásný originál.
wena
Hodnocení: 9
Přidáno: 30.10.2020 13:06
A tak se nám tu vyvinul lord Vader. Bez ruk a nohou a odpáleným tělem , plný zlosti a pomsty se vydá ovládnou vesmírné impérium.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 30.10.2020 13:03
Neuvěřitelný filmový paskvil s tak slabomyslným dějem, že je to spíš ke zvracení. Stejně jako Avatar je to na inteligenční úrovni nemluvňat. A ty otřesné patetické pózy a kecy to už se nedá vydržet.
Petrkey
Hodnocení: 5
Přidáno: 30.10.2020 12:12
Jen s úctou ke stáří filmu jsem hodnotil jak jsem hodnotil. V roce 1944 to neměli v Hollywoodu jednoduché. Řada hvězdných herců musela narukovat a co se týče hereček, buď pracovaly ve zdravotnickém týlu, nebo objížděly posádky, aby to vojákům aspoň trochu zpříjemnily. Samotný příběh je spletitý, ne zcela pochopitelný, a řada postav byla obsazena zbytečně. Ani postava Ireny není zcela přesvědčivá, ale v některých kostýmcích jí to slušelo. Noir film si nenechám ujít žádný a tak jsem se aspoň pokochal vedením kamery a bravurní hrou se stíny.
Pepan_64
Hodnocení: 10
Přidáno: 30.10.2020 11:51
uauu!!
Skvělý seriál. Občas, na můj vkus, trochu moc psychologie, ale rád jsem tyto momenty přečkal. Skoukli jsme všechny tři série se ženou během necelého týdně a vždycky jsme se už těšili na další díly. Hlavně na Villanelle. Stal se z ní rodinný miláček. ????
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 30.10.2020 07:45
Obsahově a po stránce zpracování je to hodně povedená a svým způsobem i docela originální práce ale jinak veskrze příznivý dojem mi poněkud pokazil Jan Budař v roli Karla Čapka. Z mého pohledu fatální chyba v obsazení což jde patrně za režisérem.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 29.10.2020 21:15
Jak jsem viděl při hodnocení tohoto folmu jenom pršely 10 tedy maxima a tak zas jednou půjdu proti proudu. Já na filmy tohoto druhu asi nemám nastavenou optiku. Člověk asi musí být fanoušek Bolka Polívky aby se mu to mohlo líbit a to já nikdy nebyl. Je to čistokrevně autorský film, který tu někdo hodnotil jako avantgardu a s tím bych tedy nesouhlasil. Jinak raději nebudu rozvádět své pocity z tohoto filmu a omezím se na konstatování, že z mého pohledu je to sotva průměrná a navíc také poněkud vykalkulovaná podívaná.
wena
Hodnocení: 8
Přidáno: 29.10.2020 17:39
Tak mladý Skywalker se nám zamiluje a mezi tím přijde o matku a ruku. Další vesmírná honička proti vznikající temnotě s pozice dobra.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 29.10.2020 15:59
Řada hodnotících se tu o tomhle filmu vyjadřuje dost nepříznivě ale mně to tak špatné nikdy nepřišlo. Tahle mafiánská parodie sice není naše komediální špička ale má svůj půvab. Konfrontace italských gangsterů s českými podvodníčky je roztomilá. Film má na naše tehdejší poměry neobvykle bohatou výpravu a nesmírně atraktivní lokace. K vidění je spousta výborných herců a humor tu rozhodně nechybí. Já bych to viděl na dost dobrý průměr a v kontextu se současnými velmi tragickými pokusy našich tvůrců o filmovou komedii možná ještě o trošku víc než průměr. Na závěr bych rád kritikovi chyby s Jiřím Hrzánem doporučil trochu více pozornosti při sledování.
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 29.10.2020 15:22
Naprostá tragedie. Jak už bývá zvykem v dnešní době je seriál velmi ubohoučký a hlavně laciný a to po všech stránkách. Je až k nevíře, že za něco tak ubohého někdo dostal honorář.
curil
Hodnocení: 6
Přidáno: 29.10.2020 14:45
Komedie z období první republiky, kdy probíhá zápletka při handrkování dvou bratrů Dandů o rodinné dědictví a recepturu na originální preclíky, do čehož zasáhnou volby. Jak zřejmo, o přízeň se ucházelo tehdy čtyřiadvacet stran, což lehce připomíná ve zmenšené míře dnešní doby. Stejně jako volební hesla a plakáty, ze kterých mě zaujal jeden: "Kdo tě nezklame, občane, sociální demokracie". V komedii se objeví mnoho výborných herců, z nichž nejvýše hodnotím Ilju Prachaře a Josef Bláhu v rolích rozhádaných dvojčat - živnostníků.
wena
Hodnocení: 8
Přidáno: 29.10.2020 13:10
Až po 22 letech vlastně vznikl první díl.
Kdo nezná souvislosti v tomto vesmírném společenství tak tady by měl všechno nějak pochopit aspoň to hlavní. Jinak docela dětské závody kde malý chlapec to natře vesmírným zabijákům.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 29.10.2020 10:32
Osobně mám životopisné filmy rád (obzvláště ty co jsou natočeny v Evropě a ne v Hollywoodu) a tenhle koprodukční počinek se doopravdy povedl. Děj je hodně vrstevnatý, má správně trefenou atmosféru a herecky je to vynikající. Stephen Fry v titulní roli nepotřebuje komentář ale válí i Vanessa Redgrave a J. Law a především Zöe Wanamaker v roli Ady Leverson. Já jsem si to opravdu užil a doporučil bych to všem milovníkům tohoto žánru, kteří ještě neviděli.
green-tea
Hodnocení: 7
Přidáno: 29.10.2020 09:10
Když člověk nechá stranou všechny ty nelogické postupy a obehraná klišé, nevyjde z toho zase až tak špatný film. Určitá dávka napětí se mu rozhodně upřít nedá a vyloženě nudit se u něj nebudete.
beneva
Hodnocení: 5
Přidáno: 29.10.2020 08:07
Kdyby mělo filmové zpracování odpovídat knižní předloze, musel by to být seriál. Proti své zásadě - napřet vidět, potom číst- jsem vyslechla audioknihu a vzápětí shlédla film.
Kniha má velmi dobře vystavěný příběh, je tam poměrně dost barvitě popsaných postav, "porouchaní" lidé prodělávají vývoj a je to opravdu poutavé čtení (či poslech).
Do filmu se vešel jen zlomek a je to škoda. Přestože je tam spousta přesných detailů z knihy, výsledek je prostě hrozně chudý. A samotný závěr ... divím se, že si King neprosadil původní otevřený konec, jak jej napsal v knize. Clay ve snaze restartovat synův mozek vytočí 911 a přiloží mu telefon k uchu...
Jarda.ftr
Hodnocení: 1
Přidáno: 29.10.2020 07:46
Tak jak je rozpadlé království je rozpadlá i celá jakopohádka. Slabá až primitivní na dialogy i na děj, celé to působí naprosto odfláknutě a lacině. Korunou respektive hrůzou všeho je Mádl. Sečteno podtrženo dokonalý odpad a ukázka jak v žádním případě nemá pohádka vypadat a jak se nemá obsazovat nýmandy. A to jsme byli přd 89 rokem jedničky nejen v natáčení pohádek!! Tohle je hrůza!
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 28.10.2020 22:49
Tohle je hodně brožovaná verze slavné povídky Marka Twaina. Kdo viděl americkou filmovou verzi "Milionová bankovka" z roku 1954 s Gregory Peckem určitě se nestačil divit. Jan Bonaventura z toho dokázal udělat čistě studiovou inscenaci a muzikál k tomu! I tak se na to dá koukat a to zejména díky celé řadě našich top herců, kteří odvedli dobrou práci. Chápu sice umělecký záměr tvůrců tohoto experimentu ale za mě je to jen průměrná podívaná a to jen s přivřeným okem.
martin.stusak.9
Hodnocení: 5
Přidáno: 28.10.2020 20:12
Další nízkorozpočtová variace na ´Die hard´, jdoucí kupodivu na plátna kin tentokrát s Dolphem Lundgrenem, která se od předešlých snímků hned na začátku liší jednou určitou maličkostí. O hlavním hrdinovi jsme se vždy jen namátkově dozvěděli co dříve dělal, aby nám bylo jasno s kým máme tu čest. A to bylo vše. V tomto snímku je nám to ukázáno přímo. Dolph hraje člena Interpolu jdoucí zrovna na akci v Itálii, která samozřejmě dopadne úspěšně. Po práci se setká s rodinou a se sebezapřením společně jdou na nějaký firemní večírek. Divákovi moc dobře znajícího snímek ´Smrtonosná past´ (1988) je v tento moment okamžitě jasné, jakým směrem se následující dějový vývoj bude ubírat. Že to šlo do kin je vskutku docela zajímavý tah, neboť o lecjakou pecku se rozhodně nejedná. Patosu a zbytečného urychlování určitých dějových sekvencí je více než je normálně zdrávo a Dolph zrovna jako hlavní divácký magnet nevypadá. Pozornost na sebe spíše strhává Natalie Burn, ale sama za sebe toho moc také nevytrhne. Každopádně, jak už originální název snímku prozrazuje, pro všechny to bude hodně těžká noc. I pro diváky neb je snímek dosti plochý a vůbec celkově nějak nemotorně natočený. Nebo je to snad špatným střihem? Některé dlouhé scény by potřebovali zkrátit a naopak. Rapidně nízký rozpočet je znát, takže v tomto směru skutečně raději nic neočekávat.
wena
Hodnocení: 7
Přidáno: 28.10.2020 19:24
Nějaké propojení s jedničkou tam je . Vysvětlení určitých situací a také skoro všechny postavy. Tentokrát tam Johnny Depp tolik nevyniká zastíní ho pan čas s Alenkou.
janco1980
Hodnocení: 10
Přidáno: 28.10.2020 18:44
Vynikajúci slovenský sitcom, dobrý scenár a samozrejme výborne herecké obsadenie. Hůrka, Boborovsky, Maroš Naď, Skarlet, Miňo a Rifenštal.
POlYEKRAN
Hodnocení: 8
Přidáno: 28.10.2020 16:45
Westerny jako námet pro remake
Tento film se jako mnohokrát námětem pro další zfilmování - zmizeli Francouzi jako nepřátelé (nahradili je tradiční nepřátelé Apači), ale příběh si uchovával svojí základní pointu (v remake obohacený o
mučení ze strany indiánů) iluzionickou pomůckou v obou filmech byl slunečník, kterým dáma disponovala....V určitém období měly westerny svojí romantizující podobu, která jim díky hereckým představitelům tvář, ale ta se v druhém deetiletí tohoto století vytrácí..
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 28.10.2020 16:24
Z mého pohledu fakt moc dobře udělaný životopisně-dobrodružný film o osudech slavného britského cestovale a polárníka sira Ernesta Shackletona. Je to poctivě odvedenė řemeslo ozdobené šlehačkou vynikajícího výkonu Kennetha Branagha v titulní roli.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 28.10.2020 15:13
I když režisér Bruce Beresford určitě natočil lepší filmy tohle jako komedie docela ušlo. Člověk u toho sice smíchy neslzí ani se nepopadá za břicho (či něco jiného) ale je to úsměvné a dost vtipné. Navíc to má velmi dobré obsazení a odpovídají tomu také herecké výkony. Takže tenhle film sice není žadná dělovka ale ani ztráta času. Je to velmi solidní oddechovka a dá se těm co neviděli i doporučit.
Frolíček
Hodnocení: 6
Přidáno: 28.10.2020 13:58
klasická kriminálka sedmdesátek, kde Belmondo v tesilkách kosí jednoho lumpa za druhým a kdybych si nepamatovala nic jiného, tak na to hnusné oko si vzpomenu vždycky. Honičky v reálném čase a člověk přímo viděl tu námahu, kterou museli herci vynaložit. A Belmondo je blázen, protože při jeho slaňování z helikoptéry do věžáku mě jímala závrať i u obrazovky. Pamela Sweet se to nebojí ukázat, i v obýváku, kde je její dcera, člověk by pomalu s hlavním padouchem souhlasil, ale to je jenom můj problém a o ten tu nešlo.
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 28.10.2020 11:27
Zajímavě pojatý dokument o jedné z nejslavnějších rodin v USA. Výpovědi guvernantek a podobného personálu dávají nový rozměr pohledu na tuto prominentní rodinu. Její velmi pohnuté osudy jsou rozhodně zajímavé ale vždycky mi vadila tendence kvůli nim tuto rodinu glorifikovat. Jako kdyby neexistoval základní fakt, že zakladatel slávy tohoto rodu Joseph Kennedy byl především bezcharakterní zbabělec, který k prosazení svých zájmů neváhal kolaborovat s nacistickým režimem a později se spolčit také s mafií.
curil
Hodnocení: 8
Přidáno: 28.10.2020 11:11
Oliver Hardy bez Stana Laurela. Navíc Hardy v komedii hraje jenom vedlejší roli řidiče a tak do děje zasáhne až ve druhé části grotesky. Hlavní roli ztvárňuje v té době velice populární komik Charley Chase. Ten nacvičuje novou roli Romea a je ochoten přinést všechny oběti. Kvůli svým tenkým nohám si kamaše vycpe mořskou houbu a při honičce nasákne houba vodou. Tím vznikne hlavní zápletka, kdy Charley zamokří všechno v dosahu včetně pasažérů v patrovém autobusu. Film je o trochu delší než obvyklé desetiminutovky, ale to není vůbec na škodu, protože je stále čemu se smát. Škoda, že Charley Chase, kromě střihových filmů, není u nás příliš v TV uváděn.
Tento seriál nabízí jedinečnou možnost jak se zábavnou formou přiučit něčemu z historie naší vlasti. Samozřejmě není možné ukázat divákům všechny ty hrady, hrádky a hrádečky, ze kterých někdy nezbylo víc, než hromádka kamení, vždyť jenom v mém okolí (České středohoří) je jich víc než dost. Ale i tak díky autorům za snahu připomenout si alespoň těch několik vyvolených a podívat se, jak asi tyto stavby kdysi vypadaly i jak se v nich žilo. A třeba se i inspirovat k hezkému výletu...
green-tea
Hodnocení: 7
Přidáno: 28.10.2020 09:53
Benátky, Džhópur, Miami, Taxco, Notre Dame, Volubilis … to všechno se dá pomocí TV obrazovky navštívit během necelé hodiny. Je to bezesporu zajímavé, bohužel však i trochu zmatené cestování, které přeskakuje odněkud někam a v divákově hlavě tak zanechá cestopisný mišmaš. Tvůrci seriálu se snažili ukázat nám toho co nejvíc, což je sice fajn, přesto i tady platí, že méně je někdy více.
Barney94
Hodnocení: 9
Přidáno: 28.10.2020 08:43
Pro mě je to asi jeden z nejlepších počinů filmové tvorby za poslední léta na ČT. Cina to zahrál výborně, Jastraban dokonale zahrál dokonalého hajzla a ponurá atmosféra 50. let byla autentická. Jen u těch homosexuálních scén nemuseli být tvůrci tak "precizní".
Máša13
Hodnocení: 2
Přidáno: 28.10.2020 08:26
Jestli
jednička byla průměrná, tak dvojka už byla naprosto zbytečná...Nemastné neslané herecké výkony nedokázaly zachránit ani účelové záběry na dívčí těla, natočeno poloamatérsky, ale hlavně ten "příběh"...No moc práce si s tím nikdo moc nedal, hlavně že tam bylo spousta strašných "překvapení", že byla nelogická, přehnaná a nereálná, vem čert...Za mě tedy dost bída
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168705
Osobností: 665603
Fotografií: 662593
Plakátů: 318193
Obsahů a biografií: 155489
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Případ mrtvých spolužáků (1976)

Případ mrtvých spolužáků
Dost slaboduchý kriminální   film, který s Vyšším   principem nemá nic moc   společného. Chybí tu   nějaká vyčnívající   postava typu profesora více >

Autor: Marty999999 | Hodnocení: 5 / 10

Dítě (1973) [TV film]

Dítě
Hloupý příběh o jedné   lehké služce, která   zřejmě měla z toho všeho   vyjít jako oběť, ale byla   to jen obyčejná   vypočítavá malá mrcha, více >

Autor: Marty999999 | Hodnocení: 4 / 10

Tichá domácnost (1986) [TV insce...

Tichá domácnost
Mezi televizními klenoty pana   Františka Filipa je tohle   určitě druhá liga a jako   komedie to není nic moc.   Odhlédnuto od těchto   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Rudý škorpión (1988)

Rudý škorpión
Klasické akční béčko   80.let kdy kulminovala   studená válka. Líbí se mi,   že tenhle film si na nic   nehraje a vůbec se   nepokouší více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 6 / 10

Rodič (1975) [TV film]

Velmi

Rodič
slabé....Ani dva výborní   herci v hlavní roli   nedokážou zachránit   slaboučký příběh a   scénář. Natočení taky   není zrovna bravurní.   Prostě žádná sláva:-)

Autor: Máša13 | Hodnocení: 3 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení