Poslední komentáře

 
volam.sa.pistik
Hodnocení: 2
Přidáno: 03.08.2020 23:29
Príbeh o milionárovi, ktorý ide meniť karburátory
Jediné za čo je bod navyše je drobná rolička zjetej Jessie a nápad. Dcéra ide na školu, oni sa dostali do finančných problémov, nechcú aby sa to dozvedela, večer si uhnú a keď sa ráno zobudia, začne sieť bláznivých situácií. Problém je však, že ostalo iba pri myslenom nápade, lebo ten nápad sa im na filmové plátno dať nepodarilo, resp. dali ho tam ale skončilo to katastrofou. Je to bezpochyby jedna z najhorších komédii, čo som kedy videl. Ani raz som sa nezasmial a celý čas som krútil hlavou, či sa dokážu scenáristi ešte prebiť hlbšie pod dno, ktoré prerazili už na začiatku. Hrajú tu skúsení herci, a nemyslím, že chyba je v nich. Chyba je v tom kto písal príbeh a vtipy. Príbeh vlastne žiaden nie je, skáče sa zo scény do scény, chýba akákoľvek logika, prečo sa postavy správajú tak, ako sa správajú. Stačí jeden príklad, drogový díler na benzínke napadne nášho hrdinu (treba zrejme na seba upozorniť), príde polícia a obvinia aj našich hrdinov, že mu pomáhajú. A tak ich zadržia. Osobne si myslím, že tam majú kamery, takže stačilo si vypýtať záznam a idem domov. Tiež ďalšia totálna blbosť, keď niekomu prenajmem byt, tak nájomca snáď do troch dní si nevymení zámky, trocha drzé nie a krásny dôvod na vyhadzov z podnájmu. Čo sa týka vtipov, žiaden. Strašne trápne situácie. Dali by ste si starú smrdiacu parochňu len tak, aby potom vás z nej napadlo hejno pavúkov, či dá sa vlastne kradnúť benzín so zapálenou cigaretou? Nemyslím, že to je srandy kopec. Ešte čo sa tu dá pochváliť, že v dnešnej dobe hyperkorektnosti obdivujem tvorcov, že sa tu fajčia cigarety jak za starých filmových časoch. Film mal zrejme ambície, ale dopadol strašne, alebo skôr smutne
Vlastislav022
Hodnocení: 3
Přidáno: 03.08.2020 23:18
Komentář?...Bla...Bla..Bla..Nic jiného se k tomuto braku říct nedá!!!Nuda...Stupidita atd....A ještě skoro 3 hodiny!!To už snad i Star Wars v novém podání jsou lepší!!!
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.08.2020 21:09
Kterak nájemný zabiják potká svůj vlastní mladší klon a co z toho vzejde. Akční sci-fi mnohé slibující, ale nepřineslo to nic než rozpaky. Námět není nezajímavý, byť ne originální, neboť setkání se svým vlastním klonem si například užil už Arnold Schwarzenegger ve snímku ´6. den´ (2000), a daleko akčnější provedení, tentokrát s Willem Smithem, mohlo celý koncept posunout zase v rámci akčního žánru o něco dál. Snaha byla, to se musí uznat, ale bohužel, nelze jinak než si postesknout, kde jsou ty časy staré dobré a poctivé akční práce. Energická akce tu samozřejmě je, avšak v CGI provedení, což je hodně viditelné a ve své realizaci naprosto sebepoškozující. Je to tedy rychlý animovaný film, nebo snaha o nové pojetí nepřirozenosti hraného akčního filmu? Tvůrci se naprosto v ničem neposunuli, neboť něco takového bylo vidět už ve snímku ´Blade 2´ (2002) a ´Catwoman´ (2004), což kromě špatného scénáře snímek dokonce pohřbilo. Tento počin však ale také nemá scénář zrovna na výši. Mnohé dialogy v uších až neuvěřitelně skřípou. Snímek je pouhým digitálním experimentem, kde stojí za úvahu pouze digitální omlazení Willa Smitha, právě pro potřeby postavy jeho klonu. Jinak je to všechno ohromně přepálené, jak již bylo výše zmíněno, viditelně animované a vůbec akčně poněkud nesourodé. Tohle vážně natočil Ang Lee?
martin.stusak.9
Hodnocení: 4
Přidáno: 03.08.2020 19:59
Televizní seriál ´Charlieho andílci´ (1976) stále Hollywood, jak se zdá, nadále fascinuje a i přes neúspěch seriálového remaku ´Charlieho andílci´ (2011) se pustili do dalšího filmového dobrodružství. Není divu, ženské akční hrdinky jsou dnes in. Jenomže se to opět pojalo jinak a jak se dalo očekávat, tvůrci i s tímto tvrdě narazili. A není divu. Už dle prvního dialogu na samém počátku snímku lze poznat, že to celé má feministické pojetí a to současného diváka prostě nezajímá. Dalším mínusem je bohužel přílišná naivita a nekoncepčnost hlavních hrdinek. Atmosféra snímku se sice hodně přiblížila původní seriálové klasiky, ale diváci jsou už bohužel zvyklí na filmové zpracování režiséra McG z počátku milénia ´Charlieho andílci´ (2000), které sice bylo nemálo přepálené, ale pořád akčně zábavné. Tady naprosto povrchní scénář a neuspokojivé akční sekvence, spolu s neustále se opakujícím důrazem na ženské postavy příběhu, místo toho, aby se soustředilo na příběh, způsobilo, že nad divákem vyhrála nuda a šeď. McG představil holčičí dovádění, jakoby byla děvčata stále v pubertě, ale tady ten nosík nahoru se stal být spíše na škodu, což nakonec také celý snímek pohřbilo.
jarda53
Hodnocení: 2
Přidáno: 03.08.2020 18:57
Někomu se film může líbit, ale jsou i tací, kteří by měli dostat metál, za to že se podívali alespoň jednou do konce. A úplně souhlasím, že hudba je hrozná, je ale dobře, že i takové filmy se uvádí a nejen se o nich jen píše...
curil
Hodnocení: 2
Přidáno: 03.08.2020 18:56
Timothy Hutton to nezachrání a v tomto případě je to nadlidský úkol. Z poslední doby jednoznačně nejslabší kriminálka. Jak se píše níže, ten "plný zásobník" bych vystřílel do autorů filmu. Vykonstruovaný děj, rozdělená jednovaječná dvojčata, druhá půlka zmraženého vajíčka až po deseti letech, jeden nesmysl za druhým. Navíc se příběh neskutečně táhne, pomalé tempo, žádné napětí. Film by možná v největší nouzi mohl posloužit jako pilot k jakémukoliv televiznímu detektivnímu seriálu a to ještě s bídou.
FLA
Hodnocení: 6
Přidáno: 03.08.2020 16:33
Zvláštní mix žánrů a solidní audiovizuál, zajímavá hudba a netradiční příběh, dělají z filmu celkem slušný zážitek. Je zde romantika, drsná akce, špionáž, politika a další věci, ale výsledný dojem kazí dvě věci. Některé pasáže jsou delší a nudnější, také těch postav je tam trochu moc, ale v lesčems stojí snímek za vidění.
POlYEKRAN
Hodnocení: 9
Přidáno: 03.08.2020 10:21
,,Komedie" s hořkým námětem
Britská filmová scéna měla vždy štěstí na režiséry i náměty..Zápletka o tom, jak lze si koupit zátoku i půdou vypověděla o tom, co přišlo později ..např.o hávarii lodi přepravující ropu u břehů Aljašky (Exxon Valdés) - výborná scéna je ta, kdy prodej vesnice i zátoky je závislý na jednom člověku a z něho se stává shodou okolností ,,místní hrdina". Asi by se to shrnout do věty, že jinou planetu neseženeme, protože není k dispozici...
curil
Hodnocení: 7
Přidáno: 03.08.2020 09:26
O kapánek lepší než dvojka, na úrovni "The Nun" a La Llorona", což jsou alespoň trochu slušnější horory z poslední doby, co jsem viděl. Nemám přehnané požadavky a dovedu si představit, co příběh přinese. Při sledování třetího pokračování se objevují stejné triky, stejné lekačky, nic nového nerozjíždět. Očekávám pobavení a to mi film přinesl, není nic lepšího před spaním si o půlnoci vychutnat horůrek. Zarazil mě vlkodlak a pobavila forma jeho likvidace. Žádné brutální ani drastické scény se neodehrávají, vše je pouze v náznaku a zažehnáno uvolněním. Vlastně ničí život nepřijde nazmar a i zprvu protivná Katie Sarife nakonec vyjde jako kladná postava, což je škoda. Rodiče "vymítači" nedostanou prakticky žádný prostor a objevují se jen na začátku a na konci příběhu s přiblblými mravokárnými řečičkami.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 03.08.2020 07:14
Určitě dobře udělaný prázdninový seriál pro děti a mládež. Paní Zinnerová napsala kvalitní scénář s propracovanými postavami a režisér Ludvík Ráža za spolupráce předních herců ho precizně zrealizoval. Mimořádný cit a zkušenost projevil především při výběru dětských herců. Michal Dymek, Richard Knotek i Miriam Chytilová byli vynikající volba. Tenhle seriál ani po víc než 40 letech nepůsobí omšele i když zábavy dnešních dětí jsou už někde úplně jinde.
FLA
Hodnocení: 4
Přidáno: 03.08.2020 06:58
Bohužel nemohu sdílet nadšení ani vysoká hodnocení. Komediální western je věc ošidná a už párkrát se ukázalo, že humor s akcí nemusí fungovat. Zde akce mnoho není, bohužel se dost kecá a je to celé nezáživné a mdlé, tak mi to přišlo. Paul Newman byl výborný herec a nejen on, ale to film nezachrání. Čekal jsem prostě jiný film, asi akčnější, špinavější western o chlápkoj co zavede právo a pořádek a postaví se bandě lotrů, ale bylo to vše jinak, zkrátka zde mi humor s vážnějším vyzněním filmu a celkově pomalejší tempo nesedlo - 40%.
mikee007
Hodnocení: 2
Přidáno: 03.08.2020 00:03
ČT3
ČT3 je kanál vzniklý v době koronavirové krize proto, aby se senioři cítili lépe. Tedy jako v době normalizace.
A tento zbrusu nový program zajistil, že se opět na výsluní prodrala pěkná řádka skvostů televizní tvorby.
Ale také fůra balastu.
Jednou z "perel", které mohly zůstat našemu oku ukryty, je televizní film, režiséra Jiřího Vanýska a scénáristy Vlastimila Venclíka. Jde v podstatě o takovou prodlouženou bakalářskou povídku. Což ale není pochvala.
Co o tomuto poloamatérskému dílku napsat?
Scénář je hloupý a k uzoufání nudný.
Nepraktická, ale hodná a inteligentní zubařka nemůže najít chlapa a tak se obrátí na počítač. V dotazníku o sobě napíše lži a světe div se, elektronika jí za partnera vybere nesympatického, prudičského souseda, který je navíc bývalý trestanec a současný debil.
To, že je debil, nám tvůrčí duo názorně vysvětlí v trapné půlminutové scénce z basketbalu. Hlavní hrdina se tam chová, jako debil a podle toho bezpečně poznáme, že je to debil.
Navíc debila hraje Ondra Havelka, který talentu moc nepobral a v tomto filmu je vysloveně mizerný.
Oproti tomu naše národní superstar, Libuška Šafránková si tradičně odvedla svůj standard.
Další kdo stojí za zmínku je Jiří Krampol, který sice v tomto dílku citelně přehrává, ale je jediným, kdo pochopil, že se točí komedie. Ostatně název filmu je nejvtipnější větou, tohoto spektáklu, třebaže vůbec vtipný není.
Co dodat, debil se nakonec dá s Libuškou dohromady a režisér se scénáristou v tomto svazku vidí happy end. Těžko říct, co je k tomu vedlo.
Osobně si myslím, že v běžném životě by to těmhle hrdličkám vydrželo tak dva dny,
Ale co, je to přece komedie.
A teď všichni: cha cha, cho cho chi chi...
Frolíček
Hodnocení: 9
Přidáno: 02.08.2020 21:53
Velmi slušné ztvárnění sedmdesátek a dobrá Sousova akce, i když trochu klišoidní. Paradoxně ten "zlobivější" z Malicků je mimo a zlobivější je ten hodnější. Všechno je otázka příležitostí.
Tu dostal podruhé Deke, ale k němu mi to tedy hodně nesedí.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.08.2020 21:30
Celý koncept povídkového filmu vypadá jako televizní pořad ‘Bakaláři’, který si dnes vybaví skutečně už jen pamětníci. Tajemná kráska (Milena Dvorská) poutavě vypráví během jediné noci elegantnímu cizinci (Miloš Kopecký) strašidelné pražské příběhy a tak to téměř i vypadá jako takové české pojetí příběhů tisíce a jedné noci. Máme tu vyprávění o Golemovi a vůli ho znovu oživit, o zhýčkané šlechtičně, která si v době hladu nechá vyrobit z chleba střevíčky a o vražednici, kterou může vysvobodit z prokletí upřímný polibek z lásky. Vizuálně poutavé zpracování ve svém pojetí, dramatičnosti a hereckých výkonech. Každý příběh má svoji hloubku dané myšlenky. Jen výsledný dojem kazí poslední povídka pojednaná jako muzikál. To už bylo zcela zbytečné. Snímek jen pro diváky s citem pro umělecké ztvárnění daného námětu.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.08.2020 21:17
Televizní inscenace se solidním detektivním konverzačním příběhem, který je o vydírání a vraždě, které spolu může souviset, ale také nemusí. Dobře napsané dialogy, dobré herecké výkony, avšak podivný konec. Příběh se plynule rozvíjí, buduje atmosféru a jistý druh napětí, které je však záhy utípnuto. Zkrátka v tom nejlepším je najednou střih a případ je vyřešen. A divák se už nedozví, jak na některé podstatné věci vyšetřovatel přišel. Škoda, neboť to takhle vypadá, jako kdyby čtenář z poloviny povídky samou nedočkavostí skočil na samý konec.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.08.2020 21:06
Generační příběh o hledání svého místa v životě. Výborná Tereza Voříšková v roli Johanky, která se ocitla na prahu dospělosti a seč se snaží jak může, má problém své příležitosti a výzvy správně uchopit. Vlastní kavárnu v undergroundovém stylu, kde tráví většinu dne. A do té kavárny chodí určitá společnost. Vznikla komunita vypadající na první pohled přátelsky, ale když se podíváme do nitra jedince, uvidíme, že to u každého v osobním životě nějak skřípe. Každý má svůj osud, své možnosti, své cíle. A každý se snažit své překážky překonat jak nejlépe umí. A v takové společnosti Johanka bloudí a hledá sama sebe. Dramatizace sice poukazuje na aspekty vážnosti, ale nikterak netlačí na pilu. A tak vše podstatné osudově tak nějak vyplyne. A na konci zůstává otázka. Dokáže být někdo ve svém životě skutečně šťastný? Námět sice není nijak originální, ale myšlenkově určité nové věci přináší. Možná se tu některý z diváků i najde. Snímek mladých tvůrců ze svého pohledu a jako režijní a scénáristický debut nedopadl zase až tak špatně, jak naopak z pohledu dospělých vypadá.
falm
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.08.2020 21:04
Nezaujalo
Australské filmy mi přišly vždycky jako od "mimoňů". A že jsem jich viděl před lety docela dost. Jen šly u nás na filmovém kanálu. Rád bych někdy přišel na to, v čem je to jiné...
Krokodýl Dundee je docela populární. Mne to začalo nudit po pár minutách.
martin.stusak.9
Hodnocení: 6
Přidáno: 02.08.2020 20:51
Moralizační úsměvný televizní snímek o správné výchově svého potomka. Jednoduše řečeno je dějově vyobrazen dopad rozmazlování malého dítěte, v tomto případě, otcem. Přísnost matky naopak poukazuje na nutnost tohoto výchovného skutku. Příběh je postaven dobře, avšak něco takového natočit jako televizní inscenaci je spíše neúcta k dokonalému námětu. Tohle mělo být zpracováno jako celovečerní úsměvná, ne-li přímo bláznivá, filmová komedie se vším všudy. Jako televizní studiový počin spíše vyznívá coby záznam podivnosti hodna spíše na divadelní prkna. Takřka nic nepobaví, i když snaha je. Herci hrají dané charaktery tak jak mají, čímž vyniká preciznost vzniklých konfliktů a ztřeštěností. Ale to je asi tak vše.
martin.stusak.9
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.08.2020 20:31
V rámci československo-sovětského přátelství vzniklo nemálo projektů, a to i v rámci československé kinematografie. Co se týče dětském filmu, tam samozřejmě museli být středem všeho dění pionýři. A aby toho nebylo málo, tak po politické stránce museli být oslavování i váleční hrdinové, převážně z řad partyzánů z dob druhé světové války. Pro dospělého diváka příběh naivní až běda, avšak pro diváka dětského jen obyčejné dětské dobrodružství. Dva běloruští chlapci se ve své vlasti vydali na lov medvěda, kterého slíbili české dívce na mezinárodním pionýrském táboře, která zatím v Československu za pomoci kamarádů hledá bývalého partyzána, který za války bojoval s otcem právě jednoho toho běloruského chlapce. A vše samozřejmě končí dle daných stanov. Nic víc, nic míň. Film natočený barevně a od obyčejného dětského filmu se ničím nevymaňuje. Je jednoduchý, úsměvný ba přímo zábavný, ničím složitý. Jediné, co se musí vytknout, je až přehnané podání onoho oslavování partyzánských hrdinů. Po divácké stránce něco takového muselo být trnem v oku už ve své době uvedení. Tak malé děti sotva mohli něčemu takovému rozumět, ale propaganda je holt propaganda. Zkrátka a dobře, dobová agitka jak vyšitá. Snímek je tedy spíše politický a obzvlášť v dnešní době působí jako pěst na oko.
kockak1
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.08.2020 20:10
Zajímavý film. Podobnost s Prokletým ostrovem tady je, to se nedá popřít. Sice zápletka a rozuzlení je jiné, ale vizuální stránka, hlavní postava a prostředí léčebny na odlehlém místě je hodně podobné. A těch podobností s jinými filmy je víc. Nejen scéna u zubaře. Mě to ale bavilo od začátku aň??ۘ?HH0?[?H?[]H??[H[?H?]???[X[K??]?K???[[ZH? H????^?\???K???[[ZHqo??X?]??K?ۙX???1fY\0?[[??K[H? Z???[H?\?[K?Z??[X]??H?[K?
volam.sa.pistik
Hodnocení: 7
Přidáno: 02.08.2020 18:58
Keď má kocka aj sedem bodiek
V prvom rade treba vychváliť skutočne hviezdne obsadenie, na to, že je to televízny film, klobúk dole. Ide o rozprávku, podľa mňa rozprávku... modernú. Neviem prečo, ale akosi som si chvíľami nemohol zvyknúť. Hlavná postava iritovala, neustále prikopnutia, pády, keď neviete oprieť rebrík o strechu, to nie je nešťastie, to je znamenie, že ste nemehlo. Tých zvláštnych postáv tam bolo viac, napríklad Šťastena. Má zázračné schopnosti, ale nevie kde má dcéru, nakoniec ju v pohode nájde. Mr. Karlos jej chce dcéru obesiť, potom zobrať za ženu (ona samozrejme nechce), ale i tak nakoniec s ním ide vpred svetlým zajtrajškom. Ja to beriem, je to rozprávka, ale subjektívne, z môjho pohľadu mi to prišlo akési divné, ale ako hovorím, rozprávka, ok. Mr. Kdokoliv zasa mal chvíľami slabé, chvíľami geniálne chvíľky. A o tom bola celá rozprávka. Miestami super nápady a momenty či hlášky, chvíľami hluché miesta. Ale dosť kritiky, bolo tu zopár super frkov ako dvanásť koní, štúdium na plzeňskej univerzite, spatrenie anjela, či zábavné centrum Monte Carlos. Plus solídne zahraný úchylák Karlos. No a samozrejme všetky body zo totálne najkrajšiu ozdobu filmu Haničku, bez nej by film nemal ani trocha zmysel
curil
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.08.2020 17:40
Kostrbatý a vykalkulovaný příběh, který nezachrání ani závěrečný titulek, jenž jen zvýší rozpaky i méně náročného diváka. Film nezachrání ani drsné scény mučení a čtvrcení mačetou. Opět téma obchodování s drogami, amnézie hlavního hrdiny, těhotná partnerka, smrt dítěte a pomsta, což je nosným motivem. Proradní policajti z DEA snad ani proradnější nemohli už být a nejslabší částí filmu jsou dialogy na úrovni parodie. Liam Hemsworth je samostatná kapitola a jediný důvod, proč příběhu věnovat téměř dvě hodiny času.
klasifikátor
Hodnocení: 5
Přidáno: 02.08.2020 13:56
Film z doby kdy se na Chucka Norrise dalo ještě koukat a brát to vážně. Ale i tak a přes opravdu dobrého Davida Carradina v roli hlavního záporáka je to jen naprosto tuctový film jakých se v 80.letech natočila opravdu velká hromada.
klasifikátor
Hodnocení: 7
Přidáno: 02.08.2020 11:21
Tohle si dovolím nehodnotit jako komedii, protože mi to dvakrát komické nepřišlo. Ale jako ukázka filmové poetiky (pro Václava Kršku tak typické) je to brilantní. Navíc je to galakoncert od naší herecké elity Karlem Hógerem počínaje přes Chramostovou, Bohdalovou až po Třísku, Beyvla nebo Vlastimila Haška. Z tohoto "nekomediálního" pohledu jde určitě o výrazně nadprůměrný film.
K882
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.08.2020 11:18
Nejslabší film A.Hitchcocka co jsem zatím viděl. Asi ani P.Newman ho ve své filmografii nebude řadit vysoko. Německá Stasi se musela svíjet smíchy, při pomyšlení,jak si ji v USA představovali. Zakopání německého tajného i s motorkou, akce kolem fingovaného autobusu a v neposlední řadě útěk hlavních hrdinů v divadelních koších z Lipska přes Berlín až do Švédska, kde vyskočili z lodi do moře, to tedy byla síla. A to nemluvím o zoufalce, kterou hrála L.Kedrowa taky naprosto nevěrohodně. Jednou stačilo.
Pitryx
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.08.2020 11:00
Já to raději rozebírat nebudu. Dětem to je fuk a dospělý se má u toho jen bavit a ne přemýšlet. Mne to pobavilo. Ale nijak nenadchlo.
pigal
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.08.2020 10:43
Ostrov plny nudy a trapnosti...
Podpriemerny film, v ktorom bol najlepsi vizual.Vsetko ostatne, vcetne hereckych vykonov, dialogov, efektov a neskutocne debilneho scenara taha film pod hladinu presne ako Tajomny ostrov.The Rock sa dostal na moju hranicu tolerancie, zatialco mladi herci Hutcherson a Hudgens su uz uplne mimo.Hutchersonov ksicht pripomina kvader do pyramidy a Hudgens no comment blee.
Film jednoznacne nedoporucujem, ale uznavam, ze nie som "cielovka" Under 15...
curil
Hodnocení: 8
Přidáno: 02.08.2020 09:08
Další z kvalitních filmů subžánru poliziotteschi a spolupráce režiséra Enzo G. Castellariho a Franca Nera. Bezvadnou atmosféru navodí už začátek filmu a desetiminutová automobilová honička v ulicích Janova. Samozřejmě, když jde o Itálii, nemůže chybět korupce v policejních řadách a politické sféře, prostě "chobotnice". Přesto je film napínavý, policejní vyšetřování vedené komisařem Bellim je vedené v tempu, odstraňování svědků jednoho po druhém, vražda komisaře Scavoliniho, nadřízeného Belliho, připlete se i stávka přístavních dělníků řízené KS Itálie. Herecký projev Franca Nera odpovídá začátku sedmdesátých let, jakoby naspeedovaný komisař stále s prudkými pohyby, hlasitým projevem, přehnanými gesty a neustále rozčilený. Proto je nutné vidět film v originálním znění, kdy vynikne Nerův výkon. Fernando Rey v roli šéfa mafie (obměna Francouzské spojky) odvádí standart, překvapí James Whitmore v roli komisaře Scavoliniho.
klasifikátor
Hodnocení: 4
Přidáno: 02.08.2020 08:21
Už základní fakt, že jde o western natočený v koprodukci NDR a SSSR bije na poplach. I přes účast Gojko Mitice a prokazatelně kvalitních východoněmeckých herců jako jsou Rolf Hoppe, Hannjo Hasse či Fred Delmare to nelze považovat za víc než jenom sotva průměrný film. I když mu půvab dodává tehdy mladá polská hvězda Barbara Brylska a krásné exteriéry.
PROCESOR
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.08.2020 23:37
PROCESOR!
Tak Posledního skauta nečekejte, ale jako oddechovku na jedno použití, proč ne. Jenom nějak nechápu, proč je nutný do komedie tlačit kecy o rodině, je to, jako by chtěl mistr natočit super horor a v půlce si to rozmyslel, že bude raději točit roztomilá štěňátka…
PROCESOR
Hodnocení: 4
Přidáno: 01.08.2020 23:26
PROCESOR!
Tak absolutně nechápu, že to může někdo srovnávat s Vetřelcem…Jo ta první malinká příšerka mu byla trochu podobná, ale zbytek filmu je, jako liga mistrů a místní přebor. Přebor myslím tenhle film, mám hodně rád filmy, kde je tma, jak v pytli a občas se někde něco mihne a já se mám, jako bát, ale čeho, když vidím prd. Tady, ale musím být spravedlivý, tady sem aspoň něco viděl. Závěr no k tomu se nebudu raději ani vyjadřovat.
PROCESOR
Hodnocení: 4
Přidáno: 01.08.2020 23:14
PROCESOR!
Nádherná divoká příroda a všude sněhu, že vám z toho začíná být zima. Tím to, ale bohužel pomalu končí. Zápletka je klasická, unesený syn, ale pozor, teď přijde změna, nenastupuje Borec, ale Borkyně a to jeho máma, která sloužila v armádě, takže únosci jsou už teď v prde…, no a aby toho nebylo málo, má naštvaná maminka nějakou tajemnou symbiózu s dominantní samicí smečky vlků a to už mi přijde přátelé opravdu moc….
martin.stusak.9
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.08.2020 20:43
Motiv francouzského snímku ´Brutální Nikita´ (1990) na filipínský způsob , i když ne tak úplně doslova, který je údajně dokonce na základě skutečných událostí. Dva vězni se prostě dostanou na svobodu jenom proto, aby v zájmu vlády odstranili někoho nepohodlného, aby se poté do vězení zase vrátili. A to je v podstatě vše. Samotný příběh už však zase až tak jednoduchý není a ve své ponuré a temné atmosféře je na svůj žánr zpracován vcelku okázale. Snímek se řadí mezi tzv. vězeňské filmy s neobvyklým až šokujícím realismem. Děj se noří do zvrácených mechanismů politického systému Filipín, kde je moc v rukou polovojenských skupin, které obcházejí zákon a policii násilným řešením problémů a bohatými obchodníky, kteří mají peníze k zakoupení potřebného alibi a duševního klidu. Rafinované mechanismy ve vývoji děje v rámci nejrůznějších vztahů a ambicí vtahují diváka do děje a snaží se o náraz do sítě nepravostí i jeho. Hranice mezi dobrem a zlem je naprosto smazaná v zemi, kde je hodnota lidského života kvantifikována pouze v penězích. Atmosféra si tak drží napětí ve všech situacích, ve kterých si jednotlivec není ničím jistý. Ve světové konkurenci snímek lecjakou peckou není, ale v rámci žánru uspokojit umí.
pigal
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.08.2020 19:56
Kazdy raz musi dospiet...
Pomerne narocny psychologicky film so zaujimavymi hereckymi vykonmi.Aj napriek svojmu veku 1979 je stale aktualny a zo svojej atmosfery nic nestratil.Mozno by neskodilo ubrat na minutazi.
Film doporucujem.
pigal
Hodnocení: 3
Přidáno: 01.08.2020 19:38
Zombie Overlord...
Zabavny napad nestaci dokonca ani k tomu,aby vzniklo slusne B-cko.Nizky rozpocet a podpriemerne herecke vykony davaju dohromady hovadinu,ktora si nezasluzi,aby ste na nu minali svoj drahocenny cas.
Film jednoznacne nedoporucujem.
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.08.2020 16:10
Celkem povedená studiová pohádka specialistky na tento žánr režisérky Svatavy Simonové natočená podle čínských motivů. Mezi herci představitelé nadpřirozených sil Jiřina Jirásková, Viktor Preiss a Václav Postránecký naprosto zastínili své kolegy v "lidských" rolích.
naineko
 
Přidáno: 01.08.2020 13:47
Tak jsem zvědavý. Po prvním díle z toho kouká prostě Garland - zajímavé nápady, atomsféra, skvělé grafické zpracování... a zaděláno na neskutečnou dávku přitroublého filmařského klišé o několika chodech. Snad se nebude opakovat Ex Machina.
Druhá epizoda tomu zatím moc nepomohla.
jarda53
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.08.2020 13:37
Nenáročná podívaná, jak - Maigret - v důchodě a spisovatelka detektivek pátrají po rafinovaném lupiči bez skrupulí, který dámám krade jejich kabelky. Jiří Sovák je skvělý detektiv a myslí mu to i při soutěži psů. Pachatele jsem znal po pár minutách...
Pitryx
Hodnocení: 2
Přidáno: 01.08.2020 12:33
Jako všechny Simenonovy věci, které jsem kdysi zkoušel číst. Únavné výslechy bez jakéhokoli náznaku oživení. Mrtvo a zase mrtvo. Ani pan Lukavský tomu nepomohl. Ale tomu dám tu dvacítku.
Relax
Pěkné pokoukání, pohoda v písničkách s našimi tehdejšími nej umělci. Hodně se mi líbily modely letadýlek a celkové vyznění filmu - pohoda létání...
beneva
Hodnocení: 3
Přidáno: 01.08.2020 11:44
Blbý film o diamantech a neschopnosti.
Tedy na to, že je film z roku 1996... nic moc. Lopezka programově vrtí zadkem, pojištěným na milion dolarů a tváří se, že o tom ani neví, Nicholson dostaně přes držku a přesto všechno dokonale odpouští, pro mne neznámý Stephen Dorf jako mladík, co nic moc neumí, tak loví velké ryby za pomoci auta... opravdu nemohu najít postavu, která by mi byla aspoň trochu sympatická. Ani oblíbený Michael Caine tentokrát u mne nezabodoval.
Název je taky blbý. Mělo se to jmenovat "Krvavé svědomí" nebo tak. O víno tam vůbec nejde.
Už si to nepustím.
jarda53
Hodnocení: 6
Přidáno: 01.08.2020 11:41
Film není špatný, ale patří do klubů, já bych z kina do 15 minut odešel. Film je těžce psychologický, protkán všudepřítomnou reklamou, herecké výkony jsou excelentní, příběh ukazuje, že bylo správné po válce Němce odsunout...
volam.sa.pistik
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.08.2020 11:04
Zelená upokojuje
Celkom pekná rozprávka. Ako vidno, že je to "len" televízna produkcia, ale je vcelku sympatická a príjemná na to, že to natočili Nemci. Je pravdou, že niektorí herci dosť prehrávali, že niektoré chovanie bolo nepochopiteľné, alebo niekedy moc náhod. Na druhej strane je to len rozprávka a tak netreba čakať zázraky. Princ bol samozrejme veľmi nesympatický, ale všetkému kraľovala chytrá horakyně, prekrásna herečka s prekrásnymi očkami a jej perfektný a presvedčivý výkon tiahol celý snímok a tie body sú hlavne za ňu a jej super chytré nápady
Barney94
Hodnocení: 3
Přidáno: 01.08.2020 09:19
Tak nevím. Z dnešního hlediska je ten film naprostá hrůza, ale na druhou stranu by se to možná dalo považovat za "umělecké dílo."
klasifikátor
Hodnocení: 8
Přidáno: 01.08.2020 07:20
Velmi příjemný a povedený koprodukční seriálek plný fantazie a vlídného humoru. Okouzlující slovenské exteriéry tvoří rámec příběhu na pomezí pohádky, scifi a komedie. Jasně je zde patrný charakteristický umělecký rukopis Juraje Jakubiska. Je zajímavé pozorovat přední české a slovenské herce v konfrontaci se star mezinárodního formátu jako jsou Viveca Lindfors, Ferdy Mayne, Barbara De Rossi nebo Flavio Bucci.
klasifikátor
Hodnocení: 1
Přidáno: 01.08.2020 07:08
Vždy když vidím podobný film znovu a znovu žasnu nad tím kolik peněz, práce a lidí je možné dát dohromady k vytvoření takové blbosti. Údajně film o mladých a pro mladé. Je-li tomu tak jsem rád, že už k nim nepatřím.
MambaX
Hodnocení: 9
Přidáno: 01.08.2020 00:34
I my zestárnem. Asi to nebude zrovna legrace...
Natočit film na tragické téma stáří a zapomínání jako komedii - navíc s citem, který toto téma nezesměšňuje, příběh plný dojetí (byť někdy je to až na hraně hraní na city diváka) je opravdu kumšt. Příběh nádherného vztahu mezi jedenáctiletou Tildou a jejím dědečkem Amandusem. Dědeček však má krom Tildy ještě jednoho neodbytného přítele jménem Alzheimer - a tak čím dál víc zapomíná. Jak už to tak chodí, není schopen se sám o sebe postarat, posléze nestačí ani péče v domácnosti svého syna a vypadá to na umístění v nějakém ústavu. S tím se však jeho vnučka Tilda nechce smířit. Chce dědečkovi splnit jeho velké přání – podívat se ještě jednou v životě do Benátek, do místa, kde se kdysi seznámil s babičkou. Proto se s ním tajně na tuto dost odvážnou cestu vypraví.
Film je natočen zčásti populisticky, avšak větší měrou naprosto geniálně. Tak trochu divoký střih mu sedí, nádherný je hudební doprovod, úžasné jsou herecké výkony Dietera Hallervordena v roli dědečka Amanduse a Emmy Schweiger v roli vnučky Tildy. Při vtipných a komediálních i ne až tak veselých scénách je radno mít kapesník po ruce - i méně citlivé povahy ho možná budou potřebovat.
Kéž by tento film byl uveden do české distribuce - měl by být promítán povinně pro děti ze základních škol i pro jejich rodiče.

"Pro Tildu. Moje milovaná vnučko, jednou přijde den, kdy nebudu vědět, že tu jsi. To se může stát. V každém případě chci, abys věděla, že tě miluji a ty jsi ta nejlepší princezna, kterou jsem si mohl přát."
jarda53
Hodnocení: 5
Přidáno: 31.07.2020 23:19
Při scéně, kdy Klapzubáci jedou po Bratislavě, vidíme jak vypadal bratislavský hrad před 80lety. Myslím si, že za ty roky mohl být natočen slušný Klapzubovský film. Máme dvě srovnání, absolutně nepodařený seriál, který se ztratil a je dobře, a film, který má 80 křížků a dnes se na něj ani moc dívat nedá s gustem. Ono když je tátovi 43let a synům je kolem 30let, matka je ve věku babičky...
jarda53
Hodnocení: 6
Přidáno: 31.07.2020 23:04
70 let staré dílko o hornické mládeži není často uváděné na obrazovce a já matně vzpomínám díky několika scénám, že film mě je povědomý.Ve filmu se potkáváme s herci, kteří jsou na začátku kariéry a ti další, kteří pomalu s herectvím končí. Nejde o nějaký extra film ale já se na něj s chutí podíval, je to takový oddechový děj...
klasifikátor
Hodnocení: 6
Přidáno: 31.07.2020 20:43
Zvláštní film režiséra Jindřicha Poláka. Je to skoro pohádkové dětské scifi ale nemyslím, že právě děti ho dokážou ocenit. Já když jsem to viděl jako malý kluk nijak mě to nenadchlo. Film má nepochybně svou kvalitu a zaslouží si určitě body za snahu o originální přístup ale tahle rána šla jen na kraj terče.

TV Program

ČT1 - Dobré ráno (1993) [TV pořad]

02:05 - 04:50

9 minut již uběhlo
156 minut zbývá do konce

ČT2 - Osudové dny 1. světové války

01:40 - 02:30

34 minut již uběhlo
16 minut zbývá do konce

NOVA - Odložené případy (2003) [TV se...

01:15 - 04:45

59 minut již uběhlo
151 minut zbývá do konce

Prima - Walker, Texas Ranger (1993) [T...

01:25 - 02:20

49 minut již uběhlo
6 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 166829
Osobností: 662004
Fotografií: 651504
Plakátů: 313287
Obsahů a biografií: 153787
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Rodiče na tahu (2018)

Príbeh o milionárovi, ktorý ide meniť karburátory

Rodiče na tahu
Jediné za čo je bod navyše   je drobná rolička zjetej   Jessie a nápad. Dcéra ide na   školu, oni sa dostali do   finančných problémov,   více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 2 / 10

Chlapectví (2014) [2k digital]

Chlapectví
Komentář?...Bla...Bla..Bla..   Nic jiného se k tomuto braku   říct   nedá!!!Nuda...Stupidita   atd....A ještě skoro 3   hodiny!!To už snad i Star   Wars v novém podání jsou   lepší!!!

Autor: Vlastislav022 | Hodnocení: 3 / 10

Blíženec (2019)

Blíženec
Kterak nájemný zabiják   potká svůj vlastní mladší   klon a co z toho vzejde.   Akční sci-fi mnohé   slibující, ale nepřineslo   to nic než více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10

Charlieho andílci (2019)

Charlieho andílci
Televizní seriál ´Charlieho   andílci´ (1976) stále   Hollywood, jak se zdá,   nadále fascinuje a i přes   neúspěch seriálového   remaku více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 4 / 10

Místo v houfu (1964)

Místo v houfu
Někomu se film může líbit,   ale jsou i tací, kteří by   měli dostat metál, za to že   se podívali alespoň jednou   do konce. A úplně   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 2 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2020, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.221/0.199
Partneři:
Hyperreality.cz | BigZoom.cz | Hyperinzerce.cz | Bleskove.cz | IQport.cz