Turecké náušnice (1969) [TV epizoda]

Turecké náušnice
90.7 %
 
 
    Žánr: krimi
    Země: Československo
    Délka: 50 min.
„Slavná detektivní parta pana rady Vacátka z pražské „čtyřky“ bojuje s podsvětím. Tentokrát stojí před úkolem – rozluštit případ magické čtyřky. Seriál kriminálních příběhů podle povídek Jiřího Marka.“
Léčebný penzión "Slunce dává zdraví" vedou Šulcovi, manželé středního věku, kteří prominentním hostům za mírnou úplatu dopřejí kromě relaxace i nějaké to dostaveníčko. Jako třeba vdané paničce Winterové, která si zde občas zarandí s pohledným boxerem Fredym. Jenže onoho osudného odpoledne našla vyděšená lázeňská záletnou paní mrtvou a přivolaní policisté z mordparty zjišťovali, kdo a hlavně jak ji zastřelil a proč měla jen jednu náušnici. Podezřelým byl nejen fešný milenec z lázní, ale i další mladý amant a dokonce i vzteklý manžel.
K nápadnému šperku v uchu mrtvé se nakonec přiznal Fredy, který paní Winterovou našel už mrtvou, vyděsil se a utekl i bez jedné náušnice. Ovšem největší záhadou byl způsob zastřelení, zvláště když nikdo nic neslyšel ani neviděl. Při následné rekonstrukci si však pan Bouše všiml, že z vysokého letitého dubu naproti lázním číhá kdosi na čekané. Nakonec však vyšlo najevo, že vrahem paní Winterové není žádný zákeřný střelec, ale místní choromyslný mladík Hynek, který skončil v ústavu.
Po úspěšném a rychlém vyřešení závažného případu se i "pánové ze Čtyřky" pokochali ve vyhlášených slunečných lázních.  Autor: Angelika2808

režie:
Jiří Sequens
 
 
hraje:
Jaroslav Marvan (policejní rada Karel Vacátko), Josef Bláha (inspektor Josef Brůžek), Josef Vinklář (inspektor Josef Bouše), František Filipovský (detektiv Mrázek), Radoslav Brzobohatý (boxer Fredy Simera), Robert Vrchota (lázeňský Šulc), Jiřina Steimarová (Anežka Šulcová, žena lázeňského), Bohuslav Čáp (pan Wintr), Josef Kemr (Ahmer Kanelitopulos), Nataša Gollová (matka Arnošta Rákose), Jiří Novotný (Arnošt Rákos), Zdeněk Procházka (Dr. Vodička), Milan Neděla (pan Hovorka), Vladimír Krška, Jiří Cimický (role neurčena), František Svačina (blázen Hynek)
 
 
námět:
Jiří Marek
 
 
scénář:
Jiří Sequens
 
 
kamera:
Miloslav Harvan
 
 
hudba:
Zdeněk Liška
 
 
výprava-architekt:
Karel Černý
 
 
kostýmy:
Zdena Kadrnožková, Vlastimil Hasala
 
 
střih:
Jan Chaloupek
 
 
zvuk:
Adolf Nacházel
 
 
II. kamera:
Kamil Kadeřábek
 
 
masky:
František Novotný
 
 
dramaturgie:
Josef Bouček
 
 
zástupce vedoucího výroby:
Helena Harnachová, Karel Hyka, Josef Hudlička
 
 
pomocná režie:
Jiří Mikeťuk
 
 
asistent architekta:
Jan Kňákal
 
 
dirigent:
František Belfín
 
 
vedoucí výroby:
Josef Císař
 
 
skript:
Alena Mikeťuková
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.